POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #16
    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    See oli selline sissejuhatav artikkel ja arvan, et enamustel meie foorumi kasutajatest ei olnud seal midagi uudist. Küll aga järgmine laudade valiku artiklis võib tulla isegi kogenud mängijatel mitu "ahaa" moodi momenti ning tõenäoliselt Leits, kes on mul 10 x küsinud, et kas sa ootad laudades 10 tundi enne kui actionit saad, saab nüüd oma küsimusele vastuse.

    Comment

    • KristjanLaas
      Pokkeritark
      • Oct 2009
      • 6450

      #17
      Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

      vabandandage mind, aga ma ei ole kunagi elus delfit lugenud (ega vist isegi kodulehekülge avanud) ja ei oska seal liigelda. Äkki keegi lahke inimene jagaks artiklit?

      Comment

      • Äll
        FPP Pro
        • Jul 2009
        • 254

        #18
        Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

        Eesti elukutseline pokkerimängija Rainer "Ranka" Roomet seletas PokkeriProd.com ajaveebis, et pokkeri rahalaudades tasemel $2/4 ei ole haruldane madalseisu puhul jääda 10 000 dollarit miinusesse, eriti tänapäeval, kus mängud on väga rasked.

        Comment

        • harryahven
          Pokkerihai
          • Dec 2009
          • 1964

          #19
          Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

          minu jaoks on brm biitimine raskem kui nl10, ütlen päris ausalt.

          Comment

          • privador
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3951

            #20
            Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

            Imelik, ma pole kunagi pannud päevaga üle 5% bankrollist löögi alla. Paari kuuga olen küll kaotanud mingi 20% bankrollist.
            Samas olgem ausad bankrollid on erinevad- nt NL10 1000$ voi NL100 10000$ bankroll
            Kui kaotad nn NL10 bankrolli, siis 1000$ ei ole nii suur raha, et seda ei saaks nt kõrvalise tööga tekitada. Ehk sellistel limiitidel ma küll ei näe vajadust 100BI reegliks-pigem isegi 20 või 10 bi
            Klassikaline bankrolli majandmaine sobib ikka selliste summade jaoks, mida sa sõnnikaviskamisega maal tasa ei teeni.


            Teiseks olen kindel , et siin foorumis inimesi, kel on üle 100k$ bankrollid , aga ometi grindivad 100L. Mida siis teha ülejäänud rahaga, sest kasutada ju vaid reaalselt väike osa sellest.
            Siin tuleb erinevaid variante. Üks võimalus on soetada kinnisvara(mitte üürikat võtta). Teine võimalus on nt investeerida seda osa edasi nt aktsiatesse ja sealt lisatulu saada. Suht riskivabalt on võimalik teenida 10% tootlusega. 100k$ nt see teeb juba 10k$ aastas millega saad juba maksta enamus elamisega seotud kulusi.


            Teiseks, iga pokkerimängija peaks arvestama sellega, et pokkerituludest võiks vähemalt pool bankrolli fondi minna. Ma ei kiida heaks nn roti elustiili, kus teenitakse küll nt 2k$ kuus, aga nn edeva ja baila elustiiliga kulutatakse see raha lihtsalt ära ja sagedased on mõisted nagu busto ja stake...Ja tekib arvamus, et ega pokker kuskile ära ei kao. Poker jääb küll alles, aga winrated vähenevad küll!
            Vaadake mis starsis toimub. Maailma suurim tuba, aga ometi on samad peded samas toas 20 laual
            Mina nt olen ettenägelikult bankrolli suurendanud. Olgugi, et ma pokkerit enam ei beadi.
            Last edited by privador; 18.02.11, 06:45.

            Comment

            • pikk28
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 6695

              #21
              Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

              viimane lause on sul hea privador. LIVE-t ikka ju biidid :)

              Comment

              • variatsioon
                Pokkeritark
                • Nov 2008
                • 5849

                #22
                Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                ei ütleks et korrektne oleks jälgida 100 buy ini BRM.
                va kui BE/rakeback pro oled.

                Comment

                • privador
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3951

                  #23
                  Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                  viimane lause on sul hea privador. LIVE-t ikka ju biidid :)
                  beatimine oli halb sõna-pigem ei ela pokkeriga ära:P
                  Sa võid küll võita 1BB/100 või 5% roiga sng-si taguda, kuid ma ei näe et selline ajunuss oleks rahateenimisel otstarbekas. Surnud raha vedeleb maas mujal
                  Lives käin niismaa lõõgastumas ja emotsioone saamas, et pokkerit ära ei unustaks:P

                  Comment

                  • Pahvak
                    Pastilaa?? Ei!
                    • Dec 2008
                    • 4431

                    #24
                    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                    Algselt postitas privador Vaata postitust
                    Teine võimalus on nt investeerida seda osa edasi nt aktsiatesse ja sealt lisatulu saada. Suht riskivabalt on võimalik teenida 10% tootlusega. 100k$ nt see teeb juba 10k$ aastas millega saad juba maksta enamus elamisega seotud kulusi.
                    Aga konkreetseid näiteid kuhu võiks raha panna, et 10% kätte saada. Toon sulle? :P Millisest üleolevast summast alates võiks investeerida? 10k$?
                    Fullstacks have more fun.

