UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Maheaatom
    Grinder
    • Oct 2008
    • 958

    #946
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    See unustage nüüd küll kohe ära, et mingi sait siia hakkab oma servereid tooma, sealhulgas TB, UB või Stars (viimase kahe jaoks on Eesti turg veel eriti marginaalne). Nõuded, mida Eesti esitab + litsentsitasud on absurdselt kõrged (võrdleme näiteks Eestist mitu korda suurema Leeduga, kus litsents maksab vist umbes 50 x vähem). Praegusel kujul muutub pokker järgmisel aastal illegaalseks (v.a. loodav Olympicu tuba, mille kohta ei ole hetkel isegi teada, millal see avatakse) kui midagi ei muutu. Kogu iva põhinebki hetkel vaid sellel, et kas "kustakse või mitte" (kaldun pigem isegi esimese poole) aga see ei lohuta eriti. Seega, palun kõikidel kes siin sõna võtavad, muretsevad ja on üle 21-aastased, minna teema http://www.pokkeriprod.com/eesti-pokkeriklubid/ juurde.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #947
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      Algselt postitas Tylos

      Ei maksa eriti arvata,et mingi pokkerisait "kuseb" eesti seaduste peale nagu stars ja FTP tegid seda USA seaduse puhul.Erinevused on liiga suured.Esiteks olid USA seadusel suured "augud" sees mis ei keelanud m2ngimist vaid rahadega opereerimist m2ngusaitidel nagu ma aru olen saanud.Teiseks,olgem realistid,on ysna suur vahe ca 1M usa m2ngija vahel ja ca 100-150 eesti m2ngija vahel kes saidil m2ngivad.Keegi ei hakka otsima loophole-sid seaduses m6ne m2ngija p2rast.
      Naljakas... Sa väidad, et USA-d ja Eestit ei saa võrrelda ning ikka seda teed..... Sinu argumendilt ütleks vastu, et USA on suurriik, Eesti aga väike ning kui juba USA peale kusetakse...

      PS! Sa alahindad Eesti mängijate rake genereerimisevõimalusi.

      Comment

      • olavike
        Vana Tegija
        • Oct 2008
        • 1269

        #948
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        Algselt postitas Dogers
        Triobetist vist saab ainult pangakaudu? Ma vähemalt muud varianti ei kohtand praegu.
        Selleks pead vähemalt korra MB kaudu Triosse kande tegema, et sul MB cashout avaneks.

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #949
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          Varem oli selline vaikiv kokkulepe, et ära torgi s*tta muid läheb haisema, aga nüüd sellest vist enam ei pääse. Kogu see jama toimub ju sellepärast, et riik saaks makse selle ainult kasvava turu pealt. Mis nende turniiriklubide poliitika selles suhtes on? Itaalias tegi pokerstars saidi ainult itaallastele kahekordse rakega, kus siis pool rake´i läheb riigile maksudeks ja mängijale on seega kogu kasum maksuvaba. Kas eesti mängijad oleks kah sellise asjaga nõus?

          Comment

          • Rahapada
            Vana Tegija
            • Oct 2008
            • 1178

            #950
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            noh, suurtel saitidel pole vajadust kusta

            Comment

            • ESTPatrick
              Olümpsi Mägi Aivar
              • Nov 2008
              • 5572

              #951
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              Algselt postitas alaska
              Varem oli selline vaikiv kokkulepe, et ära torgi s*tta muid läheb haisema, aga nüüd sellest vist enam ei pääse. Kogu see jama toimub ju sellepärast, et riik saaks makse selle ainult kasvava turu pealt. Mis nende turniiriklubide poliitika selles suhtes on? Itaalias tegi pokerstars saidi ainult itaallastele kahekordse rakega, kus siis pool rake´i läheb riigile maksudeks ja mängijale on seega kogu kasum maksuvaba. Kas eesti mängijad oleks kah sellise asjaga nõus?
              ei, siis ma oleks BE mängija. pool kasumit niikuinii rake praegu, pool milli aastas veel juurde maksta oleks kehv

