Ukraina okupeerimine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • karupoeg
    Pokkerihai
    • Jun 2012
    • 3823

    #346
    Re: Ukraina rahutused

    Algselt postitas Naxer Vaata postitust
    Kui Sul on nii kuidagi kergem elada- "lollust" insta blokkides, siis see on täiesti mõistetav. Samas sellega on oht hakata mingil hetkel kriitiliselt mõtlemata masside ning üldise vooluga kaasa jooksma. Milleski kahtlemata ning iseseisvalt mõtlemata-olles sisimas veendunud, et enamusel on ju õigus ja järelikult jooksevad õiges suunas ning ülejäänu on "lollus". Samas mul on ka mitmeid isiklikke kogemusi, kus enamusel kaugeltki õigus ei olnud-tolle printsiibi alusel põletati nt keskajal nõidadena süütuid inimesi. Kogu mass leidis, et palju kergem on hakata nende peale näpuga näitama ja nõid karjuma kui kuidagi eristuda. Ja need, kes protsessi algatasid teadsid seda...
    Su järeldus antud protsessi osas on ju vale. See, mida ma väita üritasin ning ka see, mis on reaalsus, on hoopis vastupidine.

    Mida ma väitsin, ongi see, et tark inimene ei lähe massiga kaasa, sest tal on "programmeeritud" (sinu väidete kohaselt justkui halb omadus) sisse analüüsivõime. Massiga läheb kaasa just telegrami (a la) lugeja, kes ei oska iseseisvalt asja analüüsida, kelle mõttemaailm on programmeeritud suunas, kus on mingi "higher force" ja tema on koos teiste sama mõttemaailma omavate inimestega ainukesed, kes seda näevad. Ja need inimesed on lihtsasti mõjutatavad. Mitte need, kes seda juttu mölaks peavad.

    Comment

    • Naxer
      Õpihimuline Mängur
      • Mar 2009
      • 345

      #347
      Re: Ukraina rahutused

      Loomulikult pole miski mustvalge nii Ukraina teema kui sellesama Telegrami või alternatiivmeedia ümber. Ma täitsa usun, et arvestatav osa alternatiivmeediast on üles ehitatud lihtsalt raha teenimisele. Reklaamitakse ja müüakse ullikestele kõikvõimalikke kahtlase väärtusega tooteid, nt igasugust maailmalõpuks valmistumise varustust ja muud taolist. Selleks, et hakata eristama asju peabki lihtsalt paljude erinevate allikatega kursis olema ning suutma sealt tasapisi enda jaoks puzzlet kokku panna. See on juba lollus pigem kui kujundada oma maailmapilt vaid TV-d vaadates (pole suuremat vahet, kas Eesti või Vene kanalid) või siis nt vaid Telegrami lugedes. Kõik need erinevad allikad on praktiliselt igaüks mingis suunas kallutatud ning tõde on kusagil vahepeal. Nagu kasvõi erinevad Eesti ajalehed on vähem või rohkem kallutatud mingi kohaliku erakonna kasuks...isegi kui nad seda ise tunnistada ei soovi.
      Last edited by Naxer; 06.03.14, 11:37.