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #25
                      Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                      Algselt postitas privador Vaata postitust
                      Teiseks, iga pokkerimängija peaks arvestama sellega, et pokkerituludest võiks vähemalt pool bankrolli fondi minna. Ma ei kiida heaks nn roti elustiili, kus teenitakse küll nt 2k$ kuus, aga nn edeva ja baila elustiiliga kulutatakse see raha lihtsalt ära ja sagedased on mõisted nagu busto ja stake...Ja tekib arvamus, et ega pokker kuskile ära ei kao. Poker jääb küll alles, aga winrated vähenevad küll!
                      Vaadake mis starsis toimub. Maailma suurim tuba, aga ometi on samad peded samas toas 20 laual
                      Mina nt olen ettenägelikult bankrolli suurendanud. Olgugi, et ma pokkerit enam ei beadi.
                      See on minu arust sitaks oluline ja samas väga vähe räägitud teema.

                      Ma ise istusin 200NL tasemel mingi aasta+, sest olin just värskelt Tallinna omaette elama kolinud, oli vaja nädalavahetustel Hollywoodis 2K+ bustosse panna (pohhui 1 buy-in ju), uus auto, läpakas ja ülikirves arvutitool osta 200NL rahadega, mingid väiksed investeerimisprojektid (LOL) jne. Ja samas ei tajunud, et fishid on igal tasemel fishid ja mõtlesin, et mu laeks jääbki 200NL, samal ajal soomlasest sõber kellega koos alustasime HUNL mängimist sõi nuudleid senikaua kuni cashoudid enam ei mõjutanud ja sai 1000NL regulariks.

                      Õnneks mingi aeg suutis ta mulle ka selgeks teha, et fishid on igal tasemel fishid ja ma kaotan potensiaalselt sitaks raha kui ma seda raiskan selle asemel, et investeerida bankrolli ja ülesliikumisse. Kolisin tagasi Türile ema juurde elama, ei ballatsenud, hoidsin kokku, suuremaid oste ei teinud ja 200-1000NL liikumine toimus ainult ~ 6 kuuga.

                      Palju ma võitsin sellega? 200NL teenisin heal juhul $5-6K kuus, tol ajal oleks see summa midstakesis olnud täpselt sama töö ja tundidega $20-25K+ (nüüdsel ajal vast $15K+, bumhuntereid sitaks juurde tulnud ja fishe vähemaks jäänud). Ehk siis 4-5 kordne kasumi kasv puhtalt sellega, et sööd pool aastat makarone, jood pidudel odavamat rummi ja sõidad Sierraga.

                      Ja kui teil on $100K roll ja mängite 100NL - miks? Jah, nagu privador soovitas, targem oleks siis mingi osa panna fondi/investeerida/whatever kui niisama lasta seista, aga palju targem oleks see investeerida endasse ja ülesliikumisse. Teistes mängudes on see natuke keerulisem kui HU bumhunt, sest iga kõrgem tase on ka vastaste taseme poolest raskem, aga 200NL peaks isegi tänapäeval piisavalt fishine olema, et midagi utoopilist selle biitimises ei ole kui kõvasti vaeva näha. Liituge videosaitidega, võtke coach, see investeering tasub ennast ära :)

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #26
                        Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                        Ma tahaks näha venda, kes $100k rolliga 100NL mängib... Ma arvan, et rollinduses olen ma foorumis üks suuremaid nitte ning lihtsalt ei taha liikuda üles kui 100BI arvel, isegi heads-upis!

                        Aga Codeccil on nuudlite point hea ja cashout osas ma ka sellest räägin. Võin mainida, et alguses oligi täpselt sama point seal. Oli kuidagi nii, et osta omale sügavkülm kanakoibi täis, hommiku viskad potti ja sööd liha, lõunaks lakud veel konti ning õhtuks ülejäänud keedetud leemeveest tee puljongit. Ela nii mõned kuud ning lõpus oled baller. See oli siis mustand,s est kui ma midagi kirjutan panen alati kiiresti mõtted kirja, et ära ei unustaks.

