[50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #6241
    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal



    Kas tõesti peab olema oraakel või analüütik, et kasutada pealkirjas "üllatust", kui tehti päris karmid maksutõusud?

    Ma võin ka olla "analüütik" ja "oraakel" ning minu jaoks ei ole see üllatus, kui 2025. aastal kui ka 2026. aastal näeme väga räigeid hinnatõuse, seoses uue käibemaksutõusuga ja tulumaksutõusuga, millele lisandub automaks.

    Automaksu puhul on veel see tore asi, et enamik inimesi ei tea, et Eestis on juba ammuilma automaks -ettevõtetele. Lollakas poliitik ka sellest aru ei saa, sest tema pole ettevõtja.

    Täpsemalt see, et ettevõtjana, kui omad autot, siis on peaaegu raske kui mitte võimatu autot võta nii öelda ettevõtte kasutusse, sest sellega kaasneb räige bürokraatia.

    Seetõttu läheb see segakasutusse ja maksad iga kuu kilovati pealt. Mina oma Honda eest tagusin 130 eurot kuus ja Berlinksi eest teist sama palju ehk kahe auto peale ca. 3K aastas. Pääsu sellest ei ole. Nüüd siis veel uus automaks otsa.

    Aga ega raha seina seest tule. Selle maksavad kinni koheselt, samast päevast peale kliendid. Samamoodi nagu ka käibemaksu ja seega hinnatõusud ei ole ka tulevikus üllatuseks.

    Lisaks tulumaksutõus vähendab palkasid, mis omakorda viib palgasurvet üles, mis omakorda tähendab taas hinnatõuse - sest palgaraha ei tule ka seina seest.

    Comment

    • Söönlusikast
      Pokkerihai
      • Feb 2024
      • 3255

      #6242
      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

      Algselt postitas ranka Vaata postitust


      Kas tõesti peab olema oraakel või analüütik, et kasutada pealkirjas "üllatust", kui tehti päris karmid maksutõusud?

      Ma võin ka olla "analüütik" ja "oraakel" ning minu jaoks ei ole see üllatus, kui 2025. aastal kui ka 2026. aastal näeme väga räigeid hinnatõuse, seoses uue käibemaksutõusuga ja tulumaksutõusuga, millele lisandub automaks.

      Automaksu puhul on veel see tore asi, et enamik inimesi ei tea, et Eestis on juba ammuilma automaks -ettevõtetele. Lollakas poliitik ka sellest aru ei saa, sest tema pole ettevõtja.

      Täpsemalt see, et ettevõtjana, kui omad autot, siis on peaaegu raske kui mitte võimatu autot võta nii öelda ettevõtte kasutusse, sest sellega kaasneb räige bürokraatia.

      Seetõttu läheb see segakasutusse ja maksad iga kuu kilovati pealt. Mina oma Honda eest tagusin 130 eurot kuus ja Berlinksi eest teist sama palju ehk kahe auto peale ca. 3K aastas. Pääsu sellest ei ole. Nüüd siis veel uus automaks otsa.

      Aga ega raha seina seest tule. Selle maksavad kinni koheselt, samast päevast peale kliendid. Samamoodi nagu ka käibemaksu ja seega hinnatõusud ei ole ka tulevikus üllatuseks.

      Lisaks tulumaksutõus vähendab palkasid, mis omakorda viib palgasurvet üles, mis omakorda tähendab taas hinnatõuse - sest palgaraha ei tule ka seina seest.
      Kas lõpuks pole oht,et see klient kes kõik selle kinni tambib-teda lõpuks lihtsalt ei eksisteeri. Mida väiksem tarbimine,seda väiksem lõpuks ringiga riigi tulud-mis siis teevad,uuesti tõstavad makse ? Ühel hetkel mull lõhkeb ja ongi puccis. Tugevam jääb ellu,teised vaadaku ise .

      Comment

      • Kakahirmutis
        🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
        • Oct 2010
        • 7079

        #6243
        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

        Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
        Kas lõpuks pole oht,et see klient kes kõik selle kinni tambib-teda lõpuks lihtsalt ei eksisteeri. Mida väiksem tarbimine,seda väiksem lõpuks ringiga riigi tulud-mis siis teevad,uuesti tõstavad makse ? Ühel hetkel mull lõhkeb ja ongi puccis. Tugevam jääb ellu,teised vaadaku ise .
        Tõstetakse maksu, inimesed kulutavad vähem ja kokkuvõttes tuleb vähem maksuraha.

        Eks sellepärast tehtigi just automaks sest seda on tarbijal võimatu vältida. Aga see kägistab majanduse ära.

