UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • timukasr
    Vana Tegija
    • Nov 2008
    • 1099

    #61
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    Kui luua esimene Eesti Pokkerimängijate Liit, siis kindlasti saaks 5 minti eetriaega kuskil suvereporteris või seitsmestes uudistes ja seal tuleb rõhutada pokkerit kui oskusmängu ja tuua näiteid elukutselistest jne.

    Comment

    • antnx
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3102

      #62
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      Oi ei. Seda küll ei tahaks. Idioodi hakkaksid ikkagi bashima ja maha tegema. Lollile võimatu seletada, et tegu on oskusmänguga. Ja need elukutselised on insta sõltlased jne jne.

      Comment

      • surka
        Õpihimuline Mängur
        • Oct 2008
        • 336

        #63
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        Algselt postitas antnx
        Oi ei. Seda küll ei tahaks. Idioodi hakkaksid ikkagi bashima ja maha tegema. Lollile võimatu seletada, et tegu on oskusmänguga. Ja need elukutselised on insta sõltlased jne jne.
        mida paar idiooti asjast arvavad ei tohiks eriti kõigutada. kuna tegu on ikkagi idiootidega

        Comment

        • SamGold
          Õpihimuline Mängur
          • Mar 2009
          • 302

          #64
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          Algselt postitas antnx
          Oi ei. Seda küll ei tahaks. Idioodi hakkaksid ikkagi bashima ja maha tegema. Lollile võimatu seletada, et tegu on oskusmänguga. Ja need elukutselised on insta sõltlased jne jne.
          Õige tähelepanek!
          Meedias kajastamsiega ei võida minuarust üldse midagi, pigem tehakse omale karuteene! Valdav osa inimesi (30+) ei ole pokkeirga kokku puutunud. Piisab ühel tuntud näol nagu Kadri (Must) Simson meedias öelda midagi a la "Nad teenivad kuus 50k ja ikkagi ei taha maksa sellelt mingeid makse..." , ja teadmatud idoodid on kohe hüsteerias. Ja neid lolle idioote, kes lihtsalt iga asja peale pasandavad on Eestis SITAKS!!!!
          Pigem peaks mõtlema, kellel on Eestis kasu online pokkeri keelustamisest? Sest seal kuskilt on ju neile lollidele poliitikutele vastav mõjutus tulnud. Ja enda õigusi tuleks hakata kaitsma ka pigem mitteavalikult. Näiteks koostöö Eestis levinud online pokkerisaitidega (Triobet, PokerStars). Vaevalt nemad huvitatud on ikkagi teatud turu kadumisest Eesti näol (pluss üldine dentents mis võib laiemalt levima hakata Euroopas kui mingid üksikud riigid järjest sedasi jebima hakkavad). Sellistel suurtel firmadel on tõenäoliselt palju rohkem mõjuvõimu kui lihtsalt mingil MTÜ-l mis koondaks enda alla tõenäoliselt väga väikse hulga inimesi, kellele oma õigused onlines elulised tähtsad on.

          Edit:
          Mitte et MTÜ loomine halb idee oleks, vaid et see MTÜ jõud tuleks pigem kuhugi mujale suunata kui meediasse.

          Comment

          • timukasr
            Vana Tegija
            • Nov 2008
            • 1099

            #65
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            Algselt postitas SamGold
            Õige tähelepanek!
            Meedias kajastamsiega ei võida minuarust üldse midagi, pigem tehakse omale karuteene! Valdav osa inimesi (30+) ei ole pokkeirga kokku puutunud. Piisab ühel tuntud näol nagu Kadri (Must) Simson meedias öelda midagi a la "Nad teenivad kuus 50k ja ikkagi ei taha maksa sellelt mingeid makse..." , ja teadmatud idoodid on kohe hüsteerias. Ja neid lolle idioote, kes lihtsalt iga asja peale pasandavad on Eestis SITAKS!!!!
            Pigem peaks mõtlema, kellel on Eestis kasu online pokkeri keelustamisest? Sest seal kuskilt on ju neile lollidele poliitikutele vastav mõjutus tulnud. Ja enda õigusi tuleks hakata kaitsma ka pigem mitteavalikult. Näiteks koostöö Eestis levinud online pokkerisaitidega (Triobet, PokerStars). Vaevalt nemad huvitatud on ikkagi teatud turu kadumisest Eesti näol (pluss üldine dentents mis võib laiemalt levima hakata Euroopas kui mingid üksikud riigid järjest sedasi jebima hakkavad). Sellistel suurtel firmadel on tõenäoliselt palju rohkem mõjuvõimu kui lihtsalt mingil MTÜ-l mis koondaks enda alla tõenäoliselt väga väikse hulga inimesi, kellele oma õigused onlines elulised tähtsad on.

