*** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Nozzu
    Vana Tegija
    • Oct 2008
    • 1140

    #991
    Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

    Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    Kuidas Eestis on sellega - ütleme, et kõnnin tänaval ja mingi bande tuleb ette ja ütlevad mulle, et lööme maha kui rahhi ei saa. Oletame, et mul õnnestub nad kahjutuks teha ja ennast kaitsta- kas mul on õigus kaitsta ennast või võin ma enese kaitse eest vangi minna?
    Kõik oleneb sellest, kui hea advokaadi sa suudad endale pärast konflikti palgata. Aga üldine põhimõte, kui ma olen õigesti aru saanud, on see, et kaitse peab vastama rünnakule. Sõna sõna, rusikas rusika, nuga noa ja tulirelv tulirelva vastu.
    Samas, nuga või isegi pastakas võib vastase käes lähikontaktis olla sama surmav kui tulirelv ja siis oleks nagu tulirelva kasutamine ründe tõrjumiseks õigustatud. Ehk siis ikkagi - kõik oleneb advokaatide sõnaosavusest.

    Comment

    • karupoeg
      Pokkerihai
      • Jun 2012
      • 3823

      #992
      Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

      Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
      pm kui keegi tuleb ja ütleb sulle, et "ma annan sulle lõuga" ja sa hoiad inimest kinni kuni politsei jõuab, siis sa pead tõestama, et ta tegelikult ka nii ütles + tegelikult ei tohi sa kinni hoida.

      enesekaitse tingimus kehtib ikka nii, et sa võid ennast kaitsta piirini mil su elu on ohtlik. Kui varas paneb jooksu ja sa veel kiviga järgi viskad, siis see enam ei ole enesekaitse.
      mul sõbral oli selline case, kus vargad naabrilapsed (17 aastased) viskasid kividega autosid öösel. sõber ärkas papsiga ülesse, läksid välja ja tüübid panid jooksu enda majade poole. Sealt väljus juba 1 kutt kurikaga. Lõi sõbra isa, kes sai käe ette ning küttis vennale ikka korralikult sisse (no nii et ikka jääb meelde). Hoidsid politsei saabumiseni kinni ja conclusion oli see, et mõlemad jäid "süütuks" (ehk siis võeti avaldus tagasi), sest vastasel juhul oleks saanud sõbra isa krim karistuse kehalsie väärkohtlemise eest.

      e: vandalarile siiski mõeldud.

      e2: sõbra auto oli isa raha eest ostetud, äkki sellepärast loobitigi kividega

      Comment

      • jasssass
        Vana Tegija
        • Sep 2010
        • 1200

        #993
        Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

        Algselt postitas peete82 Vaata postitust
        lol@ tühjad õllepurgid klaasi taga
        inimene lihtsalt ei salli tühja taarat, täis peavad olema purgid. Siis ei tundu selline priiskamine ka.

        Comment

        • Rage
          Klubi Liige
          • Nov 2008
          • 6853

          #994
          Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

          Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
          Kuidas Eestis on sellega - ütleme, et kõnnin tänaval ja mingi bande tuleb ette ja ütlevad mulle, et lööme maha kui rahhi ei saa. Oletame, et mul õnnestub nad kahjutuks teha ja ennast kaitsta- kas mul on õigus kaitsta ennast või võin ma enese kaitse eest vangi minna?
          varavastane kuritegu <<<<<<< inimvastane kuritegu

          ehk korrektne on anda kõik oma kraam neile ja siis politseisse pöörduda.. vägivallale võib vastata ainult sama suure vägivallaga enesekaitseks ja niipea kui tekib võimaluse põgenemiseks, siis tuleb seda kasutada.. nii on seadus põmst..

          kui kasutad tulirelva inimese vastu, kellel ei ole tulirelva (olgu või nuga või krdi mõõk või mootorsaag) oled kohe ületanud piire ja kohtucase kaelas..

          koer on seaduse järgi asi.. obv võib koera vastu relva kasutada..

          Comment

          • inward
            Klubi Liige
            • Sep 2009
            • 6275

            #995
            Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

            Algselt postitas Platinum Vaata postitust
            Relvaluba omav Tallinna tudeng Artjom (23) lasi eelmise aasta suvel relvast koera, kes tema sõnul käitus argressiivselt ning kujutas ohtu nii temale kui sõbrale. Hiljuti otsustas prokuratuur, et noormees tegutses äärmise hädavajaduse olukorras ning koeraomanik on ise süüdi, et ei hoidnud oma lemmiklooma kinni.


            ahjaa, sealt edasi uudiseid vaadates, Eestis võib koolis relv kaasas olla.
            Nii on.

            Relvaseadus:

            Relva ja laskemoona võib kanda koos vastava relvaloa või relvakandmisloaga.

            (2) Relva ja laskemoona tuleb kanda avalikus kohas varjatult ning viisil, mis välistab nende kadumise või sattumise teise isiku valdusse, samuti juhusliku kahju tekitamise. Kantava tulirelva, välja arvatud revolvri padrunipesas ei tohi olla padrunit.

            2) koosolekul, meeleavaldusel, piketil, pidustusel ja teistel avalikel üritustel, välja arvatud nimetatud avalikel üritustel teenistus- või tööülesannet täitval isikul.

