[PLO400] hotcocacola päevik, mitte blogi.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #5416
    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Kellegi elu (peale elukutseliste autojuhtide) ei jää sellepärast seisma kui ta €20K auto ära varastatakse, €300 eest saab ka sõidukorras auto. Kui sul on maja ja seal elab su 10 lapsega pere ja teie kõigi elu oleks põhimõtteliselt läbi kui majaga midagi juhtuks, siis oleks täiesti ok see kindlustada mõistliku hinna eest.

    Comment

    • leits
      Hundinui
      • Apr 2009
      • 9562

      #5417
      Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
      Kellegi elu (peale elukutseliste autojuhtide) ei jää sellepärast seisma kui ta €20K auto ära varastatakse, €300 eest saab ka sõidukorras auto. Kui sul on maja ja seal elab su 10 lapsega pere ja teie kõigi elu oleks põhimõtteliselt läbi kui majaga midagi juhtuks, siis oleks täiesti ok see kindlustada mõistliku hinna eest.
      Imo sa ei seda "longruniga" ja +ev'ga võrrelda nagu pokkeris .. nagu keegi ennem mainis, et sa ei ela ju miljon aastat, et see reaalselt välja ka tuleks ..

      Comment

      • Codecci
        Luuramas Naisteturniire
        • Nov 2008
        • 7574

        #5418
        Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

        Algselt postitas leits Vaata postitust
        Imo sa ei seda "longruniga" ja +ev'ga võrrelda nagu pokkeris .. nagu keegi ennem mainis, et sa ei ela ju miljon aastat, et see reaalselt välja ka tuleks ..
        Vale arusaam sul long runist. Long run ja +EV kehtib 1 pokkerikäe/1 kuu kasko puhul täpselt samamoodi kui miljoni aasta puhul, ta ei peagi välja tulema.

        Comment

        • Kloonike
          Grinder
          • Nov 2008
          • 898

          #5419
          Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

          Comment

          • Godspeed_EJ
            Klubi Liige
            • Nov 2009
            • 3049

            #5420
            Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

            Miks ei peaks kindlustusfirma kasumit teenima? Ega tegemist pole MTÜga. Statoil ja Neste teenivad ka kasumit, kütet ikka ostate autole? Minu jaoks on see täiesti loogiline, et äriühing tahab oma tegevusest kasumit saada.
            Ülikooli ajal oli mul Golf 5. Kord loengust tulles avastasin, et üks kena kodanik oli suutnud juhipoolse külje terves ulatuses ära mõlkida/kriipida, tehes elu parimat parkimismanöövrit. Kalkulatsioon remondi kohta tuli 47k, ma oli elurahul, et kasko peal ja ei pea seda ise kinni plekkima.
            Teine hea näide. Sõber ostis uue Mazda6-e, kaks päeva hiljem sõitis õhtul kodu poole ja kusagil Kuusalu kandis hüppas kits teele. Auto läks mahakandmisele.

            Kasko, its problem?

            Comment

            • hotcocacola
              HTCCACLA
              • Oct 2008
              • 14473

              #5421
              Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

              Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
              Kas te olete ennast ogaraks joonud või? Mis mõttes te ei teeks sellele autole kaskot? On teil aimu üldse, mis asjad maksta võivad, kui midagi juhtub? Mingi harilik velje vargus koos talverehvidega võib maksta vabalt 3K+€ või näiteks hakkad telefoni näppima ja sõidad kellegile tagant selga. Esiots sodi, radikad-värgid sodid, lansekad kõverad ja mootor viltu peal. Kere vajab kerget venitust ja voila - arvan, et selle auto puhul alla 10K€ ei ole ükski sellise remondi arve.
              Ja mis kõige hullem - pannakse rotti maja eest!! Ja siis palju õnne. Ostad tagasi 5K€?
              Kasko on kohustuslik meie riigis, meie oludes.

