Nõuandeid auto ostmisel!

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Kotkas1000
    Pokkerihai
    • Nov 2009
    • 2305

    #916
    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    On vana teada-tuntud rusikareegel, et diisli ostmine ja ülalpidamine muutub kasumlikuks alates 50000km aastase läbisõidu korral.

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #917
      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

      Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
      On vana teada-tuntud rusikareegel, et diisli ostmine ja ülalpidamine muutub kasumlikuks alates 50000km aastase läbisõidu korral.
      see 50k tundub overkill. ise valisin diisli 1,5a tagasi. 30k sõidan aastas. kütusekulu automaadiga masinatel (ilma ei soovi) sama mudeli juures eriti tallinnas tipptundidel "kihutades" on pea 2x! igatahes endal teeb see 30k läbisõidu juures ca €1,5-€2k aastas kütuselt! ja hoolduskulud on esimesed 1,5a endal olnud igatahes müstiliselt madalad. kui peaks ka mingi €1k ootamatu laks tulema vms oleks ikkagi + ja selliseid ootamatuid lakse tuleb bensukal samamoodi

      mu kogemusel räägivad diislite müstilistest kuludest need, kes ei olegi diislit omanud. need aga, kes on, miskipärast bensukale ei taha üle minna...

      kui sõitmist palju pole, siis muidugi
      Last edited by pastilaa; 15.12.13, 13:46.

      Comment

      • Dnbftw
        Pokkerihai
        • Jul 2010
        • 1808

        #918
        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

        Sõitsin 3 aastat gaasiseadmega Audiga, circa 7€/100 km. Aastane läbisõit 25k km kanti. Gaasiga sõites oleks rahaline kulu 5250 euri, bensuga oleks tulnud 7800 euri umb (panin valemis bensuhinnaks 1,3, tho oli siin kõvasti kõrgem pikka aega). Loomulikult pidi bensu pealt käivitama ja eks sai ka selle kütusega vuratud, 2000 euri kanti sai vast kokku hoitud. Oleks vist suhteliselt sama tulnud, mis dislaga sõita.

        Nüüd on tavaline bensukas ja sõitma minnes tuleb lunastada 100 km kohta 11€.

        Diislit osta ei taha, eks õudusjutud on oma töö teinud.

        Comment

        • pastilaa
          kuum poiss
          • Apr 2009
          • 7518

          #919
          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

          Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
          Diislit osta ei taha, eks õudusjutud on oma töö teinud.
          enda sõprade pealt ei tea ühtegi õuduslugu viimased 10a jooksul. need, kellel uuemad korralikud diislid olnud ja kes ka korralikest tanklatest tangivad.

          Comment

          • Dnbftw
            Pokkerihai
            • Jul 2010
            • 1808

            #920
            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

            Eks viga minu tutvusringkonnas, maal on kõigil odavad dislad. Küll ei lähe seest soojaks talvel ja sadamuudhäda, vale võrrelda uuemate diislitega.

            Kunagi aastaid tagasi olin ühes Eesti juhtiva kütusefirma peakontoris tööl. Suuremates tanklates oli igakuine kütteläbivool bensul(95 oktaanarvuga) 150k liitrit umbes, dislal aga juba poole vähem. Nii, et võib teha järelduse, et Eestis pigem eelistatakse bensukaid.

            Comment

            • redddman10
              Grinder
              • Aug 2010
              • 703

              #921
              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

              Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
              Selle Peugotiga pole midagi peale hakata. See 3.0 bensukas automaat ei astu essugi edasi, rüüpab metsikult kütust ja kolmandaks on see auto 8 kuud seisnud. Ei taha ükski auto niikaua seismist. Ilmselt tahab alla ladumist rohkemgi kui ostuhind.

              Aga ise ei oska ka midagi soovitada. Oleneb läbisõidust. Kui aastas 15-20k ära tuleb, siis võib ju mõelda diisli peale aga bensukas tuleb tihti täpselt sama välja. Dislaga hoiad kütuse pealt kokku aga remont diislil teeb selle vahe tasa suht ruttu. No muidugi oleneb isendist ka.

              Hoiaks eemale ka atm kastidest, sest selle remonti nii vanadel autodel polegi tihti mõtet teha. Juhul kui lagunema hakkab.

              2k eest midagi korraliku nagunii ei saa. Pole nagu erilist valikut.
              sitt jutt et 2k eest midagi korralikku ei saa.millest selline väide? ise ostsin enda Passati 1.8 turbo 1900 euri eest.nelja aasta peale olen remondi peale pannud mingi 1k euri umbes.oleks vähem isegi kui talvel korra lappama ei oleks läinud.Loeb ikka see ka kuidas sa kasutad autot.

              Comment

              • VisaHing
                mees nagu orkester
                • Dec 2009
                • 6718

                #922
                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                enda sõprade pealt ei tea ühtegi õuduslugu viimased 10a jooksul. need, kellel uuemad korralikud diislid olnud ja kes ka korralikest tanklatest tangivad.
                Mis need korralikud tanklad siis on? Põhimõtteliselt kõik tuleb samast kraanist ju ( Venemaalt ) aint vahe selles, kes milliseid lisandeid juurde lisab.

                Või ma eksin?

                Comment

                • leits
                  Hundinui
                  • Apr 2009
                  • 9562

                  #923
                  Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                  neste toob soomest

                  Kõik Nestes müüdavad kütused tarnitakse Neste Oili tehastest Soomes - Porvoos ja Naantalis. Kaup transporditakse laevaga Neste terminali Muugal ja veetakse sealt autodega tanklatesse.
                  Last edited by leits; 15.12.13, 15:23.

                  Comment

                  • Dnbftw
                    Pokkerihai
                    • Jul 2010
                    • 1808

                    #924
                    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                    Olerex toob Leedust.

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #925
                      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                      Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                      Põhimõtteliselt kõik tuleb samast kraanist ju ( Venemaalt ) aint vahe selles, kes milliseid lisandeid juurde lisab.
                      statoil norrast. natuke eksisid

                      Comment

                      • Oliverk
                        Moderaator
                        • Nov 2008
                        • 3016

                        #926
                        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                        Ainuke kes venest midagi võib tuua on Lukoil. Muud kindlasti mitte.

                        Comment

                        • redddman10
                          Grinder
                          • Aug 2010
                          • 703

                          #927
                          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                          millist tanklat soovitate muidu

                          Comment

                          • Dnbftw
                            Pokkerihai
                            • Jul 2010
                            • 1808

                            #928
                            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                            See, mis kõige ligemal.

                            Dnbftw nutab patja, sest pani just oma gaasiaudi müüki. Sarnased emotsioonid nagu esimesel break-upil.

                            Comment

                            • VisaHing
                              mees nagu orkester
                              • Dec 2009
                              • 6718

                              #929
                              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                              statoil norrast. natuke eksisid
                              hmm.. Ja norra toob Venemaalt äkki :D?

                              Vb eksisin tõesti, lihtsalt nii meelde jäänud.

                              Comment

                              • Oliverk
                                Moderaator
                                • Nov 2008
                                • 3016

                                #930
                                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                                Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                                hmm.. Ja norra toob Venemaalt äkki :D?

                                Vb eksisin tõesti, lihtsalt nii meelde jäänud.
                                Loll oled või?

                                Comment

                                Working...