Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Godspeed_EJ
    Klubi Liige
    • Nov 2009
    • 3049

    #961
    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

    Loen ja imestan. Loen uuesti ja ikka imestan. Tundub, et osadel inimestel puudub igasugune reaalsustaju ja peavad end ilmselgelt taeva kingituseks maale. Loomulikult maksab tööandja sulle miinimumpalka, kui sa pole rohkem väärt. Selleks, et rohkem teenida ja paremini elada on vaja end tõestada. Esmajoones hakata kõrget palka nõudma ja alles siis tööd tegema?!? Siin tundub loogika viga sees olevat.

    Ma olen viimasel ajal päris palju sellist suhtumist kohanud, et ma teenin vähe, makske rohkem, aga tööd rohkem ei tahaks teha.
    Paar kuud tagasi otsisime tootmisesse koristajat. Palk 450€ neto. Esimene vana, kes kohale tuli arvas, et 700€ kätte oleks normaalne sellise töö eest. Paari järgmise soovid kukkusid ka samasse auku. Tundus, et harja ja käru valdamine on tänapäeval kõrgem kunst.

    Need kodanikud, kes reaalselt toodavad ettevõttele lisaväärtust ja otsivad võimalusi enese täiustamiseks saavad varem või hiljem teenitud palgatõusu ja koha kõrgemal ametiredelil. Kui seda ei paku tööandja, siis pakub seda mõni konkurent. Fakt on see, et head ja kvalifitseeritud töötajad teenivad korralikult ja on ettevõttes ka hinnatud vara. Need, kes hommikust õhtuni kiruvad ülemusi ja manavad musti pilvi taevasse teevad seda suure tõenäosusega elupäevade lõpuni, kui juhuslikult Viking lotoga ei joppa.

    Comment

    • VisaHing
      mees nagu orkester
      • Dec 2009
      • 6718

      #962
      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

      Huvitav disskussioon tekkinud teil siin. Palga teema ikka suht hell koht siin Eestis. Sellepärast ongi paljud inimesed sunnitud skeemitama, vingerdama ja ülemuse tagant pätsama, et ära elada.

      Mul ema töötanud ühes samas firmas sama kohapeal 20+ aastat ja kui läks palka juurde küsima, öeldi et kui ei meeldi mine ära ja kõik. Teades ise, et nii kohusetundlikku, töökat inimest vist Võru peal ei ole kui tema, siis tahaks küll vastu vahtimist virutada neile seal. Kahjuks selline oli elu ja midagi pole teha.

      Arvestades kui palju noori ikka lahkub Eestist, siis ühel heal päeval ilmselt ongi järel ainult pensionärid, riigikogulased ja ülejäänud Soomes.

      // Godspeed_EJ

      Tore oleks kui kõik tööandjat nii mõtleksid.

      Comment

      • rasmer
        Vana Tegija
        • Oct 2009
        • 1306

        #963
        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

        Bds ja Junken võiks mingi oma foorumi teha.

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #964
          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

          Algselt postitas backdoorsex Vaata postitust
          Huvitav disskussioon tekkinud teil siin. Palga teema ikka suht hell koht siin Eestis. Sellepärast ongi paljud inimesed sunnitud skeemitama, vingerdama ja ülemuse tagant pätsama, et ära elada.

          Mul ema töötanud ühes samas firmas sama kohapeal 20+ aastat ja kui läks palka juurde küsima, öeldi et kui ei meeldi mine ära ja kõik. Teades ise, et nii kohusetundlikku, töökat inimest vist Võru peal ei ole kui tema, siis tahaks küll vastu vahtimist virutada neile seal. Kahjuks selline oli elu ja midagi pole teha.

          Arvestades kui palju noori ikka lahkub Eestist, siis ühel heal päeval ilmselt ongi järel ainult pensionärid, riigikogulased ja ülejäänud Soomes.

          // Godspeed_EJ

          Tore oleks kui kõik tööandjat nii mõtleksid.
          No offence, aga palun ära enam mitte kunagi mitte üheski postituses oma ema näidet too. Sama käib isa, vendade jne. kohta! Selle postitusega ei tõesta sa mitte midagi, lihtsalt ära enam selliseid näiteid too. Palun!