            Edit:
            Mitte et MTÜ loomine halb idee oleks, vaid et see MTÜ jõud tuleks pigem kuhugi mujale suunata kui meediasse.
            Kuhu mujale kui meediasse?

            Comment

            • Maheaatom
              Grinder
              • Oct 2008
              • 958

              #66
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              Algselt postitas antnx
              Oi ei. Seda küll ei tahaks. Idioodi hakkaksid ikkagi bashima ja maha tegema. Lollile võimatu seletada, et tegu on oskusmänguga. Ja need elukutselised on insta sõltlased jne jne.
              Täpselt. Igasugustest võsa-ja suvereporteritest on kindlasti pigem kahju kui kasu.
              EDIT: See on väga vale seisukoht, et suvaline ja läbimõtlematu pokkerist pasundamine meedias midagi aitaks. Otsused tehakse ikkagi tagatubades ning tegeleda tuleb sellega. See, mida praegu tehakse Delfis, on üldiselt pokkeri populariseerimist arvestades õige lähenemine (räägitakse mängust ja võistlustest, ei suruta kellelegi otseselt midagi peale); kuid probleemiks on uudiste kehv kvaliteet ning see, et ollakse liialt ühe ettevõtte kesksed. Aga ka selle Delfi pokkerirubriigi olemasolu (ja jumal tänatud, et see on "spordi" all) ei oma sisuliselt mitte mingit reaalset mõju otsuste langetamisel.

              Comment

              • SamGold
                Õpihimuline Mängur
                • Mar 2009
                • 302

                #67
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Algselt postitas timukasr
                Kuhu mujale kui meediasse?
                Nagu mainisin, näiteks arendada koostööd online pokkeritubadega ja nende esindajatega, ehk organisatsioonidega kes on huvitatud online pokkeri säilimisest. Ja siis edasi ühisel jõul hakata mõjutama otseselt neid instantse, kes vastavaid otsuseid vastu võtavad. Ega seaduseid Postimehe ja "Reporteri" kaudu paika ei panda. Aga see minu arvamus ainult.

                Comment

                • Maheaatom
                  Grinder
                  • Oct 2008
                  • 958

                  #68
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Algselt postitas SamGold
                  Nagu mainisin, näiteks arendada koostööd online pokkeritubadega ja nende esindajatega, ehk organisatsioonidega kes on huvitatud online pokkeri säilimisest.
                  Mitte "näiteks", vaid just sealt peabki asi pihta hakkama. Nendel on kõige rohkem kaotada, see raha, mida teenivad pokkerimängijad on kommiraha võrreldes sellega, mis läheb teenusepakkujatele ning vähemasti Triobet on väga otseselt Eesti pokkeriturust sõltuv.

                  Comment

                  • lebovend
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 2420

                    #69
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    Algselt postitas surka
                    mida paar idiooti asjast arvavad ei tohiks eriti kõigutada. kuna tegu on ikkagi idiootidega
                    Sa alahindad kõvasti lollust

                    Comment

                    • Aristotep
                      Grinder
                      • Oct 2008
                      • 605

                      #70
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      Naljakas on lugeda, et jagatakse juba karunahka ja räägitakse meediasse minekust, intervjuude andmisest, revisjonikomisjoni asemehe valimistest...

