Maailma vapustavad sündmused

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • EestiAA
    Vana Tegija
    • Nov 2010
    • 1132

    #106
    Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

    just nimelt KATSE tsenseerida ...eestil ple mingit võimu mida briti ajakirjanikud kirjutavad ja sama moodi ple briti valitsusel võimu mida meie laseme oma meedias ...mis vaikiv ajastu ?......wikileaks avaldab koguaeg pahna....olen vaadand palju doce iraagi tsiivilide tapmisest ja afghaani omadest mõlemal poolelt......Kurski laks on venemaa oma venemaal on kõige pressi vabadus 0 lähedal .....ja pärast tuli ikka välja palju hukkus ....täna päeval ei saa katastroofe vältida kuna info levib minutitega üle planeedi .


    Ja on olemas Iseseisev ajakirjandus igas riigis......fox news mõtleb koguaeg mingeid lambi vandenõusid välja ja väänavad fakte nii mis kole keegi ple neid tsenseerind .

    Comment

    • EestiAA
      Vana Tegija
      • Nov 2010
      • 1132

      #107
      Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

      täna päeval ei saa katastroofe PEITA** kuna info levib minutitega üle planeedi .

      Comment

      • erplander
        ekrelander
        • Oct 2008
        • 1029

        #108
        Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

        Algselt postitas MM Vaata postitust
        Räägi siis härra tuumajaamakriisijärgsekäitumiseekspert, kuidas tuleks sellise õnnetuse korral käituda ja mida on täpselt valesti tehtud?
        Vastus stiilis, et tuumajaamad tuleks üldse kinni kõik panna, sest ma olen puukallistaja ei päde.

        läksin lihtsalt tilti nats,
        peace!
        Vau, millest selline ägestumine. Selleks ei pea sugugi olema mingit laadi aatomienergiaekspert, et märgata, mis toimub. Mida on valesti tehtud? Kui sa nüüd võtsid vaevaks lugeda seda viidatud Delfi artiklit, siis rahvusvaheline aatomienergiaagentuur IAEA hoiatas Jaapanit tuumajaamade ohtlikkuse eest. Nimelt et need ei pea tugevatele maavärinatele vastu, et Jaapani tuumajaamade turvanõuded on vananenud. Valesti on tehtud, et täielikult ignoreeriti neid nõuandeid. Valesti on tehtud, et pole MITTE MIDAGI õpitud Tšernobõli katastroofist ja pole vähimalgi moel valmis oldud samalaadseks asjaks.

        Comment

        • Vandalar
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3577

          #109
          Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

          Peitma ei hakatagi - see on selge küll aga on vägagi mõeldav pehmendada seda infot mida jagatakse, et vältida paanikat ja usalduse kaotust rahva seas. See muidugi ei tähenda, et see peaks case olema, lihtsalt inimestel on meediasse natuke liiga suur usaldus IMO.

          Comment

          • erplander
            ekrelander
            • Oct 2008
            • 1029

            #110
            Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

            Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
            just nimelt KATSE tsenseerida ...eestil ple mingit võimu mida briti ajakirjanikud kirjutavad ja sama moodi ple briti valitsusel võimu mida meie laseme oma meedias ...mis vaikiv ajastu ?......wikileaks avaldab koguaeg pahna....olen vaadand palju doce iraagi tsiivilide tapmisest ja afghaani omadest mõlemal poolelt......Kurski laks on venemaa oma venemaal on kõige pressi vabadus 0 lähedal .....ja pärast tuli ikka välja palju hukkus ....täna päeval ei saa katastroofe vältida kuna info levib minutitega üle planeedi .


            Ja on olemas Iseseisev ajakirjandus igas riigis......fox news mõtleb koguaeg mingeid lambi vandenõusid välja ja väänavad fakte nii mis kole keegi ple neid tsenseerind .
            lol, üks räägib aiast, teine aiaaugust.

            Comment

            • Fabulous
              Pokkerihai
              • Jan 2010
              • 2674

              #111
              Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

              Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
              mhm vb põhja koreas ...Aga millal viimati lähi ajaloos jäeti mingi suurem katastroof teatamata meedia poolt ?.
              Wikileaks paljastas alles selle, et BP'l oli enne Mehhikot veel üks sarnane naftareostus ja see ei jõudnud meediasse.

              Comment

              • Vandalar
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3577

                #112
                Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                Ei tea kui ruttu sellised teemad nagu see siin, suure venna pilgu satuvad?