        Hispaania näiteks MASU ajal võttis laenu ja hakkas rahvale töökohti looma et saaks raha ringlema, edasine juba läheb ise paika.

        Comment

        • Söönlusikast
          Pokkerihai
          • Feb 2024
          • 3255

          #6244
          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

          Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
          Tõstetakse maksu, inimesed kulutavad vähem ja kokkuvõttes tuleb vähem maksuraha.

          Eks sellepärast tehtigi just automaks sest seda on tarbijal võimatu vältida. Aga see kägistab majanduse ära.

          Hispaania näiteks MASU ajal võttis laenu ja hakkas rahvale töökohti looma et saaks raha ringlema, edasine juba läheb ise paika.
          No meil saaks ka suure % töötukassa muidusööjaid tööle,kui poleks seda sussutamist. Kui ma juhiks seda asja ,siis 1-2 kuud ja ole tööl. Kasvõi macis burxe flippamas.(meil kõigil keegi tuttav,kes puhanud töötukassas ja häma ajanud seal kuude viisi,isegi mõelnud ravikindlustuseks??). Ei sobi macis burxe flipata,väga kahju -tõmba udu. Mingeid aafrika migrante võiks ka mitte vastu võtta ,kui enda inimestega hakkama ei saada enne.

          Comment

          • Kakahirmutis
            🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
            • Oct 2010
            • 7079

            #6245
            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

            Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
            No meil saaks ka suure % töötukassa muidusööjaid tööle,kui poleks seda sussutamist. Kui ma juhiks seda asja ,siis 1-2 kuud ja ole tööl. Kasvõi macis burxe flippamas.(meil kõigil keegi tuttav,kes puhanud töötukassas ja häma ajanud seal kuude viisi,isegi mõelnud ravikindlustuseks??). Ei sobi macis burxe flipata,väga kahju -tõmba udu. Mingeid aafrika migrante võiks ka mitte vastu võtta ,kui enda inimestega hakkama ei saada enne.
            Ma tahaks hea meelega koondatud olla ja aasta läbi chesteris 500seid ja 2/2 mängida :D


            Ega saan mõnest tuttavast.ka aru, 20a käinud sama töökoha peal sita palgaga ja järsku koondatakse, saab palka ja elus ühe aastagi vabalt võtta, peale seda tuleb ju järgmine 30a tööl käimist ja masendust
            Last edited by Kakahirmutis; 01.11.24, 07:44.

            Comment

            • Söönlusikast
              Pokkerihai
              • Feb 2024
              • 3255

              #6246
              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

              Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
              Ma tahaks hea meelega koondatud olla ja aasta läbi chesteris 500seid ja 2/2 mängida :D


              Ega saan mõnest tuttavast.ka aru, 20a käinud sama töökoha peal sita palgaga ja järsku koondatakse, saab palka ja elus ühe aastagi vabalt võtta, peale seda tuleb ju järgmine 30a tööl käimist ja masendust
              Ma mõistan . Ma arvan töötuskindlustusega okei puhata. Aga pigem mõtlen neid luuletajaid. Minagi oleks luuletaja kui läheks ja saaks veel mingit rakebacki vist toetuse näol.

              Comment

              • Mati1995
                Julm Donk
                • Aug 2024
                • 45

                #6247
                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                need muidusööjatest tööpõlgurid korjaks kõik kokku ja saadaks sunnitööle. näiteks kaevandus 12-tunnised vahetused.

                Comment

                • Söönlusikast
                  Pokkerihai
                  • Feb 2024
                  • 3255

                  #6248
                  Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                  Algselt postitas Mati1995 Vaata postitust
                  need muidusööjatest tööpõlgurid korjaks kõik kokku ja saadaks sunnitööle. näiteks kaevandus 12-tunnised vahetused.
                  Eesti riik teab paremini,selle asemel viiakse läbi "imelisi" paranemisi puudega inimeste seas,sest raha vähe. Peksaks need töötud parem tööle. Teeks elu nii ebamugavaks,et lähebki kasvõi korteriühistutes põrandaid moppima.

                  Comment

                  • ranka
                    Miljon Põhjust Kodus Olla
                    • Sep 2008
                    • 36444

                    #6249
                    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                    Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
                    Hispaania näiteks MASU ajal võttis laenu ja hakkas rahvale töökohti looma et saaks raha ringlema, edasine juba läheb ise paika.
                    Neid jutte päris nii 1:1 mitte võtta. Kuna ei ole tehnokraatide valitsus, kus võetaksegi laenu ratsionaalselt, vaid siiski väga tihti populistide valitsused või vähemalt valitsused, mis tahavad oma häältesaaki hoida, siis sellised "töökohtade loomise" laenuraha jutud võivad ju töötada, kui tegelikkuses hoitakse nii oma valijaid. Päriselus võib see tulla päris räige bumerangina tagasi.

