Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Poke
    Grinder
    • Mar 2010
    • 995

    #61
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Colorados ja Washingtonis alles decriminalisatseeriti non-medical weedi omamine, see imho päris hea märk üle pika aja, kuigi see Eestit kahjuks ei puuduta.

    Comment

    • Fabulous
      Pokkerihai
      • Jan 2010
      • 2674

      #62
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      Üks aine, mis kindlasti seadusega reguleerimist vajaks on GBL. Seda saab praegusel hetkel täiesti legaalselt Internetist tellida, kuna tegemist on puhastusainega. Tarvitamisel on mõju täpselt sama nagu GHB puhul.

      Comment

      • JaanusX
        Õpihimuline Mängur
        • Sep 2010
        • 392

        #63
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
        Üks aine, mis kindlasti seadusega reguleerimist vajaks on GBL. Seda saab praegusel hetkel täiesti legaalselt Internetist tellida, kuna tegemist on puhastusainega. Tarvitamisel on mõju täpselt sama nagu GHB puhul.
        Aga telli ja siis pane stopper käima...

        ...kui kaua läheb kuniks võimud sisse vajuvad.
        Isegi juriidilise isikuna on sul silmad peal insta

        Comment

        • Fabulous
          Pokkerihai
          • Jan 2010
          • 2674

          #64
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          Algselt postitas JaanusX Vaata postitust
          Aga telli ja siis pane stopper käima...

          ...kui kaua läheb kuniks võimud sisse vajuvad.
          Isegi juriidilise isikuna on sul silmad peal insta
          Umbes 2 aastat tagasi oli juhtum kus minule teadmatult seda minu nimele telliti(sain asjast teada alles siis kui tellimus oli juba teele pandud). Kuigi mingit jama sellest ei tulnud, on kusagil andmebaasis minu nimel kindlasti mingi märge juures.

          Teistele ka õppetund siit, et ei tasu oma aadressit kõigile tuttavatele jagada.

          Comment

          • inward
            Klubi Liige
            • Sep 2009
            • 6275

            #65
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            Kust selline teadmistepagas Jaanus ? Recreational user või oled kuskil võimuasutuses varem töödanud ?

            Comment

            • JaanusX
              Õpihimuline Mängur
              • Sep 2010
              • 392

              #66
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              Algselt postitas inward Vaata postitust
              Kust selline teadmistepagas Jaanus ? Recreational user või oled kuskil võimuasutuses varem töödanud ?
              Sellest võime kunagi õlleklaasi taga rääkida...

              Comment

              • vennike
                Pokkerihai
                • Mar 2009
                • 1958

                #67
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                see läheb üle. olen paljudega rääkinud ja kinnitatakse järgmist väidet:
                kui oled 15-22 on pohmakad väga kerged ja elad rahulikult üle. võid juua mitu päeva ja ei ole mingit probleemi.
                23-29 FML kui vastikud on pohmakad. jood palju harvemini.
                30 -(31, kuna rohkem pole samplet) pohmakad lähevad jälle kergemini. samas on lisandunud vilumust nende ärahoidmiseks ja rohkem on rõhk joomise kvaliteedil, kui kvantiteedil.
                nah, ma ka 31 ja iga korraga lähevad järjest hullemaks need aparaadid. Ainuke koht kus kannatab juua on niiske kliima - aasia ja kuigipalju vahemere ääres ka. Peab omale mingi õhuniisutaja koju ostma :D

                Ahjaa, ma ammu ei joo enam ühtegi värvilist asja. Tarbin ainult kvaliteetset viina või rummi.
                Last edited by vennike; 19.11.12, 22:06.

                Comment

                • Ints
                  Vana Tegija
                  • Nov 2010
                  • 1216

                  #68
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                  Üks aine, mis kindlasti seadusega reguleerimist vajaks on GBL. Seda saab praegusel hetkel täiesti legaalselt Internetist tellida, kuna tegemist on puhastusainega. Tarvitamisel on mõju täpselt sama nagu GHB puhul.
                  Hiljuti lisati ka see eestis narkootiliste ainete hulka

                  Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega lisatakse narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja 1,4-butaandiool (1,4-BD) ja gammabutürolaktoon (GBL), mida kasutatakse GHB ehk korgijoogi tootmiseks.
                  Last edited by Ints; 19.11.12, 22:10.

