POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Maheaatom
    Grinder
    • Oct 2008
    • 958

    #31
    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    See, et inimestele kasvavad pärast äkilist rahalist edu "tiivad selga", on teada tõde ning lohutuseks võin öelda, et see ei käi kindlasti ainult pokkerimängijate kohta.

    Puhtpsühholoogiliselt on inimesel lihtsalt kombeks "hulluks minna", kui teenistus äkki ja kordades tõuseb, iseäranis varakapitalistlikes riikides. Selleks pole üldse palju vaja - äkiline palgatõus näiteks 1000 eurolt 3000-le paneb enamikel vähesega harjunud inimestel "katuse sõitma" ning võib lõppeda kokkuvõttes üsna halvasti. Paljud lotovõitjad lõpetavad aastate pärast vaesuses tingituna "uuest elustiilist" ning soetatud valdavalt kasutute asjade ülalpidamisega kaasnevatest kuludest. Eestis on lisaks pokkeriproffidele läinud samadel põhjustel "bustosse" lugematu arv edukaid müügimehi, kinnisvarategelasi, investoreid aga ka päris tavalisi kuldsete kätega ehitustöölisi. Lõviosa tänastest noortest eestlastest pole kahjuks pärit rikastest peredest, et oskus oma varasid hallata pärineks lapsepõlvest ning õieti polegi ju Eestis ühtegi põlist rikast, vaid kõik kes seda hetkel on sõltumata elualast, on ikkagi pigem "uusrikkad".

    Seega ma tahaks väita, et ükskõik kui palju kogenud netimängijad ei räägiks bankrolli haldamisest, mis on kahtlemata ülioluline, kipub sellest arusaamine praktikas lihtsalt pisut aega võtma. Bankroll management pole ainult mängulimiitide määramine, vaid ka oma elustiili korraldamine, mida võib ka kommentaaridest lugeda. Mõnedel juhtudel võib tõsine bustolandi rännak osutuda isegi tuleviku mõistes kasulikuks. Niisamuti on fakt ka see, et vanuses ...-25 ei viitsitagi niivõrd mõelda tuleviku kindlustamisele, investeerimisele jne., vaid tahetakse lihtsalt mõnusalt elada. Ka see on täiesti normaalne, kuigi oma minevikule tagasi vaadates oleme me üsna kriitilised.

    Aga öeldakse ka nii - kui saaks kuskilt tagasi tagasi selle raha, mis omal ajal on mõtlematult maha joodud, gämmeldud või lihtsalt ära laristatud, siis...oh kui palju ja kui kaua siis alles tänasel päeval möllatud saaks!

    Comment

    • muruntau
      • Jan 2009
      • 4325

      #32
      Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

      Investeerimise koha pealt ütleks, et 10% riskivabalt on puhas bs, isegi riigivõlakirjad ei ole riskivabad ja needki pakuvad 2-3% aastas. Peaaegu riskivabad on hoiused pankades, aga nende intress on hektel mõistlikumates pankades nii 1% kandis ja ega see enam tulevikus ka üle 3% väga tõuse, kui midagi tõsisemalt p...e just ei lähe.

      Sellega aga ei taha ma kindlasti öelda, et investeerimine või säästmine mõttetu oleks. Kui vähegi on võimalik kõrvale panna, siis tasub seda alati teha. Kui on nt võimalik säästa €100 kuus, siis mõistlik oleks sellest poole jaoks teha eraldi säästukonto, mis kogub (minimaalset) intressi ja on mõeldud erandlikeks väljaminekuteks, pigem kindlustuse jaoks kui nt auto ostmiseks. Teine osa rahast tasub panna aktsiatesse, eelkõige indeksfondidesse, mis on pikaajaliselt kõige suuremat tootlust näidanud. Aktsiaindeksitesse seetõttu, et üle 80% juhitud fondidest ei biidi isegi indeksit + nende tootlust vähendavad ka juhtimistasud. Enamus indekseid biitivaid fonde on aga väikeinvestoritele kättesaamatud, seega soovitaks fondidest üldse hoiduda.

