UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Aristotep
    Grinder
    • Oct 2008
    • 605

    #16
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    Ma ei usu ka, et 1. jaanuaril midagi drastiliselt muutub. Euroopa Komisjon on võtnud kõikjal suhteliselt jäiga seisukoha hasartmängu piiravate seaduste suhtes (sama toimub ju ka Hollandis, Soomes aso). Ma pigem eeldan ja ootan seda, et mingi aja jooksul ühtlustatakse EL siseselt hasartmängurlusega seotud seadussätted ja see on tarbijale ainult kasulik.

    Pokerstars poleks iial Eestis jõulist promo alustanud kui ta peaks poole aasta pärast lihtsalt pillid kotti panema. Pole kuigi reaalne imo.
    Eesti oma pokkerimängijate ühendus oleks samuti väärt ettevõtmine.

    Comment

    • Tigrano
      Administraator
      • Oct 2008
      • 7614

      #17
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      Loodame, siis parimat ;D

      Comment

      • Potsataja
        õilishing
        • Oct 2008
        • 5270

        #18
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        APPI !

        Küsimus: Vaadates nimetatud sätet koos ülejäänud seaduse regulatsiooniga jääb mulje, et peetakse iseenesest mõistetavaks, et kõik tänasel päeval kasiinodes korraldatavad mängud on hasartmängud. Samas tekivad küsimused näiteks kaardilaudadega, millised on kaardilaua tunnused (ehk millest erineb kaardilaud tavalisest lauast)? Miks ei peeta näiteks bridži hasartmänguks, samas kui black jack´i puhul ei teki kellelgi kahtlust? Kahjuks sellistele küsimustele eelnõu vastust ei anna. Enamikus kaardimängudes (eelviidatud bridž, pokker, canasta vmt) on siiski väga oluline roll ka teadmistel ja oskustel, seetõttu on nende puhul tegu pigem osavusmängu või spordi kui õnnemänguga.

        Vastus: Mittearvestatud. Õnnemängu mõiste sõnastust muudetud, praktikas on olnud väiteid, et ka õnnemänguautomaadil korraldatav mäng ei sõltu täielikult juhusest, kuna nõutav on mängu käivitamisel ilmutada osavust nupu tabamiseks käega. Samuti eeldavad mõned tavaliselt kasiinodes korraldatavad mängud paremate tulemuste saavutamiseks tõesti reeglite tundmist rohkem kui mõned teised mängud (pokker, black jack). Lisaks on olemas isikuid, kelle erakordne mälu võimaldab kaarte meelde jätta. Siiski ei muuda see asjaolu selliseid mänge veel osavusmängudeks või spordiks, kuna keskmise mõistliku isiku jaoks on tegemist siiski õnnemänguga, kus tulemus selgub juhuslikul teel (kaardipakist jagatakse kaardid juhuslikult) ning keskmise inimese jaoks on praktiliselt võimatu oskuste või ettekujutuse abil tegelikult mängus kaartide saamist mõjutada, erinevalt näiteks bridžist, kus 4-le mängijale on alati kogu kaardipakk välja jagatud.

        Comment

        • ESTPatrick
          Olümpsi Mägi Aivar
          • Nov 2008
          • 5572

          #19
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          kuradi naljakas, selline riik ei väärikski minu maksutulu

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #20
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            Seaduses endas veel selline punkt:

            "§ 92. Kaughasartmängus osalemise võimaldamine

            (1) Üldkasutatava andmesidevõrgu kaudu teabe edastamise või üldkasutatavale andmesidevõrgule juurdepääsuteenust osutava isiku poolt juurdepääsu takistamata jätmise eest sidevahendi vahendusel pakutavale ebaseaduslikule kaughasartmängule või maksevahendaja poolt maksete ülekandmise eest käesoleva seaduse nõuetele mittevastavale kaughasartmängu korraldajale, kui makse tehti hasartmängus panuse tegemise eesmärgil, –
            karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut."


            Niipalju kui siit aru saada, siis ei tohi 1. jaanuarist ISP-d lihtsalt nendele serveritele enam ligipääsu lubada? Segaseks jääb, kuidas nad internetipõhiseid maksevahendajaid trahvima hakkavad siit Eestist?

            Tore oleks, kui mõni juriidilise haridusega pokkerimängija oma kommentaari lisaks kogu teema kohta. Liiga haige, et olla tõsi!

