Millest on teil Eestis puudus?
Collapse
X
-
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
Seni rääkis rahvas peamiselt lihtsatest toodetest või meelelahutuse üritustest/-kohtadest. Mina leian, et mõnes mõttes on suurim defitsiit siiski teatud teenused.
Erialaselt oskan kohe öelda, et Eestis on totaalne puudus heade mental health spetsialistide suhtes. Enamus psühholooge, kes Eestis tegutsevad, on hariduseta šarlatanid ja rebivad oma pseudotöö eest eluhinda. Oleks tõiesti vaja paar korralikku nõustamiskeskust, kasvõi lastele orienteeritud ja olgu see kasvõi MTÜ.
Siin samuti tulevad mängu nende "spetsialistide" poolt pakutavad täiendkoolitused ja supervisioonid. Minu silmis on supervisioon selline asi, mille käigus keskendutakse konkreetselt sinu kui töötaja tööülesannetele ja viisile, kuidas sa neid ülesandeid täidad. Mina käisin ühe "20 aastase nõustamisoskusega superviisori" juures oma tööalaste probleemidega - see mutt tegi mulle lihtlabase suhtlemistreeningu, et "kuidas paremini suhelda oma kolleegidega". Hello??? Ma olen ise psühholoog hariduselt, ma tean väga hästi, mis asi on "peegeldamine" ja "aktiivne kuulamine". Tähendab, ma tahan öelda, et suurem osa täiendkoolitustest, mida pakutakse ka tavalistele inimestele teistel ametikohtadel (konflikti lahendused kolleegidega, töö dünaamika analüüs jne) on ka väga lapsekingades või pseudosuunas minemas.
Paralleele võib tõmmata ka muudes valdkondades. See oli üks näidetest.
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
Algselt postitas Kosmonaut Vaata postitust(Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)Lõbustuspark oleks vägev küll. Isegi mingi väliseestlane tahtis hiljuti plaani teha, investoreid oli aint vaja.
Sellega tekivad aga need probleemid, et ei ole üldse kindel, kas meil on piisavalt turgu sellise asja jaoks ja muidugi korraliku pargi rajamine võtab metsikult raha.
A ja nüüd tuli meelde, et päris hea oleks tegelema hakata mingite küünelakkide, lauvärvide jms. Nende valik Eestis on väike ja hinnad ca 3-4 korda kõrgemad kui mujal. Kindlasti oleks ka turgu selleks korralikult. (Tean sest mul tüdruk tellib neid pidevalt USAst).
Selle taha see asi jääbki, et väga kahtlane, kas see ennast kasumisse toodab pärast.
Aa ja korraliku nädala sees töötavat kalaturgu/poodi ei ole, sellest on kradi kahju. Seal linnahalli juurde nüüd tehti turg, aga lahti on ka see ju kord nädalas. Kalastustarvete hinnad on jah päris kirved...hea, et tuttav ühes kalapoes töötab
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
Turuga seoses.
Võtaks nii mõnigi kord peal tööd turult värsket kodumaist sealiha, mille ise marinaadi panna õhtul, või peipsi sibulat või värsket kala.
Aga no turg suletakse kell 16. wtf?
Keskmine inimene pole selleks ajaks tööltki veel vabanenud.
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
+1Algselt postitas MissLiz Vaata postitustTuruga seoses.
Võtaks nii mõnigi kord peal tööd turult värsket kodumaist sealiha, mille ise marinaadi panna õhtul, või peipsi sibulat või värsket kala.
Aga no turg suletakse kell 16. wtf?
Keskmine inimene pole selleks ajaks tööltki veel vabanenud.
turg võiks mingi 23-ni lahti olla ikka :)
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
vaga huvitav teema koos huvitavate kommentaaridega.
mul on 1 kysimus teile, palju maksab 1 tavaline kebabi, durumi natsakas aastal 2010?
Comment
-
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
põhikunded ikkagi penskarid ja need käivad hommiku otsa seal kooserdamasAlgselt postitas MissLiz Vaata postitustTuruga seoses.
Võtaks nii mõnigi kord peal tööd turult värsket kodumaist sealiha, mille ise marinaadi panna õhtul, või peipsi sibulat või värsket kala.
Aga no turg suletakse kell 16. wtf?
Keskmine inimene pole selleks ajaks tööltki veel vabanenud.
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
imo neid kiirtoidukohti on juba liiga palju.
pigem mingi palce kus pakutakse 24h tervisliku toitu jms
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
Pärnus ju on chopsticks olemas, muidugi teistmoodi odav koht kui sa mõtlesid.Algselt postitas EGERT Vaata postitustodav aasia kiirtoit
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
tartus 2 subway kohta.Algselt postitas $$$ Vaata postitustsubway!!!!!!!!!
metro neist parim.
Comment
-
Re: Millest on teil Eestis puudus?
sellisest rikkast ja heast sotsiaalsüsteemist mis võimaldaks ka eestil suuremas koguses somaaliast ja iraagist põgenikke importida. mitte, et neid kiusata ja tööle sundida vaid niisama ilu pärast logelema, nohh... . ikka nii nagu rootsi ja soome ja .....
Comment
TC
Comment