Sügise offtopic 2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • donkament
    Pokkerihai
    • Apr 2009
    • 1945

    #166
    Re: Sügise offtopic 2016

    siin pole imo midagi debateerida - ühe puhul on tegu enamasti tegu kaasasündinud konditsiooniga, mis on kahjutu ja kuludeta (kui riigi kulul trannyde opid välja jätta, mida haigekassa ei peaks hetkel katma, kuna need on ajuvabalt kallid ja teiste kulutustega saab suurema ühiskondliku heaolu). teise puhul on tegu inimeste valikuga, millega kaasnevad ühiskondlikud kulud. pole täpsemalt kursis, aga kui selgitatakse välja, et tarbimisega kaasnev heaolu on kuludest suurem, siis pika peale tõenäoliselt see ka legaliseeritakse (kui ka tuleviku trend on selline, et võimul on pigem liberaalid-tsentristid, mitte punased-sinised äärmused). ilmselgelt ei ole (ega saagi olla) selline protsess seadusandluses mingi prioriteet, sp võtab see ka kaua aega.

    lisaks peavad võimulolijad arvestama ka oma elektokraadi arvamusega, kui tulevikus tahetakse tagasi võimule tulla. kui praegu nt uue koalitsiooni puhul on kõige olulisema partei valijateks penskarid ja venelased (kellest suur osa on ka konservatiivsemas vanusegrupis), siis ilmselgelt pole kanepi legaliseerimine nende jaoks oluline. marginaalsed huvigrupid võivad ruiata palju tahavad, aga kuna neil poliitilised mõjutusvahendid puuduvad, siis võib neid rahus ignoreerida.

    Comment

    • sm112
      Grinder
      • Jun 2009
      • 776

      #167
      Re: Sügise offtopic 2016

      Nii ei ole huvitav, kui ainult sina kirjutad, sest ma nõustun sinu arvamusega praktiliselt kõiges :) V.a. see, et debateerida on alati mõtet sellel põhjusel, et erinevate vaadetega inimesed teineteisest veidigi paremini aru saaksid, mitte stiilis "käi *****, nats vs. must/ust) omavahel suhtleksid.

      PS. See, et kanepi legaliseerimise ühiskondlikud kulud praegustest kuludest märksa väiksemad on, on juba välja selgitatud. Reinsalu ütles selle peale ÜRO (mälu järgi pakun organisatsiooni, ei viitsi igat fakti googeldada, ütlus ise kindlasti tema suust tuli) konverentsil, et "Eesti inimene pole legaliseerimiseks valmis".

      Edit. Kui siin see kooseluseaduse vaidlus käis, siis ma tegelikult olin seaduse poolt, aga üritasin ka selgeks teha, et Eesti inimene pole selleks valmis ja enne on vaja laiaulatuslikku selgitustööd ja debatte. Kahjuks oli kirjandus koolis kõige nõrgem aine ja edaspidises elus pole ka kirjutada vaja olnud, seega jäävad eneseväljendusoksused ehk veidi madalamale tasemele meie foorumi helgematest peadest ja tookord ei saadud mu mõtetest päris nii aru.

      Et kõik selge oleks, siis legaliseeriks ma nii kanepi kui võtaks vastu kooseluseaduse koos oma rakendusaktidega (seadus ise vist võeti?).

      Edit2. Ma ei väida, et minul oleks õigus ja Reinsalul mitte, vaid soovin, et lõpetataks need fkn topeltstandardid ja koheldaks kõiki võrdselt.
      Last edited by sm112; 15.11.16, 13:57.

      Comment

      • lazyeye
        Bännitud
        • Sep 2016
        • 73

        #168
        Re: Sügise offtopic 2016

        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

        Comment

        • Nylander
          Jube Noob
          • Oct 2009
          • 175

          #169
          Re: Sügise offtopic 2016

          Pole suurem asi sotsiaalteadlane ja vabandan ette oma pinnapealset kommentaari koos sellega seoses olevat madalat kirjaoskust, aga niikaua kui levib vananenud mentaliteet:igast suitsetajast saab kanepisõltlane-sellest edasi fentanüülisõltlane st. riigikulu/peavalu/kurjategija ei usu, et oma järelejäänud eluaastate jooksul seda nalja näen eestis(kanep legaliseeritakse) . Kergem siis uude riiki kolida, või eladagi teadmisega, et kui vahel sõpradega väikse lõbusa istumise teed kanepi seltsis oled/jääd kriminaaliks.

          Comment

          • sm112
            Grinder
            • Jun 2009
            • 776

            #170
            Re: Sügise offtopic 2016

            IMO üks tegelikest põhjustest on see, et kanepid on võrreldes teiste ainetega märksa kergem tabada ja narkomentide töötulemused langeksid drastiliselt peale kanepi legaliseerimist, seega Reinsalu jätkab selle kanep-> fenta retoorika ajamist, mille padupuritaanist Vaher algatas.

            Üks päriselu poolt tõestatud liikumine oli hero->fenta, mis tõi juurde sadu surmasid. Selle koha pealt on neil suu lukus, vaatamata olukorra silmnähtavale hullenemisele keeratakse karistuspoliitika kruvisid aina koomale.