                  Comment

                  • JaanusX
                    Õpihimuline Mängur
                    • Sep 2010
                    • 392

                    #69
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    Algselt postitas Ints Vaata postitust
                    Hiljuti lisati ka see eestis narkootiliste ainete hulka

                    http://www.postimees.ee/830224/korgi...ete-nimekirja/
                    Lisatakse.... hetkel ametlikult seda seal ei ole...

                    ja kui aus olla oleks see laus lollus seda tellida otse Eesti kuna naaber riikide selle alased seadused on hoopis teistsugused ning selle kui ka paljude teiste lähteainete transportimine eesti ei valmista tegelikkuses suuri probleeme.
                    Last edited by JaanusX; 19.11.12, 22:22.

                    Comment

                    • Vandalar
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3577

                      #70
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      Viimati olin kasutaja kanep.info foorumis ja seal iga kord, kui sai dekriminaliseerimise või legaliseerimise teema lahti tehtud, tuli kohe mõni tegelane kes hakkas seda vaikselt ja viisakalt maha tegema, et: "kuule tead, ma olen ise ka tossumees, aga vot legaliseerimine küll õige asi pole jne jne." Esiteks, kui sa oled tossumees, aga ise väidad, et oled legaliseerimise põhimõtteline vastane, siis sa ei ole lihtsalt õige kodanik- sa rikud tahtlikult seadust ja tahadki, et see nii jääks.
                      Teiseks, kui sa ühest küljest väidad, et teed savu, kuid nii kui jutt läheb legaliseerimise peale ja sa hakkad blokkima, siis enamasti sa oled lihtsalt ment, kits. Iga mõistusega inimene ja savuvend peaks aru saama, et asi peaks olema lubatud ja sellisel moel, et tavainimene võiks oma nelja seina vahel seda muretult tarbida ja kasvatada.
                      Nüüd on kanep.info millegipärast maas... Vbl domeeninimi aegus, vbl aga oli midagi muud.
                      See, mismoodi inimesi kotitakse ja antakse paarile nö. mõnuainele eelis seaduse ees ja seda ilma põhjusliku seoseta on kriminaalne iseenesest. Mul on vastik vaadata poodi minnes, kui esimene asi, mis uksest sisse minnes ette jääb on tubakalett. Fking ajuvaba, vaadake mõnda dokki tubaka kohta, kus tuuakse välja, et 50% püsisuitsetajatest sureb suitsust põhjustatud haiguste, tüsistuste kätte. Poed on alkolette täis, kõik on lookas ja iga tohlakas võib ennast surnuks juua kui süda ainult ihkab. See kõik on toidupoes raisk- seal käivad väikesed nagad omale jäätist ostmas! See on väga tõsine asi ja ma ei saa aru, kuidas see võimalik on. Samas on uuringuid praegusest ajast ja ka varasemast, mis asetavad kanepi oluliselt madalamale oma tervistkahjustavuse ja riski poolest ühiskonnale kui seda on alko ja tubakas.
                      Kogu see keelamise kammajaa on suuresti majandusliku eelise loomine teatud toodetele. Loomulikult, et vaba inimene tahab valida ning ise otsustada ning kui valikuks on ohutum ja talle sobivam taim, siis ta peab saama ka seda seaduslikult teha.
                      Last edited by Vandalar; 20.11.12, 00:02.

                      Comment

                      • Codecci
                        Luuramas Naisteturniire
                        • Nov 2008
                        • 7574

                        #71
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                        Viimati olin kasutaja kanep.info foorumis ja seal iga kord, kui sai dekriminaliseerimise või legaliseerimise teema lahti tehtud, tuli kohe mõni tegelane kes hakkas seda vaikselt ja viisakalt maha tegema, et: "kuule tead, ma olen ise ka tossumees, aga vot legaliseerimine küll õige asi pole jne jne." Esiteks, kui sa oled tossumees, aga ise väidad, et oled legaliseerimise põhimõtteline vastane, siis sa ei ole lihtsalt õige kodanik- sa rikud tahtlikult seadust ja tahadki, et see nii jääks.
                        LSD on ka nt mõndadele inimestele recreational drugina hea, aga ma ei tahaks küll, et see legaliseeritakse.

