[50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #6886
    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

    Ja veel droonidest. See muidugi poolsponsored propaganda, aga pointid ja faktid ikkagi.
    It is time for European armies to wake up to the new AI-driven war being waged—even the slightest cognitive advantage in AI warfare can trigger a chain reaction with game-changing consequences. And it's not only about drones.


    Kui tl;dr, siis AI kokkuvõte ja sama asja olen siin päevikus ka palju kirjutanud. Et kus me mehed oleme? Mida me passime? Klassikaline sõda on nüüdseks minevik ja ajateenistus kui selline on hakklihamasinakoolitus, kui jätkavad vana programmiga. Tulge palun maapeale. Kus on mõistus? Kus on kohanemine?

    Aga AI KOKKUVÕTE:

    Euroopa armeed peavad ärkama uue tehisintellekti (AI) juhitud sõjapidamise reaalsusele. Ukraina on ainus riik Euroopas, kes suudab hetkel tõrjuda Venemaa ja Hiina tehnoloogilist üleolekut, mis tugineb laialdaselt AI-põhistele sõjalistele rakendustele.

    Ukraina mehitamata süsteemide juht Vadym Sukharevskyi hoiatas, et ükski Euroopa riik pole valmis Venemaa suurt droonirünnakut tõrjuma ega ka samaväärset vasturünnakut korraldama. Endine Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valerii Zalužnõi kinnitas, et traditsiooniline manööversõda on minevik ja AI on muutunud sõjalise edu määravaks teguriks.

    Eesti Välisluureamet hoiatab, et hoolimata suurtest kaotustest Ukrainas, on Venemaa sõjavägi õppinud ja arendanud kiiresti oma droonitehnoloogiat. Ukraina on vastanud massilise tootmisega – 2024. aastal toodeti 2,2 miljonit FPV-drooni ja 100 000 suurt kaugmaadroni.

    AI abil suudab Ukraina kiiresti analüüsida lahinguandmeid, parandada sihtmärkide tuvastamist ja suurendada täpsust – 2023. aastal oli droonilöökide täpsus alla 50%, kuid 2024. aastal tõusis see tänu AI-le peaaegu 80%-ni. Ukraina AI-süsteem OCHI on kogunud üle kahe miljoni tunni lahinguvideot, treenides algoritme paremini tuvastama vaenlase sihtmärke.

    Venemaa ja Hiina arendavad samuti AI-põhist sõjapidamist, kuid Hiina sõltuvus lääne kõrgtehnoloogilistest kiipidest on USA sanktsioonide tõttu ajutiselt takistatud. Samal ajal jääb NATO Euroopa riikides AI-põhise sõjatehnoloogia arendamises maha, mis seab ohtu regiooni julgeoleku.

    Venemaa on viimastel kuudel suurendanud droonirünnakuid Ukrainas, mis tõstab esile uue sõja dünaamika: sõjas ei säilita ükski pool pikka tehnoloogilist ülekaalu, sest vastane kohaneb pidevalt. Euroopa riikidel on viimane aeg mõista, et AI juhitud sõjapidamine on uus reaalsus, mis võib määrata lahinguvälja võitjad ja kaotajad.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #6887
      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

      Ja mis veel. Näiteks NATO standardprotokollid haavatute evakueerimisel enam ei kehti, mis omakorda tõstab ohvrite arvu. Seda taaskord droonide tõttu ja kogu see evakeerumissüsteem ning protseduur tuleb ümber hinnata, kirjutab Jaanus Piirsalu.
      ----
      Kokkuvõttes. Kogu sõda ongi nüüdseks muutunud ja ausalt öeldes on minul küll kurb vaadata, et meie otsustajad istuvad käed taskus ja ei tee midagi. Või äkki mulle ainult nii tundub? Kui mulle nii ainult tunduks, siis ei oleks neid hirmujutte, et Euroopa ei ole droonisõjaks valmis.

