Re: [PLO400] hotcocacola päevik, mitte blogi.
+1 Rankale!
Märgin boldiga ära, mis imo on eriti tähtsad.
Algselt postitas ranka
Vaata postitust
Mul ka 14KG nüüdseks läinud (80KG to 66KG) ja rohkem enam alla võtta ei taha, sest muidu jään liiga kiitsakaks.
Võin ka omalt poolt nippe anda. Cardio ja trenn aitab, aga põhiväärtus tuleb siiski köögist. See tähendab, et kaalu võid kaotada ilma igasuguse treeninguta kui toitud õigesti, aga samas halvasti toitudes ja tugeva treeninguga tulemusi ei pruugi tulla.
Raigo nimekiri on solid, aga alkoholi ma tarbisin (ja mitte vähe!) ning see mulle ei mõjunud. Samas suutsin ka joobes olekus dieedist kinni pidada. Ise pean alkoholi pigem riskifaktoriks, kuna joobes/pohmellis olles süüakse üle/trashi.
Mis minu puhul töötasid:
Coca nimekirjast veel. Arvatakse, et mahlad on ülitervislikud, aga tegelikkuses on tegu miski pasa konsentraadiga, kuhu on rämedalt suhkrut lisatud. Suhkrutest hoiduks eemale täielikult ning kui tahad olla väga nit oma kaloriarvestuses, siis eelista teed kohvile.
Võin ka omalt poolt nippe anda. Cardio ja trenn aitab, aga põhiväärtus tuleb siiski köögist. See tähendab, et kaalu võid kaotada ilma igasuguse treeninguta kui toitud õigesti, aga samas halvasti toitudes ja tugeva treeninguga tulemusi ei pruugi tulla.
Raigo nimekiri on solid, aga alkoholi ma tarbisin (ja mitte vähe!) ning see mulle ei mõjunud. Samas suutsin ka joobes olekus dieedist kinni pidada. Ise pean alkoholi pigem riskifaktoriks, kuna joobes/pohmellis olles süüakse üle/trashi.
Mis minu puhul töötasid:
- planeeri oma menüüd ja täpselt, mida sööd. Kaloriarvuti on siinkohal sõber. Ei ole nii, et lükkad pannile näiteks viis lihatükki, vaid piisab ühest. Kui selle nahka pistad, siis sul ei ole koheselt võimalik juurde võtta ega ülesüüa ning isu kaob sul mõne minutiga;
- ära söö valmistoite, vaid tee kõik võimalik ise. Ühelt poolt on see tervislik, teiselt poolt isegi kui tahaksid rohkem, siis sa peaksid uuesti vaaritama hakata, aga kas sa viitsiksid? Samuti ei saa keset ööd minna külmkappi tühjendama. Kõige räigemad asjad IMO ongi võikud ja miskid kiirtoidud ala viinerid, pihvid jne. Neid on kerge valmistada ja kokkuvõttesväga lihtne üle süüa;
[*]suur osa taldrikust moodustasid mul köögiviljad: tomat, kurk, sibul, redis, küüslauk; - lihast öeldakse, et kana on parim, aga sõin pigem sealiha ning kaal ikka kukkus;
- enne söömist joo alati paar klaasi vett. Ühelt poolt on see tervislik, teiselt poolt kui sa jälgid kaloreid, siis võib tahest tahtmata tekkida veepuudus ning kolmandalt poolt see täidab kõhtu;
- ära end näljuta. kui kõht on tühi, siis söö tervislikku - õuna, porgandit, mida iganes. Näiteks 1KG porgandites on kõigest 350kcalit, keskmise porgandi kaal on 50-100g ning juba paarist piisab, et oma isu maha saada ja oleks hea olla. Samuti on väga tervislik. Ise eelistasin õuna, tomateid, porgandeid, isegi tavalist kurki.
- kokku proovisin süüa päevas viis korda. Kolm korraliku einet ning vahepeal olidki miskid köögivilja-puuvilja snäkid. Kaloriarvuti aitab siin, mis on madala kaloraaziga ja mis kõrgemaga. http://www.fitness.ee/kaloriarvuti
- midagi omale otseselt ei keelanud. sõin ka pizzat või mõne juustupalli või shokolaadi, aga kõike tuleb mõistuse piires. ei olnud nii nagu vanasti, et pool või isegi terve pizza läks kõhtu, vaid viil. Siinkohal aitavad sind näljased sõbrad ja planeerimine: enne kui hakkad esimest amspu võtma ütle, et rohkem ei võta :)
Coca nimekirjast veel. Arvatakse, et mahlad on ülitervislikud, aga tegelikkuses on tegu miski pasa konsentraadiga, kuhu on rämedalt suhkrut lisatud. Suhkrutest hoiduks eemale täielikult ning kui tahad olla väga nit oma kaloriarvestuses, siis eelista teed kohvile.
Märgin boldiga ära, mis imo on eriti tähtsad.
TC
Comment