      Comment

      • karupoeg
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 3823

        #348
        Re: Ukraina rahutused

        Algselt postitas Naxer Vaata postitust
        Loomulikult pole miski mustvalge nii Ukraina teema kui sellesama Telegrami või alternatiivmeedia ümber. Ma täitsa usun, et arvestatav osa alternatiivmeediast on üles ehitatud lihtsalt raha teenimisele. Reklaamitakse ja müüakse ullikestele kõikvõimalikke kahtlase väärtusega tooteid, nt igasugust maailmalõpuks valmistumise varustust ja muud taolist. Selleks, et hakata eristama asju peabki lihtsalt paljude erinevate allikatega kursis olema ning suutma sealt tasapisi enda jaoks puzzlet kokku panna. See on juba lollus pigem kui kujundada oma maailmapilt vaid TV-d vaadates (pole suuremat vahet, kas Eesti või Vene kanalid) või siis nt vaid Telegrami lugedes. Kõik need erinevad allikad on praktiliselt igaüks mingis suunas kallutatud ning tõde on kusagil vahepeal. Nagu kasvõi erinevad Eesti ajalehed on vähem või rohkem kallutatud mingi kohaliku erakonna kasuks...isegi kui nad seda ise tunnistada ei soovi.
        ok, nõus. Lihtsalt uitmõte juurde - iga kallutatus ei ole oma olemuselt halb ning selle üle ei tasuks väga muretseda. Seda põhjusel, et seda ei ole võimalik muuta - see on ja jääb. Muretseda tasuks kallutatuse suuna üle.

        Comment

        • pastilaa
          kuum poiss
          • Apr 2009
          • 7518

          #349
          Re: Ukraina rahutused

          Algselt postitas Naxer Vaata postitust
          ...
          kui "puzzlet" hakata sitast kokku panema, siis on tulemus ka sitt. su väide, et peaks erinevaid allikaid lugema, et tasakaalustatud pilt kätte saada - väga õige, aga EI PEAKS lugema neid allikaid, mis on eos kahtlased, liiga selgelt kallutatud või lihtsalt kasutud. väga lihtne on väita, et tõde on kusagil ERR uudiste ja Pervõi baltiskii kanal vahepeal. nii on jah, aga tõde ei asu seal keskel - julgen väita, et 90% osas on ERR kindlasti tõesem ja sõltumatum, kui selgelt sihtpropagandat tegev vastaspool. seepärast ei tasugi vaevuda ja võtta vastu infot kanalitest, kus on liiga palju müra. tõde on vahepeal, aga mitte keskel.

          Comment

          • Vandalar
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3577

            #350
            Re: Ukraina rahutused

            Tõde on indiviidi ennast puudutav subjektiivne taju õigluse üle IMO.

            Comment

            • EestiAA
              Vana Tegija
              • Nov 2010
              • 1132

              #351
              Re: Ukraina rahutused

              USA riigidepartemang esineb oma veebilehel erakordse avaldusega, milles toob ära Venemaa presidendi Vladimir Putini kümme väidet, lükkab need ümber ja seletab, miks need tõele ei vasta.


              USA välisministeerium lükkab oma veebilehel ümber Putini 10 väljamõeldist

              Comment

              • q_q
                dibs esimesele naisele, kes siia satub
                • Jan 2011
                • 6303

                #352
                Re: Ukraina rahutused

                Oeh karupojal on nii raske elu.

                :(

                Comment

                • VisaHing
                  mees nagu orkester
                  • Dec 2009
                  • 6718

                  #353
                  Re: Ukraina rahutused

                  Algselt postitas q_q Vaata postitust
                  Oeh karupojal on nii raske elu.

                  :(
                  ˇnäh hunnik kakat lihtsalt.

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #354
                    Re: Ukraina rahutused

                    Üks asi, mis Telegrami tüüpi meediat eristab tavameediast, on järjekindlus. Kui on mingisugune teema, olgu kuitahes haige või hoopis mõistlik, see ei kao ära elsete uudiste hulka. Mul käib Päevaleht ja julmalt häirib, kuidas kõik teemad on ainult uudised. Mis sai Süüriast, mis sai automüüjatest, mis sai töötajate registri loomisest, mis sai pensionifondide olematust tulukusest ja pankade mega halduskuludest, mis saab kiirlaenudest? Kõik need teemad on korraks üleval ja siis unustatakse. Mind huvitab just see protsess, kuidas need lahendatud saaks, kes lahendab. Keda valida tänu sellele jne.
                    Telegrammist saan iga nädal teada midagi uut geenimuundatud toitumise kohta, mis mind väga huvitab, ravimifirmade ja toiduainetööstuse taktikatest jne. Loomulikult on asi rahas kinni ja tulebki igast saasta copypasteda, aga midagi hakkab inimestele rohkem külge, vähemalt oskus küsimusi esitada.
                    Kasvõi seesama ukraina, üsna kiirelt hakati arutlema, kes millise naftajuhtme küljes ripub, kellel mis huvid on. Muidugi leidus standard massi, kes arutlesid enamuse ajast, kui kaua keegi vastu peab ja lugesid tanke kokku mõlemalt poolt. Aga neid on jäänud alla kriitilise piiri. See on kindlasti osaliselt ka telegrami teene. USA suutis iraaki minemiseks rahva poolehoiu teenida, Suurbritannia enam ei suutnud Süüriasse minekuks.

