*** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Mr_Kenny
    Vana Tegija
    • Jun 2011
    • 1357

    #211
    Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

    Ma ei tea kas järgneva kohta on mingi teema olnud kuid ei näinud mõtet uut teemat avada (läheb aega modereerimisega jne) seega postitan siia.

    Üks tuttav palus hiljuti et ma talle õpetaks pokkerit mängima ja ma olin nõus. Inimene on täielik võhik sellel alal tõenäoliselt ei tea isegi käte tugevus järjestust jne. Ehk siis kust soovitate alustada tema õpetamist?
    Ma ise mõtlesin et enne spetsiifilise strateegia juurde alustamist tuleks talle mingi pilt ette manada mida ta võib expectida. Tutvustada talle positiivseid/negatiivseid külgi mida oodata, nt stress jne mis kaasneb sellega, tõenäosus et ta reaalset mingit raha hakkab teenima lähitulevikus üsna väike.
    Peale seda põhitõed veits matat, oddse ja muud ning olekski kõik? Mis te arvate mis veel lisada?

    Comment

    • Jäämees
      Vana Tegija
      • Jun 2011
      • 1182

      #212
      Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

      Basics tuleb ju kergelt pigem keskendu mindseti laadsetele teemadele alguses nagu ütlesid expectations.

      See kehtib pm iga asja puhul elus, et kui ootused on õiged st reaalsed kulgeb üleüldine teekond paremini (effektiivsemalt vähem närvesöövalt jne)

      Ise kaldun arvama, et parim asi mindseti koha pealt on õpetada nö letting go of attachment.

      Keskenduma mängitud jaotuse kvaliteedile ja sisule - mitte selle tulemusele.

      Kui inimestel on millegi suhtes õige suhtumine on nad võimelised väga kaugele jõudma.

      Comment

      • Provoker
        Pokkerihai
        • Jan 2009
        • 3067

        #213
        Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

        Kui mindset tundub ok siis järgmisena tuleks formaat valida. Selleskohas on arvamusi erinevadi mis algajale kõige lihtsam. Kõige robotlikum on kindlasti tabeli järgi fr nühkimine kuid kindlasti võib ka millestki muust alustada mis meeldib.

        Comment

        • andu_andu
          Pokkerihai
          • Jan 2009
          • 4050

          #214
          Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

          Algselt postitas Mr_Kenny Vaata postitust
          Ma ei tea kas järgneva kohta on mingi teema olnud kuid ei näinud mõtet uut teemat avada (läheb aega modereerimisega jne) seega postitan siia.

          Üks tuttav palus hiljuti et ma talle õpetaks pokkerit mängima ja ma olin nõus. Inimene on täielik võhik sellel alal tõenäoliselt ei tea isegi käte tugevus järjestust jne. Ehk siis kust soovitate alustada tema õpetamist?
          Ma ise mõtlesin et enne spetsiifilise strateegia juurde alustamist tuleks talle mingi pilt ette manada mida ta võib expectida. Tutvustada talle positiivseid/negatiivseid külgi mida oodata, nt stress jne mis kaasneb sellega, tõenäosus et ta reaalset mingit raha hakkab teenima lähitulevikus üsna väike.
          Peale seda põhitõed veits matat, oddse ja muud ning olekski kõik? Mis te arvate mis veel lisada?
          Kõigepealt peate endale teadvustama, et edukaks pokkerimängijaks saavad inimesed, kellel langevad kokku mitmed spetsiifilised isiksuseomadused ja põhimõtteliselt võib öelda, et enamustel need kokkulangevused puuduvad, seega on legit võimalus, et ka usina töö ja tahtmise korral ei lähe asjad hästi.