          Comment

          • Provoker
            Pokkerihai
            • Jan 2009
            • 3067

            #965
            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

            450€ neto koristajale on priiskamine. Suured koristusfirmad maksavad koristajatele ~2€/h. seega 20 täistööpäeva peale 320€ kuus. Ja kohati on neil väga korralikke ja kohusetundlikke töölisi leitud, kuid üsna kiirelt leiavad ka sellised tasuvama töö. Selliseid tiksujaid selle palga eest ikka leidub kes teevad miinimumi et teenida miinimum.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #966
              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

              Mõte ongi selles, et kui sa tahad head ja lojaalset töötajat, siis tuleb see 450 € välja käia. Miinimumi eest saadki reeglina miinimumi tegija ja /või sellise, kes parema pakkumise korral kiirelt kaob. Kusjuures selle 450 € võib ta viisaka palve pelae ka selliseid asju tegema hakata, mis pole tema otsesed töökohustused. Sealt edasi saab juba vaadata, kas inimesel on ehk potentsiaali enamaks kui lihtsalt koristamiseks.

              Comment

              • VisaHing
                mees nagu orkester
                • Dec 2009
                • 6718

                #967
                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                No offence, aga palun ära enam mitte kunagi mitte üheski postituses oma ema näidet too. Sama käib isa, vendade jne. kohta! Selle postitusega ei tõesta sa mitte midagi, lihtsalt ära enam selliseid näiteid too. Palun!
                Ei üritagi midagi tõestada. Isa kohta võin küll hea näite tuua muidu. Pole 20 aasta jooksul kordagi ametlikku tööd omanud aga elab nagu kuningas. trolololol. yolo

                Comment

                • Loksutaja
                  Õpihimuline Mängur
                  • Jun 2010
                  • 448

                  #968
                  Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                  Ja tuli ära :D


                  bdsil mingi endale lõuga sõitmise fetiss, no peab olema.

                  Comment

                  • VisaHing
                    mees nagu orkester
                    • Dec 2009
                    • 6718

                    #969
                    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                    Algselt postitas Loksutaja Vaata postitust
                    Ja tuli ära :D
                    high five biaatch

                    // sain su mõttest ranka aru ja olen nõus muidu.

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #970
                      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                      Mõnele mehele sooviks tõesti, et tuleks päevapealt pokkerikeeld Eestis, nagu USA-s juhtus, tooks maa peale tagasi äkki, et päris elus ei ole võimalik aluspükste väel kell 12 ärgates kümneid tuhandeid teenida. Nagu Coca blogi loeks.
                      Usas on nüüdseks näha, kuhu selline mõtlemine on viinud, et igaüks enda eest, 90% vara on 10% inimeste käes, 50 miljonit südamehaiget ja 70% on mingi ravimi peal. 47,5 miljonit toituvad toidutalongide eest. Aga muidugi ei maksa teiste vigadest õppida, propageerime edasi muidugi selliseid väärtusi siin Eestiski, maale jääb elama ainult loll ja kooli minnes õpetame lastele, et ainus mõtekas elu on päev läbi kuubikus töötada ja õhtul jooksulindi peal joosta.

                      Comment

                      • VisaHing
                        mees nagu orkester
                        • Dec 2009
                        • 6718

                        #971
                        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                        Algselt postitas alaska Vaata postitust
                        Mõnele mehele sooviks tõesti, et tuleks päevapealt pokkerikeeld Eestis, nagu USA-s juhtus, tooks maa peale tagasi äkki, et päris elus ei ole võimalik aluspükste väel kell 12 ärgates kümneid tuhandeid teenida. Nagu Coca blogi loeks.
                        Usas on nüüdseks näha, kuhu selline mõtlemine on viinud, et igaüks enda eest, 90% vara on 10% inimeste käes, 50 miljonit südamehaiget ja 70% on mingi ravimi peal. 47,5 miljonit toituvad toidutalongide eest. Aga muidugi ei maksa teiste vigadest õppida, propageerime edasi muidugi selliseid väärtusi siin Eestiski, maale jääb elama ainult loll ja kooli minnes õpetame lastele, et ainus mõtekas elu on päev läbi kuubikus töötada ja õhtul jooksulindi peal joosta.
                        Ja sellega tänasega õhtu lõpetamegi. Tänud vaatamast ja homme uuesti, nagu ikka kell 21:00 samal kanalil.

