[50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #6091
    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

    Panin eile salafoorumisse, kui vaatasin video veel korra üle ja minu arvates vajab see avalikku tähelepanu.



    ? Videost

    Tegu on 2021. aasta lõpus toimunud Zoomi veebikoosolekuga (grupikõne klientidele), kus pokkeriroboti arendajad (NZT) annavad täisülevaate oma tootest (robotist) – kuidas see töötab, kuidas robot otsuseid vastu võtab, kuidas seda kasutada, ja kuidas see on arendatud. GTO kasutatakse vähe kui üldse, sest arendajate sõnul on sellel võidumäär oluliselt väiksem.

    Videos räägitakse küll klubidest, kuid jutust saab aru, et kõik see töötab ka muudes pokkeritubades. Lisaks pole põhjust arvata, et muud konkureerivad botid töötavad mõnel teisel põhimõttel.

    Aga, kes ei viitsi vaadata, siis toon videost tähtsama välja. Huvitav on see, et video alguses arendaja ei soovi nimetada oma toodet pokkeribotiks, vaid kasutab sõnapaari "pokkerilahendus" (poker solution). Hiljem unustab selle ära ja räägib asjadest (pokkeribotist - nimeks NZT) nii nagu see on.

    Kuid tähtsam lühidalt:
    ? nende sõnul on tegu parima "pokkerilahendusega" pokkeritehisintellekti turul, mis annab võimaluse stabiilseks sissetulekuks;
    ? veebikoosoleku eesmärk on vastata kõikidele küsimustele ja tõsta veelgi klientide kasumit;
    ? pokkeriroboti nimi on "NZT".
    ? kasutatakse exploit strateegiat, GTO-d ei kasutata;
    ? NLHE 100BB, 200BB, PLO, PLO5, MTT;

    Pikem kokkuvõte videost:

    ? NZT (pokkeribot) ajust
    ? NZT "aju koosneb "neuraalvõrgustikust" (neural network), "käte ajaloost" (hand history) ja "pokkeriekspertide hinnangutest" (poker experts' estimation).

    ? Neuraalvõrgustik on "salajane" algoritm, mida arendaja kutsub "mustaks kastiks", mis põhineb andmetel ja teeb otsuseid vastavalt käte ajaloole ning pokkeriekspertide poolt algoritmi treenimisel saadud teadmistele.

    ? Otsuse tegemisel võetakse arvesse mängija infot (käte ajalugu ja tendentsid ehk statistika) ning konkreetse käe sündmusi, mille põhjal toimub algoritmil põhinev arvutus, et teha otsus, kas foldida, callida, panustada, tõsta või checkida.

    ? Iga käe tänaval arvutatakse otsus uuesti ja selle tulemuseks on suurima EV-ga otsus. Lisan ka ekraanitõmmise, kuidas robot tulemusi arvutab.



    ? Algoritm, mille põhjal tehakse otsuseid, tugineb üle 100 miljoni käe ja andmebaas pidevalt uueneb. [Äkki lõppude-lõpuks nüüd mõistab keegi, miks andmekogumine oli halb ja mille vastu ma toona võitlesin ning PokerStarsi Michaeli sõimasin. Kuid seda džinni enam pudelisse ei pane.]

    ? Andmebaas uueneb pidevalt ja hoitakse kursis uute strateegiatega. Teisisõnu, GTO mudelit ei kasutata või kasutatakse ainult erandjuhtudel (sellest hiljem).

    ? Neuraalvõrgustik kogub kõikide NZT pokkerirobotite käed. Kui näiteks Vene robot on sinu vastu mänginud, siis see käsi läheb võrgustikku ja mis tahes teine NZT võrgustikus olev robotil on see käsi juba olemas ja analüüsitud, et teha sinu vastu otsus.

    ? Ülevaade
    ? Soovivad saada ligipääsu igale turule ja kuna neil puudub otsene ligipääs klubidele jms., siis läbi "klientide" (botifarmide) saavad nad ligipääsu ka sinna (neuraalvõrgustikku) ning nii saavad pakkuda oma botti mistahes pokkeritoas või privaatses klubis.

    ? Kas NZT bot kasutab GTO strateegiat? Üldiselt mitte. Arendajate sõnul on GTO strateegial võidumäär väiksem ja exploit on kasulikum (videos: 10:23) ning GTO on lihtsalt baas. [Tõenäoliselt oli arendajal esitlusviga, sest hiljem räägib ta ka GTO-st, kuid pigem mõtles ta pokkeri "musta kasti" baasstrateegiat. Üldiselt GTO-d ei kasutata.]

    ? Millistes mängudes töötab? Rahamängudes on kõige kasulikum 100 kuni 200BB tavamängudes ja 200 kuni 400BB straddle mängudes. Arvan, et arendaja mõtles "straddle" puhul "antet", näiteks GGPokeri 200BB ante laud (full ring). Seega halvad uudised kakahirmutis ?.

