Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • variatsioon
    Pokkeritark
    • Nov 2008
    • 5849

    #16
    Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

    imo kõik vangid peaks microsse grindima panema..
    aega neil ju on.. võiksid ju ranka tabeli pähe õppida ja 24tableda NL2

    Comment

    • $$$
      Vana Tegija
      • Mar 2009
      • 1072

      #17
      Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

      spordivigatusega tasub Gunnar Männikule helistada :P .

      Comment

      • Codecci
        Luuramas Naisteturniire
        • Nov 2008
        • 7574

        #18
        Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

        Algselt postitas tolmuahv
        Kui vähegi saaks, siis jätaks oma 13% brutopalgast haigekassale maksmata ja võtaks erakindlustuse.
        Mis see on?

        Endal pole ka midagi, peaks ikka tegema raisk.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #19
          Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

          Algselt postitas Codecci
          Mis see on?

          Endal pole ka midagi, peaks ikka tegema raisk.
          13% on see osa, mis su sotsmaksust läheb haigekassale (13 - haigekassa, 20% - pensionikassa). Ehk see osa palgast, mille eest teenust pole võimalik vastu saada. Erakindlustust juurde teha pole ka mõtet, sest sotsmaks on kohustuslik ja raisast lahti ei saa. Minu teada Eestis keegi eriti keegi ka ei paku erakindlustust. Tailor-made toode oleks võimalik, aga ilmselt mõttetult kalli premiumiga.

          Comment

          • LuuK
            Vana Tegija
            • Dec 2008
            • 1138

            #20
            Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

            Algselt postitas BigGamblerFish
            Kahjuks ei saa töötuks võtta kui pole elus isegi tööraamatut omanud. Lapsena käidud töörallid ei lähe kahjuks arvessse.
            Huvitav, mind küll võeti, kuigi tööraamatut pole kunagi omanud (tööraamat pidi nüüd mingi aeg täitsa ära kaduma?). Samas muidugi olin ilusti töötaja olnud ja vallandatud. Igal juhul tasub asja uurida.
            Sellega on muidugi sama jama, et koheselt ravikindlustust ei saa (ja kui saab siis on eelmainitud üüratud järjekorrad).

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #21
              Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

              Töötuks peaks igaüks saama võtta, lihtsalt töötuabiraha ei saa kui tööstaaži pole, ravikindlustuse saab küll.

              Comment

              • Tigrano
                Administraator
                • Oct 2008
                • 7614

                #22
                Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                Ma pole siiani teinud endale midagi aga arsti juures olen alati käinud. See visiidi tasu ja need väikesed uuringud ei maksa midagi eriti.


                Comment

                • rohelinekonn
                  Klubi Liige
                  • Nov 2008
                  • 3808

                  #23
                  Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                  Algselt postitas Codecci
                  Töötuks peaks igaüks saama võtta, lihtsalt töötuabiraha ei saa kui tööstaaži pole, ravikindlustuse saab küll.
                  ma unustasin esmiesele kohtumisele juba minna ja jäi saamata. Ei hakka jamama ma ei suudaks seal kohal käija iga kuu. Kergem on plekkida selle eest.

                  Comment

                  • LuuK
                    Vana Tegija
                    • Dec 2008
                    • 1138

                    #24
                    Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                    kergem on omada seal tuttavat

                    Comment

                    • kilu6
                      Vana Tegija
                      • Oct 2008
                      • 1305

                      #25
                      Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                      Algselt postitas Tarmonator
                      1. Kui teed vabatahtliku kindlustuse, siis min aeg, milleks teha saab, on 1 aasta, praeguse hinnakirja järgi siis umbes 20K krooni aastas, maksmine kord kvartalis.

                      Ravikindlustus tekib kuu aega pärast lepingu tegemist, st et esimene kuu oled ilma kindlustuseta. Kui oled olnud viimase kahe aasta jooksul rohkem kui 12 kuud ravikindlustamata, siis peab lepingu sõlmimisele kaasa kutsuma oma ravikindlustatud sõbra või lapsevanema vms, sest ainult nemad saavad lepingule alla kirjutada.

                      2. Töötu puhul hakkab samuti ravikindlustus kehtima alles kuu aja möödudes. Pead iga kuu aja tagant näole andma jne.

                      3. Kui lähed tööle, siis hakkab ravikindlustus kehtima kohe, kui paberid on tehtud ja haigekassas sees.

                      --

                      See ravikindlustus ongi just vajalik mitte perearsti juures või spordiarsti juures vastuvõtul käimiseks, vaid ikka selleks juhuks, kui midagi tõsist juhtub (liiklusõnnetus, mingi raskem haigus), kus on vajalik haiglas olla ja operatsioon või kallid analüüsid või kallis taastusravi. Mittekindlustatul lapatakse haav kinni, hoitakse paar päeva sees ja kojuminek.

                      Enda kogemusest tean, et sellised asjad ei hüüa tulles. Teada on, et ravikindustuses kehtib ka 80-20 printsiip, ehk rahast 80% läheb inimeste peale, kellel on jäänud elada alla 5 aasta. Samas mägisuusatamine, liiklus, tsiklid jne -- tuttava kirurgi jutu järgi on kogu aeg haiglas sees mitmeid alla 30 aastaseid vendasid, kes ei oleks ette kujutanud, et sinna satuvad. Tänu ravikindlustusele saavad siiski tasemel ravi seal.

                      Seega soovitav oleks siiski omada üht kahest:
                      - tuttavat miljonäri, kes sind raske õnnetuse puhul toetab
                      - tervisekindlustust

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #26
                        Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                        Algselt postitas tolmuahv
                        Kui vähegi saaks, siis jätaks oma 13% brutopalgast haigekassale maksmata ja võtaks erakindlustuse.
                        Tervis ei ole koht, kust kokku hoida. Võib-olla pikemas perspektiivis on kahjumlik maksta aga elu (tihtipeale ka tervis) on ühekordne ning pikemast perspektiivist siin rääkida ei saa.

                        Kilu6 seletas hästi lahti.

                        Comment

                        • variatsioon
                          Pokkeritark
                          • Nov 2008
                          • 5849

                          #27
                          Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                          no kui midagi tõsist juhtub siis kiirelt maci tööle :)

                          Comment

                          • Pahvak
                            Pastilaa?? Ei!
                            • Dec 2008
                            • 4431

                            #28
                            Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                            Algselt postitas variatsioon
                            no kui midagi tõsist juhtub siis kiirelt maci tööle :)
                            Haige inimesena teistele burgereid voolida? :)
                            Fullstacks have more fun.

                            Comment

                            • variatsioon
                              Pokkeritark
                              • Nov 2008
                              • 5849

                              #29
                              Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                              Algselt postitas Pahvak
                              Haige inimesena teistele burgereid voolida? :)
                              koristajaks obv.

                              Comment

                              • Codecci
                                Luuramas Naisteturniire
                                • Nov 2008
                                • 7574

                                #30
                                Re: Tervisekindlustus Pokkeri mängijal

                                Algselt postitas kilu6
                                1. Kui teed vabatahtliku kindlustuse, siis min aeg, milleks teha saab, on 1 aasta, praeguse hinnakirja järgi siis umbes 20K krooni aastas, maksmine kord kvartalis.
                                Damn, kaitseväelasele see tasuta vist, mul oktoobris minek vast seega 2 kuud läheks raisku... Aga pohhui, mõistlikum ikka ära teha.

                                Comment

                                Working...