****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • mislinn
    Pokkerihai
    • Apr 2009
    • 1734

    #1096
    Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

    960,8 on ka minu vastus, aga ei olnud selles täiesti kindel, loodan, et saan homme selle vastusega läbi siis, tänud arutelu eest :P

    Võin kohe veel vbl mingi lolli küsimuse esitada :D

    Selliseid nuputamise harjutusi mul kahjuks rohkem pole, aga on üks imelik tehe antud:

    Arvutage 5V1 + 2 = 4
    3V1+3x = 2
    V2 + x/4 = 2

    V tähendab ruutjuurt ja V ees olevad arvut juure astet...

    Comment

    • hotcocacola
      HTCCACLA
      • Oct 2008
      • 14473

      #1097
      Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

      veesisaldus langes, ega sp kurkide kaal ei langenud 8) ??? ?
      1000kg peaks ikkagist vastus olema

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #1098
        Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

        Algselt postitas hotcocacola
        veesisaldus langes, ega sp kurkide kaal ei langenud 8) ??? ?
        1000kg peaks ikkagist vastus olema
        Ära rohkem peale võta, täna alles esmaspäev ja pikk töönädal veel ees :P

        Comment

        • Rage
          Klubi Liige
          • Nov 2008
          • 6853

          #1099
          Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

          Algselt postitas hotcocacola
          veesisaldus langes, ega sp kurkide kaal ei langenud 8) ??? ?
          1000kg peaks ikkagist vastus olema
          wat?

          EDIT: ROFLMAO@ranka kommentaar ;D :D

          Comment

          • hotcocacola
            HTCCACLA
            • Oct 2008
            • 14473

            #1100
            Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

            ranka pani hästi :D

            Comment

            • markosa
              Jube Noob
              • Feb 2009
              • 186

              #1101
              Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

              Algselt postitas mislinn
              Kuna siia võib vist kõike postitada, siis ootaks tarkatelt pokkeriprodelt abi ühe lihtsal ül lahendamisel, kuna kahtlen, kas tegin ise õigesti, nimelt harjutus järgmine siis:

              Laos on 1000 kg värskeid kurke veesisaldusega 98%. Kahe nädalaga langes kurkide veesisaldus 96%-le. Mitu kg kurke on laos järele jäänud?
              Ranka esimene arvutus lahti seletatuna:

              Vett on 1000kg x 98% = 980kg, seega tahket massi 20kg.
              Kuna kahe nädala pärast on kurkide veesisaldus 96%, siis tahket ainet peab 4% olema. Eemaldus ainult vesi, seega peab tahke massi kaal samaks jääma - 20kg.
              20x100/4 = 500kg

              Jääks huviga õiget vastust ootama, ma riskiks ning betiks selle 500kg peale ;D

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #1102
                Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                Algselt postitas markosa
                Ranka esimene arvutus lahti seletatuna:

                Vett on 1000kg x 98% = 980kg, seega tahket massi 20kg.
                Kuna kahe nädala pärast on kurkide veesisaldus 96%, siis tahket ainet peab 4% olema. Eemaldus ainult vesi, seega peab tahke massi kaal samaks jääma - 20kg.
                20x100/4 = 500kg

                Jääks huviga õiget vastust ootama, ma riskiks ning betiks selle 500kg peale ;D
                Kusjuures loogiline on 500KG. Sest 20KG, 500-ast KG-s on ju 4% või eksin? Jube nipiga ülesanne, isegi FPP prod ei suuda ära lahendada.

                Comment

                • Rage
                  Klubi Liige
                  • Nov 2008
                  • 6853

                  #1103
                  Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                  tra.. markosal on hoopis õigus... tahke aine mass jääb samaks.. ja moodustab nüüd 4% kogumassist..

                  masendav..