    ? Botiga tuleb bumhuntida - moodsama nimega mängu valida või table selectida (täpsemalt lõpus valgusfoori süsteemist - nende lisalahendus).

    ? Selgub, et töötab nii NLHE, PLO, PLO5 ja MTT mängudes.

    ? Ei mängi bot, vaid inimene. Bot annab nõu ehk RTA. Kui tehakse viga ehk RTA-st kõrvalekalle, arvutab bot uuesti otsuse uuel tänaval.

    ? Kui lauas on rohkem kui üks NZT bot, siis nad ei tee tiimimängu, vaid mängivad nagu tavalise inimese vastu.

    ? Maksimaalse kasumi saamiseks on soovitatav kasutada kuni kolme NZT robotit ühes lauas.

    ?‍♂️ Turvalisus
    ? Olemas on turvalisusleht, vähendamaks keelu saamise riski. Soovitatakse kontosid tihti vahetada. Arendaja hinnangul on 20 000 kätt ühe kontoga mõistlik.

    ? Turvalisusega on pidev kassi-hiire mäng, kus arendaja palub klientidel saata alati infot ja logifaile kontode kohta, mis on keelatud (bännitud), et arendada enda "turvasüsteeme". Klientidelt oodatakse kogu infot – mis kontod, serverid, emulaatorid jne. Seda kõike tehakse selleks, et NZT saaks oma "turvalisuse" hoida tipptasemel ?‍♂️?‍♂️?‍♂️.

    ? Innovatsioon / areng
    ? Töötavad pidevalt selle nimel, et tõsta võidumäärasid.

    ? Robotid võidavad nii NL Holdemis kui ka PL Omahas ja ka PLO5 mängudes.

    ? Kasutatakse nii rahamängudes kui ka MTT-des.

    ? Olemas on mingi "valgusfoori" programm, mis töötab NZT botile lisaks ja annab laudadesle värvid (rahamängudes): punane, roheline ja kollane. Punane laud tähistab, et seal on palju regulare või juba NZT botid ees; kollane laud tähendab, et eeldatav kasum on seal nullilähedane; roheline laud tähistab kasumlikkust ja fishide olemasolu, kus botiga saab bumhuntida.

    ? Negatiivsed võidumäärad on ainult väga kõrgetel limiitidel (klubide kohta käiv info).
    ---
    Paraku peab tõdema, et GTO, kui selline madalates limiites on siiski veel märg unenägu ja see saab märjaks reaalsuseks siis, kui robotid on viimsegi fishi tühjaks teinud.

    Toonitan. Tegu oli 2021. aasta lõpu esitlusega. Möödunud on 3 aastat ja selle aja sees on AI-s toimunud tohutu hüpe.

    Comment

    • Kakahirmutis
      🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
      • Oct 2010
      • 7079

      #6092
      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

      Peab ikka selle live jaoks bankrolli kokku koguma ja olympicule kirjutama et turniirid võiks kell 17:30 hakata.

      Comment

      • Kakahirmutis
        🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
        • Oct 2010
        • 7079

        #6093
        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

        Rankal juba botid püsti

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #6094
          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

          Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
          Rankal juba botid püsti

          See jah oli mu esimene bot. Vaatab, kuidas läheb. Peaasi, et nonSD biidib, siis võib 2 peale üle minna.

          Comment

          • Kakahirmutis
            🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
            • Oct 2010
            • 7079

            #6095
            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

            Algselt postitas ranka Vaata postitust
            26,74 dollari eest nädala eest GGpokkeri sotstoetust saadud nagu nakstgi

            Kui kedagi peaks huvitama, siis PT andmetel selle nädala jooksul maksin 229,38 dollarit reiki. Seega sotsprogramm annab 11,66% tagasi.



            Kuid see ei ole veel kõik. Sain ka #ThanksGG Flipout raames 17,05 dollarit lisaks, mis teeb sotstoetustena kokku 43,79 dollarit ehk 19%.

            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
            Tšeki seda :
            Nii palju olen rake maksnud viimase 10 päevaga


            Ja rakebacki ~211$


            See tähendab et sa peaks lihtsalt flippidel paremini jooksma

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #6096
              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

              Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
              Tšeki seda :
              Nii palju olen rake maksnud viimase 10 päevaga


              Ja rakebacki ~211$

              See tähendab et sa peaks lihtsalt flippidel paremini jooksma
              Teeme nii, et kui sa sotsprogrammist räägid, siis räägid ka millise puude eest sina pappi saad? Kas lihtsalt RB-d, flipid või liiderdamine ? Ühesõnaga, mis kiiks sul on ja millist auku sina kõige rohkem sügad.