          Teiseks tuleb kohe algusest peale panna paika mindset ja sellega pidevalt järjepanu tööd teha ! Põhiasjad siin oleks, et pokkeris pole lihtsat raha, ega kiiret rikastumist. Kõik on puhas töö küsimus, ning tulemused sõltuvad mängitud tundidest, õppimisele kulutatud ajast ning eelpool mainitud tegevuste efektiivusest(coachi põhiline ülesanne). Volüüm, volüüm, volüüm - ilma selleta ei tee mitte midagi. Väga hästi peab inimene endale selgeks tegema variatsiooni, sest see on üks olulisemaid eeldusi.

          Oluline on inimese sügav huvi mängu vastu, selle puudumisel on raske nolifeda pikki nädalaid/kuid. Ma pole kindel, kui suur osa on coachil selle tekitamisel, kuid ma ütlen alati -selleks, et pokkeris jõuda kuhugi peab pokker olema su mõtetes söögi alla ja söögi peale. Kui inimene käib tööl või omab peret, siis tõenäosus edukaks saada väheneb väga palju, sest puhtfüüsiliselt pole võimalik pokkeri peale piisavalt aega kulutada.

          Enda poolt võin veel öelda, et suht tähtis on ka see, et coach ise jagaks biiti väga heal tasemel. Sinupuhul kenny ma seda ei kahtlegi, kuna oled silma jäänud mõistliku tekstiga, aga olen 100% kindel, et sa ei kujuta ette hetkel kui raske saab sinu osa olema kellegi pika-ajalises coachimisprotsessis. Uue mängija seisukohalt on endale coachi saamine peaaegu hädavajalik. Arvan, et inimestel, kellel on hea coach on tõenäosus edukaks pokkerimängijaks saada mitmeid mitmeid kordi suurem kui inimestel, kes omaette pusivad ja alguses väga palju lihtsaid vigu teevad, mida kogenud mängija(coach) välja saab pointida ja mida on suht lihtne vältida. Siinkohal mõtlen enamasti BRMi, sest väga paljudel inimestel ( mina k.a ) saab takistuseks just vale BRM, sest mingi aeg kui kontol on juba XXXX$, siis on selline tunne, et tahaks nii-öelda "proks" hakata ja normaalselt kulutama hakata elu peale ( üürikorter, auto jne ), kuid siin on väga ohtlik konks, sest liiga vara liiga palju cashoutides on kerge tekkima surnud ring, kus cashidki kuus nii palju välja kui keskmisel kuul teenid. Kulutusi tagasi tõmmata on raskem kui neid mitte lasta tekkida liiga vara.

          Selle aasta alguses alustasin põhimõtteliselt ühe nullist peale projektiga. Päris nii algaja ei olnud, et käte tugevusi ja kombinatsioone ei teadnud, aga struktueeritud professionaalse pokkeriga kokkupuude puudus ja mängukogemus oli väga väike mõningane homegame ja online mtt/sng kogemus. Alustas HTHUSNG $3,5. Mul on eriti hea meel selle üle, et alguses tehtud pingutused just esimestes punktides välja toodus valdkondades ( töö/hourly, variatsioon, mindset, BRM, volüüm )on vilja kandnud. 2 korda 7 kuu jooksul on tal olnud selline downer, kus väga mõistliku BRM juures on kaotanud 60-70% oma üles ehitatud rollist( kuni 2 kuud kestvad BE stretchid/downerid ), kuid sellest välja tulnud ja tänu sellele paremini variatsiooni mõistnud hiljem. Hetkel läheb tal hästi ja võin öelda, et tal on Eesti pokkerimängijatest top10 mindset kindlalt ja just seetõttu ma näengi asju väga positiivses suunas. Niipalju võin ka veel öelda, et tühjale lehele on parem hakata asju kirjutama kui juba pooltäis(valesti ) paberile hakata uusi asju kirjutama ja vanu parandama. Inimese skill on tema sisseharjunud asjad, sellepärast ongi äärmiselt oluline kohe algusest peale õiges suunas liikuda coachi abiga.

