Ukraina okupeerimine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #331
    Re: Ukraina rahutused

    Ma loen väga hea meelega telegrammi, väga huvitavad artiklid on seal. Loen vist umbes 20%, ülejäänud 80% on täispask, mida ma ei avagi peale pealkirja lugemist.

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #332
      Re: Ukraina rahutused

      Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
      ülioptimistlik oleks arvata, et usa ja el on ainult head ja positiivsed ja ei soovi enda mõjusfääri suurendada. obviously ju. maailm ei ole mustvalge, ei ole nii, et venemaa = halb, usa = hea. kumbki ei ole hea, lihtsalt venemaa on palju-palju sitem.
      täpselt. lisaks veel telegrammi, vandenõuteooria saitide jms kohta üldisemalt üks tähelepanek - miskipärast lingivad neid enamasti sellised tegelased (enda kogemusel, oma fb tuttavatest), kes koolis väga õppida ei viitsinud ja/või lihtsalt ei olnud kõige teravamad pliiatsid. kui inimesel elementaarsed teadmised ajaloost, loodusteadustest, füüsikast, kultuurist etc on puudulikud, siis see ninnunännu värk haarab lihtsalt ja on lastele ka arusaadavas keeles.

      Comment

      • alaska
        forever
        • Oct 2008
        • 6599

        #333
        Re: Ukraina rahutused

        Minuarust on telegrammi vihkamine täiskasvanute hulgas sama nagu Bieberi vihkamine noorte hulgas.

        Siin on nüüd viimased uudised telegrammist. Mis siin nüüd täpsemalt nii õudsat on, et inimene liigitada telegrami lugejaks ja mittelugejaks?


        Erki Kaikkonen: Kõik, mida me kuuleme, ei ole faktid, vaid tõlgendus


        Värske uuring vaatleb LSD mõju ärevushäirete puhul


        Video: kuidas puurõngad plaadimängijal kõlavad


        Välisministeerium: internetis leviv Paeti ja Ashtoni telefonikõne on autentne


        Fukushima erisaade: tuumajaamadest praegu ja tuumaenergiast tulevikus


        Algatati petitsioon Edgar Savisaare umbusaldamiseks


        Kuidas looduslikul moel taimi kahjurite eest kaitsta


        Läbimurre salapärase Voynichi käsikirja dešifreerimisel


        Ukraina rahutused: Lääne ja Venemaa geopoliitiline sõda maagaasi pärast?


        Muusikud võtavad sõna: valmis kooriteos Eesti-Vene piirilepingu teemadel


        Ravimtaimed, mis aitavad leevendada ärevust


        Ajakohane video: Charlie Chaplini kõne filmist “Suur diktaator”


        Belau – saareriik, mis on täies ulatuses mereelustiku kaitseala


        Vandenõude uurija Jüri Lina tuleb taas Eestisse loenguid andma


        Kulla hinnaga manipuleerimine on sattunud uurimise alla


        Uuring: lihtsa nimega inimesi usaldatakse rohkem


        Kas rasedusaegne alkoholi tarbimine peaks olema ebaseaduslik?


        Majandusteadlane Paul Tammert “tasuta haridusest” ja bürokratismist


        Washingtonis vahistati sadu rahumeelseid protestijaid


        Tulevikutehnika: autonoomse robotauto disain on mugav kuid ebapraktiline


        Kannabinoidide vähivastane toime molekulaarbioloogi silme läbi


        Uudisnuppe Ukrainast: ähvardust pealetungist veel teoks ei tehtud


        Roheline metropol – säästlik disain põimib kokku metsa ja kõrghoone


        Teistmoodi arvamus: Eesti ukrainlase nägemus Ukrainas toimuvast


        Antidepressantide kõrvalnähud on arvatust raskemad


        Greenpeace’i kaasasutaja: inimesed ei ole globaalses soojenemises süüdi


        Uudiseid Venemaalt: Krimmile esitati alistumiseks ultimaatum?


        Šveitslased hääletavad maailma kõrgeima miinimumpalga üle


        Uudiseid Rootsist: elanike arvu kasvatavad immigrandid


        Ukraina sündmuste ümber käivad võimumängud


        Uudiseid Leedust: üle poole rahvast on tuumaenergia vastu


        Uudiseid Lätist: riigi suhtes vaenulikud väliskanalite saated saavad piirangu


        Comment

        • nikitheone
          Mr. Puujalg
          • Aug 2009
          • 6446

          #334
          Re: Ukraina rahutused

          kindlasti on seal osa väärt lugemist, aga milleks kasutada just seda portaali? nn kvaliteetinfo saab ka mujalt kätte ja ei pea otsima häid terasi pasa seest
          &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #335
            Re: Ukraina rahutused

            Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
            kindlasti on seal osa väärt lugemist, aga milleks kasutada just seda portaali? nn kvaliteetinfo saab ka mujalt kätte ja ei pea otsima häid terasi pasa seest
            täpselt nii - ma võin noppida kanal2 saatekavast ka heade saadete/filmide nimekirja.