              Oma kogemustest - sõitsin paar aastat Mazda 3-ga. suvel käisin metsas kalal ja suutsin tagurdada mingi kännu otsa nii õnnetult, et küljekarp jumala sees. Peale vaadates vaatasin, et huinja. Kalkulatsioon tehti, siis pidin perseli kukkuma. Selle käki karbi vahetuse eest küsiti 65K eeku. Auto enda väärtus oli vast 2x rohkem see moment. Maksin 3K oma vastutuse ja olin happy. Ma ei kujuta ette, kui mul ei oleks kaskot olnud....
              Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
              Mida see "Kas sa tõesti arvad, et kindlustusfirmad ei teeni kasumi" jutt siia praegu puutub? Räägime ikka tarbija seisukohast ja kui sa oma vanema A6ga, mille väärtus ca 5-6k euri, linnavahel ringi vurad, siis muidugi sellisele autole pole mõtet panna kaskot peale. Aga kui sul mingi korralikum masin, ca 20-30k euri ringis, siis kasko imo essential nagu ka kotkas ütles. Nendel masinatel juba lisasid nii palju, et ükskõik mis juhtub, sa maksad ennast pärast lihtsalt lolliks.
              tõsised winnerid!

              codecci, ma tõenäoliselt ei paneks kaskot, kui mul oleks ca 5k€ auto. Aga nagu öeldi, siis Eestis on sellisel 20k€+ autol kasko kohustuslik! Eriti kui omad Lexust, MB või BMW-d (mulle räägiti, et nende jupid pidid ühed kõige kallimad olema).

              Obv et kindlustusfirmad teenivad kasumit, muidu nad ei ekisteeriks?!


              Aga thread läheb huvitavaks.
              Codecci, kas sa ei paneks sellisele autole (või ostaksid endale 20-25k€ auto) kaskot?

              Comment

              • sadptr
                Julm Donk
                • May 2011
                • 64

                #5422
                Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                Ega inimesed vist ei mõitsa coddeci pointi hästi.
                Teoreetiliselt:
                Kui sa pead autole kasko peale panema, siis "mängid" sa üle rolli.
                Kuna kindlustusettevõtted teenivad ju kasumit, seega makstakse neile rohkem kui nad ise välja hiljem käivad, seega selgelt -ev. Rohkem tarbijaid maksab kindlustusele rohkem elujooksul kui tagasi saavad, me igaüks peaks olema tõenäosuse järgi see tarbija kes maksab rohkem, kui tagasi saab, seega -ev. Kui sul pole piisavalt life rolli, et oled sunnitud vastu võtma -ev otsuse, on auto liiga kallis.
                See kõik teoreetiliselt.
                Praktiliselt:
                Inimene ei viitsi mõelda ja muretseda, ostetakse kallis auto, kuna tahetakse nautida oma töö vilju ja mugavalt liigelda, kõik ok. Kasko tehakse peale, kuna tahetakse öösel rahulikult magada ja keskenduda enda põhitööle, mitte muretseda "mis siis kui...".

                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                Comment

                • KristjanLaas
                  Pokkeritark
                  • Oct 2009
                  • 6450

                  #5423
                  Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                  Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                  Miks ei peaks kindlustusfirma kasumit teenima? Ega tegemist pole MTÜga. Statoil ja Neste teenivad ka kasumit, kütet ikka ostate autole? Minu jaoks on see täiesti loogiline, et äriühing tahab oma tegevusest kasumit saada.
                  Ülikooli ajal oli mul Golf 5. Kord loengust tulles avastasin, et üks kena kodanik oli suutnud juhipoolse külje terves ulatuses ära mõlkida/kriipida, tehes elu parimat parkimismanöövrit. Kalkulatsioon remondi kohta tuli 47k, ma oli elurahul, et kasko peal ja ei pea seda ise kinni plekkima.
                  Teine hea näide. Sõber ostis uue Mazda6-e, kaks päeva hiljem sõitis õhtul kodu poole ja kusagil Kuusalu kandis hüppas kits teele. Auto läks mahakandmisele.

