Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • pastilaa
    kuum poiss
    • Apr 2009
    • 7518

    #1096
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Miskipärast ei julge ükski üleriigiline meediakanal (ERR, Delfi, Postimees) oma saidil enam üles pannagi vastavat küsitlust :)
    sellised väga väikse valimiga gallupid on ka väga lihtsalt manipuleeritavad - üks aktiivne tüüp/kamp, kes natuke vaeva näeb, saab piiramatult hääletada kui vaja. võid rõõmust lakke karata, aga reaalsus sinna 2-5% vahele ikka (kuigi siinse teema/aktiivsete järgi võiks sa ka 50% ennustada). eelmistel KOV hõiskasid ju ka enne õhtut - ära liiga hoogu satu :D.

    Comment

    • privador
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3951

      #1097
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      Et gallupite järgi siis ekre saab 20% ja ka Vabaerakond 20% IRL sotsid jt 10%. Naera herneks
      Ok tõstke siis EKRE oddsid 10 peale olybetis (praegusest 4-st), et ta valimiskünnist ei ületa-easy money ju bookile...
      ei oska irl ja muud erakondade pealt sõna võtta, aga KE valija on üldjuhul muulane v pensionär, kes netis ei surfi...

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #1098
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
        sellised väga väikse valimiga gallupid on ka väga lihtsalt manipuleeritavad - üks aktiivne tüüp/kamp, kes natuke vaeva näeb, saab piiramatult hääletada kui vaja. võid rõõmust lakke karata, aga reaalsus sinna 2-5% vahele ikka (kuigi siinse teema/aktiivsete järgi võiks sa ka 50% ennustada). eelmistel KOV hõiskasid ju ka enne õhtut - ära liiga hoogu satu :D.
        +1

        Selliste gallupidega manipuleerimine on isegi täielik äri. Mõnekümne euro eest võiksin väiksemal saidil 90% favoriidi keerata 10% underdogiks. Ja seda tõenäolislet ka kasutatakse. Ise poliitikuna küll manipuleeriksin, vastavalt oma strateegiale.

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #1099
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          EKRE on ju Rahvaliidust välja kasvanud, see ju koosneski maakondade tegijatest, vabalt võib seal endale uuesti toetuse leida.
          Vaevalt, et mingi mainstreem media nüüd neid kuidagi ignoreerib, alles nad olid ju reformiga koalitsioonis, ei tule mingit maailma lõppu, kui nad riigikokku saavad.


          Ma olen nüüd vaadanud siin telekast, kuidas IRL-i reklaami tuleb söögi alla ja peale, kus nad aitavad tööinimese maksusid vähendada, ma tõesti ei kujutanud ette, milline hunnik inimesi saabki 500€ kuus palka. Mõtlesin, mingi 900 vist on keskmine, no kõigub paar sotti siia sinna. See on ikka nii perses olukord.
          Selge on see, et need inimesed ei võta oma heaolu parandamiseks mitte midagi ette, sama ei tee ka nende tööandjad. Äkki miinimumi tõstmisest oleks abi, tööandjad pavad kuidagi neid motiveerima hakkama? Ei tea, fucked up maailm.

          Comment

          • peete82
            Vana Tegija
            • Jan 2010
            • 1310

            #1100
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Ekre oli ikka enne olemas, kui rahvaliidu jäänused nendega liitusid.

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #1101
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Algselt postitas alaska Vaata postitust
              Soome R-kioski müüja saab 3x rohkem palka, kui eesti R-Kioski müüja. Kas soome oma toodab 3x rohkem lisandväärtust?
              Eesti R-Kioski müüja saab 3x rohkem palka kui Tai 7/11 müüja tehes sealjuures palju vähem/sitemini tööd. Kas Eesti oma toodab 3x rohkem lisandväärtust?

              Comment

              • Codecci
                Luuramas Naisteturniire
                • Nov 2008
                • 7574

                #1102
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Huvitav kas soomlastel ka kombeks end nt Luksemburgiga võrrelda ja hädaldada, kuidas neil kõik nii sitt ja inimesed vaesed, palgad väiksed? :D

                Comment

                • alaska
                  forever
                  • Oct 2008
                  • 6599

                  #1103
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                  Eesti R-Kioski müüja saab 3x rohkem palka kui Tai 7/11 müüja tehes sealjuures palju vähem/sitemini tööd. Kas Eesti oma toodab 3x rohkem lisandväärtust?
                  Ma ei saa täpselt aru, kas sa oled mu posti vastu või poolt, aga siiski hea näide; Tai R-kioski müüja võib kah näpud veriseks müüa, riigi elatustase sellest ei tõuse. Eesti võrdlustes soomega käib pidevalt läbi lause "soome töötaja toodab rohkem lisandväärtust". Tegelikult ei saa see töötaja suurel osal töökohtadel mitte midagi ette võtta suurema lisandväärtuse loomiseks. Kõik koolitused, motivatsioonipaketid, töökeskkonna loomised, effektiivsuse tõstmised on tööandja teha. Tööandjat motiveerib ikkagi kasum, mille teenimise võimalikus oleneb majanduskeskkonnast, mis on poliitikute teha.