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #21
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              Pastilaa, sa ise andsid ju ainuõige vastuse lingiga http://www.ap3.ee/Default2.aspx?Arti...ec6846&ref=rss


              Uus HMS on BS ja ma söön oma olematu mütsi ära, kui selle seaduse vastuvõtmisel üks karvane karukäpp mängus ei olnud. Euroopa Komisjon on oma arvamuse öelnud ja kohalike lammaste vastumäägimine ei muuda midagi. Juhul, kui EVs hakatakse mingeid sanktsioone rakendama saab riik kohtucase'i kaela ja maksumaksja aga plekkib.

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #22
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Algselt postitas pastilaa
                Tore oleks, kui mõni juriidilise haridusega pokkerimängija oma kommentaari lisaks kogu teema kohta. Liiga haige, et olla tõsi!
                Selline on meil olemas, iseasi kas ta viitsib või tahab siia postitada.

                Comment

                • pastilaa
                  kuum poiss
                  • Apr 2009
                  • 7518

                  #23
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Peale kogu seda jura mis ma oma peast läbi lasin täna seoses selle teemaga, on väga imelik tunne nüüd laudadesse minna. Tõeline tildivabrik!

                  Comment

                  • MIKE_K6o
                    FPP Pro
                    • Jan 2009
                    • 221

                    #24
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    Algselt postitas Aristotep
                    Ma ei usu ka, et 1. jaanuaril midagi drastiliselt muutub.

                    Veelkord kirja siis siia


                    Redaktsiooni jõustumise kpv. : 01.01.2009
                    Redaktsiooni kehtivuse lõpp : Hetkel kehtiv

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #25
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      Algselt postitas surka
                      Redaktsiooni jõustumise kpv. : 01.01.2009
                      praegu peaks olema ikka 2009. aasta, seega seadus juba kehtib.

                      EDIT : vaatasin viimast paragrahvi ja seal seisab, et 52-56 jõustub 2010. my bad

                      Comment

                      • Aristotep
                        Grinder
                        • Oct 2008
                        • 605

                        #26
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Algselt postitas MIKE_K6o
                        Veelkord kirja siis siia

                        Redaktsiooni jõustumise kpv. : 01.01.2009
                        Redaktsiooni kehtivuse lõpp : Hetkel kehtiv
                        Veelkord siis kirja siia, et midagi arusaamatuks ei jääks

                        (2) Käesoleva seaduse § 22 lõike 1 punkt 4 ning §-d 26, 39, 52–56 ja 92–94 jõustuvad 2010. aasta 1. jaanuaril.

                        Comment

                        • ESTPatrick
                          Olümpsi Mägi Aivar
                          • Nov 2008
                          • 5572

                          #27
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          nii, mis riiki peaks 2010 kolima, on soovitusi?
                          eelistaks sooja kiire interneti ühendusega asulat

                          Comment

                          • mihkel7
                            FPP Pro
                            • Oct 2008
                            • 259

                            #28
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            Algselt postitas ESTPatrick
                            nii, mis riiki peaks 2010 kolima, on soovitusi?
                            eelistaks sooja kiire interneti ühendusega asulat
                            Las Vegas, NV, 89109

                            Comment

                            • BuildUp
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 2547

                              #29
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Algselt postitas pastilaa
                              Väga hea mõttekäik Maheaatomilt. Siiski kommentaariks - vahepeal leidsin paar huvitavat materjali. Nimelt väljavõte riigikogu istungi stenogrammist Hasartmänguseaduse hääletusele eelnenust.



                              Seal Kadri Simsoni küsimus enne hääletust, kus just tuleb vihje, et välismaised pokkerisaidid käivad kenasti kaughasartmängu alla. 5% maksumäär panusele kõlab küll sellise jamana, millega ükski globaalne teenusepakkuja sellises väikeriigis ei viitsi vast jännata.

                              "...Millest ma räägin? Ma räägin sellest, et kui järgmise aasta 1. jaanuarist hakkab kehtima uus hasartmänguseadus, siis legaliseeritakse seni hallis tsoonis olnud ja halli tsooni kuulunud hasartmängud, mida mängitakse interneti teel – neid nimetatakse kaughasartmängudeks ja nagu me kõik teame, on nad maailmas ja ka Eestis aina enam levimas. Ilmselt paljud teist on õhtuti telekast näinud erinevaid telereklaame, kas Pokker.net või Maria Bingo – need ongi need mängud, mis lähevad kaughasartmängu alla... "
                              Veidi offtopic, aga tra see Kadri Simson on ikka üks eriti tont eit. Mitte ainult seoses käesoleva teemaga, vaid üldse ka. >:(

                              Comment

                              • ESTPatrick
                                Olümpsi Mägi Aivar
                                • Nov 2008
                                • 5572

                                #30
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                Algselt postitas mihkel7
                                Las Vegas, Nevada
                                millegi pärast ei meeldi see koht 100%, kuidagi liiga hingetu.

                                Comment

                                Working...