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #355
                      Re: Ukraina rahutused

                      Algselt postitas alaska Vaata postitust
                      Loomulikult on asi rahas kinni ja tulebki igast saasta copypasteda, aga midagi hakkab inimestele rohkem külge, vähemalt oskus küsimusi esitada.
                      Telegrami kõige suurem häda/oht ongi selles, et erinevalt sinusugusest intelligentsest inimesest, julgen fb linkimiste järgi puhtalt pakkuda, et valdav osa telegrammi lugejaid ei ole nii hea analüütilise võimega ja laia silmaringiga, et eraldada sellest copy-paste saastast asjalikke uudiseid. ja mis ajabki närvi on see, et enamik "wow" efektiga linkimisi on sellelt saidilt tulnud ikka stiilis "tulnukad on meie seas", http://www.telegram.ee/teadus-ja-tul...s#.UxjRUIUwZ6s jne.

                      mis on juhtunud, on see, et peavooluteadust näiteks tänu telegrammile selline kitsama silmaringiga fännibaas absoluutselt ei huvita. see on lihtsalt tihgipeale liiga igav, keeruline - see äge lihtlausetes värk mis telegrammis on - vot nii ongi. see tendents on suht nukker minu meelest.

                      Comment

                      • erplander
                        ekrelander
                        • Oct 2008
                        • 1029

                        #356
                        Re: Ukraina rahutused



                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                        Comment

                        • VisaHing
                          mees nagu orkester
                          • Dec 2009
                          • 6718

                          #357
                          Re: Ukraina rahutused

                          Tankide surnuaed Ukrainas..
                          Харьковский бронетанковый ремонтный завод специализируется на проведении капитальных ремонтов и модернизации танков Т-64, Т-80, Т-72 и танковых двигателей 5ТДФ и ГТД-1250. Завод также производит ремонт танковых прицелов, лазерных дальномеров и комплекса управляемого вооружения. К…

                          Comment

                          • Kakahirmutis
                            🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                            • Oct 2010
                            • 7079

                            #358
                            Re: Ukraina rahutused

                            Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                            ˇnäh hunnik kakat lihtsalt.
                            midavttu

                            Comment

                            • EestiAA
                              Vana Tegija
                              • Nov 2010
                              • 1132

                              #359
                              Re: Ukraina rahutused



                              Kahju et EL sama ei tee ....saadaks palju tugevama sõnumi.
                              Last edited by EestiAA; 07.03.14, 06:14.

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #360
                                Re: Ukraina rahutused

                                Ja see sõnum oleks milline? Kui seadus kirjas, siis rahva arvamus enam ei loe?

                                Eesti liitumisele eu-ga eelnevat aega mäletad?
                                "Komisjon on oma töö tulemusena jõudnud seisukohale, et kehtiv põhiseadus ei võimalda Eestil astuda Euroopa Liitu ning täita liikmesriigile Liidu õiguskorra poolt esitatud nõudeid"
                                Kui Eesti rahvas tahtis liituda EU-ga, siis ta ka liitus. Seadused tehti tuimalt ümber. Kui Krimmi rahvas tahab liituda Venemaaga, siis ta võib kah liituda.

                                Comment

                                Working...