                Comment

                • Rage
                  Klubi Liige
                  • Nov 2008
                  • 6853

                  #113
                  Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                  täiesti kõrvalseisev teema see meedia tsensuur, võtke äärmused... mina ei taha, et meedia tuleks minu eraelu süüdimatult kajastama, minu isikuandmeid ja elukohta, minu magamistoa pilte jms infot avaldama... samas ma ei taha, et riigid või korporatsioonid omaksid võimu meedia üle ja sundida neid vaikima minu jaoks olulistel teemadel...

                  seega, pole olemas ühtset kuldset keskteed ja kogu see suur vaidlus on siin mõttetu, alati on ericased ja antud hetkel ma olen rahul, et meie riigiisad kaitsevad meie sõdurite kohta kirjutatavat infot. Teine asi, mis puutub meediasse ja info levitamisse, on aegajalt kasulik, kui kogu see lambakari ehk meie tavalised inimesed ei teaks täit infot, sest selle info teadmine tekitaks veel suuremat kahju kui mitte teadmine. A la läheb mäsuks ja paanikaks ja anarhiaks kriisiolukorras.

                  nt. kui me kõik teaksime, et mingi hull asteroid kihutab maa suunas ja kahe kuu pärast põrkab maaga ja kui see juhtub siis 99% elust hukkub, kuid samal ajal on teadlastel mitu plaani jms mis a la 50% tõenäosusega suudavad kokkupõrget vältida.. mis sellise info peale juhtub? ikka leidub terve kamp lambaid, kes otsustavad et 50% on liiga vähe ja võtavad sellest kahest kuust viimast, ehk läheb anarhiaks ja tapmisteks/röövimisteks/vägistamisteks jms jamaks..

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #114
                    Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                    Ragega tuleb nõustuda. Me oleme kõik näinud/lugenud, milline paanika võib isegi tühiste pisiasjade (suhkur,tatar, soomlaste joodimaania) puhul masse haarata, rääkimata siis millestki tõsisemast.

                    Comment

                    • Spewmonkey
                      Seina Augustaja
                      • Oct 2008
                      • 2293

                      #115
                      Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                      Algselt postitas erplander Vaata postitust
                      Vau, millest selline ägestumine. Selleks ei pea sugugi olema mingit laadi aatomienergiaekspert, et märgata, mis toimub. Mida on valesti tehtud? Kui sa nüüd võtsid vaevaks lugeda seda viidatud Delfi artiklit, siis rahvusvaheline aatomienergiaagentuur IAEA hoiatas Jaapanit tuumajaamade ohtlikkuse eest. Nimelt et need ei pea tugevatele maavärinatele vastu, et Jaapani tuumajaamade turvanõuded on vananenud. Valesti on tehtud, et täielikult ignoreeriti neid nõuandeid. Valesti on tehtud, et pole MITTE MIDAGI õpitud Tšernobõli katastroofist ja pole vähimalgi moel valmis oldud samalaadseks asjaks.
                      Kas mitte ei tahetud uusi ja turvalisemaid asemele ehitada, aga rahva suure vastumeelsuse tõttu ei olnud see võimalik ja pidi neid vanu ja ebaturvalisi aastaid liiga kaua käigus hoidma?

                      Comment

                      • erplander
                        ekrelander
                        • Oct 2008
                        • 1029

                        #116
                        Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                        Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                        Kas mitte ei tahetud uusi ja turvalisemaid asemele ehitada, aga rahva suure vastumeelsuse tõttu ei olnud see võimalik ja pidi neid vanu ja ebaturvalisi aastaid liiga kaua käigus hoidma?
                        Pole kuulnud sellest. See oleks ju igasuguse loogika vastane, pigem jälle mingi valitsusepoolne hämamine, ei imestaks, kui selgub, et nende jaamade operaatorfirma poolt pakuti mingil kujul pistist valitsusele, et neid võimalikult kaua töös hoida ja võimalikele ohtudele mitte tähelepanu pöörata. Jaapanlased üldiselt paistavad ka sellised väga kergeusklikud ja lihtsalt manipuleeritav rahvas olevat... Nagu ka tegelikult muud asiaadid, hiinlased lasevad ka kommunistidest valitsusel endaga manipuleerida juba aastakümneid ja isegi tänapäeva kiirete muutuste ajastul on sealne režiim vankumatu...
                        Last edited by erplander; 16.03.11, 15:34.

                        Comment

                        • Spewmonkey
                          Seina Augustaja
                          • Oct 2008
                          • 2293