      Raha, mis on aktsiatesse pandud, peab seal olema nii, et seda pole sul lähima +20 aasta jooksul vaja. Sest igal juhuslikul ajahetkel võib see raha olla ka väiksem alginvesteeringust, aga pikas perspektiivis, kui minevik midagi näitab, on aktsiad kõige tootlikum varaklass. Osa raha kogumist eraldi kontole tulekski teha just seetõttu, et kui sul juhuslikult peaks enda raha vaja minema, tihtipeale just majanduslikult kehval ajal, sa ei peaks enda aktsiaid turu põhjas maha müüma. Seda varianti tuleb tegelikult pärsi paljudel ette.

      Peab enda jaoks välja mõtlema, palju raha saab tuleviku nimel aktsiatesse kõrvale panna, eesmärgiga kunagi puhtalt intressidest elama hakata, kui palju säästukontole. 100% enda sissetuleku huugama panemine on puhas lollus, väga lühinägelik ühepäevaliblika mõtteviis.

      Edit: Einsteingi on öelnud, et liitintress on maailma üks võimamaid asju ja see ka pikas perspektiivis rikkaks teeb.
      Last edited by muruntau; 19.02.11, 14:57.

      Comment

      • Spewmonkey
        Seina Augustaja
        • Oct 2008
        • 2293

        #33
        Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

        Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust
        See, et inimestele kasvavad pärast äkilist rahalist edu "tiivad selga", on teada tõde ning lohutuseks võin öelda, et see ei käi kindlasti ainult pokkerimängijate kohta.

        Puhtpsühholoogiliselt on inimesel lihtsalt kombeks "hulluks minna", kui teenistus äkki ja kordades tõuseb, iseäranis varakapitalistlikes riikides. Selleks pole üldse palju vaja - äkiline palgatõus näiteks 1000 eurolt 3000-le paneb enamikel vähesega harjunud inimestel "katuse sõitma" ning võib lõppeda kokkuvõttes üsna halvasti. Paljud lotovõitjad lõpetavad aastate pärast vaesuses tingituna "uuest elustiilist" ning soetatud valdavalt kasutute asjade ülalpidamisega kaasnevatest kuludest. Eestis on lisaks pokkeriproffidele läinud samadel põhjustel "bustosse" lugematu arv edukaid müügimehi, kinnisvarategelasi, investoreid aga ka päris tavalisi kuldsete kätega ehitustöölisi. Lõviosa tänastest noortest eestlastest pole kahjuks pärit rikastest peredest, et oskus oma varasid hallata pärineks lapsepõlvest ning õieti polegi ju Eestis ühtegi põlist rikast, vaid kõik kes seda hetkel on sõltumata elualast, on ikkagi pigem "uusrikkad".

        Seega ma tahaks väita, et ükskõik kui palju kogenud netimängijad ei räägiks bankrolli haldamisest, mis on kahtlemata ülioluline, kipub sellest arusaamine praktikas lihtsalt pisut aega võtma. Bankroll management pole ainult mängulimiitide määramine, vaid ka oma elustiili korraldamine, mida võib ka kommentaaridest lugeda. Mõnedel juhtudel võib tõsine bustolandi rännak osutuda isegi tuleviku mõistes kasulikuks. Niisamuti on fakt ka see, et vanuses ...-25 ei viitsitagi niivõrd mõelda tuleviku kindlustamisele, investeerimisele jne., vaid tahetakse lihtsalt mõnusalt elada. Ka see on täiesti normaalne, kuigi oma minevikule tagasi vaadates oleme me üsna kriitilised.