            Edit. Ei mõelnud seda, et heroiini tarvitajad vabatahtlikult fenta peale üle läksid, vaid mingitel põhjustel, millest ma osasid umbes aiman aga iial tõestada ei suuda, vahetas fentanüül Eestis heroiini välja.
            Last edited by sm112; 15.11.16, 14:33.

            Comment

            • sm112
              Grinder
              • Jun 2009
              • 776

              #171
              Re: Sügise offtopic 2016

              Algselt postitas donkament Vaata postitust
              lisaks peavad võimulolijad arvestama ka oma elektokraadi arvamusega, kui tulevikus tahetakse tagasi võimule tulla. kui praegu nt uue koalitsiooni puhul on kõige olulisema partei valijateks penskarid ja venelased (kellest suur osa on ka konservatiivsemas vanusegrupis), siis ilmselgelt pole kanepi legaliseerimine nende jaoks oluline. marginaalsed huvigrupid võivad ruiata palju tahavad, aga kuna neil poliitilised mõjutusvahendid puuduvad, siis võib neid rahus ignoreerida.
              See lisaks lausele, et "enamusel ei tohiks olla õigusi otsustada vähemuste saatuse üle" vms paneb kusjuures sügavalt mõtlema, kas demokraatia ikka on üldse õige ja parim valitsemisvorm.

              Comment

              • lazyeye
                Bännitud
                • Sep 2016
                • 73

                #172
                Re: Sügise offtopic 2016

                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                Codecci siis kirjutab selle viimase video kohta nii:
                Täiesti standard eesti oss..ja ossi all ei mõtle ma mingit klubiinimest vaid just täpselt sellise attitudega meest. Keerab mingi pasa kokku ja hakkab seda tagasi ajama, sõnavara piirdub sõnadega "ahoi ahoi, jou jou jou, mine? *****". Sõimab ja tõukab tüdrukut. Süda läheb pahaks sellist idiooti vaada...
                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                Last edited by lazyeye; 15.11.16, 16:05.

                Comment

                • lazyeye
                  Bännitud
                  • Sep 2016
                  • 73

                  #173
                  Re: Sügise offtopic 2016

                  homme tuleb hull sõit E5 series Shinkansen Hayabusaga

                  Comment

                  • peete82
                    Vana Tegija
                    • Jan 2010
                    • 1310

                    #174
                    Re: Sügise offtopic 2016

                    Algselt postitas sm112 Vaata postitust
                    PS. See, et kanepi legaliseerimise ühiskondlikud kulud praegustest kuludest märksa väiksemad on, on juba välja selgitatud. Reinsalu ütles selle peale ÜRO (mälu järgi pakun organisatsiooni, ei viitsi igat fakti googeldada, ütlus ise kindlasti tema suust tuli) konverentsil, et "Eesti inimene pole legaliseerimiseks valmis".
                    Ilmselt kui kanepi tarbimine maksustada, siis saaks sealt tulu kindlasti rohkem kui tarbimise poolt põhjustatud kahjud oleks.

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #175
                      Re: Sügise offtopic 2016

                      See kanepi teema pole ju mingi Eesti 'viga':

                      Comment

                      • BentleyFlyingSpur
                        Julm Donk
                        • Aug 2016
                        • 48

                        #176
                        Re: Sügise offtopic 2016

                        Vot mis, ei tea kas tegu kuulsuse januga, tankistiga vms http://pluss.postimees.ee/3911477/ta...les-sobra-poeg kuidas saab nii vahele jääda?

                        Comment

                        • EestiMats
                          Grinder
                          • Jul 2009
                          • 625

                          #177
                          Re: Sügise offtopic 2016

                          Keegi siit cash game festivalile läheb?
                          Kui jah, siis mis tase seal olla vöib ka 1/2 NLH / PLO-s ?

                          Eesti tavalised rexid omavahel ja välismaalased kuskil suurtemates mängudes?

                          Comment

                          • Codecci
                            Luuramas Naisteturniire
                            • Nov 2008
                            • 7574

                            #178
                            Re: Sügise offtopic 2016

                            Ma ei oleks üldse nii kindel, et just välismaalt need rexid ei tule ja eestlased põhiliselt välja ei tee. Ma osalesin vist eelviimasel Eestis korraldatud cashgame festil, üldine pilt tundus suht reksine, aga reede-laupäeva õhtul tehakse tavaliselt ikka pulli ja võimalik, et 2/2 on kogu aeg hea.

                            Comment

                            • sm112
                              Grinder
                              • Jun 2009
                              • 776

                              #179
                              Re: Sügise offtopic 2016

                              Algselt postitas BentleyFlyingSpur Vaata postitust
                              Vot mis, ei tea kas tegu kuulsuse januga, tankistiga vms http://pluss.postimees.ee/3911477/ta...les-sobra-poeg kuidas saab nii vahele jääda?
                              Pigem oli tegu ahnuse ja rumalusega.

                              Comment

                              • ristik
                                Grinder
                                • May 2010
                                • 903

                                #180
                                Re: Sügise offtopic 2016

                                täis artiklit keegi pls ?

                                Comment

                                Working...