      Tuleks aru saada, et see asi on väga tõsine. Ülitõsine. Päris reaalne oht. Samas lahendused on olemas ja lahendused on lihtsad ning praegu on veel ajaakengi, et kiirelt see leke kinni toppida. Eip. Meil Läänemetsead kisuvad nunnandega ja Herem lunib UA jaoks droone. Õnneks mõlemad ei ole enam puldi juures, aga kas praegused puldi juures teevad midagi?

      Comment

      • Söönlusikast
        Pokkerihai
        • Feb 2024
        • 3255

        #6888
        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

        Sa oled nagu see päike teletupsudes,kes puhast rõõmu igasse päeva toob

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #6889
          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

          ROFL

          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


          Meie, kui sitajuttude ja Malluka ühed suuremad fännid, irvitasime juba siin kuid tagasi, et millal see maja kamm neil kokku kukub. Näiteks, kui ma ise oleks ettevõvõtja / ehitaja, siis sellise duoga mina koostööd ei teeks. Probleemide tekkimine on nii tõenäoline.

          Kuna Mallukas detsembris Legrandiga oma majavideoid igapäevaselt üles laadis, siis möödaminnes vaatasime ka neid ja irvitasime, et meie arvates on tegu koonritega. No iga asi tuleb teha võimalikult soodsalt ja oligi näha, et mis kauplemisbardakk käib - kõik võimalikult odavalt ja miski arusaam, et maailm peab olema nende oma.

          Kuuke-paar tagasi tuleb Leits pakke viimast kontori ja irvitab, et arva ära, kes all ukse ees on - Legrant ja Mallukas. Irvitasime, et mis need siin teevad. Saime aru, et ju seoses majaehitusega läksid omale vannituba vaatama. Kuna nad seda ka oma YT-s hiljem mainisid ja nüüd lehes, siis see pole enam mingi saladus.

          Täna siis loen Postimehest, et too ettevõte ei hakanudki nendega koostööd tegema ja loobus. Loen siis edasi, et mis põhjus - Elu24.ee avaldatud ehitustüli ja see ei ole seoses siis selle ettevõttega.

          Täpsemalt oma majaehitusega ongi jõutud olukorda, kus "soodsale otsimisele", kus osad ehitajad on leitud läbi Facebooki, on kellegil rahad maksmata, renditud tööriistu, mida pole lubatud rentida ja sealt omakorda suur tüli.

          Nagu ülaltoodud lugedes, siis see ei ole kuidagi üllatav. Õigemini oli ennustatav, et kui otsid omale tegelasi, kes töötavad kahtlastelt ja alla turuhinna ning pehmelt öeldes ajad asju läbi ussimunniaugu, siis oleks imestatav, kui probleeme ei tekiks. Võta korralik firma, maksa õiglast hinda, ja probleemid jäävad ära.

          Muidugi nüüd kogu maailm süüdi. Lisaks on süüdi ka ettevõte, kes ei ole kuidagi asjaga seotud ja ei soovi mitte kuidagi jääda ühegi taolise tüli keskmesse, kas kogemata või siis pärast sarnastes olukordades ning seetõttu ennetavalt loobub koostööst. Täiesti loogiline käik minu arvates.

          Ja kui pärast nende käiku ilmuvad Instagrami taolised fotod, mis küll ei nimeta ettevõtet nimega, kuid ilmselgelt on üheselt arusaadav, keda ja mida selle all peetakse, siis see on taaskord tõestus, et koostöö lõpetamine oli väga väga tark samm. Probleemi eos vältimine, sest teatud inimestel ja inimestega käivad alati kaasas probleemid, kuhu nad suudavad ka teisi tõmmata.


          Mallukas Foto: Kuvatõmmis Malluka Instagrami loost. Postimees.

          Comment

          • Söönlusikast
            Pokkerihai
            • Feb 2024
            • 3255

            #6890
            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

            Algselt postitas ranka Vaata postitust
            ROFL

            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


            Meie, kui sitajuttude ja Malluka ühed suuremad fännid, irvitasime juba siin kuid tagasi, et millal see maja kamm neil kokku kukub. Näiteks, kui ma ise oleks ettevõvõtja / ehitaja, siis sellise duoga mina koostööd ei teeks. Probleemide tekkimine on nii tõenäoline.