                      Kõigepealt leidke aeg ja koht, ajage teemast huvitatud inimesed kokku ja korraldage tõsine ajurünnak MTÜ teemal. Lihtsalt selleks, et näpuga Toompea poole viibutada, pole seda MTÜ-d vaja. Pigem on oluline pokkeri üldine populariseerimine a la kirjanduse tõlkimine, workshoppide korraldamine aso.

                      Comment

                      • taipupole
                        Lõpuboss
                        • Oct 2008
                        • 2181

                        #71
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Pokkeriliidu või pokkeriföderatsiooni sisuliselt ainuke ülesanne peaks olema endale sobivalt riigi seadusandluse suunamine. See jutt artiklitest ja meediast on vaht, mis tuleb iseenesest ja mida on tegelikult ülilihtne tekitada, kuid kui seda peetakse kõige olulisemaks, siis on küll midagi valesti. Seetõttu on oluline mõjuvõimsate ja otsustajatele ligidal olevate inimeste kaasamine ning konkreetne eesmärk.

                        Comment

                        • taipupole
                          Lõpuboss
                          • Oct 2008
                          • 2181

                          #72
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          Lugemist ka natuke, autoriks Tallinna Ülikooli psühholoogiadotsent Avo-Rein Tereping: http://www.e24.ee/?id=133864

                          Comment

                          • jossix
                            Julm Donk
                            • Mar 2009
                            • 37

                            #73
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            Hakkame siis päris otsast peale. Kui olen rumal ja millegist aru ei saa, siis palun kindlasti parandage mind. Mõned aastad juura haridust on seljataga ja minu nägemus käesolevast seaduse redaktsioonist ei ole nii äärmuslik/negatiivne, kui mõnel siin. Alustaksin lõpust:

                            HASARTMÄNGUSEADUS (Vastu võetud 15. oktoobril 2008. a)
                            Välja kuulutatud Vabariigi Presidendi 29. oktoobri 2008. a otsusega nr 346
                            Punktid, mis siin kommuunis kõmu tekitavad, kuna puudutavad mängu, mida me kõik armastame (kaughasartmänguna) on järgmised:
                            52–56 ja 92–94 mis jõustuvad tuleva aasta 1.jaanuarist.

                            Mõistan, et need punktid on oma sõnastuses muret tekitavad ja mõnevõrra keerulised, kuid ei oma suurt mõju meile, vaid just teenus(t)e pakkujatele, hasartmängukohtadele /hasartmängu teenuse osutajatele (kes on juriidilise isikuna asutatud Eesti Vabariigi territooriumil). Millest ma räägin? Räägin kõnealuse seaduse mõju ulatusest. Tsiteerin:
                            Hasartmänguseaduse paragrahv 1(Eesmärk ja reguleerimisala), lõige 2:"Käesoleva seadusega reguleeritakse hasartmängude korraldamist, riiklikku järelevalvet hasartmängude korraldamise üle Eesti territooriumil ja Eesti laevaregistrisse kantud laeval ning vastutust seadusest tulenevate nõuete rikkumise eest. "

                            Eelpool tsiteeritust tulenevalt tõlgendan 2010. aasta 1. jaanuaril jõustuvat redaktsiooni paragrahvi 52 (Hasartmängu korraldamine kaughasartmänguna) lõiget 1:"Hasartmängu korraldamiseks kaughasartmänguna kasutatavat tarkvara sisaldav server peab asuma Eestis ja selle valdaja peab tagama järelevalveametnikele takistamatu ligipääsu serverile."

                            Ehk siis, ettevõte, kes tegeleb kaughasartmängu teenuse osutamisega JA on kantud Eesti Vabariigi Äriregistrisse (detailidesse ei lasku, kui huvitab, lugege seadusest "Hasartmängukohale kehtestatavad nõudmised") SIIS peavad selle teenuse osutamiseks kasutatavad serverid asuma Eesti Vabariigi territooriumil.

                            KUI ettevõte, mis on registreeritud välismaal JA osutab oma teenuseid Eesti Vabariigi territooriumil, SIIS ei saa ega piiragi käesolev seadus selle firma teenuse osutamise võimalusi mitte mingil kujul.