                  Kasko, its problem?
                  Ma saan aru, aga mul 10 tuttaval ei ole kunagi ühtegi kitse auto ette hüpanud.
                  Not paying kasko, its problem?

                  Sarnane näide, saan aru, et on erandeid ja nagu üks mu tuttav ütles, siis hingerahu on ka midagi väärt, aga hetkel räägime puhtalt kas on rahaliselt +EV või mitte ja vastus on ju ei.
                  Last edited by KristjanLaas; 08.09.11, 18:37.

                  Comment

                  • tolmuahv
                    Klubi Liige
                    • Feb 2009
                    • 2502

                    #5424
                    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                    Need näited ei päde, need ei ole representatiivsed. Nagu "Ma läksin AA-ga all-in ja kaotasin ükskord".

                    Ma olen oma elus maksnud üle € 20k kaskokindlustustele. Mitte ühegi sendi eest ei ole neilt kunagi teenust saanud. Kitsi on eest läbi jooksnud, aga on õnneks läinud. Igasuguste kändude otsa pole taguardanud ja jäisel teel pimedas kurvis möödasõitu ei ürita üldiselt. Aga kindlustust ostan ikka, sest liising nõuab ja cashis auto välja osta ei ole ka mõistlik (ma leian sellele rahale parema tootluse kui liisinguintresse maksan).

                    Olen nõus, et auto on tarbeese ja keegi ei peaks olema eriti fucked kui see ühel hetkel maha kandmisele läheb. Kui see tõsine probleem on, siis on valest hinnaklassist auto valitud arvestades oma võimalusi. Rusikareegel ütleb, et auto hind võiks jääda 6-12 kuu palga piiresse. Pigem kehtib see küll läänes, mitte meil (mistõttu ongi auto wreckimine siinmail väga suur isiklik tragöödia paljudele).

                    Kui keskmine auto sõidab 20,000 km aastas, aga ma sõidaks 5,000 km aastas, siis kas mul poleks õigus väiksemale kindlustusele? Paraku seda ei pakuta. Ja nii maksangi mina oma 5,000 km-ga samapalju kui ringi sõitev müügimees oma 100,000 km-ga aastas. Tema saab sama raha eest 20x rohkem teenust. Ikka tundub, et kõik on fair and square?

                    Kindlustus on subjektiivne ja "kallis" või "odav" sõltub paljudest faktoritest. Hea sõiduoskuse ja väikese läbisõiduga juht maksab üle, algaja ja suure läbisõiduga juht saab selle soodsalt.

                    Comment

                    • mortalvombat
                      Õpihimuline Mängur
                      • Jul 2010
                      • 412

                      #5425
                      Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                      Vale arusaam sul long runist. Long run ja +EV kehtib 1 pokkerikäe/1 kuu kasko puhul täpselt samamoodi kui miljoni aasta puhul, ta ei peagi välja tulema.
                      100% nõus Codecciga, aga riski maandamine ja hea enesetunne, kui autoga midagi juhtuma peaks maksabki :)

                      Comment

                      • con
                        Pokkerihai
                        • Jul 2010
                        • 1954

                        #5426
                        Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                        Kui see tõsine probleem on, siis on valest hinnaklassist auto valitud arvestades oma võimalusi. Rusikareegel ütleb, et auto hind võiks jääda 6-12 kuu palga piiresse. Pigem kehtib see küll läänes, mitte meil (mistõttu ongi auto wreckimine siinmail väga suur isiklik tragöödia paljudele).
                        Kes see oli kes selle välja ütles? Tahtsin ennem pmst sama vastata aga nimi ei tulnud meelde. Lisaks ütles ta, et korteri hind peaks jääma 5a sissetuleku piiresse. Vb ka kordas lihtsalt kedagi...

                        point siis see, et tahtlikult või tahtmatult on eesti keskklassi BRM nii puudulik ja agro, et swingide osas erilist tolerantsi pole, seetõttu on MÕISTLIKUM/vajalik teha long run -ev otsus. Muidugi naastes mõistlikkuse juurde peaks tegelt viga otsima auto hinna ja sissetuleku suhtest.

