Lahendan mingeid vanu Ak. teste ja üritan märgata võimalikult palju sellist info ja müraga leveldamist, et äkki õnnestub nii paremini aega kasutada, kuna matemaatika ikka eriti nõrk.
Selline ülesanne ja peab põimõtteliselt vastama, kas vastuse jaoks on vaja väidet 1; 2; mõlemat, kuid eraldi; mõlemat koos; kumbki ei aita lahendada.
22. Klassis X on 60% poistest ning 70% tüdrukutest pikemad kui 160 cm.Klassis Y on 55% poistest pikemad kui
160 cm. Kumma klassi õpilastest moodustavad suurema
protsendi õpilased, kes pikemad kui 160 cm?
(1) Klassis Y on 80% tüdrukutest pikemad kui 160 cm.
(2) Klassides X ja Y on võrdne arv õpilasi.
Vajaminev informatsioon sisaldub väites:
A (1) kuid mitte(2)
B (2) kuid mitte(1)
C (1) ja (2) koosvõetuna
D (1) ja (2)eraldi võetuna
E mitte kummaski väites
Kas selle konkreetse puhul, võib kohe A lukku panna, sest õpilaste arvu pole kuskil välja toodud, ning % puhul ei anna 2. väite teadmine konkreetse ülesande puhul mitte midagi, või jäi midagi märkamata.
Lahendan mingeid vanu Ak. teste ja üritan märgata võimalikult palju sellist info ja müraga leveldamist, et äkki õnnestub nii paremini aega kasutada, kuna matemaatika ikka eriti nõrk.
Selline ülesanne ja peab põimõtteliselt vastama, kas vastuse jaoks on vaja väidet 1; 2; mõlemat, kuid eraldi; mõlemat koos; kumbki ei aita lahendada.
22. Klassis X on 60% poistest ning 70% tüdrukutest pikemad kui 160 cm.Klassis Y on 55% poistest pikemad kui
160 cm. Kumma klassi õpilastest moodustavad suurema
protsendi õpilased, kes pikemad kui 160 cm?
(1) Klassis Y on 80% tüdrukutest pikemad kui 160 cm.
(2) Klassides X ja Y on võrdne arv õpilasi.
Vajaminev informatsioon sisaldub väites:
A (1) kuid mitte(2)
B (2) kuid mitte(1)
C (1) ja (2) koosvõetuna
D (1) ja (2)eraldi võetuna
E mitte kummaski väites
Kas selle konkreetse puhul, võib kohe A lukku panna, sest õpilaste arvu pole kuskil välja toodud, ning % puhul ei anna 2. väite teadmine konkreetse ülesande puhul mitte midagi, või jäi midagi märkamata.
Pole testil vastuseid ka, et kontrollida
tänud ette
ma paneks samamoodi nagu sina oled arutanud. Aga kätt pakule ei pane, sest 30+h üleval olnud. Kuna küsitakse "kummas suurem protsent", siis õpilaste (+ soolise jaotuse) koguarv ei ole oluline. Kui küsitaks koguarvu, siis ei aitaks kumbki väide.
Lugeisn ka üle ja tuli solid mõte, et äkki kumbki ei aita. Peab ikka ülifocused olema, sest see viimane variant, et vastust ei saagi kätte lähteandmetest, ei tulnud üldse pähegi, kuigi on seal kirjelduses konrkeetselt olemas.
Raske ilma skillita leida ikka tasakaalu ülesannetega, et aru saada, mida vaja lahendada, ja kuhu maale.
Mingi graafikute küsimusega maadlesin 20 minti. Pärast vaatasin, et vastus oli küsimuses olemas. Kaval test
tänud
Last edited by jrgn hell; 01.07.13, 00:05.
Põhjus: typod
Lugeisn ka üle ja tuli solid mõte, et äkki kumbki ei aita. Peab ikka ülifocused olema, sest see viimane variant, et vastust ei saagi kätte lähteandmetest, ei tulnud üldse pähegi, kuigi on seal kirjelduses konrkeetselt olemas.
Raske ilma skillita leida ikka tasakaalu ülesannetega, et aru saada, mida vaja lahendada, ja kuhu maale.
Mingi graafikute küsimusega maadlesin 20 minti. Pärast vaatasin, et vastus oli küsimuses olemas. Kaval test
tänud
Kui sa kavatsed akad testi teha, siis kindlasti arvesta sellega, et 20 min ühega maadelda ei ole mõtet. Igal punktil siiski sama tähtsus.
p.s. Tean õppejõudu, kes seda akad. testi TÜ-s koostab. Minu teada on ta seda teinud viimased 10 aastat, seega erilist innovatiivsust ei maksa sealt oodata. Esiteks selle töö eest saadav tasu ei ole kuigi suur. Samuti ma üsna kindel, et siuke pool copy paste stiilis küsimuste võtmine muudest akad võimekuste testidest koos andmete vahetusega. Palju neid küsimusi lõpuks ikka on... Tähtsusetu ei ole ka asjaolu, et sellise testi koostamine ei ole üldsegi lihtne ning täiesti uute küsimuste valideerimine (saavutamaks valiidsus ja reliaablus) oleks äärmiselt massiivne töö. Seega back to punkt 1 - erilist innovatiivsust ei tasu oodata.
