Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • janek174
    Vana Tegija
    • Mar 2009
    • 1078

    #106
    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Ma arvan et maailmavaateliselt pole keskerakonna platformil midagi viga. Lihtsalt on sellest erakonnast saanud pigem isikukultus ja kogu selle erakonna poliitika on väga ühe mehe nägu. Ilma Edgarita muutuks tõenäoliselt ka üsna mitmed seisukohad selles erakonnas. KE-on siiski väga tõsiseltvõetav jõud, kui nad oskaks seda jõudu ainult õieti kasutada.

    Comment

    • nikitheone
      Mr. Puujalg
      • Aug 2009
      • 6446

      #107
      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

      Algselt postitas alaska Vaata postitust
      Miks teie kõik promod on tehtud nii, nagu eesti oleks täis vaeseid, kes ei saa endaga hakkama ja nagu eestil läheks ülisitasti praegu ja tulevikus?
      too konkreetseid promonäiteid palun, muidu sa üldistad ja demagoogitsed.

      aga põhimõtteliselt tegemist on tavalise poliitideoloogilise trikikiga + meedia võimendamised. opositsioon kritiseerib võimu ja vastupidi. kui sa jälgid tähelepanelikult mõne koalitsioonis oleva poliitiku sõnaütlemisi, siis nad on tihtilugu sama teravad KE vastu. Kuid asi on selles, et need ei müü nii hästi. aga näiteks võib lugeda marko mihkelsoni blogi.
      &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

      Comment

      • rahvavaenlane
        Klubi Liige
        • Dec 2009
        • 3040

        #108
        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

        keskerakonna programmi valem on lihtne. sama teema ,et kui küsida advokaadilt palju 2+2 on. ja kui lõpuks Suurest Juhist lahti saadakse, siis kes sinna jäävad? toobal, sepp, laasi, simson??? nemad kes on 10 aastat juhi käe all poliitika tegemist õppinud. arvata, et mnad peale juhi lahkumist ümber kasvavad ja ilusti kenasti demokraatiat tegema hakkavad on ka liiga naiivne. vanema põlvkonna tegijatest? klandorfid, seppikud ja lenk?? see erakond on üdini mäda. aastate jooksul on näha kuidas need üksikud mõistlikud inimesed on sealt jalga lasknud. ainukene kes seal veel on jäänud on siiri oviir. jüri ratas pole ka tõenäoliselt halb inimene, aga ta on lihtsalt rumal.

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #109
          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

          Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
          too konkreetseid promonäiteid palun, muidu sa üldistad ja demagoogitsed.

          aga põhimõtteliselt tegemist on tavalise poliitideoloogilise trikikiga + meedia võimendamised. opositsioon kritiseerib võimu ja vastupidi. kui sa jälgid tähelepanelikult mõne koalitsioonis oleva poliitiku sõnaütlemisi, siis nad on tihtilugu sama teravad KE vastu. Kuid asi on selles, et need ei müü nii hästi. aga näiteks võib lugeda marko mihkelsoni blogi.
          Abistame eurod ärakulutanud inimesi
          anname tasuta talvekartuleid
          ehitame 3 miljardi eest lasnamäele sotsiaalmaju
          jagame pensionäridele cashi
          loome sotsiaalseid töökohti noortele, et nad jumalaeest õppima ei läheks edasi

          Ei saa ju eitada, et mida rohkem vaeseid tekib, seda paremini KE läheb. Mulle tundub juba ammu, et nad töötavad igasuguse progressi vastu.
          Aga tegelt on mul sellest teemast sügavalt poohui, niiet vastata pole tegelikult vaja. niikuinii on see lõppematu mõttejada, mina ütlesin nii, ahaaa, aga sellepeale ütlen mina hoopis nii, ei no eriline loll, kas sa siis seda ei tea, et kui sa nii ütled, siis võin mina samahästi hoopis nii öelda, ei no sa oled idikas, nii ei saa ju terve mõistusega inimene mõtelda jne.