                        Tegelikult ma ei ole su "legalize cannabis" põhimõttele vastu ja usun, et järgneva 20a jooksul see juhtub ka, aga need äärmuslikud kanepi ülistajad käivad küll pinda. Tõenäoliselt alkohol on kahjulikum (ei tea, pole väga süvenenud), aga kanep päris kahjutu ju ka ei ole.

                        Comment

                        • Vandalar
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3577

                          #72
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                          LSD on ka nt mõndadele inimestele recreational drugina hea, aga ma ei tahaks küll, et see legaliseeritakse.

                          Tegelikult ma ei ole su "legalize cannabis" põhimõttele vastu ja usun, et järgneva 20a jooksul see juhtub ka, aga need äärmuslikud kanepi ülistajad käivad küll pinda. Tõenäoliselt alkohol on kahjulikum (ei tea, pole väga süvenenud), aga kanep päris kahjutu ju ka ei ole.
                          Nõus loomulikult, et võib ka kahjulik olla. Aga ma usun ise, et see äärmuslik ülistamine on tihtipeale lihtsalt soov teadvustada selle taime olemasolu ja seaduse ebaõiglust. Pigem on nii, et kui legaliseerimine on toimunud, siis vaibub ka see kanepi "ülistajate" koor, sest pole vaja enam enda õiguste eest seista ja häält teha.
                          Last edited by Vandalar; 20.11.12, 01:13.

                          Comment

                          • mikk2468
                            Vana Tegija
                            • Nov 2009
                            • 1039

                            #73
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            Tükk aega mõtlesin kas midagi siia kirjutada või mitte. Isiklikult pooldaks ma kanepi legaliseerimist, kuna ta on ikkagi niivõrd populaarne ja selle hankimine ei valmista mitte mingit probleemi. Samas pooldaks ka kõikide muude narkootikumide legaliseerimist ja reguleerimist. Riigile oleks lihtsalt kergem, politsei ei peaks võitlema leviku vastu, saaks oma resursse ümber suunata muu kuritegevusega võitlemiseks. Hetkel nad minusilmis võitlevad sõda, mida nad elusees võita ei suuda. Narkootikumid olid, on ja jäävad. Aeg oleks tõesti uut lähenemist proovida, mida täpselt ei oska isegi öelda. Kangemate narkootikumide nagu heroiin, kokaiin jne legaliseerimine tundub küll natuke overkill, aga nende leviku vastu sama lähenemisega edasi võitlemine tundub ka jällegi mõttetu. Võib-olla legaliseerida ning hinnad kõrgena ikkagi hoida ja saadavad maksutulud omakorda suunata narkootikumide tarvitamise vastu võitlemiseks igasuguste sotsiaalprogrammide kaudu. Näiteks rohkem sõltlaste ravivõimalusi, rohkem ennetusprogramme, reklaamida veelgi rohkem kahjulikust jne.

                            Kahjuks elusees ükski erakond hetkel ei teeks sellist poliitilist enesetappu, kuna üldsusele on ikkagi tambitud pähe aastakümneid juba narkootikumide kahjulikkusest, mis muidugi vastab tõele ja vägagi suur % elanikkonnast ei pooldaks legaliseerimist. Samas surutakse peale, et narkootikumide vastu peab ikka samamoodi jõu ja karistustega võitlema, et see on ikkagi õige viis. Missest, et illegaalsuse tõttu on alaealisel näiteks kanepit lihtsam hankida kui alkoholi/suitsu. Vähemalt minul endal oli nii. Legaalsetest müügipunktidest saaks reguleerida müüki kellaaegadega, vanuse kontrolliga jne. Tõesti tundub mulle vähemalt, et aeg oleks suureks muutuseks. Ma tean, et kindlasti paljud foorumiliikmed minuga ei nõustu, aga loodan, et leidub mõni kes saab mu mõttestki vähemalt aru.

                            Ise olen tarvitanud ainult kanepit oma elus ja ma ei suitseta 24/7 peale. Samuti ei kanna fooliummütsi ega usu vandenõuteooriaid. Lihtsalt panin oma mõtted kirja. Vaielda ma ka ei viitsi kellegagi, jään oma arvamuse juurde, et praegune lähenemine ei tööta narkovastases võitluses. Ei ole vaatanud ühtegi propagnda filmi kanepi legaliseerimisest ja imelisest ravivõimest. Puhtalt minu isiklik arvamus.