          Kuskil teemas käis arutelu, et pokker on dead ja mõtetu on tänapäeval seda mängida. BS. Asi on imo lihtsalt selles, et pokker on nii kiires liikumises valdkond ja selleks et profitit näidata peab olema kurvist eespool ja ennast seal hoidma. Endisaegsete regude kahjuks räägibki see sama tühja lehe jutt. Paariaasta taguste teadmistega tänapäeval enam ei crushi, kuna mäng on niivõrd palju edasi läinud ja vanade harjumuste/teadmiste/oskuste ümberformuleerimine on paljude jaoks raskem kui uuelt lehelt alata ja sellepärast tundubki, et liiga palju vaeva nõudev ja eks see nii olegi paljudel juhtudel.

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #215
            Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

            Algselt postitas andu_andu Vaata postitust
            Kõigepealt peate endale teadvustama, et edukaks pokkerimängijaks saavad inimesed, kellel langevad kokku mitmed spetsiifilised isiksuseomadused ja põhimõtteliselt võib öelda, et enamustel need kokkulangevused puuduvad, seega on legit võimalus, et ka usina töö ja tahtmise korral ei lähe asjad hästi.

            Teiseks tuleb kohe algusest peale panna paika mindset ja sellega pidevalt järjepanu tööd teha ! Põhiasjad siin oleks, et pokkeris pole lihtsat raha, ega kiiret rikastumist. Kõik on puhas töö küsimus, ning tulemused sõltuvad mängitud tundidest, õppimisele kulutatud ajast ning eelpool mainitud tegevuste efektiivusest(coachi põhiline ülesanne). Volüüm, volüüm, volüüm - ilma selleta ei tee mitte midagi. Väga hästi peab inimene endale selgeks tegema variatsiooni, sest see on üks olulisemaid eeldusi.

            Oluline on inimese sügav huvi mängu vastu, selle puudumisel on raske nolifeda pikki nädalaid/kuid. Ma pole kindel, kui suur osa on coachil selle tekitamisel, kuid ma ütlen alati -selleks, et pokkeris jõuda kuhugi peab pokker olema su mõtetes söögi alla ja söögi peale. Kui inimene käib tööl või omab peret, siis tõenäosus edukaks saada väheneb väga palju, sest puhtfüüsiliselt pole võimalik pokkeri peale piisavalt aega kulutada.

            Enda poolt võin veel öelda, et suht tähtis on ka see, et coach ise jagaks biiti väga heal tasemel. Sinupuhul kenny ma seda ei kahtlegi, kuna oled silma jäänud mõistliku tekstiga, aga olen 100% kindel, et sa ei kujuta ette hetkel kui raske saab sinu osa olema kellegi pika-ajalises coachimisprotsessis. Uue mängija seisukohalt on endale coachi saamine peaaegu hädavajalik. Arvan, et inimestel, kellel on hea coach on tõenäosus edukaks pokkerimängijaks saada mitmeid mitmeid kordi suurem kui inimestel, kes omaette pusivad ja alguses väga palju lihtsaid vigu teevad, mida kogenud mängija(coach) välja saab pointida ja mida on suht lihtne vältida. Siinkohal mõtlen enamasti BRMi, sest väga paljudel inimestel ( mina k.a ) saab takistuseks just vale BRM, sest mingi aeg kui kontol on juba XXXX$, siis on selline tunne, et tahaks nii-öelda "proks" hakata ja normaalselt kulutama hakata elu peale ( üürikorter, auto jne ), kuid siin on väga ohtlik konks, sest liiga vara liiga palju cashoutides on kerge tekkima surnud ring, kus cashidki kuus nii palju välja kui keskmisel kuul teenid. Kulutusi tagasi tõmmata on raskem kui neid mitte lasta tekkida liiga vara.