          Comment

          • adam_q
            Vana Tegija
            • Feb 2009
            • 1453

            #110
            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

            Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
            ainukene kes seal veel on jäänud on siiri oviir. jüri ratas pole ka tõenäoliselt halb inimene, aga ta on lihtsalt rumal.
            Rainer Vakra on ka suht handsome

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #111
              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

              Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
              keskerakonna programmi valem on lihtne. sama teema ,et kui küsida advokaadilt palju 2+2 on. ja kui lõpuks Suurest Juhist lahti saadakse, siis kes sinna jäävad? toobal, sepp, laasi, simson??? nemad kes on 10 aastat juhi käe all poliitika tegemist õppinud. arvata, et mnad peale juhi lahkumist ümber kasvavad ja ilusti kenasti demokraatiat tegema hakkavad on ka liiga naiivne. vanema põlvkonna tegijatest? klandorfid, seppikud ja lenk?? see erakond on üdini mäda. aastate jooksul on näha kuidas need üksikud mõistlikud inimesed on sealt jalga lasknud. ainukene kes seal veel on jäänud on siiri oviir. jüri ratas pole ka tõenäoliselt halb inimene, aga ta on lihtsalt rumal.
              Väga soliidne postitus - väga hästi võtab selle erakonna olemuse ja väljavaated kokku. Ootaks Potsataja kommentaari muidugi huviga!

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #112
                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                Kui KE saaks savipetsist lahti.. ja siis teeks totaalse suunamuutuse, võtaks mõned noored erakondlased ka kampa ja juhtfiguurideks, siis suudaksid nad küll hääli tagasi võita... ma mõletan väga hästi kui Jüri Ratas oli Tallinna linnapea, asjalik tüüp oli, mulle ta ka meeldib, konkreetsete sõnavõttudega, teab mida räägib, niisama huupi ei peksa ja mingit ümmargust mulli ei aja.. Ja väga paljudele Ratas meeldis ja andsid valimistel hääle tema poolt.. siis aga savipets vaatas, et asi läheb jamaks, Ratas muutub liiga populaarseks ja kohe ta sealt linnapea ametist lahti kangutati ja suunati vaiksemasse soppi kust poiss enam eriti välja ei paista.

                Comment

                • nikitheone
                  Mr. Puujalg
                  • Aug 2009
                  • 6446

                  #113
                  Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                  enne kui ma hakkan edasi seletama, rõhutan uuesti, et ei ole keskerakonna valija.

                  Esimesed 2 sinu väidet on puhtakujuline populism, millega tegeleb mitte ainult KE, vaid kõik erakonnad. 15 aastaga 5 rikkama riigi hulka, emapalgad jms.


                  sotsiaalmajade ehitamises ma ei näe midagi halba (va korruptsioon obv). peab tõdema, et meil on inimesi, kes muidu ei saa hakkama ja kes lõppkokkuvõtteks on ka riigile (majanduslikus mõttes) odamavad , kui neile on ehitatud sotsiaalmajad. sest kui ei, saab neist (suurema tõenäosusega) kodutu alkohoolik, kes röövib, varastab, peksab ning kellele põhiseaduse järgi on ikkagi tagatud vältimatu arstiabi. teame ikka ju, et parem on ennetada, eks?

                  pensionäride palgad on meil tõesti võrreldes ükskõik mis andmed, väga madalad. ma töötan ise sotsiaalvaldkonnas ja hiljuti ma anlüüsisin 600 suvaliselt valitud üle 65 aastase inimese poolt täidetud ankeeti. ajal, kui inimene saab reaalselt kätte 2-3k krooni kuus, kus ta elab üksi, ei näe korralikult lugeda/kirjutada, pojad/tütred külas ei käi, raha söögi ostmiseks ei ole. usu mind, enamus selle foorumi kasutajatest ei kujuta ka ette, kui sitasti need inimesed elavad. ja selle pärast võib-olla ongi vaesemad inimesed rohkem keskerakonna valijad - nemad teavad ja näevad. ja see "cash" pensionäridele on tihtilugu väga vajalik.

                  palun ärge tulge siia rääkima, et enamus neist elab hästi. enamus neist elab väga halvasti ja väga väike osa elab hästi. kui te räägite oma vanaemast/vanaisast, siis neil olete olemas teie, kes te teenite (tõenäoliselt) hästi ja saate neid toetada.

