Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #916
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Algselt postitas Maxi Vaata postitust
    no siis on juba haigla ja tilgutite laks, seda ju kodus köögipõrandal ei põe
    Tilgutid on raudselt minu hatelisti top3-s.Üks asi on seda aeglast tilkumist vaadata ja teine asi veel see, kui kanüül pidevalt alt veab. Ma olen oma elust julgelt kaks aastat haiglas veetnud ja kroonilist pankreatiiti ei saanud ma sugugi mitte alkoholi liigtabimisest, kuigi seda oleks loogiline eeldada. Ärevushäire alge sain küll sealt, korra olen isegi oma allkirjaga välja roninud, st. arstid ei tahtnud lasti, aga mina enam ei suutnud.

    Comment

    • Dnbftw
      Pokkerihai
      • Jul 2010
      • 1808

      #917
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      What's in my baggie?
      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

      Comment

      • Vandalar
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3577

        #918
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        See on selle tulemus, et seadusi on teinud raha huvidest lähtuvad/mõjutatud või muidu ignorantsed poliitikud, mitte aga ratsionaalselt mõtlevad teadlased/spetsialistid IMO.

        Comment

        • Dnbftw
          Pokkerihai
          • Jul 2010
          • 1808

          #919
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          Aga see ju käibki nii, et ülemuseks on ikka selline vend, kel pole tööst endast aimugi :D

          Comment

          • Dnbftw
            Pokkerihai
            • Jul 2010
            • 1808

            #920
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            Mis sellest arvate, et narkoseaduste ja olemuse üle otsustavad üldjuhul poliitikud, tervishoiutöötajad ja narkomendid, mitte hoopis teadlased? Imho Sootak kordades targem, kui need 101 venda seal pukis, kel pole asjadest obv õrna aimugi, aga samas teda ei kuulata absoluutselt. Loomulikult pooldab ta uimastite dekriminaliseerimist ja leebemat karistusseadustikku, mis kahjuks ei ole mokkamööda propagandamasinatele. Kuhu p*tsi see asi nüüd edasi suundub siis? Jääme kuulama neid ja noogutama nende taktis, kes ei tea asjast mitte sittagi või võtame vastu uued teadmised ja seisukohad inimeselt, kes tegeleb sellise asjaga igapäevaselt?

            Üleüldse imo see, mis praegu toimub, on pigem probleemi eitamine kui sellega tegelemine. Süsteem tuleb muuta võimalikult läbipaistvaks, et sellega süvitsi tegeleda. Ju siis vaja narkosurmade arv viia tonni peale aastas, et miskit liikuma hakkaks. Vahet tegelikult pole, sest narkosurmade arvu poolest oleme juba praegu ainuliider Euroopa Liidus. GL.
            Last edited by Dnbftw; 12.11.14, 11:06.

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #921
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
              Mis sellest arvate, et narkoseaduste ja olemuse üle otsustavad üldjuhul poliitikud, tervishoiutöötajad ja narkomendid, mitte hoopis teadlased? Imho Sootak kordades targem, kui need 101 venda seal pukis, kel pole asjadest obv õrna aimugi, aga samas teda ei kuulata absoluutselt. Loomulikult pooldab ta uimastite dekriminaliseerimist ja leebemat karistusseadustikku, mis kahjuks ei ole mokkamööda propagandamasinatele. Kuhu p*tsi see asi nüüd edasi suundub siis? Jääme kuulama neid ja noogutama nende taktis, kes ei tea asjast mitte sittagi või võtame vastu uued teadmised ja seisukohad inimeselt, kes tegeleb sellise asjaga igapäevaselt?

              Üleüldse imo see, mis praegu toimub, on pigem probleemi eitamine kui sellega tegelemine. Süsteem tuleb muuta võimalikult läbipaistvaks, et sellega süvitsi tegeleda. Ju siis vaja narkosurmade arv viia tonni peale aastas, et miskit liikuma hakkaks. Vahet tegelikult pole, sest narkosurmade arvu poolest oleme juba praegu ainuliider Euroopa Liidus. GL.
              1. millest tuleb arvamus, et need "101 venda seal pukis" ei kuula spetsialiste?

              2. Antud temaatika ning kontekst on siiski interdistsiplinaarne. Oma valdkonnas ülipädev isik ei ole tingimata pädev hindamaks erinevate otsuste sotsiaalseid mõjusid.

              Comment

              • Vandalar
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3577

                #922
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                Praegune keeluseadus on aegunud ja väga räigete vigadega.

                Comment

                • Dnbftw
                  Pokkerihai
                  • Jul 2010
                  • 1808

                  #923
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  1. millest tuleb arvamus, et need "101 venda seal pukis" ei kuula spetsialiste?

                  2. Antud temaatika ning kontekst on siiski interdistsiplinaarne. Oma valdkonnas ülipädev isik ei ole tingimata pädev hindamaks erinevate otsuste sotsiaalseid mõjusid.
                  1) Sest hetkel minnakse täiesti erinevat rada mööda teadlaste väljatöötatud optimaalsetest liinidest.

                  2)Googelda Jaan Sootak arvamus/artikkel, ma kahtlen, et see isik siiski on pädev nägema asju erinevatest sotsiaalsetest vaatepunktidest.

                  nt. http://uudised.err.ee/v/eesti/7bda32...7d-f21dd2d0c3a

                  Comment

                  • minbetmillionaire
                    Õpihimuline Mängur
                    • Jan 2010
                    • 363

                    #924
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #925
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      Ma loodan, et ei legaliseerita... Hakkan kohe sõltlaseks muidu kui apteegist A+ kvaliteediga kraami saab.