              Comment

              • Maheaatom
                Grinder
                • Oct 2008
                • 958

                #952
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Seaduse koostajad ei saa kahjuks aru, et see otsus ei too soovitud kasumeid, kuna tingimused Eestis vastava äri legaliseerimiseks on väga kehvad ning turg väike. Otsene kahju on aga tekitatud juba sellega, et järgmise aasta alguses kaob tänu sellele seadusele Eesti kümneid töökohti ning korralike maksumaksjate asemel tekib juurde kamp reisisaatjaid. Ei usu mina, et saadakse see papp tagasi mingi müütilise Eesti pokkeritoaga ning kaotajateks jäävad siin kõik osapooled - tõsiste mängijate jaoks puudub sel saidil anyway konkurentsivõime ja nad leiavad mingid "moodused" mängida edasi seal, kus on tingimused oluliselt paremad ning NL5 meeste reigist ei suudeta kulusidki katta.

                Seega kogu praeguse HS seaduse loogika on bs, kuna seda ei ole konsulteeritud online-hasartmängude pakkujate ja mängijatega. Loodav Turniiripokkeri Liit soovib kindlasti anda omapoolse panuse, et muuta seadus kasulikuks Eesti mängijatele. See tähendab omakorda, et motivatioon peab olema ka ettevõtjatel ning ega meil sellegi vastu midagi pole, et riik kasu saab. Aga praegusel kujul ei saa sellest kasu mitte keegi, kuna tegemist on läbimõtlematu bürokraatliku otsusega. Mida täpselt tehakse, me keegi mõistagi ei tea. ETPL pole veel formaalset loodud ning juhatust, kes hakkab sellega jooksvalt tegelama, valitud.

                P.S. Ärge võrrelge Eestit Itaaliaga. Mastaap on täiesti erinev ning seaduski olemuselt teine.

                Comment

                • Pahvak
                  Pastilaa?? Ei!
                  • Dec 2008
                  • 4431

                  #953
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Imo on kasum see, mille pokkerimängija toast välja kannab. Kui ta kannab ühest toast 10k välja ja pärast teise tuppa 10k, siis tegelikult pole ju mängija mingit kasu saanud ja maksustamine tundub üsna naljakas.
                  Fullstacks have more fun.

                  Comment

                  • Maheaatom
                    Grinder
                    • Oct 2008
                    • 958

                    #954
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    Algselt postitas Pahvak
                    Imo on kasum see, mille pokkerimängija toast välja kannab. Kui ta kannab ühest toast 10k välja ja pärast teise tuppa 10k, siis tegelikult pole ju mängija mingit kasu saanud ja maksustamine tundub üsna naljakas.
                    Sel juhul oleks maksustamise subjektiks mängija, mis teeks kogu asja meeletult keeruliseks ning ebamugavaks nii kontrollorganite kui mängijate jaoks. Lihtsam on kehtestada seadused teenusepakkujatele.

                    Comment

                    • Pahvak
                      Pastilaa?? Ei!
                      • Dec 2008
                      • 4431

                      #955
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      Selles on sul õigus, ma ei mõelnudki väga asja praktilise poole peale. Lihtsalt mainisin, et reigi suurendamise ja kasumi maksustamise vahele minu silmis võrdusmärki tõmmata ei saa.
                      Fullstacks have more fun.