                  noorte töötusest ja sotsiaalsetest töökohtade loomisest - see on üldse pikem ja laiem teema, aga siin ei ole vaja küll näpuga KE peale näidata. kui sa tead statistikat/seda valdkonda, siis on teada, et Eesti oli 2. euroopas pikalt noorte töötusega - seda ca 35% noortest. seal all ei ole õppivaid.
                  + jällegi see, et kõrghariduse omandamine/õppimine eestis on teadagi tasuline. tasuta kohale saada, erialale mida sa tahad õppida, ei ole kerge. ja isegi kui saad - kui sa tööl ei käi, kust kurat sa raha saad?

                  point on selles, et igat asja saab vaadata mitmeti ja kui te üritate vaadata keskmise keskerakonna valija seisukohast, siis tunduvad osad asjad palju mõistlikumad. või mis?

                  PS! EI OLE KESKERAKONNA VALIJA
                  &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                  Comment

                  • nikitheone
                    Mr. Puujalg
                    • Aug 2009
                    • 6446

                    #114
                    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                    Algselt postitas Rage Vaata postitust
                    Kui KE saaks savipetsist lahti.. ja siis teeks totaalse suunamuutuse, võtaks mõned noored erakondlased ka kampa ja juhtfiguurideks, siis suudaksid nad küll hääli tagasi võita... ma mõletan väga hästi kui Jüri Ratas oli Tallinna linnapea, asjalik tüüp oli, mulle ta ka meeldib, konkreetsete sõnavõttudega, teab mida räägib, niisama huupi ei peksa ja mingit ümmargust mulli ei aja.. Ja väga paljudele Ratas meeldis ja andsid valimistel hääle tema poolt.. siis aga savipets vaatas, et asi läheb jamaks, Ratas muutub liiga populaarseks ja kohe ta sealt linnapea ametist lahti kangutati ja suunati vaiksemasse soppi kust poiss enam eriti välja ei paista.
                    täpselt. üks põnev ulmepoliitiline kirjandus - http://tomp.wordpress.com/2010/12/31...poliitaastaks/

                    aga mõelge, kui lähekski nii.
                    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                    Comment

                    • Rage
                      Klubi Liige
                      • Nov 2008
                      • 6853

                      #115
                      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                      Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                      täpselt. üks põnev ulmepoliitiline kirjandus - http://tomp.wordpress.com/2010/12/31...poliitaastaks/

                      aga mõelge, kui lähekski nii.
                      see seal on ikka üsna ulmekirjanduslik teos.. aga päris kole oleks kui nii läheks.. ja tegelt on see võimatu, sest RE on siiski suht kindlalt kinnitanud, et nemad savipetsiga koostööd ei tee..

                      Comment

                      • nikitheone
                        Mr. Puujalg
                        • Aug 2009
                        • 6446

                        #116
                        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                        jap, aga savisaar võib jääda tallinna linnapeaks. rõhutan siinjuures, et RE välistas koostöö savisaare, mitte keskerakonnaga (tartus on nt reform ja kesk koalitsioonis)
                        &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                        Comment

                        • kilu6
                          Vana Tegija
                          • Oct 2008
                          • 1305

                          #117
                          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                          Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                          ps! tegelikult ei ole ma keskerakonna pooldaja. mulle üldiselt meeldib nende programm, ei meeldi savisaar ja sellega seonduvalt palju asju (poliitiline kultuur laiemas tähenduses).
                          Kui savisaar ära võtta ja inimesi saaks intelligentsemaks kruttida, siis Kesk peaks olema oma olemuselt sotsdemokraadid.
                          Või mis neil vahet oleks? Kas Keski programm on parem kui sotsidel?

                          Comment

                          • nikitheone
                            Mr. Puujalg
                            • Aug 2009
                            • 6446

                            #118
                            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                            ei saa nii öelda, et parem/halvem kui sotsidel.