            Selle aasta alguses alustasin põhimõtteliselt ühe nullist peale projektiga. Päris nii algaja ei olnud, et käte tugevusi ja kombinatsioone ei teadnud, aga struktueeritud professionaalse pokkeriga kokkupuude puudus ja mängukogemus oli väga väike mõningane homegame ja online mtt/sng kogemus. Alustas HTHUSNG $3,5. Mul on eriti hea meel selle üle, et alguses tehtud pingutused just esimestes punktides välja toodus valdkondades ( töö/hourly, variatsioon, mindset, BRM, volüüm )on vilja kandnud. 2 korda 7 kuu jooksul on tal olnud selline downer, kus väga mõistliku BRM juures on kaotanud 60-70% oma üles ehitatud rollist( kuni 2 kuud kestvad BE stretchid/downerid ), kuid sellest välja tulnud ja tänu sellele paremini variatsiooni mõistnud hiljem. Hetkel läheb tal hästi ja võin öelda, et tal on Eesti pokkerimängijatest top10 mindset kindlalt ja just seetõttu ma näengi asju väga positiivses suunas. Niipalju võin ka veel öelda, et tühjale lehele on parem hakata asju kirjutama kui juba pooltäis(valesti ) paberile hakata uusi asju kirjutama ja vanu parandama. Inimese skill on tema sisseharjunud asjad, sellepärast ongi äärmiselt oluline kohe algusest peale õiges suunas liikuda coachi abiga.

            Kuskil teemas käis arutelu, et pokker on dead ja mõtetu on tänapäeval seda mängida. BS. Asi on imo lihtsalt selles, et pokker on nii kiires liikumises valdkond ja selleks et profitit näidata peab olema kurvist eespool ja ennast seal hoidma. Endisaegsete regude kahjuks räägibki see sama tühja lehe jutt. Paariaasta taguste teadmistega tänapäeval enam ei crushi, kuna mäng on niivõrd palju edasi läinud ja vanade harjumuste/teadmiste/oskuste ümberformuleerimine on paljude jaoks raskem kui uuelt lehelt alata ja sellepärast tundubki, et liiga palju vaeva nõudev ja eks see nii olegi paljudel juhtudel.
            Supper!

            Selle tühja lehe jutu koha pealt olen nõus algajatel aga näiteks need vana-prod see paika ei pea. Ma arvan, et ma olen parim näide seda rääkima, sest ma ise peangi ennast old-school proks.

            Ühesõnaga vanad, nimetame neid old-school prodeks, võitsid kunagi päris hästi siis lõpetasid õppimise ja pokkerit natuke vähem (ballatsemise periood). Siis nüüd uuesti mängutulles tulemused on kesised või üleüldse negatiivsed ja siis ei süüdistata ju kunagi ennast vaid hoopis vastaseid. Teised on saanud paremaks, raha ei ole jne. Samuti on ego suur, et teha vajadusel moove väiksematesse limiitidessse või hoopis restart ja alustada from-the-scratch.

            Nagu ütlesin: ise pean ennast vanaks-proks ja mängu (ring-game) ma 90% tõenäosusega enam ei biidi. Seepärast ma tahakski tõestada nii endale, kui ka teistele, et on võimalus alustada algusest. Iseasi, muidugi, kas tänapäeval mu isikuomadused sobivad.

            See, et kõigile pokker ei sobi - täiega nõus ja millega veel rohkem nõus: pokkeri jaoks on vaja mängule huvi. Täiendaks niipalju, et mängu huvi ei ole raha teenimine vaid hoopistükkis reaalne huvi pokkeri kui võistlusmomendi jaoks. Kui sa oled mängija, kes downswingis küsib: kaua võib ja kaua see jooks kehtib ning hakkad postitama foorumisse graafikudi, et mitu tuhad kätt te olete halvasti jooksnud siis see on märk, kus sa oled raha jaoks. Kui sa hakkad endalt küsima või postitama foorumisse, et MIKS ja MIS ma valesti teen ning küsid targemate käest nõu, uurid ja puurid, siis on mäng sinu jaoks.

            Aga see mõtemall vanadusega muutub. Küsimuseks ei jää mäng vaid tulevik: andu_andu, kas sina näiteks kujutad end ette 40. aastasel online-pokkerit mängimas?

