[NL30 FR] Pokkerimängija Merlot'd ei joo

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • nomerlot
    Klubi Liige
    • Sep 2009
    • 2233

    #1

    [NL30 FR] Pokkerimängija Merlot'd ei joo

    Olen 30-ndates meesterahvas, elan ja töötan Tallinnas. Esimene postitus räägib sellest, kuidas pokkerini jõudsin.

    Pokkerist ei teadnud ma hiljuti suurt midagi. Paar aastat kingiti mulle pokkerikohver (mängukaardid, žetoonid, miskipärast ka täringud?), aga sellega pole ma siiani miskit teinud. Kui oli eetris veel Kalev Sport, siis paar korda sattusin vaatama pokkerisaateid, aga ma ei saanud mitte midagi aru ja päris igav tundus.
    Kunagi lugesin Ekspressist üht intervjuud elukutselise pokkerimängijaga, kelle põhitegevus ongi öösiti veebis raha peale pokkerit mängida. See oli päris huvitav lugemine, kuigi arvan, et mind huvitas sel ajal veebis elatise teenimine üldiselt. Pokkerihimu see lugu peale ei ajanud, tundus ikka väga hasartmäng ja ebakindel asi.

    Möödunud suvel sattusin Haapsalus seltskonnas kokku inimestega, kes mängivad veebipokkerit igapäevaselt ja üsna arvestavate rahadega. Päris eksootiline värk, tekitas põnevust. Vaatasin üle õla ka veidi, mismoodi see pokkerimäng siis käib (üks kutt osales nimelt samal õhtul ühel turniiril, lõkke ääres, grilli ja õlle kõrvalt toksis :D. Ma ei saanud jätkuvalt mitte kui midagi aru, igasugu tundmatud terminid lendasid: fold, all-in, flush, pot... Aga põnev oli, lisaks kõik need jutud suurtest summadest ja pikas perspektiivis korralikus plussis püsimisest.

    Ka mu enda kogemus pokkeriga on seni puhtalt veebipõhine. Päris esimese mängu tegin Facebookis :D Seal on veidi tobe, aga väga populaarne rakendus, Zynga Poker on vist nimi. Saad tasuta pokkerit taguda, inimesi on seal alati palju. Huvi püsis, samas andsin aru, et see on mingi lastevärk, õige pokker käib mujal ja teistmoodi.

    Siis ostsin impulssostuna R-Kioskist eestikeelse pokkeriajakirja Card Player (või on ametlik nimi siiski Pokkerikiri?). Muidu poleks ostnud, aga ühe hinnaga anti kaks numbrit, mõtlesin, et kahe numbri läbilugemine annab küll kõvasti tarkust juurde:)
    Ajakirjad on huvitavad, aga neid peab aina uuesti lugema hakkama, sest alguses ma ei saanud loomulikult jätkuvalt midagi aru, mingid stäkid, anted, blindid, heads-up, full ring, pot limit, odds.... pea tahtis uutest terminitest lõhki minna. Ajakirjast jäi meelde vana kooli pokkerihai Ivo Jurno soovitus:

    Algajatel soovitan internetis freerolle mängida, siis saavad nad aru, kui haprale oksale nad tegelikult istuda tahavad. Esialgu riskivabalt.
    Tegin endale selgeks, mida tähendab freeroll :) Tõmbasin alla Triobetist, Unibetist ja PokerStarsist pokkerimängimise tarkvara. Kõigepealt tegin PokerStarsis mõned mängud mänguraha peale, siis osalesin Triobetis mõnel freeroll turniiril. Tavaliselt jäin kusagile esimesse poolde, ühe korra sain 1200+ osalejaga 25. koha, mis oli ilmselt täielik algaja õnn.

    Õppisin freerollidega selgeks, kuidas asi põhimõtteliselt käib, õppisin ka seda, et tasuta osavõtuga turniiridel ei ole päris õige pokker. Inimesed lahmivad suvaliselt, võtavad mõttetuid riske, lükkavad pidevalt kõik nupud keskele. Mingist bluffist ja vastase lugemisest ei ole seal vist suurt tolku, finaallauas ehk.

    Rahamängust ja selle edust/ebaedust edaspidi.