                        Comment

                        • rasmer
                          Vana Tegija
                          • Oct 2009
                          • 1306

                          #5427
                          Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                          Algselt postitas mortalvombat Vaata postitust
                          100% nõus Codecciga, aga riski maandamine ja hea enesetunne, kui autoga midagi juhtuma peaks maksabki :)
                          Tahtsin just sama öelda, et matemaatiliselt võib ju Codeccil õigus olla, aga südamerahu jms teevad -EV tasa. Kuigi rohkem +EV oleks osta odav auto ja mitte kindlustust peale panna, siis ei ole mingit huvi sõita EV pärast rotima autoga.

                          Comment

                          • Codecci
                            Luuramas Naisteturniire
                            • Nov 2008
                            • 7574

                            #5428
                            Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                            Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
                            Mida see "Kas sa tõesti arvad, et kindlustusfirmad ei teeni kasumi" jutt siia praegu puutub? Räägime ikka tarbija seisukohast ja kui sa oma vanema A6ga, mille väärtus ca 5-6k euri, linnavahel ringi vurad, siis muidugi sellisele autole pole mõtet panna kaskot peale. Aga kui sul mingi korralikum masin, ca 20-30k euri ringis, siis kasko imo essential nagu ka kotkas ütles. Nendel masinatel juba lisasid nii palju, et ükskõik mis juhtub, sa maksad ennast pärast lihtsalt lolliks.
                            Kuidas ei puutu? Sel hetkel kui sina astud kindlustuse uksest sisse sooviga midagi kindlustada viid sa neile piltikult öeldes leiba lauale. Korralik kindlustusfirma teenib kõige pealt (võib olla ka erandeid, aga prolly väga vähe) millele nad kindlustust pakuvad. Kui nad 2008a C-klassi Mersudele kaskode pakkumise pealt raha ei teeniks, siis nad ei pakuks seda kaskot sellise hinna eest.

                            Mis vahet sel on, palju masin maksab? Kõik on suhteline. Kui ma enda A6 ostsin oli see minu jaoks enam-vähem sama suhtega net worthi koha pealt kui praegu Coca jaoks antud C-klass. Paljude inimeste jaoks on €5K masin kordades rohkem väärt kui Coca jaoks tema €20-30K masin, kas nad ei peaks siis kaskot võtma, sest sinu kriteeriumi järgi €5K auto ei kvalifitseeru 'korralikuks' ?
                            Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
                            tõsised winnerid!

                            codecci, ma tõenäoliselt ei paneks kaskot, kui mul oleks ca 5k€ auto. Aga nagu öeldi, siis Eestis on sellisel 20k€+ autol kasko kohustuslik! Eriti kui omad Lexust, MB või BMW-d (mulle räägiti, et nende jupid pidid ühed kõige kallimad olema).

                            Obv et kindlustusfirmad teenivad kasumit, muidu nad ei ekisteeriks?!


                            Aga thread läheb huvitavaks.
                            Codecci, kas sa ei paneks sellisele autole (või ostaksid endale 20-25k€ auto) kaskot?
                            €20-25K auto ostaks endale siis kui minu jaoks ei oleks väga suur probleem selle kaotus. Kaskot vabatahtlikult ei paneks (tolmuahvi liisinguvariant tundub veel parem tho).

                            Btw, tolmuahv - kui sa saaks võtta auto liisingusse ja kasko ei oleks kohustuslik, kas sa võtaksid siiski kasko?

                            Comment

                            • Maxi
                              Pokkerihai
                              • Nov 2010
                              • 1849

                              #5429
                              Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                              Et ta peaks BR´i bustoks laskma, et teada saada?
                              interesting

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #5430
                                Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

                                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                                Btw, tolmuahv - kui sa saaks võtta auto liisingusse ja kasko ei oleks kohustuslik, kas sa võtaksid siiski kasko?
                                Ei võtaks.

                                Comment

                                Working...