                        Comment

                        • K2okfor_Mey
                          Õpihimuline Mängur
                          • Mar 2012
                          • 429

                          #972
                          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                          Algselt postitas alaska Vaata postitust
                          Mõnele mehele sooviks tõesti, et tuleks päevapealt pokkerikeeld Eestis, nagu USA-s juhtus, tooks maa peale tagasi äkki, et päris elus ei ole võimalik aluspükste väel kell 12 ärgates kümneid tuhandeid teenida. Nagu Coca blogi loeks.
                          Usas on nüüdseks näha, kuhu selline mõtlemine on viinud, et igaüks enda eest, 90% vara on 10% inimeste käes, 50 miljonit südamehaiget ja 70% on mingi ravimi peal. 47,5 miljonit toituvad toidutalongide eest. Aga muidugi ei maksa teiste vigadest õppida, propageerime edasi muidugi selliseid väärtusi siin Eestiski, maale jääb elama ainult loll ja kooli minnes õpetame lastele, et ainus mõtekas elu on päev läbi kuubikus töötada ja õhtul jooksulindi peal joosta.
                          plus 1 teine lõik

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #973
                            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                            Kutid, osad teist oskavad ainult vinguda. Päris tõsiselt.

                            Alaska - mis su jutu mõte on? Mis kasu su jutt toob? Peale selle, et sa tood välja ilmselge - olukord on sitt.
                            Seda oskab ju gaüks ning suuresti sellest sai see arutelu ka alguse (artiklist).

                            Paku mõni välja mingi lahenduskäik või idee, mis muudaks olukorda paremaks. Siin enne midagi umbkaudset ka pakuti... miinimumpalga tõstmine - no ei ole pädev lahendus.

                            Senikauaks kuni räägitakse ning rõhutatakse asjade halvale seisule, ilma võtmata vastutust oma tegude eest või toomata uusi lahendusi, senikaua ongi olukord selline nagu ta on.

                            Ja mis tekitas minus ka eelnevalt tohutu pahameele (vb läksin ka liiale) ongi asjaolu (artiklis), et kurat, kõrgharitud inimene ja ajab niivõrd seosetut juttu, mis on täis demagoogiat ning populismi. See on aga masside vastu suurim relv ning viib reaalsest analüüsist asja eemale. Seda arutelu kiidavad aga inimesed takka ning kujundataksegi arvamus based on meedias levitatav subjektiivne info. Vot see ajab vihale.
                            Last edited by karupoeg; 21.01.13, 21:12.

                            Comment

                            • Maxi
                              Pokkerihai
                              • Nov 2010
                              • 1849

                              #974
                              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                              90% inimesi ongi imbetsillid, magistriga kui ka ilma. Isegi inimene kellele ei ole antud väga tugevaid vaimseid oskusi, et kuskil mingi juht või tipptasemel tehnoloog olla, suudab väga vabalt eesti keskmine+ teenida, kui viitsib ära õppida mingi tootva ameti ja ennast ka veidi harida sel alal. Need humanitaarid võivadki minupoolest burksi välja andma jääda.

                              Comment

                              • K2okfor_Mey
                                Õpihimuline Mängur
                                • Mar 2012
                                • 429

                                #975
                                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                                Kutid, osad teist oskavad ainult vinguda. Päris tõsiselt.

                                Alaska - mis su jutu mõte on? Mis kasu su jutt toob? Peale selle, et sa tood välja ilmselge - olukord on sitt.
                                Seda oskab ju gaüks ning suuresti sellest sai see arutelu ka alguse (artiklist).

                                Paku mõni välja mingi lahenduskäik või idee, mis muudaks olukorda paremaks. Siin enne midagi umbkaudset ka pakuti... miinimumpalga tõstmine - no ei ole pädev lahendus.

                                Senikauaks kuni räägitakse ning rõhutatakse asjade halvale seisule, ilma võtmata vastutust oma tegude eest või toomata uusi lahendusi, senikaua ongi olukord selline nagu ta on.

                                Ja mis tekitas minus ka eelnevalt tohutu pahameele (vb läksin ka liiale) ongi asjaolu (artiklis), et kurat, kõrgharitud inimene ja ajab niivõrd seosetut juttu, mis on täis demagoogiat ning populismi. See on aga masside vastu suurim relv ning viib reaalsest analüüsist asja eemale. Seda arutelu kiidavad aga inimesed takka ning kujundataksegi arvamus based on meedias levitatav subjektiivne info. Vot see ajab vihale.
                                Plus 1..jälle :D

                                Comment

                                Working...