                            sotsid on on ainult oma nimelt olnud sotsid (eestis). sotside uus programm on vasakpoolsem kui keskide praegune.
                            &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #119
                              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                              Tahate öelda, et "Kreeka tegemine", pikaajalistele probleemidele vilistamine ja kõikidele probleemidele laenuraha peale viskamine toob taevamanna õue peale? See on nagu visata raha tulle, sellega juba tulekahjuga ei võitle. Näljasele tuleks ikka nagu õng ja manual anda. Või siis vasakpoolsete teine variant, et selle asemel, et madalate maksudega uusi reaalseid väärtustloovaid töökohti luua, tuleks senised ettevõtted ja töötajad sandiks maksustada, et töökohti veel vähemaks jääks. Siis seda raha, mida on juba väiksema töökohtade arvu tõttu vähem, visata nendesamade kõrgemate maksude tõttu töötuks jäänud inimestele nii, et neid hoida eemal õppimisest ja võimalusest saada reaalne töökoht.

                              Kui vähegi loogiliselt ja majanduslikult mõelda on sotsid, keskid ja muidu vasakpoolsed ikka väga tagurlike mõtlemisviisidega.
                              Last edited by muruntau; 10.01.11, 14:59.

                              Comment

                              • Codecci
                                Luuramas Naisteturniire
                                • Nov 2008
                                • 7574

                                #120
                                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                                Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                                Astmelisest tulumaksust:

                                Kes seda täna pooldavad: Enamasti need, kelle maksukoormus ei tõuseks. Samas need inimesed näevad endal vähe perspektiivi ka elus edasi jõuda ja seega pole neil vaja karta ka kõrgemat maksumäära. Las teised maksavad.

                                Kas astmeline tulumaks on juba äkki olemas?
                                - Ma maksan enam kui 10x rohkem tulumaksu/sotsmaksu kui see, kes 10x vähem teenib.
                                - Ma ei saa oma makstava raha eest kaugeltki mitte sama palju avalikke hüvesid kui see, kes maksab 10x vähem. Ma ei saa tasuta arsti juures käia (sest ei saa haiguslehel oma järjekorda oodata). Ma ei tarbi ühistransporti. Ma ei tarbi sotsiaalameti teenuseid. Politsei on loodud peamiselt selleks, et mind temasuguste eest kaitsta.

                                Kogu astmelise tulumaksu loogika on selles, et miks mitte võtta rikkamatelt rohkem, sest vaesemaid on palju ja demokraatias saavad nad su üle hääletada. Aga ma saan jalgadega hääletada. Euroopa Liidus veel eriti hästi ja täiesti seaduslikult.

                                Lihtsaim viis: Registreerin omale ettevõtte Küprosele (ELi maa). Palga asemel hakkan tööandja konsultandiks ja esitan talle teenusarveid. 10k brutopalk läks varem ettevõttele maksma 13.5k ja minuni jõudis 7.9k Nüüd võin esitada arve 13.5k peale. Küprosel on raha seaduslikul välja võtmisel maksumäär 5%. Ehk saan endise 7.9k asemel kätte 12.8k. Igal aastal pean küll aruande esitama kohalikku äriregistrisse, aga seda teenust on väga lihtne sisse osta. See kõik on 100% seaduslik ja mul on õigus kogu see raha Eestisse tuua ja laiaks lüüa siin. Aastas võidan ligi 60k. Kui mu brutopalk on 100k, siis võidan aastas 600k. Kui te nüüd hakkate seda 100k veel kõrgemalt maksustama, siis kasvab võit veelgi. Mis te arvate, kui kaugel on hetk, kus kohalikud raamatupidamisfirmad hakkavad sedasorti teenust müüma? Mitte väga kaugel. Aga kuivõrd siis maksulaekumine väheneb, siis tuleb maksumäärasid tõsta. Sealhulgas ka 'vähem jõukale elanikkonnale', kes tahaks teisi võimalikult kõrgelt maksustada, aga ise maksta ei suuda/taha. Kui varem oli taoline maksude optimeerimine vaid miljonäride rida, siis täna on see reaalselt efektiivne juba väga palju madalamal tasemel (infoühiskond, ELi ühine majandusruum jne).
                                LOL. Keda valid btw?

                                Kui teed lagunevad, arstiabi kvaliteet halveneb jne - miks peab astmelise tulumaksu tegema, lihtsam/targem ei oleks lihtsalt tulumaksu % tõsta?

                                Ja pool-trollimise küsimus - huvitav kas kuskil maailmas on ka tagurpidi astmeline tulumaks olemas, et vaesed maksavad suurema % kui rikkad?

                                Comment

                                Working...