        Aga öeldakse ka nii - kui saaks kuskilt tagasi tagasi selle raha, mis omal ajal on mõtlematult maha joodud, gämmeldud või lihtsalt ära laristatud, siis...oh kui palju ja kui kaua siis alles tänasel päeval möllatud saaks!
        +mirrion

        Comment

        • Booyaka
          FPP Pro
          • Dec 2008
          • 249

          #34
          Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

          http://www.liquidpoker.net/blog/viewblog.php?id=932796 üks hea artikkel mis motiveerib grindima!

          Comment

          • kollane
            Pokkerihai
            • Nov 2008
            • 2031

            #35
            Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

            hea artikkel. pani mõtlema

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #36
              Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

              Algselt postitas Booyaka Vaata postitust
              http://www.liquidpoker.net/blog/viewblog.php?id=932796 üks hea artikkel mis motiveerib grindima!
              Väga hea artikkel ja palju paremini sõnastatud variant sellest mida ma üritasin öelda

              Comment

              • nomerlot
                Klubi Liige
                • Sep 2009
                • 2233

                #37
                Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                "I would also not suggest that a 5 NL player practice any form of bankroll management. Who really cares if you lose 20 BI? Just pretend that you bought a video game and went to the movies." :D
                Oma tõetera on sees, kuigi OK, eestis on koolipoisile 100$ ka korralik raha

                Comment

                • Booyaka
                  FPP Pro
                  • Dec 2008
                  • 249

                  #38
                  Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                  kui eestiga tahad võrrelda siis võta 1 limiit madalamaks ja teeb sama välja :P

                  Comment

                  • privador
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3951

                    #39
                    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                    t2itsa nous. Londonis on vb vaja minimaalselt 400nl m2ngida, et pinnal pysida. Kuskil louna-ameerikas piisab ka nl50-st.

                    Comment

                    • Fabulous
                      Pokkerihai
                      • Jan 2010
                      • 2674

                      #40
                      Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                      Eestis saab vist NL25'ga ka hakkama, kui väga raha ei larista ja korralikku volüümi ja winrate't näitad.

                      Comment

                      • Pahvak
                        Pastilaa?? Ei!
                        • Dec 2008
                        • 4431

                        #41
                        Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                        Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                        Eestis saab vist NL25'ga ka hakkama, kui väga raha ei larista ja korralikku volüümi ja winrate't näitad.
                        Saab hakkama, aga mis elu see on? Teenid vähe, rolli koguda ei suuda, et ülesse liikuda, aasta palka tagavaraks pole kusagilt võtta/teenida ja tervisekindlustust ei ole.
                        Fullstacks have more fun.

                        Comment

                        • rrrr
                          Grinder
                          • Nov 2008
                          • 904

                          #42
                          Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                          Jah, 6maxis ntx pole probleem õhtuga 10BI ära annetada või 10BI alla EV joosta. Õnneks on bankroll kummist.
                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                          Aga küsimus: mida peaks tegema NL100 6max mängija kellel on pidevalt 60-100BI kontol aga mängu eriti ei biidi? Saan vaevaga 20K bankrolli ja kiman järgmisesse limiiti rakebackproks kuna BR lubab?

                          Comment

                          • Pahvak
                            Pastilaa?? Ei!
                            • Dec 2008
                            • 4431

                            #43
                            Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                            See on rushi graafik?
                            Fullstacks have more fun.

                            Comment

                            • harryahven
                              Pokkerihai
                              • Dec 2009
                              • 1964

                              #44
                              Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                              1 võimalus investeerida:

                              Tavid AS rajati 1991. aastal ning on 30 aastaga kujunenud Põhja-Euroopa suurimaks ja tuntumaks investeerimiskullaga kauplejaks.

                              Comment

                              • muruntau
                                • Jan 2009
                                • 4325

                                #45
                                Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                                Algselt postitas harryahven Vaata postitust
                                1 võimalus investeerida:

                                http://www.tavid.ee/index.php?main=126
                                Soliidne nõuanne! konservidesse, kaevikutesse, relvadesse ja oma juurviljaaeda ei soovita investeerida?

                                Comment

                                Working...