*** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • inward
    Klubi Liige
    • Sep 2009
    • 6275

    #931
    Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

    Kohtuvõimu ei peaks üldiselt vist süüdistama, tegutsevad nad ju ette nähtud seaduste raames. Ehhki nende poolt määratud karistused tihti peale ei ulatu isegi nende maksimum määrade lähedale. See on küll üllatav, et poliitikud või valitsus pole seda teemat üldse käsitlenud. Millistel alustel üldse on riigid valinud karistusmäärad, raskemate kuritegude puhul ?

    Ei viitsi googeldada mingit tabelit, aga huvitav kui karmid karistused Eestis on, võrreldes Euroopa riikidega.
    Last edited by inward; 26.03.13, 09:46.

    Comment

    • Rigged
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 2535

      #932
      Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

      Suur probleem võiks olla ka see, et prokurörid pole eriti võimekad, vähemalt selline mulje on jäänud.

      Comment

      • VisaHing
        mees nagu orkester
        • Dec 2009
        • 6718

        #933
        Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***



        Peris korralikud tegelased.

        Comment

        • Strawberry
          Varasemalt kasutaja "romeo"
          • Aug 2012
          • 1229

          #934
          Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

          Algselt postitas inward Vaata postitust
          Ei viitsi googeldada mingit tabelit, aga huvitav kui karmid karistused Eestis on, võrreldes Euroopa riikidega.
          2009 seisuga on Eestis Euroopa riikidest kõige rohkem vange (265,2 vangi 100.000 inimese kohta).
          Kõige vähem on Soomes (60,7 vangi 100.000 inimese kohta). Enamus riikidel jääb see number 60-80 vahele ehk siis Eestis on literally 3-4x rohkem inimesi vangis kui mujal.

          Comment

          • virukunn
            Pokkerihai
            • Jul 2010
            • 2036

            #935
            Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

            Algselt postitas ropka11 Vaata postitust
            Keegi oskab mingit tõhusamat ravi välja pakkuda peale võimlemise.
            Kuskil on närv kinni jäänud ja käsi täiega valutab küünarnukist alt poolt.Samuti kael kange ja üks sõrm ka natuke suriseb.
            On ka enne sellist jama olnud siis võimlemise ja ajaga ikka lahti saanud.
            Mul sama jama hetkel selja ja jalaga. Jube kusine seis, aga perearst küll mingist võimlemisest ei rääkinud. Kirjutas lihtsalt persetäie valuvaigisteid ja ütles, et ~6 nädala pärast võib üle minna.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #936
              Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

              Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
              2009 seisuga on Eestis Euroopa riikidest kõige rohkem vange (265,2 vangi 100.000 inimese kohta).
              Kõige vähem on Soomes (60,7 vangi 100.000 inimese kohta). Enamus riikidel jääb see number 60-80 vahele ehk siis Eestis on literally 3-4x rohkem inimesi vangis kui mujal.
              Kui karistused oleksid kangemad, kas siis pikemas perspektiivis vangide arv suureneks või väheneks? Oleks ka huvitav teada, et kui suur osa on nendest puhtad eestlased?

              USA sama näite põhjal on 726 vangi 100k inimese kohta.

              Comment

              • EestiAA
                Vana Tegija
                • Nov 2010
                • 1132

                #937
                Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                Algselt postitas inward Vaata postitust
                Kohtuvõimu ei peaks üldiselt vist süüdistama, tegutsevad nad ju ette nähtud seaduste raames. Ehhki nende poolt määratud karistused tihti peale ei ulatu isegi nende maksimum määrade lähedale. See on küll üllatav, et poliitikud või valitsus pole seda teemat üldse käsitlenud. Millistel alustel üldse on riigid valinud karistusmäärad, raskemate kuritegude puhul ?

                Ei viitsi googeldada mingit tabelit, aga huvitav kui karmid karistused Eestis on, võrreldes Euroopa riikidega.
                Otsisin ise ka seda päris kaua aega ja ei leidnud päris sellist head võrdlust mitte kuskilt.
                Nii palju sain aru ,et Soomes peaks olema kõvasti karmimad karistused kui eestis.

                Comment

                • Strawberry
                  Varasemalt kasutaja "romeo"
                  • Aug 2012
                  • 1229

                  #938
                  Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                  USA-s nad lajatavaid 20+ aastaseid vangistusi suht kergekäeliselt ka.

                  Comment

                  • ranka
                    Miljon Põhjust Kodus Olla
                    • Sep 2008
                    • 36444

                    #939
                    Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                    Teiseks vangide võrdluses võiks olla ka keskmine vangistuse pikkus.

                    Selge on see, et kui näiteks vangis on 280 inimest korraga 100k inimese kohta, aga keskmine karistuaeg on alla aasta. Teisel riigil 60 aga keskmine aeg 10 aastat, siis see peaks iseloomusta, kui kergelt inimesi üldse vangi pannakse.

                    Ala. kas läheb vangi suvaline kommivaras või ainult raskema kuriteo sooritajad.

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #940
                      Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                      Kuidas nimetatakse üleminekut iidselt puna-valge-kollaselt juhtmesüsteemilt scart-i? Nimelt sain vana sony ht-k215 kodukinosüsteemi ja sellel puna-valge-kollane ja telekal scart.

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #941
                        Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                        reaalsus on see, et ega see usa süsteem ka nii hea ei ole. pikemalt ei ole mõtet vast arutada, aga subjektiivsus märksõnaks.

                        ja "kohtualuste arv/100k inmest" ei ole ka kõige objektiivsem statistiline näitaja sul strawberry.

                        Kui me tahaks võrrelda karistuste määrasid, siis võiks võtta a la üliraskete kehavigastuste/mõrvade eest määratud keskmised ajalised karistused per country. Samas siinkohal ma arvan, et eesti ei ole niivõrd erinev teistest euroopa riikidest. Kasvõi see hea Breiviku näide, kus maks karistus 30 aastat.

                        Comment

                        • Strawberry
                          Varasemalt kasutaja "romeo"
                          • Aug 2012
                          • 1229

                          #942
                          Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                          Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                          Kuidas nimetatakse üleminekut iidselt puna-valge-kollaselt juhtmesüsteemilt scart-i? Nimelt sain vana sony ht-k215 kodukinosüsteemi ja sellel puna-valge-kollane ja telekal scart.
                          RCA to scart

                          Comment

                          • Rigged
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 2535

                            #943
                            Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                            Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                            Kus maks karistus 30 aastat.
                            ??! 21 aastat.

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #944
                              Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                              no tuleb välja, et meil ustimenko sai ikka täiega tünga

                              Comment

                              • ropka11
                                Vana Tegija
                                • Oct 2008
                                • 1008

                                #945
                                Re: *** MÄRTSI OT: ootus kevadele, me oleme head me oleme ju seda väärt ***

                                Algselt postitas virukunn Vaata postitust
                                Mul sama jama hetkel selja ja jalaga. Jube kusine seis, aga perearst küll mingist võimlemisest ei rääkinud. Kirjutas lihtsalt persetäie valuvaigisteid ja ütles, et ~6 nädala pärast võib üle minna.
                                Kuskil silma jäänud, et sa virukunn grindid ka diivanil läpakaga.Tundub nagu kutsehaigus.
                                No seekord küll ei tule meelde, et kuskil oleks külma saanud.
                                Eelmine kord hakkas jama peale seda kui sai katuselt lund lükatud ja siis higisena jope ära visatud ja ukse ees suitsu tehtud pluusi väel.

                                Strawberry-see aitab küll aga ilmselgelt on kergemat vaja- näiteks hantlid.

                                Comment

                                Working...