Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • privador
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3951

    #1261
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Ma ei tea kas ma olen imelik, aga mul on tunne, et EKRE võib üllatuslikult alla 5% jääda.

    Panen siia Tarmo kommnetaari
    Pärnumaal on neil ju esinumber Mart Helme. Läänemaal tema naine Monika. Lisaks isegi kui Helmed koguvad nende kohta fenomenaalsed 3000 häält (tavaliselt oma ringkonnas siiani olnud 1000-1700) ning Põlluaas ja Mürk ebarealistlikud 2000 häält (siiani mõnisada) peaksid ülejäänud täiesti tundmatud kandidaadid koguma juurde tavapärase valimisaktiivsuse (60%) juures tervenisti 19000 häält. See aga on ebareaalne, sest ringkondade esinumbrid vaevalt üle 1000 keegi kogub koos ülejäänud liikmetega. Ikka puudu 7000 häält. 12-st ringkonnast on nad võimelised künnise ületamiseks kolmes. Ainult Pärnumaa, Tartu ja võibolla ka Mustamäe-Nõmme. Samas ei saa unustada, et Pärnumaal tavaliselt ei koguta isikumandaati. Tartu ja Mustamäe-Nõmme on aga ülitugeva konkurentsiga nii, et ka seal läheb raskeks.
    Põhjused miks künnist ei ületata on peamiselt: liiga radikaalsed väljaütlemised, noorte, naiste ja tuntud inimeste vähesus nimekirjas, vastandumine suurele osale valijaskonnast, venelased jt rahvused või nendega sõbrad ja sugulased ei vali neid iialgi. Samuti naised. Suurtes piirkondades ollakse väga nõrgalt esindatud (Harju-Rapla ja Tallinn). Hariduspoliitika valimisplatvormis puudub. Pink on liiga lühike.

    Comment

    • adam_q
      Vana Tegija
      • Feb 2009
      • 1453

      #1262
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      Algselt postitas donkament Vaata postitust
      Need "tundmatud inimesed" on tihtipeale oma maakonnas üsna tuntud ja lugupeetud kodanikuaktivistid või avaliku elu edendajad. Inimesena omavad nad mitu korda rohkem väärtust, kui "tuntud" broilerid.
      Aga näe Tarmo läbi Privadori ütleb, et kedagi ei koti, et nad tublid ja tuntud kodanikuaktivistid on, hääli kokku ikka ei tule :( Naabri-Linda ja õetütre antud hääl väga ei päde...

      Comment

      • donkament
        Pokkerihai
        • Apr 2009
        • 1945

        #1263
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Nimekirju vaadates oleks sul selge, et ma pidasin silmas eelkõige vabat, mitte ekret.

        Comment

        • vapsik
          Klubi Liige
          • Apr 2009
          • 5462

          #1264
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Mulle isa valis küll EKRE, et Helme ikka sisse saaks, kuigi valimisringkonnast ühtegi kandidaati ei teadnud. Usun, et keskealiste hulgas teisigi selliseid valijaid ning nad saavad ikka piisavalt hääli.

          Comment

          • adam_q
            Vana Tegija
            • Feb 2009
            • 1453

            #1265
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            okei, ühed väiksed fishid mõlemad - õhtul näebs

            Comment

            • vapsik
              Klubi Liige
              • Apr 2009
              • 5462

              #1266
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Keda siinsed eksperdid soovitavad valida?

              Comment

              • alaska
                forever
                • Oct 2008
                • 6599

                #1267
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Eilse valimisdebati järgi on ainult üks tõsiseltvõetav kandidaat-Savisaar.

                Comment

                • vapsik
                  Klubi Liige
                  • Apr 2009
                  • 5462

                  #1268
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Valin vist siis Siret Kotka, kuna Savisaar pole minu ringkonnas.

                  Comment

                  • ivar866
                    Grinder
                    • Oct 2012
                    • 776

                    #1269
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    toetage sotse, peamine minna ikka valima!

                    Comment

                    • kallekusta
                      Grinder
                      • May 2012
                      • 603

                      #1270
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Valisin ka varem sotse kuna REFi ja IRLi combo oli lihtsalt vastumeelne ja üle visanud ning Savisaare punt pole minu maitse. SDE saigi varem väga palju niiöelda protestihääli ehk omamoodi Tarandi efekt. Kui peale seda kui Reformiga koos riiki hakkasid mängima tegid oma nime minu ja ka paljude teiste silmis täis ja seega OUT

                      Comment

                      • erplander
                        ekrelander
                        • Oct 2008
                        • 1029

                        #1271
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Algselt postitas privador Vaata postitust
                        Ma ei tea kas ma olen imelik, aga mul on tunne, et EKRE võib üllatuslikult alla 5% jääda.