                            EDIT: suhteliselt kindel, et selle posti peale keegi kirjutab kuidas hakkaks kõik inimesed tänaval süstima ja kuritegevus kasvaks meeletult, aga mõelge, kui kergesti tegelt kõik narkarid kes hetkel süstla otsas saavad osta näiteks heroiini, fentanüüli või midagi iganes nad tarvitavad. Ei ole ju neil nii, et korra aastas saavad ja ülejäänud aja ootavad, millal jälle Eestisse midagi smuugeldatakse. Iga kord kui raha koos on uus doos käes. Ja lisaks mõelge, et kas teie hakkaks siis legaliseerimise tõttu otsekohe heroiini süstima? Vaevalt. Ma näen, et sotsiaaltöötajad saaksid paremini neile läheneda ja aidata abi otsida kui nn "diiler" oleks riik, kes tahaks, et narkootikumide tarvitamine väheneks, mitte organiseeritud kuritegevus kes lihtsalt tahab aina rohkem ja rohkem oma taskuid täita.
                            Last edited by mikk2468; 20.11.12, 02:20.

                            Comment

                            • rasmer
                              Vana Tegija
                              • Oct 2009
                              • 1306

                              #74
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              Mikk su postitus on väga hea ja põhjalik. Kas kõik sellega nõustuvad või mitte on osaliselt ka maailmavaate küsimus, aga see osa

                              Vaielda ma ka ei viitsi kellegagi, jään oma arvamuse juurde, et praegune lähenemine ei tööta narkovastases võitluses.
                              on väga õige jah. Narkovastane sõda siiamaani on olnud ebaõnnestunud projekt. Lahendused on muidugi raske küsimus. Hea raport, kellel asja vastu suurem huvi.



                              Eesti keeles ka üks pealiskaudne arvamusartikkel:

                              End sõltumatuks uimastivaatlejaks nimetav peamiselt muusikuna tuntust kogunud Mart Kalvet kirjutab Postimehe arvamusportaalis, et Eesti peaks liikuma narkopoliitika leevendamise, isegi legaliseerimise, aga mitte karmistamise suunas.
                              Last edited by rasmer; 20.11.12, 02:30.

                              Comment

                              • ranka
                                Miljon Põhjust Kodus Olla
                                • Sep 2008
                                • 36444

                                #75
                                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                                Algselt postitas mikk2468 Vaata postitust
                                Tükk aega mõtlesin kas midagi siia kirjutada või mitte. Isiklikult pooldaks ma kanepi legaliseerimist, kuna ta on ikkagi niivõrd populaarne ja selle hankimine ei valmista mitte mingit probleemi. Samas pooldaks ka kõikide muude narkootikumide legaliseerimist ja reguleerimist. Riigile oleks lihtsalt kergem, politsei ei peaks võitlema leviku vastu, saaks oma resursse ümber suunata muu kuritegevusega võitlemiseks. Hetkel nad minusilmis võitlevad sõda, mida nad elusees võita ei suuda. Narkootikumid olid, on ja jäävad. Aeg oleks tõesti uut lähenemist proovida, mida täpselt ei oska isegi öelda. Kangemate narkootikumide nagu heroiin, kokaiin jne legaliseerimine tundub küll natuke overkill, aga nende leviku vastu sama lähenemisega edasi võitlemine tundub ka jällegi mõttetu. Võib-olla legaliseerida ning hinnad kõrgena ikkagi hoida ja saadavad maksutulud omakorda suunata narkootikumide tarvitamise vastu võitlemiseks igasuguste sotsiaalprogrammide kaudu. Näiteks rohkem sõltlaste ravivõimalusi, rohkem ennetusprogramme, reklaamida veelgi rohkem kahjulikust jne.