            Kuna Mallukas detsembris Legrandiga oma majavideoid igapäevaselt üles laadis, siis möödaminnes vaatasime ka neid ja irvitasime, et meie arvates on tegu koonritega. No iga asi tuleb teha võimalikult soodsalt ja oligi näha, et mis kauplemisbardakk käib - kõik võimalikult odavalt ja miski arusaam, et maailm peab olema nende oma.

            Kuuke-paar tagasi tuleb Leits pakke viimast kontori ja irvitab, et arva ära, kes all ukse ees on - Legrant ja Mallukas. Irvitasime, et mis need siin teevad. Saime aru, et ju seoses majaehitusega läksid omale vannituba vaatama. Kuna nad seda ka oma YT-s hiljem mainisid ja nüüd lehes, siis see pole enam mingi saladus.

            Täna siis loen Postimehest, et too ettevõte ei hakanudki nendega koostööd tegema ja loobus. Loen siis edasi, et mis põhjus - Elu24.ee avaldatud ehitustüli ja see ei ole seoses siis selle ettevõttega.

            Täpsemalt oma majaehitusega ongi jõutud olukorda, kus "soodsale otsimisele", kus osad ehitajad on leitud läbi Facebooki, on kellegil rahad maksmata, renditud tööriistu, mida pole lubatud rentida ja sealt omakorda suur tüli.

            Nagu ülaltoodud lugedes, siis see ei ole kuidagi üllatav. Õigemini oli ennustatav, et kui otsid omale tegelasi, kes töötavad kahtlastelt ja alla turuhinna ning pehmelt öeldes ajad asju läbi ussimunniaugu, siis oleks imestatav, kui probleeme ei tekiks. Võta korralik firma, maksa õiglast hinda, ja probleemid jäävad ära.

            Muidugi nüüd kogu maailm süüdi. Lisaks on süüdi ka ettevõte, kes ei ole kuidagi asjaga seotud ja ei soovi mitte kuidagi jääda ühegi taolise tüli keskmesse, kas kogemata või siis pärast sarnastes olukordades ning seetõttu ennetavalt loobub koostööst. Täiesti loogiline käik minu arvates.

            Ja kui pärast nende käiku ilmuvad Instagrami taolised fotod, mis küll ei nimeta ettevõtet nimega, kuid ilmselgelt on üheselt arusaadav, keda ja mida selle all peetakse, siis see on taaskord tõestus, et koostöö lõpetamine oli väga väga tark samm. Probleemi eos vältimine, sest teatud inimestel ja inimestega käivad alati kaasas probleemid, kuhu nad suudavad ka teisi tõmmata.


            Mallukas Foto: Kuvatõmmis Malluka Instagrami loost. Postimees.
            krt ma teiste rahakotis ei armasta surkida, aga peaks juba käive päris kõva olema mallul

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #6891
              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

              Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
              krt ma teiste rahakotis ei armasta surkida, aga peaks juba käive päris kõva olema mallul
              No, kui viimase blogikande postitus algab tal juhtlõiguga....
              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

              Milline elu, kui käid juristidega lõunatamas. Elu nagu USA teleseriaalid juba, et kõigil on perejuristid.

              Comment

              • Söönlusikast
                Pokkerihai
                • Feb 2024
                • 3255

                #6892
                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                No, kui viimase blogikande postitus algab tal juhtlõiguga....
                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                Milline elu, kui käid juristidega lõunatamas. Elu nagu USA teleseriaalid juba, et kõigil on perejuristid.
                Ma pole oma silmaga juristi näinudki elus teadlikult,rääkimata lõunatamisest. Eks ma vaene ka mallu kõrval.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #6893
                  Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                  Seal oli ühes kohas hea kommentaar, et ilmselgelt see "juristidega lõunatamas" oli ilmselge vihje.