                        Siis naljakas. Täna rääkisin pokkerimängijast sõbraga, kes pikalt low-stakes olnud ja ütles, et läheb tööle miski kuueks kuuks, et koguda roll. Küsin, et miks? Ütles, et kõik roll kulub elamise peale. Täpselt sama point: hoia paar kuud karmilt kokku. Karmi all pean silmas kohe karmilt. Ei joo, ei käi väljas söömas, ei osta riideid jne. ning see roll hakkab kasvama - kus ta pääseb. Aga vean kihla, et kui töölt tagasi tuleb on pokkeriskill roostes, rolli managment ikka pask ning on ühel hetkel samas kohas.

                        Isegi kui tahad juua siis seda saab teha odavalt Ennegi 50 eeki eest end kasti joodud :)

                        Omal ajal elasin samasugust elu - olin veel noor ja loll ning võisin nolifeda, nuudleid süüa jne. Nüüd vanust juba oma jagu, vajalik hunnik pappi ära teenitud ja tehtud esma-vajalikud investeeringud ära.

                        Comment

                        • fyte
                          Pokkerihai
                          • Jun 2010
                          • 3378

                          #27
                          Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                          Privadori ja Codecci poolt huvitavad postitused. Huvitaks ka, et kuhu täpsemalt võiks riskivabalt investeerida tulevikus?

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #28
                            Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                            Codeccile veel lisaks niipalju, et kuna ma mängin ainult Starsis/FTP-s siis 100NL-is leiab actionit nagu muda. 200NL-is nats vähem ja alates 400NL on suht vaikus.

                            Ja kui keegi mulle hingehinda (ei viitsi oma elust loobuda niisama) siis $500 algdeposiidiga on aastalõpuks piisav, et 400NL shotte võtta. Ise ka naeran praegu, tegelt piisab vähemast ajast. $500 HU-sse, 1BI kaotad siis lendad 25NL grindid full ringis tagasi ja uuesti ja uuesti kordad tsüklit. Kuu ajaga peaks rolli kindlalt üle $1k saama, hea jooksu puhul on $2k ning järgmisel kahe-kolme kuuga on arvel $5-7k. Oleneb kui palju välja cashida.

                            See on eeldusel, et ma mängin ainult Starsis ja FTP-s. Kui lisada muu toad siis ülesjooks on kiirem. Aga see eeldab rohkem keskendumist ja kole pask on grindida kui segavaid faktoreid on sitaks ning täis noliferinga 10NL-ist aasta lõpuks bummhuntides 400NL jõuda on lumme kusta. Aasta otse nolifer olemine aga mitte :)

                            Comment

                            • qbj0hn
                              Auk on auk. FAKT!
                              • Nov 2008
                              • 7091

                              #29
                              Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                              Väga hea artikkel ja Codecci jutt on täis kuld.
                              Ise olen ka oma limiidi kohta liiga palju ballatsenud ja selleprst ka mis seal salata grind käib mom's basemendis.
                              Aasta alguses võtsin ennast nn enam vähem kokku ja pole praktiliselt väljaski käinud lol.Kahe kuu jooksul 1-2x "väljas" käinud,ennast ainult pidevalt arendanud ja ainult grindinud,ning läheb palju paremini.Varsti ehk olen ennast siit juba välja grindinud :).
                              Ja seda sommi tean isegi kellest Cod rääkis ja see vend on elav näide kuidas tagasihoidlikult elades jõutakse "tippu".
                              Minu teada tegi ta 10k$+ monthe kui ta veel oma vana arvuti peal ja CTR kuvari taga grindis,ning elas vanematega.
                              See rolliga ümber käimine on jah üks väga oluline asi,kui sa just eluaeg ei taha nl sotti jääda.
                              My 2 cents :)
                              Last edited by qbj0hn; 18.02.11, 16:13.

                              Comment

                              • low-flow
                                Klubi Liige
                                • Jul 2009
                                • 1208

                                #30
                                Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

                                Algselt postitas privador Vaata postitust
                                ---
                                ...Suht riskivabalt on võimalik teenida 10% tootlusega. 100k$ nt see teeb juba 10k$ aastas millega saad juba maksta enamus elamisega seotud kulusi...
                                ---
                                Tee sellest kasvõi eraldi teema või vasta lühidalt siia, aga kuidas?? :O Mis on eeldused, mida lugema/õppima peaks? 10% tootlust aastas riskivabalt kõlab mulle veel ahvatlevamalt kui kõige fishisem NL100 FR laud, kus ma iial mänginud olen.



                                Muidu hea artikkel, veel paremad kommentaarid ja lulz @ delfi.

                                Comment

                                Working...