ALKOHOL :D

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • nikitheone
    Mr. Puujalg
    • Aug 2009
    • 6446

    #616
    Re: ALKOHOL :D

    Algselt postitas Ghost0
    vein sidrdunivee ja spritiga? :D WTF.
    Tinto vein - see ongi lahjendamiseks
    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

    Comment

    • FreakyJason
      Klubi Liige
      • Jan 2009
      • 1381

      #617
      Re: ALKOHOL :D

      Viin mõjuski nii nagu arvasin. Pähe hakkas :D

      Comment

      • pronks
        Jube Noob
        • Jun 2009
        • 116

        #618
        Re: ALKOHOL :D

        mis see aadress oli, kus alkoholi hinnad olid pudelite järgi?

        ty

        Comment

        • Ghost0
          Vana Tegija
          • Oct 2008
          • 1335

          #619
          Re: ALKOHOL :D

          Keegi absinti ka joob, on hea? Oskab keegi soovitada mingit, mida eestis müüakse? :)

          Comment

          • Juhhei
            Jube Noob
            • Jul 2009
            • 154

            #620
            Re: ALKOHOL :D

            Algselt postitas Ghost0
            Keegi absinti ka joob, on hea? Oskab keegi soovitada mingit, mida eestis müüakse? :)

            Eestis müüakse aga mitte õiget asja, nii, et sõida välismaale!

            Comment

            • Ghost0
              Vana Tegija
              • Oct 2008
              • 1335

              #621
              Re: ALKOHOL :D

              Algselt postitas Juhhei

              Eestis müüakse aga mitte õiget asja, nii, et sõida välismaale!
              Mis mõttes õiget? Alles lugesin kuskilt foorumist ,et sellist absinti pole ,mis hallutsinatsioone tekitab - see pidi puhas legend olema.

              Comment

              • nikitheone
                Mr. Puujalg
                • Aug 2009
                • 6446

                #622
                Re: ALKOHOL :D

                bs, et legend. see on olemas, eestis müük keelatud.
                &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                Comment

                • Ghost0
                  Vana Tegija
                  • Oct 2008
                  • 1335

                  #623
                  Re: ALKOHOL :D

                  Otsin pärast lingi, praegu mängin.

                  Comment

                  • Ghost0
                    Vana Tegija
                    • Oct 2008
                    • 1335

                    #624
                    Re: ALKOHOL :D

                    Okei, loe see läbi ja ütle mulle ,et see bs on. Minu arust mees teab ,mis mees räägib. Ja tundub ,et vägagi hästi.
                    Allikas: http://forum.planet.ee/showthread.php?t=52489&page=4
                    See on üpris vana teema mille ma siin üles kaevan, aga ausalt öeldes tuli kerge ahastus peale seda lugedes. Ei oska kuskilt isegi alustada.. aga harimise mõttes tuleb kuskilt pihta hakata.

                    Alustame siis sellest, et kallid kaaskodanikud! Absindist te nüüd küll eluilmaski mingisuguseid hallutsinatsioone nägema ei hakka. Thujoon (Koirohus sisalduv aine, mida peetakse selleks kurja juureks) on küll nõrga narkootilise toimega, kuid tegemist pole hallutsinogeeniga. Kujundlikult võib öelda, et seda tuleks supilusikaga endale sisse ajada, et see üldse mingit mõju avaldaks ja ka siis on tagajärjeks paremal juhul epilepsia hood. Absindis on selle aine sisaldus niivõrd väike, et enne jooksite te ennast kooma alkoholist kui aine oma mõju hakkaks avaldama.
                    Seega igasugu jutud "õigest" absindist võib heaga ära unustada. Tegu on vaid legendiga, mis on ilmselt alguse saanud tänu kuulsatele loomeinimestele (Picasso, Dali, Hemingway jt.) kes palavalt absinti armastasid. Juttude järgi lõidki nad oma teoseid nähes absindist hallutsinatsioone. Jutt on aga lausvale, paremal juhul olid nad lihtsalt purjus. (võibolla tõesti töötasid mõningate ainete mõju all, aga absint see igaljuhul polnud)

                    Järgmiseks.
                    Et Eestis on absint keelatud ja absinti kusagil ei müüda? Euroopa Liidus (sealhulgas ka Eestis) on absint olnud legaalne juba viimased 20 aastat (varem oli keelatud, kuna kardeti kurikuulsa thujooni ja mõningate muude ainete kahjulikku mõju).
                    Osta saab seda esimesest ettejuhtuvast alkoholi poest. Iseasi kas seda juua tasub, siinmail on enamasti müügil ainult "Pere Kermann's" nimeline absint, mis ausalt öeldes on puhas solk. Aga hästi varustatud poodidest leiab ka oluliselt kvaliteetsemaid.

