Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kallekusta
    Grinder
    • May 2012
    • 603

    #751
    Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

    Njah näha, et tavalised delfi kommarid siin ka koos.

    Loogiline, et võrgutasu on suurem kui elektri enda hind. Kuna elekter tuleb sisuliselt tasuta. Piisab ainult peaaegu tasuta saadud põlevkivi ahju ajada ja ongi olemas. Ainuke kulu on ongi jaama hooldus ja põlevkivi transport kaevandamine.

    Vaadake parem, mis maksab vase kilo kuusakoskis juba vanametallina ja mis maksab poes uue kaabli meeter ja mis maksab üks uus alajaam. Samas tuleb EE ka liine hooldada, ehk kõige lihtsamalt öeldes kasvõi võsast puudest puhastada iga 5 aasta tagant. Ja see ei ole odav lõbu, kui liin peab postist mõlemale poole puhas olema vähemalt 25 või 10 meetrit olevalt liini võimsusest. Liini kilomeetreid on tuhandeid. Samamoodi kuulub võrgutasu alla ka arveldamine. Kui EE andmebaasi programm, mille proges Oracle maksis ise juba 9 miljonit eurot. Kui kallid on tegelikult voolu arvestid (eriti uued kaugloetavad) ja mis maksab nende vahetus peale taatlusaja ületamist. Mis maksab rikke brigaadide ülevalpidamine. Enamus Eesti võrgust on ehitatud ammusel vene ajal see vajab pidevalt hooldust ja uuendamist. Eestis reeglina saad sa Kapa Kohila suvilasse ka voolu, samas Soomlased kasutavad sellistes kohtades vedelkütuse genekaid kuna liitumine on liiga kallis. Jne jne

    Jah tõesti elektri tarbimine on meie palkade juures väga kallis ja Eesti Energia on ikkagi AS mitte MTÜ

    Comment

    • timz0333
      Pokkeritark
      • Mar 2009
      • 6322

      #752
      Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

      KW/H hind on tõesti tasuta, kuule mine lõika puid liinide ümbert kallekusta!

      Comment

      • kallekusta
        Grinder
        • May 2012
        • 603

        #753
        Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

        Njah Kirjutad pika jutu ja jollerid ei saa ikka aru. ELEKTERI TOOTMINE ei olegi nii kallis kui on SELLE KOHALE TOIMETAMINE
        Ja ELEKTRI TOOTMINE ongi EE le peaaegu tasuta (kuna riik annab toorme, ehk põlevkivi praktiselt tasuta) võrreldes selle kuluga, mis on SELLE KOHALE TOIMETAMINE.

        Nafta puurtornis ei maksa ka pumbatud liiter sittagi võrreldes sellega, mis ta maksab meie tanklates. Ja vedelkütust on kõvasti lihtsam transportida kui elektrit.

        Liinide kogupikkus on 61 000 km + põhivõrk Eestis. Jätkub sulle ka lõigata.

        Comment

        • Potsataja
          õilishing
          • Oct 2008
          • 5270

          #754
          Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

          Kalle3kusta postitusega seoses meenub mulle ennekõike maamaks vs. liinide "talumistasu". Imo on maaomanikud suht idioodid, kui maksavad Elektrilevile peale.

          Comment

          • nikitheone
            Mr. Puujalg
            • Aug 2009
            • 6446

            #755
            Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

            tänud kallekustale, mulle tegi küll asja selgeks.
            &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

            Comment

            • qbj0hn
              Auk on auk. FAKT!
              • Nov 2008
              • 7091

              #756
              Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

              Jamh, aga selle teadmisega pole midagi peale hakkata.

              Comment

              • kallekusta
                Grinder
                • May 2012
                • 603

                #757
                Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                Liinide talumistasu on tõesti naeruväärselt väike (loe pm olematud sendid). Aga samas on nööril kaks otsa. Kui see oleks mõistlik siis oleks ka see võrgutasu veel kallim ja KW/H veel kallim.

                Comment

                • kallekusta
                  Grinder
                  • May 2012
                  • 603

                  #758
                  Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                  Njah näha, et tavalised delfi kommarid siin ka koos.

                  Loogiline, et võrgutasu on suurem kui elektri enda hind. Kuna elekter tuleb sisuliselt tasuta. Piisab ainult peaaegu tasuta saadud põlevkivi ahju ajada ja ongi olemas. Ainuke kulu on ongi jaama hooldus ja põlevkivi transport kaevandamine.