            Comment

            • Naxer
              Õpihimuline Mängur
              • Mar 2009
              • 345

              #336
              Re: Ukraina rahutused

              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
              täpselt. lisaks veel telegrammi, vandenõuteooria saitide jms kohta üldisemalt üks tähelepanek - miskipärast lingivad neid enamasti sellised tegelased (enda kogemusel, oma fb tuttavatest), kes koolis väga õppida ei viitsinud ja/või lihtsalt ei olnud kõige teravamad pliiatsid. kui inimesel elementaarsed teadmised ajaloost, loodusteadustest, füüsikast, kultuurist etc on puudulikud, siis see ninnunännu värk haarab lihtsalt ja on lastele ka arusaadavas keeles.
              Hakka või uskuma Telegrami väiteid, et mainstream haridus on suuresti ajupesu ja programmeerimine ning mida rohkem seda on jõutud indiviidile anda, seda ajupestum ning piiratum ta suurema pildi suhtes on...

              Comment

              • karupoeg
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 3823

                #337
                Re: Ukraina rahutused

                Algselt postitas Naxer Vaata postitust
                Hakka või uskuma Telegrami väiteid, et mainstream haridus on suuresti ajupesu ja programmeerimine ning mida rohkem seda on jõutud indiviidile anda, seda ajupestum ning piiratum ta suurema pildi suhtes on...
                täiesti ******

                Comment

                • bauss
                  Grinder
                  • Sep 2009
                  • 737

                  #338
                  Re: Ukraina rahutused

                  Algselt postitas Naxer Vaata postitust
                  Hakka või uskuma Telegrami väiteid, et mainstream haridus on suuresti ajupesu ja programmeerimine ning mida rohkem seda on jõutud indiviidile anda, seda ajupestum ning piiratum ta suurema pildi suhtes on...
                  +1
                  siin veel põnevat lugemist: http://vanglaplaneet.ee/

                  Comment

                  • Naxer
                    Õpihimuline Mängur
                    • Mar 2009
                    • 345

                    #339
                    Re: Ukraina rahutused

                    Ma ei püüa loomulikult väita, et mingi algharidusega mass peaks seetõttu kuidagi avarama mõtlemisega või millegi poolest eelisseisus olema. Loomulikult on vaja teada nii üldisemaid fakte kui omada laialdasi teadmisi oma valitud erialalt. Lihtsalt need alternatiivmeedia väited, mis on mõtlema pannud, on olnud pigem taolised, et kogu haridussüsteem programmeerib inimest kindlas suunas. Mis omakorda välistab alternatiivsemad teooriad ja õpetused hiljem, ning tekitab nende vastu justkui blokeeriva kaitsekilbi-mis siis piirab. Sellise kilbi olemasolu on tunda ka siin paari härra postitustest.
                    Last edited by Naxer; 06.03.14, 11:03.

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #340
                      Re: Ukraina rahutused

                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                      Comment

                      • Naxer
                        Õpihimuline Mängur
                        • Mar 2009
                        • 345

                        #341
                        Re: Ukraina rahutused

                        Ma ei püüa loomulikult väita, et mingi algharidusega mass peaks seetõttu kuidagi avarema mõtlemisega või millegi poolest eelisseisus olema. Loomulikult on vaja teada nii üldisemaid fakte ja teooriaid, samuti omada laialdasi teadmisi valitud erialalt. Lihtsalt need alternatiivmeedia väited, mis on mõtlema pannud, on olnud pigem taolised, et kogu haridussüsteem programmeerib inimest kindlas suunas. Mis omakorda välistab alternatiivsemad teooriad ja õpetused hiljem, ning tekitab nende vastu justkui blokeeriva kaitsekilbi-mis siis piirab. Sellise kilbi olemasolu on tunda ka siin paari härra postitustest.