                          #117
                          Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                          Algselt postitas erplander Vaata postitust
                          Pole kuulnud sellest. See oleks ju igasuguse loogika vastane, pigem jälle mingi valitsusepoolne hämamine, ei imestaks, kui selgub, et nende jaamade operaatorfirma poolt pakuti mingil kujul pistist valitsusele, et neid võimalikult kaua töös hoida ja võimalikele ohtudele mitte tähelepanu pöörata. Jaapanlased üldiselt paistavad ka sellised väga kergeusklikud ja lihtsalt manipuleeritav rahvas olevat... Nagu ka tegelikult muud asiaadid, hiinlased lasevad ka kommunistidest valitsusel endaga manipuleerida juba aastakümneid ja isegi tänapäeva kiirete muutuste ajastul on sealne režiim vankumatu...
                          Ma ei tea kui loogika vastane see oleks, sest inimestele(eriti Jaapani ldo) ei (pruugi) meeldi(da) suurenev arv jaamasid ja nad ei teadvusta endale fakti, et see lisab turvalisust tuumaenergiaga seoses. Asiaatide kergeusklikus tuleb sünnist saati, eriti kui see on seotud nende perekonna/valitsusega. Kuna korterikaaslane oli õpetaja siin, siis ta selgitas ka seda köögipoolt natuke. Ma ei tea kas seda surutakse tahtlikult maha, aga igaljuhul neile ei õpetata absoluutselt iseseisvat mõtlemist. Efektiivsus on üsna madal ühe inimese kohta. Peamine on ikkagi karjamentaliteet ja seda on ka iga nurga peal näha. Ega nad välismaalasi või -meediat ei usalda absoluutselt kui see läheb vastuollu nende pühade liidrite ütlustega. Jaapanlased tunduvad natuke mõistlikumad tegelikult, aga hiinlased on küll ilmselt samasugused, ainult töökamad.

                          Comment

                          • erplander
                            ekrelander
                            • Oct 2008
                            • 1029

                            #118
                            Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                            Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                            Ma ei tea kui loogika vastane see oleks, sest inimestele(eriti Jaapani ldo) ei (pruugi) meeldi(da) suurenev arv jaamasid ja nad ei teadvusta endale fakti, et see lisab turvalisust tuumaenergiaga seoses. Asiaatide kergeusklikus tuleb sünnist saati, eriti kui see on seotud nende perekonna/valitsusega. Kuna korterikaaslane oli õpetaja siin, siis ta selgitas ka seda köögipoolt natuke. Ma ei tea kas seda surutakse tahtlikult maha, aga igaljuhul neile ei õpetata absoluutselt iseseisvat mõtlemist. Efektiivsus on üsna madal ühe inimese kohta. Peamine on ikkagi karjamentaliteet ja seda on ka iga nurga peal näha. Ega nad välismaalasi või -meediat ei usalda absoluutselt kui see läheb vastuollu nende pühade liidrite ütlustega. Jaapanlased tunduvad natuke mõistlikumad tegelikult, aga hiinlased on küll ilmselt samasugused, ainult töökamad.
                            See on jah jõle kurb tegelikult, kuis seal seda iseseisvat mõtlemist kõigi vahenditega alla surutakse ja isegi internetiajastul ei paista see karjamentaliteet eriti veel murenevat. Aga ehk siiski just need katastroofid juhivad sellele kõigele tähelepanu, kuis valitsus on inimestega manipuleerinud ja äkki enam nii lambukestena ei usuta kõike enam, mida neile ette söödetakse.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #119
                              Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                              Algselt postitas erplander Vaata postitust
                              Suur klounaad ja vassimine, mis Jaapanis toimub, täpselt sama nagu 86 NSVL-is.
                              Veelgi haledam on Eesti meedias see kloun Raukase kaagutamine, et kõik kõige paremas korras.


                              Imo suht mõistlik jutt ja kus krdi kohas ta väidab, et kõik on kõige paremas korras ?

                              Lisaks veel samal teemal http://www.postimees.ee/?id=403639
                              Last edited by Potsataja; 16.03.11, 17:30.

                              Comment

                              • erplander
                                ekrelander
                                • Oct 2008
                                • 1029

                                #120
                                Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                                Jätkuks veel üks päris tabav kommentaar Postimehe artikli Akadeemik Raukas: joodi pole vaja varuda alt:

                                16.03.2011 19:13
                                mäger : Akadeemik on loll. Võrrelda Tšernobyli ja Jaapani avariid. Tšernoobylis algasid tööd kohe, aga kohe ei saanud aru mis toimus, sest blokkil oli sajad rentgenid tunnis, s.t. surmadoosi sai mõne tunniga.
                                Jaapanlased mängivad lolli. Avarii ei ole tõsine aga ei suuda käituda süstemaatilised. Puudub mingi strateegia tegevustes. Esimese reaktori avarii võib põhjustada asjaolude kokkulangemisega. Teiste reaktorite avariid on põhjutatud avarilikvideerijate valetegevusega. Jaapani tuumaobjektide avariid näitavad, et distsipliiniga nendel ei ole kõik korras (tuleta meelde kasvõi Tokaimura avarii - eelmise kümnendi suurim). Kui venelaste puhul on avarii põhjuseks salastatus ja pohhuism, siis jaapanlastel on moto "sina - ülemus, mina - loll"

                                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                                Imo suht mõistlik jutt ja kus krdi kohas ta väidab, et kõik on kõige paremas korras ?
                                Akadeemik Anto Raukase sõnul ei too Jaapani tuumareaktori plahvatus tänu jaama tänapäevastele kaitsemehhanismidele tõenäoliselt katastroofi kaasa.
                                Last edited by erplander; 16.03.11, 17:38.

                                Comment

                                Working...