                  Näitena tõigi midagi taolist, et peaks ka posti tegema, et "Ma juhtumisi just täna Vladimiri, Igori ja Arturiga, kes eile Viru vanglast vabanesid ja istusid vanglas raskete kehavigastuste tekitamise eest seosed võlgadega, lõunatan nüüd siin kesklinnas ja juhuslikult jutuks tuli ehitus ning leidsime, et oleme kokkupuutunud kõik mõndade ehitajatega, kellega probleemid olnud."

                  Comment

                  • ranka
                    Miljon Põhjust Kodus Olla
                    • Sep 2008
                    • 36444

                    #6894
                    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                    Zelenskõi täna õhtune pöördumine:
                    I received a report from our delegation on their meeting with the American team in Saudi Arabia. The discussion lasted most of the day and was good and constructive—our teams were able to discuss many important details. Our position remains absolutely clear: Ukraine has been https://t.co/7EZXTVA52C

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #6895
                      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                      Implusis täna droonidest. Veiko-Vello Palm räägib täpselt seda juttu, mida olen mina siin rääkinud, et tehakse liiga aegalselt ja liiga vähe ning tõi väga hea võrdluse.

                      Et Eesti jalaväelane on väga hea, aga võtame seda kui kümnevõistlust. Et ta teeb kõiki alasid väga hästi, aga see viimane 1500 meetri jooks, seda ei suuda joosta. Teisisõnu täpselt see sama, et me ei paku praegu mitte mingit konkurentsi.

                      Ja kui endine KV tippjuht seda ütleb ja tunnistab eetris, et see on tema tegemata töö, sest ta oli poolteist aastat tagasi ise juhtkonnas, siis on asjad väga halvad. Kohe väga halvad. Damn, it!

                      Loodan, et lõppude-lõpuks hakatakse liigutama. Ja siin ei ole lähiajal, vaid kohe päriselt peaks homne päev ega mitte ülehomme.

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #6896
                        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                        Mida arva JD Vance nõbu Nate Vance vaherahust. Nate Vance naases rindelt selle aasta jaanuaris.

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #6897
                          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                          Hea päev täna oli. Kaitseliiduga test3, mis lasketest ja siis rünnakuõpe. Aeg lendas, testid sai tehtud, aga mis kõge parem - auto tagaistmel praegu staapi sõites relvi puhastama on ikka kuradima mõnus olla. Lisaks pärast üks hea vannnnnn.

                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                          Comment

                          • Söönlusikast
                            Pokkerihai
                            • Feb 2024
                            • 3255

                            #6898
                            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                            Algselt postitas ranka Vaata postitust
                            Hea päev täna oli. Kaitseliiduga test3, mis lasketest ja siis rünnakuõpe. Aeg lendas, testid sai tehtud, aga mis kõge parem - auto tagaistmel praegu staapi sõites relvi puhastama on ikka kuradima mõnus olla. Lisaks pärast üks hea vannnnnn.

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                            Krt,jumala korralik varustus ju. Ma kujutasin ette siin varasema jutu põhjal,et lidli kummikutega käite ringi. Peas lapselt tuuri lastud rattakiiver jms

                            Comment

                            • Kakahirmutis
                              🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                              • Oct 2010
                              • 7079

                              #6899
                              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                              Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                              Krt,jumala korralik varustus ju. Ma kujutasin ette siin varasema jutu põhjal,et lidli kummikutega käite ringi. Peas lapselt tuuri lastud rattakiiver jms
                              Ranka tellib temust endale ju

                              Comment

                              • ranka
                                Miljon Põhjust Kodus Olla
                                • Sep 2008
                                • 36444

                                #6900
                                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                                Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                                Krt,jumala korralik varustus ju. Ma kujutasin ette siin varasema jutu põhjal,et lidli kummikutega käite ringi. Peas lapselt tuuri lastud rattakiiver jms
                                Varustus on okei! Aga teistel veel parem!

                                Comment

                                Working...