              Comment

              • Kakahirmutis
                🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                • Oct 2010
                • 7079

                #6097
                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                Teeme nii, et kui sa sotsprogrammist räägid, siis räägid ka millise puude eest sina pappi saad? Kas lihtsalt RB-d, flipid või liiderdamine ? Ühesõnaga, mis kiiks sul on ja millist auku sina kõige rohkem sügad.
                171$ flipoutid
                20$ octopus
                20$ leaderboard + cash dropid


                Flippidel tegelikult joppamist veits, standard oleks 100-133$
                Last edited by Kakahirmutis; 08.10.24, 17:56.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #6098
                  Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                  Ou yeah, kaalult vaatas täna vastu 70.9KG! See tähendab ühtlasi seda, et see kuu on võimalik saavutada soovitud 70KG eesmärk - eesmärk, mis pidi plaanide kohaselt täituma juba kaks kuud tagasi.

                  See 70.9KG muidugi on nii-öelda ballasti vaba kaal ja tegelikult kõige õigem kaal, mida saab mõõta. Üheltpoolt see küll tähendab seda, et see pole igapäevane kaal, kuid seda, mis tekib harva ja kui igapäevaselt kaaluda, siis periooditi see kaal ka tabloole ilmub.

                  Nende perioodide vahel, kui see kaal on tablool, näitabki nii öelda "õiget langust", mis ei võta arvesse seda, kui palju muud ballasti kehas on - ehk puhas keha mass - luud, lihased, rasv ja muud koed. See muidugi eeldab, et pole ekstreermsusi vedeliku (just vedelikupuuduse) osas.
                  ---
                  Muidugi see paneb kohe uue mõtte, et selle nii öelda ballasitvaba kaalu võiks saada hoops 67KG peale. See oleks siis märk, kui igapäevane kaal isegi kõige halvemas otsas ei ületakse 70KG (kuni 3KG ongi selline "normaalne" kõikumine kõige ekstreemsams olukorras). Ühtlasi, varasemast ajast tean ka seda, et selline kaal on märk, kui rasvaprotsent on piisav, et ka 6-pack osalt välja tuleks.

                  Comment

                  • Kakahirmutis
                    🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                    • Oct 2010
                    • 7079

                    #6099
                    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                    Ma kaalun nüüd sust rohkem, 71kg :D

                    Comment

                    • Söönlusikast
                      Pokkerihai
                      • Feb 2024
                      • 3255

                      #6100
                      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                      Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
                      Ma kaalun nüüd sust rohkem, 71kg :D
                      mul oli juba 8ndas klassi vist see saavutatud.

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #6101
                        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                        Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
                        Ma kaalun nüüd sust rohkem, 71kg :D
                        No need tätoveeringud kaaluvad ju omajagu. Ei kujutagi ette, mitukümmend liitrit tinti sinna naha alla aetud.

                        EDIT: Pärast pensionärina on p*tsis. Nahk rikutud, ei võeta bingot mängima.

                        See pensioni ja tätoveeringut müüdinali oli ikka omal ajal väga hää.

                        Comment

                        • Söönlusikast
                          Pokkerihai
                          • Feb 2024
                          • 3255

                          #6102
                          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                          Algselt postitas ranka Vaata postitust
                          No need tätoveeringud kaaluvad ju omajagu. Ei kujutagi ette, mitukümmend liitrit tinti sinna naha alla aetud.
                          kui veel kella unustas maha võtta kaaludes ... :D

                          Comment

                          • Kakahirmutis
                            🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                            • Oct 2010
                            • 7079

                            #6103
                            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                            Algselt postitas ranka Vaata postitust
                            No need tätoveeringud kaaluvad ju omajagu. Ei kujutagi ette, mitukümmend liitrit tinti sinna naha alla aetud.

                            EDIT: Pärast pensionärina on p*tsis. Nahk rikutud, ei võeta bingot mängima.

                            See pensioni ja tätoveeringut müüdinali oli ikka omal ajal väga hää.
                            Imelik müüt et tatoveeringud vanas eas naha ära rikuvad, nad veidi kuluvad aga seda saab alati parandamas käia. Googelda kasvõi "old people with tattoos" , täitsa ok on.

                            Pigem on halvem see kui käid suvel palju päikest võtmas

                            Comment

                            • Kakahirmutis
                              🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                              • Oct 2010
                              • 7079

                              #6104
                              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                              Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                              mul oli juba 8ndas klassi vist see saavutatud.
                              Eks pikkus muudab palju, keha massi indexi järgi olen ülekaaluline oma 13% keharasvaga

                              Comment

                              • ranka
                                Miljon Põhjust Kodus Olla
                                • Sep 2008
                                • 36444

                                #6105
                                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                                Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
                                Imelik müüt et tatoveeringud vanas eas naha ära rikuvad, nad veidi kuluvad aga seda saab alati parandamas käia. Googelda kasvõi "old people with tattoos" , täitsa ok on.

                                Pigem on halvem see kui käid suvel palju päikest võtmas
                                Blondu ?

                                Comment

                                Working...