                  Vaadake parem, mis maksab vase kilo kuusakoskis juba vanametallina ja mis maksab poes uue kaabli meeter ja mis maksab üks uus alajaam. Samas tuleb EE ka liine hooldada, ehk kõige lihtsamalt öeldes kasvõi võsast puudest puhastada iga 5 aasta tagant. Ja see ei ole odav lõbu, kui liin peab postist mõlemale poole puhas olema vähemalt 25 või 10 meetrit olevalt liini võimsusest. Liini kilomeetreid on tuhandeid. Samamoodi kuulub võrgutasu alla ka arveldamine. Kui EE andmebaasi programm, mille proges Oracle maksis ise juba 9 miljonit eurot. Kui kallid on tegelikult voolu arvestid (eriti uued kaugloetavad) ja mis maksab nende vahetus peale taatlusaja ületamist. Mis maksab rikke brigaadide ülevalpidamine. Enamus Eesti võrgust on ehitatud ammusel vene ajal see vajab pidevalt hooldust ja uuendamist. Eestis reeglina saad sa Kapa Kohila suvilasse ka voolu, samas Soomlased kasutavad sellistes kohtades vedelkütuse genekaid kuna liitumine on liiga kallis. Jne jne

                  Jah tõesti elektri tarbimine on meie palkade juures väga kallis ja Eesti Energia on ikkagi AS mitte MTÜ

                  Comment

                  • inward
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 6275

                    #759
                    Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                    Lihtsalt kallekustale täpsustuseks, et näiteks kõrgpingeliinide puhul on see nõutav vahe ühele küljele 40m. Tollal kui neid ehitati, siis meie mets jäi sellele alale. EE pakkus, et ise korraldavad metsa maha võtmise ja maksavad meile kompensatsiooni, mis ilmselgelt ei olnud metsa õiges vääringus nö. Mõistlikum oli mets ise maha võtta ja ära müüa. Usun, et paljud inimesed kellel aega ja viitsimist ei olnud, esimest teed ka läksid. Aga see selleks, uued liinid oli vaja ehitada ja mis seal ikka.

                    Comment

                    • nikitheone
                      Mr. Puujalg
                      • Aug 2009
                      • 6446

                      #760
                      Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                      Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
                      Jamh, aga selle teadmisega pole midagi peale hakkata.
                      ikka on huvitav teada asju
                      &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #761
                        Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                        Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                        Liinide talumistasu on tõesti naeruväärselt väike (loe pm olematud sendid). Aga samas on nööril kaks otsa. Kui see oleks mõistlik siis oleks ka see võrgutasu veel kallim ja KW/H veel kallim.
                        Eestis elades on oluline teada, et kui enamus hindu on arenenud Euroopa tasemel, siis tööjõukulud on nii 25% sellest. Elektrilevi puhul moodustavad tööjõukulud ja talumistasud massiivse osa püsikuludest, seega tahaks ma teada, milline on nende osakaal näiteks Skandinaavia vs. Eesti võrdluses.

                        Comment

                        • kallekusta
                          Grinder
                          • May 2012
                          • 603

                          #762
                          Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                          Ei oska sellele võrdlust tuua. EEs peaks olema tööl koos kaevuritega ca 8000 kuni 9000 inimest ja alajaamasid ca 19 000 tk. Nii, et tegemist on Eesti mõistes ülisuure tööandjaga.

                          Comment

                          • adam_q
                            Vana Tegija
                            • Feb 2009
                            • 1453

                            #763
                            Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                            mingi äraspidine majandusloogika toimub elektriturul.
                            mittemidagi teades, kellele liinid kuuluvad n shit, tundub kummaline, et konkurentsitingimustes hinnad tõusevad? wtf?

                            Comment

                            • Dnbftw
                              Pokkerihai
                              • Jul 2010
                              • 1808

                              #764
                              Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                              Inimeste võimetus googeldada. Peale sotsvõrgustikes hängimise ei osata arvuti taga emmigi teha.

                              Comment

                              • ninasarvik
                                Jube Noob
                                • May 2011
                                • 124

                                #765
                                Re: Igapäevased asjad mis teid tilti ajavad.

                                Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
                                Inimeste võimetus googeldada. Peale sotsvõrgustikes hängimise ei osata arvuti taga emmigi teha.
                                +1
                                Enamik tuttvaid/inimesi ei oskaks nagu arvutiga üleüldse miskit teha. Kõikvõimalikud googeldamised, downloadimised ja isegi erinevateese kohatdesse registreerumised.

                                Comment

                                Working...