                  Comment

                  • mislinn
                    Pokkerihai
                    • Apr 2009
                    • 1734

                    #1104
                    Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                    Kuradi kurat ma sain ise ka alguses 500kg, aga ei uskunud seda, sest protsentides oli vahe ikkagi nii väike :D aga nüüd peab vist ikka uskuma, sest 500st 4% on tõesti 20

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #1105
                      Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                      Algselt postitas ranka
                      MIDA VI**U MA VALESTI TEEN? See 500KG on ju ebareaalne vastus!

                      Nagu ma aru saan siis 1000KG kurkide kohta on 98% vett ehk 980KG vett ja 20KG on "kurkide tahke massi"? Kui nüüd veesisaldus langes siis "kurkide tahke mass" jääb ju samaks, sest ainult vesi aurab ära sellest 980-nest KG-ist veest.

                      Me teame, et "kurkide tahke mass" on 20KG, kus on 0% vett. Sinna tuleb nüüd lisada juurde vett nii, et tahke aine massi ja vee suhel oleks 4% kurkide tahket paska ning 96% vett, mis annab 100% massi.

                      20 kg tahket paska - 4% X = 20 x 100 /4 = 500KG ?
                      X - 100%

                      Teine näide:
                      4% : 96% ~ 1 : 24

                      Kuna 4% on 20KG siis saame asendada valemi: 1 x 20 KG : 24 x 20KG ~ 20 : 480 ehk 20 KG paska ja 480 KG vett, kokku 500KG kurke.

                      *** Kuulid Koos ***
                      MA LIHTSALT PEAN END QUOTEMA!!!!

                      EDIT: TSITEERIMA

                      Comment

                      • mislinn
                        Pokkerihai
                        • Apr 2009
                        • 1734

                        #1106
                        Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                        Algselt postitas ranka
                        MA LIHTSALT PEAN END QUOTEMA!!!!

                        EDIT: TSITEERIMA
                        Tubli, poleks sa sellega lagedale tulnud siis, ma oleks oma 980,8ga oma esimese töö läbi kukkunud raudselt ;D

                        Comment

                        • Rage
                          Klubi Liige
                          • Nov 2008
                          • 6853

                          #1107
                          Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                          Algselt postitas mislinn
                          Tubli, poleks sa sellega lagedale tulnud siis, ma oleks oma 980,8ga oma esimese töö läbi kukkunud raudselt ;D
                          mis kool ja mis kursus ja mis matemaatika?

                          Comment

                          • mislinn
                            Pokkerihai
                            • Apr 2009
                            • 1734

                            #1108
                            Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                            Algselt postitas Rage
                            mis kool ja mis kursus ja mis matemaatika?
                            TTÜ, 1 kursus ja tegemist on Mikroökonoomikaga, ei tea miks õpetaja matemaatika tööga alustab, sest loengu sisud on hoopis teised olnud

                            Comment

                            • Rage
                              Klubi Liige
                              • Nov 2008
                              • 6853

                              #1109
                              Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                              Algselt postitas mislinn
                              TTÜ, 1 kursus ja tegemist on Mikroökonoomikaga, ei tea miks õpetaja matemaatika tööga alustab, sest loengu sisud on hoopis teised olnud
                              äkki on see mikroökonoomika praktikas.. ehk sa pead selle peale tulema.. et kui kahe nädalaga kurgid nii lössi vajuvad.,... siis on sul laos ainult haisev hunnik.. ja pead bilansis kogu laotäie kurke maha kandma :D

                              Comment

                              • mislinn
                                Pokkerihai
                                • Apr 2009
                                • 1734

                                #1110
                                Re: ****Septembri Offtopic - Oh kooliaeg oh kooliaeg...****

                                Algselt postitas Rage
                                äkki on see mikroökonoomika praktikas.. ehk sa pead selle peale tulema.. et kui kahe nädalaga kurgid nii lössi vajuvad.,... siis on sul laos ainult haisev hunnik.. ja pead bilansis kogu laotäie kurke maha kandma :D
                                Arvestades kui imelik see õppejõud on, siis on see täiesti võimalik ;D

                                Comment

                                Working...