Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Maxi
    Pokkerihai
    • Nov 2010
    • 1849

    #1966
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Arvestades kõike siis pensioniiga tõuseb järgnevate aastate jooksul veelgi päris oluliselt, pm töötame surmani. Jällegi, ei taha öelda et Japsid peaks olema eeskujuks, aga seal on pensionäride kasulikuks tegemine päris hästi ära rakendatud, kui just 100% töövõimetu ei ole, siis saab abiks olla lasteaedades, koolides üldkasulikku tööd tehes jne.

    Pastilaa, pokkeriprod.com ei olegi tegelikult läbilõige ühiskonnast, enamus siit on vähemalt mingis osas gamblerid, degennid ja muidu yolotajad. Ega enamus siit ei tahagi sel põhjusel lapsi kuna tegemist full time commitmentiga.

    Ja üldse, see pensioni teema on overrated, kui ma peaks praegu elama ära ainult pensionist, siis pigem paneks juba kõrvad pea alla. Kavatsen oma vanemaid aidata kui neil abi peaks vaja minema ja loodan, et ka minu lapsed arvestavad, et vanamees neid kunagi ikka üleval pidas.
    Ausalt ei looda selle peale, et võõrad mustud hakkavad mulle kõvasti pensionit kunagi teenima.

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #1967
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
      statistikaameti prognoosid rahvastiku kohta:

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
      Selle järgi rahvaarv väheneb 45 aastaga 175K ehk ~ 10-15%. Nii pika perioodi peale ei tundu eriti big deal.

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #1968
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
        Selle järgi rahvaarv väheneb 45 aastaga 175K ehk ~ 10-15%. Nii pika perioodi peale ei tundu eriti big deal.
        kui nüüd arvesse võtad, et vähenemine toimub noorte arvelt (toimub hüppeline rahvastiku vananemine), siis tekib olukord, kus riigi tervikuna ülalpidamiseks on vb 25-30% vähem tööealiseid inimesi (mitte 10-15%). see ei tundu jah big deal - see on korralik doomer

        Comment

        • pastilaa
          kuum poiss
          • Apr 2009
          • 7518

          #1969
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          20. sajandi märksõnaks oli rahvaarvu kiire kasv, selle sajandi märksõnaks saab aga rahvastiku vananemine.


          "Rahvastiku vananemine saab üheks peamiseks demograafide uurimisteemaks ning vastuseid on vaja leida mitmele küsimusele. Tuleb leida lahendus liiga madala iibe probleemile. Selleks on vaja teada, mis takistab inimestel saamast lapsi, keda nad põhimõtteliselt tahaksid saada ning seejärel üritada takistavaid tegureid kõrvaldada või pehmendada. Teiseks on vaja immigrante senisest edukamalt ühiskonda integreerida, sest ainult nii on sisserändest võimalik kasu lõigata."

          Comment

          • rahvavaenlane
            Klubi Liige
            • Dec 2009
            • 3040

            #1970
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            pastilaa, ole palun hea ja integreeri ca 300k venelast siia ühiskonda ära lõpuks.

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #1971
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
              pastilaa, ole palun hea ja integreeri ca 300k venelast siia ühiskonda ära lõpuks.
              ma ka ei saa aru, miks valitsus nii sitt selles osas on olnud. pmslt 20a pole tehtud praktiliselt midagi. ma juba korra mainisin, et oleks minu teha, siis ma pumpaks raha sõprusklassidesse, keelekursustesse jms. rämedalt.

              Comment

              • Maxi
                Pokkerihai
                • Nov 2010
                • 1849

                #1972
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Miks sa arvad et pagulastega siis teistmoodi on?

                Comment

                • pastilaa
                  kuum poiss
                  • Apr 2009
                  • 7518

                  #1973
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                  Miks sa arvad et pagulastega siis teistmoodi on?
                  väike vahe, kas tuleb 120 või 20 000 aastaga

                  Comment

                  • phenomenon
                    Jube Noob
                    • Nov 2011
                    • 196

                    #1974
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Võtame 200, aga see ei tähenda et piirid nüüd kinni oleks. Kas järgmised pagulased , keda kuhugi panna ei ole, võtame sama tublilt vastu?Kuhu maani, kus on piir sinuarust Pastilaa?

