Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.
Njah näha, et tavalised delfi kommarid siin ka koos.
Loogiline, et võrgutasu on suurem kui elektri enda hind. Kuna elekter tuleb sisuliselt tasuta. Piisab ainult peaaegu tasuta saadud põlevkivi ahju ajada ja ongi olemas. Ainuke kulu on ongi jaama hooldus ja põlevkivi transport kaevandamine.
Vaadake parem, mis maksab vase kilo kuusakoskis juba vanametallina ja mis maksab poes uue kaabli meeter ja mis maksab üks uus alajaam. Samas tuleb EE ka liine hooldada, ehk kõige lihtsamalt öeldes kasvõi võsast puudest puhastada iga 5 aasta tagant. Ja see ei ole odav lõbu, kui liin peab postist mõlemale poole puhas olema vähemalt 25 või 10 meetrit olevalt liini võimsusest. Liini kilomeetreid on tuhandeid. Samamoodi kuulub võrgutasu alla ka arveldamine. Kui EE andmebaasi programm, mille proges Oracle maksis ise juba 9 miljonit eurot. Kui kallid on tegelikult voolu arvestid (eriti uued kaugloetavad) ja mis maksab nende vahetus peale taatlusaja ületamist. Mis maksab rikke brigaadide ülevalpidamine. Enamus Eesti võrgust on ehitatud ammusel vene ajal see vajab pidevalt hooldust ja uuendamist. Eestis reeglina saad sa Kapa Kohila suvilasse ka voolu, samas Soomlased kasutavad sellistes kohtades vedelkütuse genekaid kuna liitumine on liiga kallis. Jne jne
Jah tõesti elektri tarbimine on meie palkade juures väga kallis ja Eesti Energia on ikkagi AS mitte MTÜ
Njah näha, et tavalised delfi kommarid siin ka koos.
Loogiline, et võrgutasu on suurem kui elektri enda hind. Kuna elekter tuleb sisuliselt tasuta. Piisab ainult peaaegu tasuta saadud põlevkivi ahju ajada ja ongi olemas. Ainuke kulu on ongi jaama hooldus ja põlevkivi transport kaevandamine.
Vaadake parem, mis maksab vase kilo kuusakoskis juba vanametallina ja mis maksab poes uue kaabli meeter ja mis maksab üks uus alajaam. Samas tuleb EE ka liine hooldada, ehk kõige lihtsamalt öeldes kasvõi võsast puudest puhastada iga 5 aasta tagant. Ja see ei ole odav lõbu, kui liin peab postist mõlemale poole puhas olema vähemalt 25 või 10 meetrit olevalt liini võimsusest. Liini kilomeetreid on tuhandeid. Samamoodi kuulub võrgutasu alla ka arveldamine. Kui EE andmebaasi programm, mille proges Oracle maksis ise juba 9 miljonit eurot. Kui kallid on tegelikult voolu arvestid (eriti uued kaugloetavad) ja mis maksab nende vahetus peale taatlusaja ületamist. Mis maksab rikke brigaadide ülevalpidamine. Enamus Eesti võrgust on ehitatud ammusel vene ajal see vajab pidevalt hooldust ja uuendamist. Eestis reeglina saad sa Kapa Kohila suvilasse ka voolu, samas Soomlased kasutavad sellistes kohtades vedelkütuse genekaid kuna liitumine on liiga kallis. Jne jne
Jah tõesti elektri tarbimine on meie palkade juures väga kallis ja Eesti Energia on ikkagi AS mitte MTÜ
Comment