                  Tai on hea näide, riik, mis kunagi oli Jaapaniga võrdse majandusega, on praeguseks tunduvalt maha jäänud.
                  Ma kujutan ette, et Tais käib kah pidev jutt, kuidas turism ja välisinvesteeringud on väga tähtsad (nagu eestiski), tulemuseks on aga prostitutsioon ja riidevabrikud, kuna riiki juhitakse valesti.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #1104
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Naljakas lihtsalt kuidas alati võrreldakse Eestit Soomega ja siis vingutakse, kuigi tegelikult peaks võrdlema Läti, Leedu ja teiste idabloki riikidega.

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #1105
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                      Naljakas lihtsalt kuidas alati võrreldakse Eestit Soomega ja siis vingutakse, kuigi tegelikult peaks võrdlema Läti, Leedu ja teiste idabloki riikidega.
                      ukraina labor force ca 22 mln inimest (Eestis 600 tuh, vahe ca 35x), riigi eelarve ca 60 mld usd (ca 6x eesti).

                      Soome labor force ca 2,4 mln inimest (vahe eestiga ca 4x), riigi eelarve 137 mld usd (vahe eestiga ca 14).

                      Oleks soomes 4x vähem tööjõudu, oleks eelarve vahe 3,5x Soome kasuks
                      Oleks Ukrainas ca 35 vähem tööjõudu, oleks eelarve vahe u 5 x Eesti kasuks.

                      Soome riigivõlg ca 55% GDP (2013)
                      Eesti riigivõlg ca 8% GDP (2013)
                      Ukraina riigivõlg ca 40% GDP (2012)

                      Comment

                      • rasmer
                        Vana Tegija
                        • Oct 2009
                        • 1306

                        #1106
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Algselt postitas alaska Vaata postitust
                        Ma ei saa täpselt aru, kas sa oled mu posti vastu või poolt, aga siiski hea näide; Tai R-kioski müüja võib kah näpud veriseks müüa, riigi elatustase sellest ei tõuse. Eesti võrdlustes soomega käib pidevalt läbi lause "soome töötaja toodab rohkem lisandväärtust". Tegelikult ei saa see töötaja suurel osal töökohtadel mitte midagi ette võtta suurema lisandväärtuse loomiseks. Kõik koolitused, motivatsioonipaketid, töökeskkonna loomised, effektiivsuse tõstmised on tööandja teha. Tööandjat motiveerib ikkagi kasum, mille teenimise võimalikus oleneb majanduskeskkonnast, mis on poliitikute teha.

                        Tai on hea näide, riik, mis kunagi oli Jaapaniga võrdse majandusega, on praeguseks tunduvalt maha jäänud.
                        Ma kujutan ette, et Tais käib kah pidev jutt, kuidas turism ja välisinvesteeringud on väga tähtsad (nagu eestiski), tulemuseks on aga prostitutsioon ja riidevabrikud, kuna riiki juhitakse valesti.

                        Comment

                        • VisaHing
                          mees nagu orkester
                          • Dec 2009
                          • 6718

                          #1107
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Ootan huviga, millise tasemini jõuab min. palk aastal 2016. Kõik erakonnad on tulistanud õhku igast huvitavaid summasid. Savisaar muidugi oma 1000 euroga juhib vist kõiki teisi. Üleöö Soomeks saada oleks ju nice aga krdi alatud ikka.

                          Comment

                          • atsetoon
                            Joomas õlut Atsetooniga
                            • May 2009
                            • 1105

                            #1108
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                            Ootan huviga, millise tasemini jõuab min. palk aastal 2016. Kõik erakonnad on tulistanud õhku igast huvitavaid summasid. Savisaar muidugi oma 1000 euroga juhib vist kõiki teisi. Üleöö Soomeks saada oleks ju nice aga krdi alatud ikka.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #1109
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas alaska Vaata postitust
                              Soome R-kioski müüja saab 3x rohkem palka, kui eesti R-Kioski müüja. Kas soome oma toodab 3x rohkem lisandväärtust?
                              Majandusuudiste veeb. Äriuudised Eestist ja välismaalt, uurivad artiklid, börsiuudised, fotod, videod, kommentaarid, investeerimine, TOPid, raadiosaated ja podcast'id, konverentsid ja üritused, erilehed, paberlehe PDF'id.


                              See artikkel juhtus lihtsalt esimesena ette ja rohkem ei viitsi tuhnida. Mina olen tähele pannud, et meie ettevõtete kasum on reeglina tööjõukuluga samas suurusjärgus või jääb isegi veidi alla. Seega palka paratamatult nagu üle 2x tõsta ei saagi.

                              Comment

                              • pastilaa
                                kuum poiss
                                • Apr 2009
                                • 7518

                                #1110
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                                Mina olen tähele pannud, et meie ettevõtete kasum on reeglina tööjõukuluga samas suurusjärgus või jääb isegi veidi alla. Seega palka paratamatult nagu üle 2x tõsta ei saagi.
                                üldjuhul tavaline palgatööline sellest kahjuks aru ei saa. nagu seda, et 1000 maksmiseks on ettevõtte otsene kulu jämedalt 2000. kui seni on tehtud 500 väärtuses liigutusi, siis selle palgavahe peab kauba/teenuse hinnatõusuga kompenseerima jne. võibolla 500 oleks lagi, kuhu miinimumpalk kohe tõusta saaks - üle selle oleks ettevõtete pankrottidelaine ikka väga jõhker. pööblit muidugi see ei huvita.

                                Comment

                                Working...