                        Panen siia Tarmo kommnetaari:

                        Pärnumaal on neil ju esinumber Mart Helme. Läänemaal tema naine Monika. Lisaks isegi kui Helmed koguvad nende kohta fenomenaalsed 3000 häält (tavaliselt oma ringkonnas siiani olnud 1000-1700) ning Põlluaas ja Mürk ebarealistlikud 2000 häält (siiani mõnisada) peaksid ülejäänud täiesti tundmatud kandidaadid koguma juurde tavapärase valimisaktiivsuse (60%) juures tervenisti 19000 häält. See aga on ebareaalne, sest ringkondade esinumbrid vaevalt üle 1000 keegi kogub koos ülejäänud liikmetega. Ikka puudu 7000 häält. 12-st ringkonnast on nad võimelised künnise ületamiseks kolmes. Ainult Pärnumaa, Tartu ja võibolla ka Mustamäe-Nõmme. Samas ei saa unustada, et Pärnumaal tavaliselt ei koguta isikumandaati. Tartu ja Mustamäe-Nõmme on aga ülitugeva konkurentsiga nii, et ka seal läheb raskeks.
                        Põhjused miks künnist ei ületata on peamiselt: liiga radikaalsed väljaütlemised, noorte, naiste ja tuntud inimeste vähesus nimekirjas, vastandumine suurele osale valijaskonnast, venelased jt rahvused või nendega sõbrad ja sugulased ei vali neid iialgi. Samuti naised. Suurtes piirkondades ollakse väga nõrgalt esindatud (Harju-Rapla ja Tallinn). Hariduspoliitika valimisplatvormis puudub. Pink on liiga lühike.
                        Mart ja Martin Helme mõlemad koguvad lõdvalt 4000 häält.
                        Põlluaas ja Mürk mõlemad 2500 samuti üsna kergelt.
                        Nii, nüüd läheme nende "tundmatute" kandidaatide juurde.

                        Ringkond nr 1 (Tallinn): Urmas Espenberg 1500 häält.
                        Ringkond nr 2 (Tallinn): Mare Liiger 1500 häält (sh minu hääl)
                        Ringkond nr 5 (Lääne/Saare): Helle-Moonika Helme 1500 häält
                        Ringkond nr 6 (Lääne-Viru): Anti Poolamets 2000 häält
                        Ringkond nr 7 (Ida-Viru): Arno Kodu 500 häält
                        Ringkond nr 8 (Järva/Viljandi): Jaak Madison 1500 häält
                        Ringkond nr 9 (Jõgeva/Tartumaa): Malle Pärn 1500 häält
                        Ringkond nr 11 (Kagu-Eesti): Uno Kaskpeit 2000 häält

                        Kõik kokku 25 000 häält.

                        Aga peale esinumbrite saavad hääli ka ju 2., 3., 4. jne numbrid - kõik kokku küll veidi vähem kui esinumbrid ehk umbes 20 000.
                        Kokku ma pakun, et EKRE saab 45 000 häält, pluss-miinus 5000. Täpselt samas suurusjärgus saab ka Vabaerakond.

                        Eelmistel RK valimistel oli 5% künniseks vaja pisut alla 29 000 hääle, ütleme, et seekord on vaja 30 000 häält.
                        Nii EKRE kui Vabaerakond saavad 7-8% seekord, mis tagab mõlemale 8 (pluss-miinus 1) riigikogu kohta.
                        Last edited by erplander; 01.03.15, 13:37.

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #1272
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Keiss-i 5 häält peaks siia ka üle juurde tulema

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #1273
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Algselt postitas erplander Vaata postitust
                            Ringkond nr 2 (Tallinn): Mare Liiger 1500 häält (sh minu hääl)
                            Ma isiklikult skisosid riigikokku ei valiks.

                            Comment

                            • pastilaa
                              kuum poiss
                              • Apr 2009
                              • 7518

                              #1274
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Comment

                              • erplander
                                ekrelander
                                • Oct 2008
                                • 1029

                                #1275
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                                Keiss-i 5 häält peaks siia ka üle juurde tulema
                                Ma kardan, et see, mida privador tsiteeris, oligi Keissi "analüüs". Mees näib jõle kibestunud ja karvane hetkel EKRE vastu ja tümitab neid FB-s ka kuis jõuab :)

                                Ei teagi, mis juhtus, pöörasid Helmetega tülli koos ühe teise kamraadiga, kellega nad agaralt kohalike valimiste eel EKRE kampaaniat tegid. Tagamaid ei tea, kellel täpselt õigus on või on see kuskil vahepeal. Igal juhul on Keiss nüüd tulihingeline roheline ja temalt ühtki häält EKRE-le ei tule

                                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                                Ma isiklikult skisosid riigikokku ei valiks.
                                Ok, mina valin skisosid, sina vali kriminaale, konjunkturiste, broilereid või populiste, valik on üsna mitmekesine.

                                Comment

                                Working...