Kui lahendad eelmiste aastate kättesaadavad küsimused läbi, siis märkad kindlasti olulisi kattumisi küsimuste iseloomus. Aga selleks peab n.ö. basic selge olema.
Üks veel igaks juhuks. Ilma kontrolli ja feedbackita mõttetu lahendada, kui enamus test valesti teha, mis on hetke tunde järgi täiesti tõenäoline väheamlt mata osas.
23. Koordinaattasandil on antud kaks punkti A (X1; Y1) ja B (X2; Y2).
Kas X1+X2 on positiivne?
(1) X1 – X2 on positiivne ja X2 – X1on negatiivne
(2) X1 on negatiivne
Vajaminev informatsioon sisaldub väites:
A (1) kuid mitte(2)
B (2) kuid mitte(1)
C (1) ja (2) koosvõetuna
D (1) ja (2)eraldi võetuna
E mitte kummaski väites
Kas C on õige, sest 1. väite esimene pool ja 2. väide annavad kokku, et X2 peab ka negatiivne punkt olema kuna (kui puusse ei pannud):
X1 - x2 = pos
x1 = neg
neg - x2 = pos
neg - (-neg arv)= ainuke võimalus kuidas saab pos arv tulla, kui x1 neg
kui x1 ja x2 mõlemad neg, siis neg + neg = neg
Kuul korralikult koos ja juba resortisin 7 klassi kordavasse matemaatikasse.
Last edited by jrgn hell; 01.07.13, 00:29.
Põhjus: mingi copy/paste nuss
Kas taolist ülesannet saaks kuidagi kiiremini ka kontrollida, selle asemel, et teha donkmodes, nagu ise, et tegin läbi P=1 R=1; P=2 R=2; ja siis et P ja R erinevad
P ja R 1-na töötab ilusti esimene väide. P ja R 2-na enam mitte, kui tehete järjekorraga puusse ei pannud. Kui esimeses väites oleks enne võrdusmärki P ja R sulgudes omavahel korrutades, et enne liidan sulus ja võtan ruutu ja siis jagan P ja R korrutisega, siis klapiks peale 1 ka teiste arvudega. Jällegi, kui midagi tähelepanuta ei jätnud.
Teine väide töötab igatpidi, kui arvud on võrdsed, seega tundub, et õige peaks olema D, et mõlemad eraldi.
N*ss enda jaoks selles, et ei saa aru, kas üldse vaja nii kaugele minna. Vb mõni tark vaatab peale ja muigab, et täiesti loogiline, samas kui ise enamvähem arvutan näppude peal.
Lahendan mingeid vanu Ak. teste ja üritan märgata võimalikult palju sellist info ja müraga leveldamist, et äkki õnnestub nii paremini aega kasutada, kuna matemaatika ikka eriti nõrk.
Selline ülesanne ja peab põimõtteliselt vastama, kas vastuse jaoks on vaja väidet 1; 2; mõlemat, kuid eraldi; mõlemat koos; kumbki ei aita lahendada.
22. Klassis X on 60% poistest ning 70% tüdrukutest pikemad kui 160 cm.Klassis Y on 55% poistest pikemad kui
160 cm. Kumma klassi õpilastest moodustavad suurema
protsendi õpilased, kes pikemad kui 160 cm?
(1) Klassis Y on 80% tüdrukutest pikemad kui 160 cm.
(2) Klassides X ja Y on võrdne arv õpilasi.
Vajaminev informatsioon sisaldub väites:
A (1) kuid mitte(2)
B (2) kuid mitte(1)
C (1) ja (2) koosvõetuna
D (1) ja (2)eraldi võetuna
E mitte kummaski väites
Kas selle konkreetse puhul, võib kohe A lukku panna, sest õpilaste arvu pole kuskil välja toodud, ning % puhul ei anna 2. väite teadmine konkreetse ülesande puhul mitte midagi, või jäi midagi märkamata.
Pole testil vastuseid ka, et kontrollida
tänud ette
E, sest sa ei tea kui palju on poisse ja tüdrukuid.
E, sest sa ei tea kui palju on poisse ja tüdrukuid.
tulen strawberry laeva nüüd hommikul peale magamist üle. my bad ka. kaks erinevat % ei anna meile infot koguarvu ning selle % kohta ning siiski siin ka see oluline. piinlik on lausa
Comment