Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

Kas tõesti peab olema oraakel või analüütik, et kasutada pealkirjas "üllatust", kui tehti päris karmid maksutõusud?
Ma võin ka olla "analüütik" ja "oraakel" ning minu jaoks ei ole see üllatus, kui 2025. aastal kui ka 2026. aastal näeme väga räigeid hinnatõuse, seoses uue käibemaksutõusuga ja tulumaksutõusuga, millele lisandub automaks.
Automaksu puhul on veel see tore asi, et enamik inimesi ei tea, et Eestis on juba ammuilma automaks -ettevõtetele. Lollakas poliitik ka sellest aru ei saa, sest tema pole ettevõtja.
Täpsemalt see, et ettevõtjana, kui omad autot, siis on peaaegu raske kui mitte võimatu autot võta nii öelda ettevõtte kasutusse, sest sellega kaasneb räige bürokraatia.
Seetõttu läheb see segakasutusse ja maksad iga kuu kilovati pealt. Mina oma Honda eest tagusin 130 eurot kuus ja Berlinksi eest teist sama palju ehk kahe auto peale ca. 3K aastas. Pääsu sellest ei ole. Nüüd siis veel uus automaks otsa.
Aga ega raha seina seest tule. Selle maksavad kinni koheselt, samast päevast peale kliendid. Samamoodi nagu ka käibemaksu ja seega hinnatõusud ei ole ka tulevikus üllatuseks.
Lisaks tulumaksutõus vähendab palkasid, mis omakorda viib palgasurvet üles, mis omakorda tähendab taas hinnatõuse - sest palgaraha ei tule ka seina seest.

Kas tõesti peab olema oraakel või analüütik, et kasutada pealkirjas "üllatust", kui tehti päris karmid maksutõusud?
Ma võin ka olla "analüütik" ja "oraakel" ning minu jaoks ei ole see üllatus, kui 2025. aastal kui ka 2026. aastal näeme väga räigeid hinnatõuse, seoses uue käibemaksutõusuga ja tulumaksutõusuga, millele lisandub automaks.
Automaksu puhul on veel see tore asi, et enamik inimesi ei tea, et Eestis on juba ammuilma automaks -ettevõtetele. Lollakas poliitik ka sellest aru ei saa, sest tema pole ettevõtja.
Täpsemalt see, et ettevõtjana, kui omad autot, siis on peaaegu raske kui mitte võimatu autot võta nii öelda ettevõtte kasutusse, sest sellega kaasneb räige bürokraatia.
Seetõttu läheb see segakasutusse ja maksad iga kuu kilovati pealt. Mina oma Honda eest tagusin 130 eurot kuus ja Berlinksi eest teist sama palju ehk kahe auto peale ca. 3K aastas. Pääsu sellest ei ole. Nüüd siis veel uus automaks otsa.
Aga ega raha seina seest tule. Selle maksavad kinni koheselt, samast päevast peale kliendid. Samamoodi nagu ka käibemaksu ja seega hinnatõusud ei ole ka tulevikus üllatuseks.
Lisaks tulumaksutõus vähendab palkasid, mis omakorda viib palgasurvet üles, mis omakorda tähendab taas hinnatõuse - sest palgaraha ei tule ka seina seest.
Comment