                      Edit: ei mõtle kanepit muidugi, see jura.

                      Comment

                      • Dnbftw
                        Pokkerihai
                        • Jul 2010
                        • 1808

                        #926
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        Ja mina ei pidanud silmas kanepi legaliseerimist, vaid kõikide uimastite dekriminaliseerimist ja karistusseadustiku leebemaks muutmist, et tõhustada ravi. Oleks asjad nii, julgeks ka Codecci ehk abi otsida. Hetkel aga sõltlane kardab, teab, et saab peksa riigilt ja ajab oma rida madalat profiili hoides edasi. Tulemuseks on see, mis praegu riigis toimub - top1 narkosurmade riik EL-s.

                        Comment

                        • Codecci
                          Luuramas Naisteturniire
                          • Nov 2008
                          • 7574

                          #927
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Nali naljaks, aga tegelt abi ju saab ilma probleemideta - Wismar jms. Taskud puru täis pole siis ei tee vast keegi midagi.

                          Ja selliseid narksi dekriminaliseerimist jms suuri asju regullib prolly mingil tasemel ka Euroopa Liit. Meil väikse Eestina siin kangutama hakata ja selle tulemusel EL-i võllidega tülli minna pole vist kuigi mõistlik.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #928
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
                            Hetkel aga sõltlane kardab, teab, et saab peksa riigilt ja ajab oma rida madalat profiili hoides edasi. Tulemuseks on see, mis praegu riigis toimub - top1 narkosurmade riik EL-s.
                            Hetkel on, et kui sõltase auo pagassist leitakse kast viina ja tema näitab viinapoe ostutšekki, siis sõidab ta rahumeeli edasi. Kui nüüd teisel sõltlasel sealt aga kuu varu "kangemat" kraami, siis väänatake tel käed seljataha ning padavai ülekuulamisele. Heal juhul pääsetakse tingimisi vabadusse, viletsamal juhul lõpetatakse vanglas.

                            Comment

                            • Vandalar
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3577

                              #929
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              Hetkel on, et kui sõltase auo pagassist leitakse kast viina ja tema näitab viinapoe ostutšekki, siis sõidab ta rahumeeli edasi. Kui nüüd teisel sõltlasel sealt aga kuu varu "kangemat" kraami, siis väänatake tel käed seljataha ning padavai ülekuulamisele. Heal juhul pääsetakse tingimisi vabadusse, viletsamal juhul lõpetatakse vanglas.
                              See keeluseadus on niivõrd mäda ja väiksemad ja suuremad niidikesed viitavad suuresti puhtalt seaduse abil läbiviidavale "majanduslikule meetmele" kui et rahvatervise nimel tehtavale puhastustööle. See "majanduslik meede" on ka pigem nagu räkit, et kellegi taskuid kaitsta.
                              Näiteks joodik saab kellegi surnuks sõitmise eest tingimisi ja alkoholi müüakse hoolimata sellest edasi TOIDUPOES :), kus käivad ka alaealised- no problem. Samas vennad, kes kanepit kasvatavad ja kes pole kellegile liiga teinud saavad peaaegu samasuguse karistuse lihtsalt millegi omamise eest ja hukkamõist on umbes selline, et oled kõige hullem saatan, kuigi viljeled hoopis ohutumat taime. Riigil ei tohiks sedavõrd suurt võimu olla ja oma kodanike suhtes konkreetselt ebaõiglast ja mitte põhjendatud vägivalda kasutada, st väidetavalt vabal riigil, avatud ühiskonnas. Selle seaduse koha pealt oleme küll nagu üsna jäik diktatuuriline monarhia.
                              Pmst riik lihtsalt rakendabki antud juhul vägivalda ja seda ilma piisava argumentatsiooita- mis asi see siis on kui mitte diktatuur?
                              Last edited by Vandalar; 12.11.14, 19:36.

                              Comment

                              • Dnbftw
                                Pokkerihai
                                • Jul 2010
                                • 1808

                                #930
                                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                                Nali naljaks, aga tegelt abi ju saab ilma probleemideta - Wismar jms. Taskud puru täis pole siis ei tee vast keegi midagi.

                                Ja selliseid narksi dekriminaliseerimist jms suuri asju regullib prolly mingil tasemel ka Euroopa Liit. Meil väikse Eestina siin kangutama hakata ja selle tulemusel EL-i võllidega tülli minna pole vist kuigi mõistlik.
                                Nii ta on, suur ja tugev EL regullib seda aastast 1971 http://en.wikipedia.org/wiki/Convent...pic_Substances.

                                Elame me aastas 1971??? Vahepeal on pool sajandit muutunud, ühiskond on muutunud tolerantsemaks - iga eluvaldkond on läbinud korraliku upgrade aga lähtume pool sajandit vanast seadusest. Ma ei oska mingit näidet tuua mõnest seadusest aastast 1971, aga ma ei usu, et neid vähe on, mis tänapäeval absull doesnt make sense, eks? Tolle aja inimestele mõeldes siis elati ju tohutus propagandas(Reefer Madness LOL), nad ei osanudki ju teistmoodi mõelda. Seda viimast lauset kuulen prolly oma lapselapselt ja nemad omakorda oma lastelt. Ju siis siin peitubki uba, miks erinevatel generatsioonidel on nii erinev vaatepunkt.

                                Kas Hollandil, Tšehhil, Hispaanial ja Prantsusmaal on mingi tüli EL-iga või kust su info pärineb Codecci?

                                Comment

                                Working...