                                Kahjuks elusees ükski erakond hetkel ei teeks sellist poliitilist enesetappu, kuna üldsusele on ikkagi tambitud pähe aastakümneid juba narkootikumide kahjulikkusest, mis muidugi vastab tõele ja vägagi suur % elanikkonnast ei pooldaks legaliseerimist. Samas surutakse peale, et narkootikumide vastu peab ikka samamoodi jõu ja karistustega võitlema, et see on ikkagi õige viis. Missest, et illegaalsuse tõttu on alaealisel näiteks kanepit lihtsam hankida kui alkoholi/suitsu. Vähemalt minul endal oli nii. Legaalsetest müügipunktidest saaks reguleerida müüki kellaaegadega, vanuse kontrolliga jne. Tõesti tundub mulle vähemalt, et aeg oleks suureks muutuseks. Ma tean, et kindlasti paljud foorumiliikmed minuga ei nõustu, aga loodan, et leidub mõni kes saab mu mõttestki vähemalt aru.

                                Ise olen tarvitanud ainult kanepit oma elus ja ma ei suitseta 24/7 peale. Samuti ei kanna fooliummütsi ega usu vandenõuteooriaid. Lihtsalt panin oma mõtted kirja. Vaielda ma ka ei viitsi kellegagi, jään oma arvamuse juurde, et praegune lähenemine ei tööta narkovastases võitluses. Ei ole vaatanud ühtegi propagnda filmi kanepi legaliseerimisest ja imelisest ravivõimest. Puhtalt minu isiklik arvamus.

                                EDIT: suhteliselt kindel, et selle posti peale keegi kirjutab kuidas hakkaks kõik inimesed tänaval süstima ja kuritegevus kasvaks meeletult, aga mõelge, kui kergesti tegelt kõik narkarid kes hetkel süstla otsas saavad osta näiteks heroiini, fentanüüli või midagi iganes nad tarvitavad. Ei ole ju neil nii, et korra aastas saavad ja ülejäänud aja ootavad, millal jälle Eestisse midagi smuugeldatakse. Iga kord kui raha koos on uus doos käes. Ja lisaks mõelge, et kas teie hakkaks siis legaliseerimise tõttu otsekohe heroiini süstima? Vaevalt. Ma näen, et sotsiaaltöötajad saaksid paremini neile lähendeda ja aidata abi otsida kui nn "diiler" oleks riik, kes tahaks, et narkootikumide tarvitamine väheneks, mitte organiseeritud kuritegevus kes lihtsalt tahab aina rohkem ja rohkem oma taskuid täita.
                                Ei. Legaliseerimise efekt tuleb välja järgnevate põlvede jooksul, kui uued tooted ei ole enam ühiskonna võõrkehad vaid täiesti tavaline nähtus. Lisaks mina ja sina oskame mõelda, tema ei oska ehk maailmas on tohutult retarde.

                                Ainuüksi süstla otsa sattumine on meie jaoks mõistmatu ja arusaamatu, eriti veel, kui see ebaseaduslik ning kättesaadavust on raskendantud. Mina küll puusalt tulistades ei oskaks öelda, kust ma saaks öösel kell 4:30 heroiini, isegi kui mul selleks tekiks soov. Reguleeritud ühiskonnas ma seda teaksin ja homsele mittemõtlevaid inimesi on palju, kes teevad seda mõttega, et proovin ainult korra.

                                Andsin siin ennem oopiumisõltlase lingi 2p2-sse, kus on viited ka heroiniisõltlasele. Täpselt samamoodi: ta läks korra proovima ja enam ei saanudki sellest lahti.

                                EDIT: Ma ei vaidle sulle vastu, aga ma ei kujuta mitte kuidagi ette, kuidas näiteks saaks kõik narko legaliseerida. Heroiin on hea näide. See peaks olema väga hästi, karmilt ja kindlalt reguleeritud, mis viib selleni, et ta ei ole siiski nii lihtsalt kättesaadav ja ma ei suuda mõelda, et miks peaks kaduma ära underground äri.

                                See oleks sama, kui sa saaksid poest osta alkoholi aga peaksid selle tarbima ära koha peal. Kui aga saaks viia nii karmi tooteid välja ja osta suvalisest kioskist, siis ma tõesti arvan, et see ei töötaks niipea. Inimkond ei ole niipalju veel arenenud.

                                Mõtle, kui heroiin oleks seaduslik juba viimased 300 aastat. Tehakse seda peol ja on suht "suvaline" droog ühiskonna mõistes, siis oleks see aja küsimus, kui sa ka ühekorra "prooviksid", aga nende puhul proovimine ei pruugi enam jääda proovimiseks vaid areneda väga tugevaks sõltuvuseks.

                                Comment

                                Working...