Re: Võrkturundus (püramiidiskeemid)
Täitsa huvitav teema siin avatud. Olen ka eluaeg selliste nn püramiidskeemide suhtes väga skeptiline olnud. Kodukohas kunagi mõned nooremad tüdrukud tegelesid ka Mona Vie mahladega ja siis sai nende üle naerdud, et mis sitta nad müüvad ja kuidas nad sinna ikkagi sattusid ja omadega perse kukkusid ning inimesi värvata üritasid.
Vaatan siin on natukene seda kohviteemat ka lahatud. Ütlen kohe, et ei hakka midagi reklaamima ja propageerima, aga tegelen ise ka mõnda aega selle sama kohvideelaga. Paljud ütlevad selle kohta püramiid-, võrk-, otseturundus. Nimetagem seda kuidas siis tahes.
Tahtsin mainida lihtsalt, et võrkturunduse maine on siin Eestis väga alla käinud just selliste tegijate poolt nagu Mona Vie, mingid tolmuimeja müüjad või mis iganes huinjaa ja inimesed on kõige sellise sarnase suhtes väga skeptilised ning eemalehoidvad, kuna meedias kajastatakse ka pidevalt, et kes on petta saanud ja järjekordne skeem. On ka olemas väga okeid firmad, mis pakuvadki solid tooteid. Nagu siin eelpool mainitud, on ka Oriflame, Tupperware, Avon võrk- ehk otseturundusvõrk. Need tooted on ju okeid ja inimesed ostavad neid.
Tüüpilise püramiidskeemi kontseptsioon seisneb selles, et tuleb värvata inimesi, kes omakorda värbavad jälle inimesi ja siis teenitakse raha ülemistele tippudele. Otsest toodet nagu polegi või on mingi huinjaa jälle välja mõeldud nagu see mona vie mahl. Mingi aeg need toimivadki, kuni inimesed enam ei liitu siis läheb perse jälle ja tehakse uus püramiid...
Miks mulle see kohvi teema meeldib on, et siin on hea toode mida inimestele pakkuda ja ma usun sellesse. Ma ei suudakski inimestele, eriti sõpradele mingit paska tutvustada ega müüa. Ma mõistan hästi mis on püramiid, selle kohta võib ka püramiid öelda, kui tahate. Keegi tõi ka varasemates postitustes selle Maxima näite...aga terve elu ongi ju püramiid. Igalpool teenitakse oma suurtele ülemustele pappi, ole kasvõi mingisugune lihtlabane hooldustehnik või mäki teenindaja.
Kohviäri prioriteediks ongi klientuuri suurendamine/laiendamine, inimestele kohvi müüa ja seda pakkuda, mitte inimesi ärisse kutsuda.
Pealegi on vähesed firmad mis kuuluvad Eesti Otsemüügi Assotsiatsiooni. See kohvideela kuulub sinna, lisaks Oriflame, Avon ja nüüd lõpuks aastate pingutusega sai Amway ka liikmeks.
Keegi mulle kiiret ja suurt raha pole kähku selle äriga seoses välja pakkunud. Mina võrdleks seda võrkturundust natukene pokkeriga. Miks? Tulemused tulevad pikema perspektiivi peale, paljud tulevadki ärisse, et kiirelt ratsa rikkaks saada ja pappi hakkab kohe sitaks peale pritsima, aga mis tegelikkus on, et nad feilivad ja kaotavad motivatsiooni ning loobuvad. Pokkeriga on sama, paljud tulevad suures õhinas rikkust taga otsima, aga kuna puuduvad teadmised, oskused ja kogemused, kaotatakse kogu oma raha ja öeldakse, et see on õnnemäng. Täpselt nagu pokkeriga, tuleb ka äris ennast pidevalt koolitada, materjale lugeda, selle asjaga pidevalt tegeleda ning aega pühendada ja keskenduda pikema perspektiivi tulemustele. Kohe, kiirelt ja palju ei tule elust kuidagi, kui just lotoga ei võida.
Võrgu äriga ongi nii, et kui sa midagi ei tee siis ei tule ka raha. Sinna peab sitaks aega pühendama ja asja tegema siis hakkavad ka tulemused tulema.
Ma poleks elu sees arvanud, et minust saaks müügimees. Aga kuna mu head sõbrad on ka seal siis saan nendega nagunii koos aega veeta ja koos äri ajada.
Mu tavatöö juures inimesed pidevalt halavad, et palk on väike ja hinnad on kallid ja elu on kallis, aga mitte keegi ei tee selleks midagi, et nende elu parem oleks, isegi tööl nad lebotavad. Seega proovisingi midagi muud oma tavatöö kõrvalt. Minule lihtsalt uus väljakutse, kas saan sellise asjaga üldse hakkama ja kui normaalselt juba taskuraha hakkan teenima siis see on igati positiivne. Tuleb lihtsalt ise järjepidav olla.
Suuri ja erilisi tulemusi pole ma veel saavutanud, kuna lihtsalt pole jõudnud töö ja koolituste kõrvalt sellesse nii palju aega pühendada. Aga siiamaani olen väga rahul, just enesearengu koha pealt ja kindlasti ka uute ja vahvate tutvuste pärast. Kui äri perse läheb siis vähemalt tutvused ja kogemused jäävad alles. See on see, mida keegi sult ära võtta ei saa.
Ärge liigitage lihtsalt kõike ühte patta ja vaadake asju ka teise nurga alt, sest üldiselt inimesed puhtalt oma ignorantsusest panevad sama teema lihtsalt ühe kella külge ja ütlevad see on halb ja kole.