                      Comment

                      • levis
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 1557

                        #956
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Algselt postitas Maheaatom
                        See unustage nüüd küll kohe ära, et mingi sait siia hakkab oma servereid tooma, sealhulgas TB, UB või Stars (viimase kahe jaoks on Eesti turg veel eriti marginaalne). Nõuded, mida Eesti esitab + litsentsitasud on absurdselt kõrged (võrdleme näiteks Eestist mitu korda suurema Leeduga, kus litsents maksab vist umbes 50 x vähem). Praegusel kujul muutub pokker järgmisel aastal illegaalseks (v.a. loodav Olympicu tuba, mille kohta ei ole hetkel isegi teada, millal see avatakse) kui midagi ei muutu. Kogu iva põhinebki hetkel vaid sellel, et kas "kustakse või mitte" (kaldun pigem isegi esimese poole) aga see ei lohuta eriti. Seega, palun kõikidel kes siin sõna võtavad, muretsevad ja on üle 21-aastased, minna teema http://www.pokkeriprod.com/eesti-pokkeriklubid/ juurde.
                        Kas ma saan valesti aru, aga seadus sätestab, et kui sa korraldad kaughasartmängu Eestis (siin reg.firma (tütarettevõte) ja tegevusluba), siis tarkvara sisaldav server peab asuma kah Eestis!

                        Ehk siis Eestis tegevus- või korraldusluba mitteomava välismaise hasartmängukorraldaja korraldatavast hasartmängust võib eestlane osa võtta kui ta on vähemalt 21 aastat vana.
                        Või mis?
                        Ja kuidas saabki sellist asja üldse keelata, see on ju absurd!
                        ???

                        Comment

                        • Maheaatom
                          Grinder
                          • Oct 2008
                          • 958

                          #957
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          Algselt postitas levis
                          Kas ma saan valesti aru, aga seadus sätestab, et kui sa korraldad kaughasartmängu Eestis (siin reg.firma (tütarettevõte) ja tegevusluba), siis tarkvara sisaldav server peab asuma kah Eestis!
                          Selleks, et luba üldse saada, peabki server asuma Eestis.

                          Algselt postitas levis
                          Ehk siis Eestis tegevus- või korraldusluba mitteomava välismaise hasartmängukorraldaja korraldatavast hasartmängust võib eestlane osa võtta kui ta on vähemalt 21 aastat vana.
                          Eestis tegevusluba mitteomav välismaine hasartmängukorraldaja ei tohi siinsel turul tegutseda. Pole vahet, kas mängijad on 18, 21 või 81 aastased. Kui tegevusluba on olemas, siis kehtib vanusepiirang 21, kuna server asub Eesti tolliterriooriumil.

                          Comment

                          • Rahapada
                            Vana Tegija
                            • Oct 2008
                            • 1178

                            #958
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            kodanikkonna kaitseks, pole seemitte keelamine, vaid "kontrollivõimaluste loome"

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #959
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Algselt postitas alaska
                              Varem oli selline vaikiv kokkulepe, et ära torgi s*tta muid läheb haisema, aga nüüd sellest vist enam ei pääse. Kogu see jama toimub ju sellepärast, et riik saaks makse selle ainult kasvava turu pealt. Mis nende turniiriklubide poliitika selles suhtes on? Itaalias tegi pokerstars saidi ainult itaallastele kahekordse rakega, kus siis pool rake´i läheb riigile maksudeks ja mängijale on seega kogu kasum maksuvaba. Kas eesti mängijad oleks kah sellise asjaga nõus?
                              Päris debiilne. Väikesed saidid annavad mängijatele rakebackina tagasi 40-60% rakest ja kui on tegu pokkeritoga, mis asub mõnes võrgustikus (näiteks Unibet, TrioBet jne) siis tõenäoliselt peab andma ära veel miski osa kasumist emaserverile. Aga ikkagi sellised pokkeritoad ei ela halvasti! PokerStars, mis on maailma suurim pokkerituba, võtab ära sama suure rake aga tagasi annab maksimaalset 35% rakebacki. Kasumid on julmad, raket tuleb ojadena, tagasi annavad minimaalselt ja selline tuba kehtestab veel topelt rake... No andke andeks aga see ei ole normaalne.

                              Üleüldse online pokkeritubade rake on haiglaselt kõrge.

                              EDIT: Ja väga õiglane oleks, kui need ahnepäitsid maksaksidki makse laekunud rake pealt. Koorigu ahneid pokkeritube, eriti selliseid, kes mängijatele midagi tagasi ei anna.

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #960
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                mina kuulsin seda 2+2, võib olla nii hull pole.

                                Comment

                                Working...