Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed
Loen ja imestan. Loen uuesti ja ikka imestan. Tundub, et osadel inimestel puudub igasugune reaalsustaju ja peavad end ilmselgelt taeva kingituseks maale. Loomulikult maksab tööandja sulle miinimumpalka, kui sa pole rohkem väärt. Selleks, et rohkem teenida ja paremini elada on vaja end tõestada. Esmajoones hakata kõrget palka nõudma ja alles siis tööd tegema?!? Siin tundub loogika viga sees olevat.
Ma olen viimasel ajal päris palju sellist suhtumist kohanud, et ma teenin vähe, makske rohkem, aga tööd rohkem ei tahaks teha.
Paar kuud tagasi otsisime tootmisesse koristajat. Palk 450€ neto. Esimene vana, kes kohale tuli arvas, et 700€ kätte oleks normaalne sellise töö eest. Paari järgmise soovid kukkusid ka samasse auku. Tundus, et harja ja käru valdamine on tänapäeval kõrgem kunst.
Need kodanikud, kes reaalselt toodavad ettevõttele lisaväärtust ja otsivad võimalusi enese täiustamiseks saavad varem või hiljem teenitud palgatõusu ja koha kõrgemal ametiredelil. Kui seda ei paku tööandja, siis pakub seda mõni konkurent. Fakt on see, et head ja kvalifitseeritud töötajad teenivad korralikult ja on ettevõttes ka hinnatud vara. Need, kes hommikust õhtuni kiruvad ülemusi ja manavad musti pilvi taevasse teevad seda suure tõenäosusega elupäevade lõpuni, kui juhuslikult Viking lotoga ei joppa.
Loen ja imestan. Loen uuesti ja ikka imestan. Tundub, et osadel inimestel puudub igasugune reaalsustaju ja peavad end ilmselgelt taeva kingituseks maale. Loomulikult maksab tööandja sulle miinimumpalka, kui sa pole rohkem väärt. Selleks, et rohkem teenida ja paremini elada on vaja end tõestada. Esmajoones hakata kõrget palka nõudma ja alles siis tööd tegema?!? Siin tundub loogika viga sees olevat.
Ma olen viimasel ajal päris palju sellist suhtumist kohanud, et ma teenin vähe, makske rohkem, aga tööd rohkem ei tahaks teha.
Paar kuud tagasi otsisime tootmisesse koristajat. Palk 450€ neto. Esimene vana, kes kohale tuli arvas, et 700€ kätte oleks normaalne sellise töö eest. Paari järgmise soovid kukkusid ka samasse auku. Tundus, et harja ja käru valdamine on tänapäeval kõrgem kunst.
Need kodanikud, kes reaalselt toodavad ettevõttele lisaväärtust ja otsivad võimalusi enese täiustamiseks saavad varem või hiljem teenitud palgatõusu ja koha kõrgemal ametiredelil. Kui seda ei paku tööandja, siis pakub seda mõni konkurent. Fakt on see, et head ja kvalifitseeritud töötajad teenivad korralikult ja on ettevõttes ka hinnatud vara. Need, kes hommikust õhtuni kiruvad ülemusi ja manavad musti pilvi taevasse teevad seda suure tõenäosusega elupäevade lõpuni, kui juhuslikult Viking lotoga ei joppa.
Comment