                        Comment

                        • karupoeg
                          Pokkerihai
                          • Jun 2012
                          • 3823

                          #342
                          Re: Ukraina rahutused

                          Algselt postitas Naxer Vaata postitust
                          Ma ei püüa loomulikult väita, et mingi algharidusega mass peaks seetõttu kuidagi avarama mõtlemisega või millegi poolest eelisseisus olema. Loomulikult on vaja teada nii üldisemaid fakte kui laialdasi teadmisi oma valitud erialalt. Lihtsalt need alternatiivmeedia väited, mis on mõtlema pannud, on olnud pigem taolised, et kogu haridussüsteem programmeerib inimest kindlas suunas. Mis omakorda välistab alternatiivsemad teooriad ja õpetused hiljem, ning tekitab nende vastu justkui blokeeriva kaitsekilbi-mis siis piirab. Sellise kilbi olemasolu on tunda ka siin paari härra postitustest.
                          millest sa räägid? mis kilbist? mis teooriatest? mis õpetustest? See sinu nimetatud haridus "programmeeribki" inimese mõttemudelit suunas, kus iga persetuul või lahedalt kõlav väide ei ole reaalsus. Inimene usub ning hangib oma infot allikatest, mis on mingil määral kooskõlas tema veendumustega. Ainukese vahega, et "programmeeritud" inimene oskab läbi hammustada, et nii allikas kui ka väide on bs. Jube halb asi küll, eksole.

                          ja kui sa räägid mingist blokeerivast kaitsekilbist, siis lolluse vastu peabki olema. Siiralt sooviks, et endal oleks see kaitsekilp tugevam ja ei tunneks vajadust sellist sitta isegi kommenteerida.

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #343
                            Re: Ukraina rahutused

                            lihtne näide.

                            1 hull ütleb, et lennukitest lastakse välja mingit gaasi või mis iganes, et inimesi kontrollida. 100 hullu jooksevad facebooki tsiteerima.

                            1 tark tuleb ja seletab teaduslikult ära, milles asi on.

                            100 + 1 hullu vastavad väitega, et "nah äraostetud ning ajupestud möla inimeselt, kes ei näe suurt pilti"

                            gg

                            tra pange ban

                            Comment

                            • Naxer
                              Õpihimuline Mängur
                              • Mar 2009
                              • 345

                              #344
                              Re: Ukraina rahutused

                              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                              millest sa räägid? mis kilbist? mis teooriatest? mis õpetustest? See sinu nimetatud haridus "programmeeribki" inimese mõttemudelit suunas, kus iga persetuul või lahedalt kõlav väide ei ole reaalsus. Inimene usub ning hangib oma infot allikatest, mis on mingil määral kooskõlas tema veendumustega. Ainukese vahega, et "programmeeritud" inimene oskab läbi hammustada, et nii allikas kui ka väide on bs. Jube halb asi küll, eksole.

                              ja kui sa räägid mingist blokeerivast kaitsekilbist, siis lolluse vastu peabki olema. Siiralt sooviks, et endal oleks see kaitsekilp tugevam ja ei tunneks vajadust sellist sitta isegi kommenteerida.
                              Kui Sul on nii kuidagi kergem elada- "lollust" insta blokkides, siis see on täiesti mõistetav. Samas sellega on oht hakata mingil hetkel kriitiliselt mõtlemata masside ning üldise vooluga kaasa jooksma. Milleski kahtlemata ning iseseisvalt mõtlemata-olles sisimas veendunud, et enamusel on ju õigus ja järelikult jooksevad õiges suunas ning ülejäänu on "lollus". Samas mul on ka mitmeid isiklikke kogemusi, kus enamusel kaugeltki õigus ei olnud-tolle printsiibi alusel põletati nt keskajal nõidadena süütuid inimesi. Kogu mass leidis, et palju kergem on hakata nende peale näpuga näitama ja nõid karjuma kui kuidagi eristuda. Ja need, kes protsessi algatasid teadsid seda...

                              Comment

                              • pastilaa
                                kuum poiss
                                • Apr 2009
                                • 7518

                                #345
                                Re: Ukraina rahutused

                                Algselt postitas Naxer Vaata postitust
                                Mis omakorda välistab alternatiivsemad teooriad ja õpetused hiljem, ning tekitab nende vastu justkui blokeeriva kaitsekilbi-mis siis piirab. Sellise kilbi olemasolu on tunda ka siin paari härra postitustest.
                                isiklikult ei tunne seda kaitsekilpi. suvalise näitena - mulle väga sümpatiseerivad budistlikud seisukohad, samuti naudin praegu väga raamatut mida loen - alternatiivseid, kergelt hullumeelseid seoseid ja seisukohti pakkuvat V.Mikita raamatut "Lingvistiline mets" (soovitan lugeda). aga küsimus on tasakaalus, silmaringis. nagu niki juba ütles, siis seal on adekvaatne info täiesti süüdimatu jura sees. suvaliste kahtlaste allikatega netiartiklite copy-pasted, vandenõuteooriate kõige totakamad variandid jne jne. mõistlik on saastaga mitte koormata end.
                                Last edited by pastilaa; 06.03.14, 11:21.

                                Comment

                                Working...