                    Kes tõesti tahab väga head, kvaliteetset absinti peab seda siiski ilmselt tellima väljastpoolt Eestit, sest ühestki poest pole seni veel õnnestunud leida midagi märkimisväärselt head. Ehk leiab ka online-poodidest, pole uurinud kui aus olla.
                    Aga kindlasti Prantsuse või Šveitši abisnti. Tšehhide absint on valmistatud hoopis teisel viisil, palju pealiskaudsem ja sisaldab ka teisi taimi/aineid mida originaalne absint ei sisalda.

                    Serveerimisest niipalju, et selle põletamise jama mõtlesid Tšehhid välja 90. alguses reklaamitrikina, et oma kaupa atraktiivsemana esitada, väga paljud ongi nüüd arvamusel, et nii see asi käibki.
                    Loomulikult on igal inimesel vaba valik juua jooke kuidas nad heaks arvavad (näiteks Hemingway jõi absinti suhtes: 1/4 abisnti ja 3/4 šhampust) aga traditsioonid on siiski teistsugused. Veini juuakse ka igasugu limonaadidega ja otse pudelist ja kuidas vaid aga see pole ikka see õige.
                    Kui absinti tahta juua korralikult traditsioone järgides on protsess tegelikult väga lihtne. Valad klaasi umbes 30ml absinti, võtad absindi-lusika (improviseerides saab lihtsate vahenditega igas kodus midagi sarnast valmis teha, kui ei ole õiget lusikat), asetad sellele suhkrut (kuubik on parim variant, aga saab ka tavalise suhkruga. Suhkrut tuleks panna vastavalt maitsele, aga enamasti on 1 kuubik paras) ja hakkad aeglaselt jääkülma vett suhkrule tilgutama(vee-absindi suhe 1/4 või 1/3). Kindlasti aeglaselt, sest kiiresti tehes ei lahustu eeterlikud õlid korralikult ja maitse/lõhna muutus jääb üsna vähemärgatavaks (lahjemaks läheb muidugi aga see pole ainus eesmärk).
                    Joomiseks valmis absint on läbipaistmatu, meenutab piima. Nuusutades on lõhnad hoopis teised kui puhtal absindil ja ka maitse on oluliselt muutunud.


                    Ma ei tea kui paljudele kogu see jutt üldse kordagi läheb, või kui paljud selle üldse läbi vaevuvad lugema, aga vähemalt olen ma teinud omapoolse pingutuse üldsuse harimiseks.
                    Jah, nagu ma mainisin, siis on thujoon nõrk narkootikum, aga et selle mõju avalduks on seda vaja üsna suurtes kogustes mida üheski absindis ei sisaldu..

                    Comment

                    • Lutzky
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 1829

                      #625
                      Re: ALKOHOL :D

                      nii. jood ära 5 kvaliteetõllet (a la Corona, Stella Artois) - tulemuseks väike vint. jood ära ühe vene õlle (starõi melnik) - insta vint. wtf?

                      edit: jood kaks vene õllet ära ja insta unreal vint

                      edit2: kolmas õlle, minge pekki

                      Comment

                      • ottokatz
                        Julm Donk
                        • Jun 2009
                        • 29

                        #626
                        Re: ALKOHOL :D

                        Peab meeldima ;D

                        Comment

                        • pikk28
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 6695

                          #627
                          Re: ALKOHOL :D

                          selveris Sol 10 eeki. pole veel lahti teinud, ei tea kas on ikka hea. Pint Sassi ka 10. peab meeldima.

                          Comment

                          • Lutzky
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 1829

                            #628
                            Re: ALKOHOL :D

                            Algselt postitas pikk28
                            selveris Sol 10 eeki. pole veel lahti teinud, ei tea kas on ikka hea. Pint Sassi ka 10. peab meeldima.
                            sol on pask.

                            Comment

                            • pikk28
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 6695

                              #629
                              Re: ALKOHOL :D

                              Algselt postitas Lutzky
                              sol on pask.
                              maitsesin juba jah. pole kõige hullem.

                              Comment

                              • Rage
                                Klubi Liige
                                • Nov 2008
                                • 6853

                                #630
                                Re: ALKOHOL :D

                                Newcastle on hea õlle.. eile jõin 3 pudelit pokkeri kõrvale..

                                Comment

                                Working...