                    Iga laen peaks olema ju põhjendatud ja kui ka praegu niisama, ilma igasuguseid fakte kontrollimata, seda tõepähe võtta, siis minule hoopis tundub, et laenu võeti jooksvate kulude katteks. Teisisõnu. Võrdlus eraisikuna. Võtad laenu, et liisingut, üüri, restoranirarve maksta. Mõistlik?

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #6250
                      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                      Ja rääkides hinnatõusust.

                      Tund aega tagasi sain kirja: «Võttes arvesse eeltoodut, viimase aasta makromajanduslikku olukorda, sh tööjõu ja muude ressursside kulude tõusu ning meie koostöö mahtu, anname teile teada, et alates 1. detsembrist 2024 tõstame pakiautomaadi-ja postkontori teenuste tarnehindu 8% võrra. »

                      Jätan enda teada, milline operaator ja see kõik 8% hakkab otseselt kajastuma kõigile neil, kes midagi netist tellivad.

                      Comment

                      • Kakahirmutis
                        🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                        • Oct 2010
                        • 7079

                        #6251
                        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                        Algselt postitas ranka Vaata postitust
                        Neid jutte päris nii 1:1 mitte võtta. Kuna ei ole tehnokraatide valitsus, kus võetaksegi laenu ratsionaalselt, vaid siiski väga tihti populistide valitsused või vähemalt valitsused, mis tahavad oma häältesaaki hoida, siis sellised "töökohtade loomise" laenuraha jutud võivad ju töötada, kui tegelikkuses hoitakse nii oma valijaid. Päriselus võib see tulla päris räige bumerangina tagasi.

                        Iga laen peaks olema ju põhjendatud ja kui ka praegu niisama, ilma igasuguseid fakte kontrollimata, seda tõepähe võtta, siis minule hoopis tundub, et laenu võeti jooksvate kulude katteks. Teisisõnu. Võrdlus eraisikuna. Võtad laenu, et liisingut, üüri, restoranirarve maksta. Mõistlik?
                        Hispaania võttiski laenu majanduse turgutamiseks, meie omad võtavad endale boonuste kirjutamiseks.

                        Comment

                        • Söönlusikast
                          Pokkerihai
                          • Feb 2024
                          • 3255

                          #6252
                          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                          Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
                          Hispaania võttiski laenu majanduse turgutamiseks, meie omad võtavad endale boonuste kirjutamiseks.
                          Meie omad maksku mis maksab teevad oma poliitilise tahte teoks,olenemata kas selleks raha on

                          Comment

                          • Kakahirmutis
                            🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                            • Oct 2010
                            • 7079

                            #6253
                            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                            Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                            Meie omad maksku mis maksab teevad oma poliitilise tahte teoks,olenemata kas selleks raha on
                            Shottisid kõrgemat limiiti aga nüüd bankrolli pärast peaks alla liikuma ka :D

                            Riik nagu mul üks tuttav, sai väikse bankrolli kokku ja hakkas elukutseliseks, liikus limiidis üles ja alla tulla ei tahtnud, aasta hiljem 20 kiirlaenu kaelas

                            Comment

                            • Söönlusikast
                              Pokkerihai
                              • Feb 2024
                              • 3255

                              #6254
                              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                              Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
                              Shottisid kõrgemat limiiti aga nüüd bankrolli pärast peaks alla liikuma ka :D

                              Riik nagu mul üks tuttav, sai väikse bankrolli kokku ja hakkas elukutseliseks, liikus limiidis üles ja alla tulla ei tahtnud, aasta hiljem 20 kiirlaenu kaelas
                              Kas eestis ei pidanud kehtima mingi vastutustundlikku laenamise põhimõtet? Et ikka vaadatakse üle ,kellele laenu antakse? Et nagu 2-3nda kiirlaenu peale juba peaks ütlema 4s ,et ei noormees aitab.

                              Comment

                              • Kakahirmutis
                                🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                                • Oct 2010
                                • 7079

                                #6255
                                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                                Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                                Kas eestis ei pidanud kehtima mingi vastutustundlikku laenamise põhimõtet? Et ikka vaadatakse üle ,kellele laenu antakse? Et nagu 2-3nda kiirlaenu peale juba peaks ütlema 4s ,et ei noormees aitab.
                                Keegi vist ei kontrolligi? Ise nagu ei võta neid

                                Comment

                                Working...