Loodan, et keegi mind nüüd risti ei löö. Avaldasin lihtsalt oma arvamust, miks ma seda teen. Cheers. :- )
Täitsa huvitav teema siin avatud. Olen ka eluaeg selliste nn püramiidskeemide suhtes väga skeptiline olnud. Kodukohas kunagi mõned nooremad tüdrukud tegelesid ka Mona Vie mahladega ja siis sai nende üle naerdud, et mis sitta nad müüvad ja kuidas nad sinna ikkagi sattusid ja omadega perse kukkusid ning inimesi värvata üritasid.
Vaatan siin on natukene seda kohviteemat ka lahatud. Ütlen kohe, et ei hakka midagi reklaamima ja propageerima, aga tegelen ise ka mõnda aega selle sama kohvideelaga. Paljud ütlevad selle kohta püramiid-, võrk-, otseturundus. Nimetagem seda kuidas siis tahes.
Tahtsin mainida lihtsalt, et võrkturunduse maine on siin Eestis väga alla käinud just selliste tegijate poolt nagu Mona Vie, mingid tolmuimeja müüjad või mis iganes huinjaa ja inimesed on kõige sellise sarnase suhtes väga skeptilised ning eemalehoidvad, kuna meedias kajastatakse ka pidevalt, et kes on petta saanud ja järjekordne skeem. On ka olemas väga okeid firmad, mis pakuvadki solid tooteid. Nagu siin eelpool mainitud, on ka Oriflame, Tupperware, Avon võrk- ehk otseturundusvõrk. Need tooted on ju okeid ja inimesed ostavad neid.
Tüüpilise püramiidskeemi kontseptsioon seisneb selles, et tuleb värvata inimesi, kes omakorda värbavad jälle inimesi ja siis teenitakse raha ülemistele tippudele. Otsest toodet nagu polegi või on mingi huinjaa jälle välja mõeldud nagu see mona vie mahl. Mingi aeg need toimivadki, kuni inimesed enam ei liitu siis läheb perse jälle ja tehakse uus püramiid...
Miks mulle see kohvi teema meeldib on, et siin on hea toode mida inimestele pakkuda ja ma usun sellesse. Ma ei suudakski inimestele, eriti sõpradele mingit paska tutvustada ega müüa. Ma mõistan hästi mis on püramiid, selle kohta võib ka püramiid öelda, kui tahate. Keegi tõi ka varasemates postitustes selle Maxima näite...aga terve elu ongi ju püramiid. Igalpool teenitakse oma suurtele ülemustele pappi, ole kasvõi mingisugune lihtlabane hooldustehnik või mäki teenindaja.
Kohviäri prioriteediks ongi klientuuri suurendamine/laiendamine, inimestele kohvi müüa ja seda pakkuda, mitte inimesi ärisse kutsuda.
Pealegi on vähesed firmad mis kuuluvad Eesti Otsemüügi Assotsiatsiooni. See kohvideela kuulub sinna, lisaks Oriflame, Avon ja nüüd lõpuks aastate pingutusega sai Amway ka liikmeks.
Keegi mulle kiiret ja suurt raha pole kähku selle äriga seoses välja pakkunud. Mina võrdleks seda võrkturundust natukene pokkeriga. Miks? Tulemused tulevad pikema perspektiivi peale, paljud tulevadki ärisse, et kiirelt ratsa rikkaks saada ja pappi hakkab kohe sitaks peale pritsima, aga mis tegelikkus on, et nad feilivad ja kaotavad motivatsiooni ning loobuvad. Pokkeriga on sama, paljud tulevad suures õhinas rikkust taga otsima, aga kuna puuduvad teadmised, oskused ja kogemused, kaotatakse kogu oma raha ja öeldakse, et see on õnnemäng. Täpselt nagu pokkeriga, tuleb ka äris ennast pidevalt koolitada, materjale lugeda, selle asjaga pidevalt tegeleda ning aega pühendada ja keskenduda pikema perspektiivi tulemustele. Kohe, kiirelt ja palju ei tule elust kuidagi, kui just lotoga ei võida.
Võrgu äriga ongi nii, et kui sa midagi ei tee siis ei tule ka raha. Sinna peab sitaks aega pühendama ja asja tegema siis hakkavad ka tulemused tulema.
Ma poleks elu sees arvanud, et minust saaks müügimees. Aga kuna mu head sõbrad on ka seal siis saan nendega nagunii koos aega veeta ja koos äri ajada.
Mu tavatöö juures inimesed pidevalt halavad, et palk on väike ja hinnad on kallid ja elu on kallis, aga mitte keegi ei tee selleks midagi, et nende elu parem oleks, isegi tööl nad lebotavad. Seega proovisingi midagi muud oma tavatöö kõrvalt. Minule lihtsalt uus väljakutse, kas saan sellise asjaga üldse hakkama ja kui normaalselt juba taskuraha hakkan teenima siis see on igati positiivne. Tuleb lihtsalt ise järjepidav olla.
Suuri ja erilisi tulemusi pole ma veel saavutanud, kuna lihtsalt pole jõudnud töö ja koolituste kõrvalt sellesse nii palju aega pühendada. Aga siiamaani olen väga rahul, just enesearengu koha pealt ja kindlasti ka uute ja vahvate tutvuste pärast. Kui äri perse läheb siis vähemalt tutvused ja kogemused jäävad alles. See on see, mida keegi sult ära võtta ei saa.
Ärge liigitage lihtsalt kõike ühte patta ja vaadake asju ka teise nurga alt, sest üldiselt inimesed puhtalt oma ignorantsusest panevad sama teema lihtsalt ühe kella külge ja ütlevad see on halb ja kole.
Loodan, et keegi mind nüüd risti ei löö. Avaldasin lihtsalt oma arvamust, miks ma seda teen. Cheers. :- )
Comment