    Aga blogima hakkasin sellepärast, et oma vead ja edud kirja panna. Endal hea lugeda ja analüüsida, ehk satub mõni asjalik pokkerihai ka lugema ja annab mõne kasuliku näpunäite. Neis pokkeriajakirjades rõhutasid mitmed tippmängijad, kuidas neid on väga palju aidanud teiste kõvade meestega mängust rääkimine.
    Last edited by nomerlot; 21.04.10, 13:57.
  • R1naldo
    Jube Noob
    • Apr 2009
    • 143

    #2
    Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

    keep on gamblin

    Comment

    • Lutzky
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 1829

      #3
      Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

      gg

      Comment

      • FreakyJason
        Klubi Liige
        • Jan 2009
        • 1381

        #4
        Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

        Edu!

        Comment

        • nomerlot
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 2233

          #5
          Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

          Vahepeal olen ma pokkeriga veidi kaugemale jõudnud.

          Praegu olen siis selline pokkeripärdik:

          püüan iga päev vähemalt tunni-paar pokkerit sügada. Turniire ei mängi, sest need ei meeldi mulle :)
          Mängin hetkel Triobetis NL4 rahalaudu, 4 lauda korraga. Kasutan PT3 trialit, seni mängujärgseks analüüsiks, HUD-iga teen esimesi katsetusi.

          Rahalises mõttes olen PT3 järgi minimaalses plussis, tegelikult on seis parem, sest enamus aega on PT-vabalt taotud.


          Pokerstarsi panin kõigepealt 30$, mille ma lolli peaga sirgu lasin, 6$ on vist alles, istub niisama seal.

          Siis panin Triobeti 30€, millega käin ringi süsteemsemalt, praeguseks on sest saanud 72€. Prügiraha, loomulikult. Samas ma pooldan tugevalt BR managemendi ideed, et tuleb võtta üks väiksem raha ja seda vaikselt kasvatada, mitte uljalt gämblida, siis pidevalt kõrbeda ja pappi juurde panna.
          Seega olen kannatlik ja kasvatan seda pisirolli edasi järgmiste limiitide jaoks.

          Lisaks pokkerifoorumitele ja -videotele (pokertube ja siinsed videod) loen hetkel ka Sklansky "Theory of Poker", Amazonist on teel juba ka tema "NL Hold'em: Theory and Practice"

          Kui olen saanud BR nii kaugele, et saan ära osta PT3 litsentsi (ma põhimõtteliselt tahan seda osta POKKERIST teenitud rahaga :) ja saan ka liikuda kõrgemale limiidile, siis on juba uueks sihiks Harringtoni cashgame raamatud. Mulle lihtsalt meeldib cashgame oluliselt rohkem kui turniir.

          Ma annan täiesti aru, et pelgalt raamatute olemasolu ja nende sirvimine ei tee targemaks, ise peab mees olema, et iva välja otsida ja seda reaalselt rakendada.

          Selline heietus siis.

          Comment

          • Toots_x
            Õpihimuline Mängur
            • Sep 2009
            • 320

            #6
            Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

            Edu ning järjekindlust!

            Comment

            • Dogers
              Pokkerihai
              • Dec 2008
              • 2500

              #7
              Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

              Edu, alustasin ise samamoodi 32 eurot kontole ja nl4 grindima, umbes aasta tagasi. :)

              Praeguseks jõlgun nl 20-50 vahel seetõttu, et mulle meeldib väga cashoutida :D

              Comment

              • mcbethk
                Bännitud
                • Oct 2008
                • 687

                #8
                Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

                Algselt postitas Dogers
                Edu, alustasin ise samamoodi 32 eurot kontole ja nl4 grindima, umbes aasta tagasi. :)

                Praeguseks jõlgun nl 20-50 vahel seetõttu, et mulle meeldib väga cashoutida :D
                Cashout->ATM->Titties

                A edu! :D

                Comment

                • vsiu100
                  Moderaator
                  • Oct 2008
                  • 4253

                  #9
                  Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

                  respect, et distspliini ja kannatust on.
                  aga mulle ei meeldi nimi ja blogi nimi :). merlot on reeglina parim punastest marjajookidest, imo(e. minu arvates) :D

                  Comment

                  • SamGold
                    Õpihimuline Mängur
                    • Mar 2009
                    • 302

                    #10
                    Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

                    Miks sulle pokkerikohver kingiti kui sul pokkeriga absoluutselt mingit kokkupuudet ei olnud? Kas see oli see meelega täiesti "lambikas" kingitus, mida kingitakse kui miskit asjaliku pähe ei tule?
                    Oleks päris huvitav juhus kui sellest sai alguse sündmustejada, mis teeb sinust high stakes pokkeripro :)
                    Edu!