                    Comment

                    • Herbert Sammal
                      Jube Noob
                      • Jul 2013
                      • 165

                      #1975
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Ehk oleks mõistlik hoopis oma noortele pakkuda tasuta elamist, kursusi jms. Mine tea... võib olla tekib neil kindlam tunne oma pere loomiseks ja seda rohkema kui ühe lapsega.

                      Comment

                      • inward
                        Klubi Liige
                        • Sep 2009
                        • 6275

                        #1976
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Ega siis tööealiste vähenemine vs. sotsiaalkulude kasv ei puuduta ainult pensioniealiste ülalpidamist. Kui nüüd demograafiliselt pensioniealiste hulk suureneb, siis parteid kaotavad legiitiimsuse sellelaadseid reforme läbi viia, mis pensionäre negatiivselt mõjutaks. Erakonnad ei saa valimistel mandaati ja ongi kõik. See tähendab siis, et tuleb kusagilt mujalt valdkonnast raha ära võtta: haridus, infra, politsei mis iganes.

                        Kogu see sisserändajate probleem on lääne enda karma. Põhiline põgenike voog tuleb ju Liibüast, läänel valitsustevahelist kokkulepet saavutada on pea võimatu, sest seal riigikord puudub. Miks ? Sest toona eksporditi hävitajatega demokraatiat sinna. Araabia kevad jms toredalt kõlama jäävad asjad.
                        Teiseks massilist sisserännet aitab organiseerida ISIS, see tegevus võimaldab neil rohkem relvastust endale osta. ISISe pinnaletulek on seotud otseselt toonasest Iraagi destabiliseerimisest.

                        Kõik see on jäämäe tipp alles. Pole mõtet luua illusioone, et Eesti võtab vastu 200 abi otsijat ja nii jääb. Ungarisse on selle aastaga jõudnud 60k pagulast. Serbia menetleb iga päev ainuüksi 200 uut asüülitaotlust.
                        Last edited by inward; 31.07.15, 10:51.

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #1977
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          jep inward. nii ongi. pakun, et pole mingit varianti, kuidas jääda iseseisvaks ja edukaks lääne riigiks ilma, et vb 200a pärast pooled oleks eestis oleks teise nahavärviga. kui keel ja kultuur säilivad, siis mul sellest jumala kama ( vt turay, ashilevi jt värvilised intelligendid). fakt on see, et ilma rahvastiku suurenemiseta ei säili midagi.

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #1978
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Mul on ausalt öeldes keelest kah suva, lihtsalt suhtlemisvahend, nagu eesti kroon oli maksevahend. Mingit ühtsust kah ei tunne rahvuse põhjal, pigem leian ühisosa teiste inimestega maailmavaate, silmaringi ja suhtlemisoskuse baasil.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #1979
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas inward Vaata postitust
                              Ega siis tööealiste vähenemine vs. sotsiaalkulude kasv ei puuduta ainult pensioniealiste ülalpidamist. Kui nüüd demograafiliselt pensioniealiste hulk suureneb, siis parteid kaotavad legiitiimsuse sellelaadseid reforme läbi viia, mis pensionäre negatiivselt mõjutaks. Erakonnad ei saa valimistel mandaati ja ongi kõik. See tähendab siis, et tuleb kusagilt mujalt valdkonnast raha ära võtta: haridus, infra, politsei mis iganes...
                              Juba praegu tuleb 30% pensionist teistest valdkondadest, kuna erakonnad ei julge mingil juhul pensionäridega nugade peale minna. See summa on suurem, kui kõik lastetoetused kokku. Muidugi on viimased lastetoetused seotud konkreetsete valimiste ajaga ja järgmine suurem muutus (200 eurot 3+ lapselistele peredele) ei toimu mitte varem, ega ka hiljem kui järgmiste KOV valimiste eel.

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #1980
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Briti peaminister David Cameron teatas, et Prantsusmaalt Calais'st Ühendkuningriiki pürgivaid Aafrika migrante ei oota ees «magus elu».


                                "Calais' kriisi põhjustab kontrollimatu inimkari, mille liikmed käituvad vastutustundetult. Nende tõttu on olukord La Manche'i mõlemal kaldal muutunud keeruliseks."

                                Huvitav, kas ta rääkis enda eest või väljendas laiemalt oma partei seisukohta, et nii konkreetselt ütles? UK pastilaadel jagub nüüd mitmeks päevaks jutuainet.

                                Comment

                                Working...