Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
See väide, justkui noored hakkaksid siis raha kokku ajama ja laseksid vanemal vennal või kellel iganes endale kokat osta kehtib juba praegugi ju- vahe on lihtsalt selles, et praegu ei saa mitte keegi sellest teada, riikliku kontrolli ja legaliseerituse korral, aga on oluliselt tõenäolisem, et varem või hiljem tuleb selline asi välja ja saadakse õigel ajal jaole. Mõelge- narkot saab ainult reguleeritud müügipunktist, apteegist, nimetage seda kuidas tahate. Sellise reguleeritud müügipunkti juurest sa saad ka tõenäoliselt mingi kaardi või retsepti alusel omale aine ning kui kellegil tekib mingi anomaalia, et ostab imelikul ajal, suuremaid koguseid või neid drooge, mida ta tavaliselt tarbinud ei ole, siis saab kohe asja uurida. Praegu selline kontrollmehhanism puudub.
To vsiu100: See on väga ebainimlik IMO niimoodi mõtelda. On olemas aineid ja teraapiaid, millega on ravimise tõenäosus täitsa arvestatav ja töötab. Ma ei usu, et enamus kange narkosõltuvuse käes olevatest inimestest seda ise lõpuni välja naudiks ja ei tahaks sellest välja tulla.
Ainuke suurem ja pika perspektiivi teoreetiline probleem legaliseerimise korral, mis mulle praegu ette tuleb on see, et kes iganes nende ainete legaalse leviku ja kontrolli üle vastutab võib seda mingil hetkel hakata kurjasti kasutama ja tegema käike, mis soodustavad tarbijate arvu kasvu- a la reklaam tv-s, plakatid tänavatel jne. Kui aga piirdutakse igasuguste infolehtedega, mis annavad teavet erinevate droogide mõjude kohta ning suunavad probleemsed inimesed professionaalse abi juurde.
St. legaliseerimine peaks ikka tähendama seda, et aine tarbimise eest ei karistataks ning abi saamine oleks paremini organiseeritud, mitte et neid aineid hakataks aktiivselt igas poes levitama.
See väide, justkui noored hakkaksid siis raha kokku ajama ja laseksid vanemal vennal või kellel iganes endale kokat osta kehtib juba praegugi ju- vahe on lihtsalt selles, et praegu ei saa mitte keegi sellest teada, riikliku kontrolli ja legaliseerituse korral, aga on oluliselt tõenäolisem, et varem või hiljem tuleb selline asi välja ja saadakse õigel ajal jaole. Mõelge- narkot saab ainult reguleeritud müügipunktist, apteegist, nimetage seda kuidas tahate. Sellise reguleeritud müügipunkti juurest sa saad ka tõenäoliselt mingi kaardi või retsepti alusel omale aine ning kui kellegil tekib mingi anomaalia, et ostab imelikul ajal, suuremaid koguseid või neid drooge, mida ta tavaliselt tarbinud ei ole, siis saab kohe asja uurida. Praegu selline kontrollmehhanism puudub.
To vsiu100: See on väga ebainimlik IMO niimoodi mõtelda. On olemas aineid ja teraapiaid, millega on ravimise tõenäosus täitsa arvestatav ja töötab. Ma ei usu, et enamus kange narkosõltuvuse käes olevatest inimestest seda ise lõpuni välja naudiks ja ei tahaks sellest välja tulla.
Ainuke suurem ja pika perspektiivi teoreetiline probleem legaliseerimise korral, mis mulle praegu ette tuleb on see, et kes iganes nende ainete legaalse leviku ja kontrolli üle vastutab võib seda mingil hetkel hakata kurjasti kasutama ja tegema käike, mis soodustavad tarbijate arvu kasvu- a la reklaam tv-s, plakatid tänavatel jne. Kui aga piirdutakse igasuguste infolehtedega, mis annavad teavet erinevate droogide mõjude kohta ning suunavad probleemsed inimesed professionaalse abi juurde.
St. legaliseerimine peaks ikka tähendama seda, et aine tarbimise eest ei karistataks ning abi saamine oleks paremini organiseeritud, mitte et neid aineid hakataks aktiivselt igas poes levitama.
Comment