                    Comment

                    • nomerlot
                      Klubi Liige
                      • Sep 2009
                      • 2233

                      #11
                      Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

                      Algselt postitas SamGold
                      Miks sulle pokkerikohver kingiti kui sul pokkeriga absoluutselt mingit kokkupuudet ei olnud? Kas see oli see meelega täiesti "lambikas" kingitus, mida kingitakse kui miskit asjaliku pähe ei tule?
                      Oleks päris huvitav juhus kui sellest sai alguse sündmustejada, mis teeb sinust high stakes pokkeripro :)
                      Edu!
                      See on üks taolistest kingitustest, mille peale mõtled esimese asjana "Kuidas see nüüd juhtus?" Ma siiamaani ei tea, mis seda ajendas :)

                      Comment

                      • alaska
                        forever
                        • Oct 2008
                        • 6599

                        #12
                        Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

                        good luck ja mulle meeldib teema pealkiri kuna merlot on jumalast kusi. ;D

                        Comment

                        • nomerlot
                          Klubi Liige
                          • Sep 2009
                          • 2233

                          #13
                          Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

                          Algselt postitas vsiu100
                          aga mulle ei meeldi nimi ja blogi nimi :). merlot on reeglina parim punastest marjajookidest, imo(e. minu arvates) :D
                          Ah, see kasutajanime valimine on alati üks häda. Tavalist minginimi+minginumber ka ei tahtnud ja siis tuli lambist meelde repliik film "Sideways"
                          "No, if anyone orders Merlot, I'm leaving. I am NOT drinking any fucking Merlot!"

                          Endal nii tugevaid tundmusi ei ole, aga ise Merlot'd ei osta, rohkem Chianti ja Rieslingi mees.

                          Comment

                          • rohelinekonn
                            Klubi Liige
                            • Nov 2008
                            • 3808

                            #14
                            Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

                            Algselt postitas vsiu100
                            respect, et distspliini ja kannatust on.
                            aga mulle ei meeldi nimi ja blogi nimi :). merlot on reeglina parim punastest marjajookidest, imo(e. minu arvates) :D
                            +1

                            edu laudades.

                            Comment

                            • nomerlot
                              Klubi Liige
                              • Sep 2009
                              • 2233

                              #15
                              Re: Pokkerikala Merlot'd ei joo

                              Viimase aja kõige halvemini mängitud käsi. Minu meelest ma ei teinud siin midagi õigesti.

                              $0.02/$0.04 No Limit Holdem
                              Prima
                              10 Players
                              Hand Conversion Powered by http://weaktight.com/

                              Pre-Flop: ($0.10, 10 players) Hero is BB K 6
                              [fermanagh1 posts $0.04]
                              stöffl calls $0.04, benkiddo calls $0.04, 4 folds, fermanagh1 checks, goldenmoon calls $0.04, Mira27 calls $0.02, Hero checks

                              Flop: 7 6 6 ($0.24, 6 players)
                              Mira27 checks, Hero checks, stöffl checks, benkiddo checks, fermanagh1 checks, goldenmoon checks

                              Turn: 5 ($0.24, 6 players)
                              Mira27 checks, Hero checks, stöffl checks, benkiddo checks, fermanagh1 checks, goldenmoon checks

                              River: 4 ($0.24, 6 players)
                              Mira27 bets $0.12, Hero raises to $0.60, 4 folds, Mira27 goes all-in $4.06, Hero calls $3.58

                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                              Ma isegi ei oska enam öelda, mis mu tohletanud ajus toimus, ilmselt mõtlesin, et oh ma olen ilgelt kaval ja sean donkidele rämeda lõksu. Riveriks olin oma kolmikusse juba nii armunud, et vaatasin kangekaelselt mööda sellest, mis mulle laualt tegelikult vastu vaatas.
                              Debiilne checkimine monsteriga, jagan lõpuni tasuta kaarte, ja siis kui laual on on ilmselge rida, hakkan ma all-ini callima.

                              Tavaliselt ma olen liigagi agressiivne, arusaamatu, kust selline munemine tuli.
                              F*ck da slowplay ja vähem High Stakes Pokerit!

                              Comment

                              Working...