            (4) Minister võib oma käskkirjaga piirata relvakandmist ministeeriumis, ministeeriumi valitsemisalas olevates valitsusasutustes ja hallatavates riigiasutustes ning nende valduses olevatel objektidel.

            (5) Äriühingu või mittetulundusühingu juhtorgan või juht, samuti füüsilisest isikust ettevõtja võib oma aktiga piirata relvakandmist oma asukohas ja teistel tema omandis või valduses olevatel objektidel, kui selleks on antud objekti asukoha järgse politseiasutuse nõusolek.

            Rage jutt kõik õige. Täpsustasin, mis seadus ütleb kandmise kohapealt.
            Last edited by inward; 26.03.13, 15:30.

            Comment

            • Vandalar
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3577

              #996
              Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

              Kui keegi peaks plaanima spordi kreemiga ennast määrida ja siis peale seda samade sõrmedega nina nokkida, siis ärge tehke seda.

              Comment

              • Codecci
                Luuramas Naisteturniire
                • Nov 2008
                • 7574

                #997
                Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                Algselt postitas Rage Vaata postitust
                varavastane kuritegu <<<<<<< inimvastane kuritegu

                ehk korrektne on anda kõik oma kraam neile ja siis politseisse pöörduda.. vägivallale võib vastata ainult sama suure vägivallaga enesekaitseks ja niipea kui tekib võimaluse põgenemiseks, siis tuleb seda kasutada.. nii on seadus põmst..

                kui kasutad tulirelva inimese vastu, kellel ei ole tulirelva (olgu või nuga või krdi mõõk või mootorsaag) oled kohe ületanud piire ja kohtucase kaelas..

                koer on seaduse järgi asi.. obv võib koera vastu relva kasutada..
                Bullshit. Kui keegi sulle noaga peale tuleb siis obv võid relva kasutada, muidu poleks ju üldse pointi asjal.

                Comment

                • Strawberry
                  Varasemalt kasutaja "romeo"
                  • Aug 2012
                  • 1229

                  #998
                  Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                  That is just not true.
                  Mõned aastad tagasi oli case, kus suvaline joodik murdis öösel suvilasse sisse ja lõi müra uurima tulnud peremeest rusikaga näkku. Peremees andis selle peale pikema jututa joodikule lihtsalt nuga ning joodik suri saadud haavadesse mõned tunnid hiljem.

                  Hiljem kohtus ütles, et kartis oma elu pärast. Kohus mõistis õigeks ja ei tehtud midagi.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #999
                    Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                    Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                    Kui keegi peaks plaanima spordi kreemiga ennast määrida ja siis peale seda samade sõrmedega nina nokkida, siis ärge tehke seda.
                    Samas peaks selline teguviis olema päris hea tildiravim, ehk kui tunnete pokkeris tilti peale tulevat, siis nokkige kiirelt capsicamiga kaetud sõrmedega nina. Peale seda ei tohiks mõtted kohe mõnda aega absoluutselt olla ei pokkeri ega tildi peal.

                    Comment

                    • Junken
                      Lendur Sass
                      • Sep 2011
                      • 1039

                      #1000
                      Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                      relvaluba peaks saama taodelda 3 eesmärgil olid vist Kolleksionäärimine??? jahindus ja sport.
                      esimese osas pole kindel

                      Comment

                      • kallekusta
                        Grinder
                        • May 2012
                        • 603

                        #1001
                        Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                        Algselt postitas Junken Vaata postitust
                        relvaluba peaks saama taodelda 3 eesmärgil olid vist Kolleksionäärimine??? jahindus ja sport.
                        esimese osas pole kindel
                        Avalduses tuleb märkida oma isikuandmed ja soetamisloa taotlemise eesmärk ehk relva kasutamise otstarve ( jahipidamine, sport, enese-ja vara kaitse, kutsealal tegutsemiseks, kollektsioneerimine) ja relva hoiukoht.

                        Comment

                        • kallekusta
                          Grinder
                          • May 2012
                          • 603

                          #1002
                          Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                          Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                          Kui keegi peaks plaanima spordi kreemiga ennast määrida ja siis peale seda samade sõrmedega nina nokkida, siis ärge tehke seda.
                          Nina nokkimine on pussydele õige fiilingu saad kätte spordi kreemiste kätega kusele minnes

                          Comment

                          • Jäämees
                            Vana Tegija
                            • Jun 2011
                            • 1182

                            #1003
                            Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                            Ja kui mingi tont tuleb pommima ja sina esimesena vastu hambaid tõmbad jääd ise süüdi?

                            Comment

                            • T Besoffen
                              Julm Donk
                              • Aug 2010
                              • 52

                              #1004
                              Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                              Kusjuures Tallinnas oli ikkagi suht nuts kevad täna väljas! Pruudiga oli väga lahe jalutada :)

                              Comment

                              • Pythagoras
                                Grinder
                                • Apr 2012
                                • 589

                                #1005
                                Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                                Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
                                Ja kui mingi tont tuleb pommima ja sina esimesena vastu hambaid tõmbad jääd ise süüdi?
                                suht kindel võid selles olla küll jah

                                Comment

                                Working...