                            Lühidalt: See välistab sellise variandi nagu on näiteks Party gamingul, kes tegutseb (parandage mind, kui eksin) Saksamaal, kuid serverid asuvad Gibraltaril, nii et nende teenitava kasumi pealt ei lange neile Saksa Föderatsiooni poolt mitte mingi-suguseid kohustusi (loe:makse). Käesolev seadus on vastuvõetud sellise olukorra vältimiseks Eestis.

                            Vabandage, kui väljendasin ennast segaselt, kuid selguse mõttes täpsustaksin. Jõustuv seadusemuudatus ei lõika läbi ühtki kaablit, et piirata Eestis teenuseid pakkuvate firmade tegevust (loe: Pokerstars, UB, PartyPoker jne.). Kui seda tehtaks, siis see oleks tõesti rämedas vastuolus EL aluspõhimõtetega (loe: Kapitali ja teenuste vaba liikumine liikmesriikides) ning eeltoodud artikkel : http://www.ap3.ee/Default2.aspx?Arti...ec6846&ref=rss on väär interpretatsiooni jõustuvast seadusemuudatusest ning nimetatud artikkel http://www.ap3.ee/Default2.aspx?Arti...214151&ref=rss toob väga ilusasti välja need põhjused. Ühtlasi ei sisaldu selles seaduses MITTE ÜHTEGI sätet selle kohta, et piirata EV kodanike rahalisi ülekandeid välismaa hasartmängu teenusepakkujate kontodele (UIGEA pretsedent Eestis puudub, Jumal tänatud ja loodame, et nii ka jääb).

                            Seadust tuleb vaadata tervikuna. Ja tõesti, pange tõrvikud põlema ja otsige minu jaoks jupp nööri aga ma ei leia olevat meie (kui pokkerimängijate) praegusel seadusandjal süüd meie vabaduse piiramisel.

                            Küll aga, ärge jätke soiku pokkerimängijate liidu asutamise mõtet. Tarbijakaitse meie, kui "hasartmängu sõltlaste" eest seisma ei hakka. Kui me ise ei seisa, siis ei tee seda ka keegi teine. Oskan aidata MTÜ asutamisega, olen seda mõned korrad teinud ja olen praegugi ühe juhatuses. Seda sellepärast, et on hea näha, kuidas asjad on siin kommuunis liikuma läinud, kui tuntakse ohtu. Aga et ohule vastu seista, peame tegutsema koos, otsustavalt, oraniseeritult JA KOHESELT. Seaduseelnõu on praegu saanud JUBA seaduseks. Kui oleks olnud vajadust sellele vastu seista, oleks seda pidanud tegema juba seaduseelnõu esimese ettelugemise ajal. Koos oleme survegrupp (kui vähe meid ka ei oleks, kasvõi kaks) aga seadusandja ei saa meie häält kuulmata jätta (tegemist on siiski esindusdemokraatiaga). Selleks, et seadusandja meid kuuleks ja arvestaks faktoritega, mis meie huve võivad kahjustada, tuleb suu lahti teha. Omavahel foorumis irisemisest on vähe tolku (no offence aga nii ma mõtlen).

                            P.S. no.1: "Rahu, ainult rahu!" K.Katuselt

                            OT P.S. no.2: Ärge nüüd Lätti küll kolige. Vanadel on majandus nii p*t**s, et seda riiki kaua ei ole ning juhtub see, mis juhtus ammu. Ehk siis taastame endised Liivimaa aegsed piirid. Ja Tai? Wtf? No offence nende suunas, kellele tõesti nokudega naised meeldivad aga maitse asi, mulle istuvad Eesti neiud rohkem.

                            Comment

                            • Tigrano
                              Administraator
                              • Oct 2008
                              • 7614

                              #74
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Hea töö jossix loodan tõesti, et Sinu seaduse lugemine on okei ja kõik nii ka läheb uuest aastast.

                              Comment

                              • ESTPatrick
                                Olümpsi Mägi Aivar
                                • Nov 2008
                                • 5572

                                #75
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                hea arutlus, kohe kui rohkem aega loen selle väga põhjalikult mitu korda läbi

                                Comment

                                Working...