            Comment

            • Mr_Kenny
              Vana Tegija
              • Jun 2011
              • 1357

              #216
              Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

              Pole ammu ühtegi nii head posti lugenud, ty Andu!

              Comment

              • Rigged
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 2535

                #217
                Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                Nice post

                Comment

                • q_q
                  dibs esimesele naisele, kes siia satub
                  • Jan 2011
                  • 6303

                  #218
                  Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                  Algselt postitas ranka Vaata postitust
                  Ühesõnaga vanad, nimetame neid old-school prodeks, võitsid kunagi päris hästi siis lõpetasid õppimise ja pokkerit natuke vähem (ballatsemise periood). Siis nüüd uuesti mängutulles tulemused on kesised või üleüldse negatiivsed ja siis ei süüdistata ju kunagi ennast vaid hoopis vastaseid. Teised on saanud paremaks, raha ei ole jne. Samuti on ego suur, et teha vajadusel moove väiksematesse limiitidessse või hoopis restart ja alustada from-the-scratch.
                  ja siis v6tavad need oma vanad tulemused v2lja ja hakkavad coachima, lol

                  Comment

                  • hotcocacola
                    HTCCACLA
                    • Oct 2008
                    • 14473

                    #219
                    Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                    Väga hea post Andu!

                    Comment

                    • noname
                      Purjus foorumlaste kaitseingel :P
                      • Oct 2009
                      • 2366

                      #220
                      Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                      Algselt postitas q_q Vaata postitust
                      ja siis v6tavad need oma vanad tulemused v2lja ja hakkavad coachima, lol
                      või stake küsima


                      Hästi öeldud andu.

                      Comment

                      • Tipner
                        Räme Fish
                        • Apr 2010
                        • 11

                        #221
                        Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                        täielik kuld!!!!

                        Comment

                        • Konso
                          Grinder
                          • Nov 2009
                          • 936

                          #222
                          Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                          Kuskil teemas käis arutelu, et pokker on dead ja mõtetu on tänapäeval seda mängida. BS. Asi on imo lihtsalt selles, et pokker on nii kiires liikumises valdkond ja selleks et profitit näidata peab olema kurvist eespool ja ennast seal hoidma. Endisaegsete regude kahjuks räägibki see sama tühja lehe jutt. Paariaasta taguste teadmistega tänapäeval enam ei crushi, kuna mäng on niivõrd palju edasi läinud ja vanade harjumuste/teadmiste/oskuste ümberformuleerimine on paljude jaoks raskem kui uuelt lehelt alata ja sellepärast tundubki, et liiga palju vaeva nõudev ja eks see nii olegi paljudel juhtudel.
                          Väga hea lõik

                          Comment

                          • q_q
                            dibs esimesele naisele, kes siia satub
                            • Jan 2011
                            • 6303

                            #223
                            Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                            lol obv 6ige jutt samas k6ik common sense kes v2hegi nooti tajub ja juba siit foorumsit samalaadne tekst mitu korda l2bi k2inud nt codecci teemas vist

                            niiet ei saa aru suurest vaimustusest lol, suht overrate-ite prgu

                            Comment

                            • q_q
                              dibs esimesele naisele, kes siia satub
                              • Jan 2011
                              • 6303

                              #224
                              Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                              not hating aga nagu andu ytles m6nest lihtsalt ei saa head pokkerim2ngijat ja k6ik

                              kes igakuu 2/3 oma 25nl winnigutest maha joob siis vaevalt peale selle artikli lugemist midagi muutub niiet ei n2e m6tet igal pool seda "reklaamida" ja artkleid teha jne

                              Comment

                              • q_q
                                dibs esimesele naisele, kes siia satub
                                • Jan 2011
                                • 6303

                                #225
                                Re: *** Üldine Pakun/Otsin Coachi Teema ***

                                nagu yks gamer 6elnud

                                "you're pro or you're a noob. so easy, that's life"

                                Comment

                                Working...