Nõuandeid auto ostmisel!

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • viki
    Grinder
    • Apr 2010
    • 893

    #661
    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Algselt postitas backdoorsex Vaata postitust
    Kui bensukal midagi mootoris läheb, siis ma arvan, et ega see ka odav lõbu pole.
    Võtsin huvipärast kokku.Mul 20a jooksul 11 bensukat olnud.Kõik autod suht vanad.Ainult ühel olen teinud väikse mootori remondi(polnud väga kallis)Enamus neist on täiesti korras mootoriga metalli kokkuostu läinud.Küll tean mitut tuttavat,kes diiselmootoritega hädas.Edit:Lisan,et ei vaheta üle aasta autot.Kuna mul kogu aeg kaks masinat,siis keskmiselt on eluiga 4 aastat.
    Last edited by viki; 10.04.13, 17:48.

    Comment

    • VisaHing
      mees nagu orkester
      • Dec 2009
      • 6718

      #662
      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

      Algselt postitas viki Vaata postitust
      Võtsin huvipärast kokku.Mul 20a jooksul 11 bensukat olnud.Kõik autod suht vanad.Ainult ühel olen teinud väikse mootori remondi(polnud väga kallis)Enamus neist on täiesti korras mootoriga metalli kokkuostu läinud.Küll tean mitut tuttavat,kes diiselmootoritega hädas.Edit:Lisan,et ei vaheta üle aasta autot.Kuna mul kogu aeg kaks masinat,siis keskmiselt on eluiga 4 aastat.
      Selle vastu muidugi ei saa jah, et bensukad töökindlamad. Disladel veel pihustid ja turbo ka, mis üsna kallis lõbu kui läheb.
      Aga noo eks auto tegelt iseenest ongi muutnud parajaks luksusasjaks. Ma usun, et kui keegi teeb mõned arvutused:

      Kindlustus+ülevaatus+remont+kütus+hooldus+muu=EUR / km arvuga, siis kilomeetri hinnaks võib päris ulmemine number tulla iga autoga. :D

      Ise tegelt sõidan ka suhteliselt vähe aga otsutasin siiski diisel passati osta. Eks tulevik näitab, kuidas ära tasus see disla pidamine. Siiani olen rahul :).

      Comment

      • viki
        Grinder
        • Apr 2010
        • 893

        #663
        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

        Seda ka,et töökindlamad on võimsama mootoriga bensukad.Väiksed mootorid lihtsalt ei pea vastu.Endal 2,0+ liitrised olnud.Kaks NIVAt olen ka läbi ajanud,aga nendel mädanesid kered ära.

        Comment

        • Konso
          Grinder
          • Nov 2009
          • 936

          #664
          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

          Töö passatil(2005 või 6) just läks seal mootoris midagi, arve oli 1k+. Aasta tagasi vahetati mingid voolikud kapoti all, käisin korra Valgas (Tartust) ning terve kapotialune diislit täis oli. Endal vana volvo v70, sellel pole 6 aastaga muud teinud kui õli ja filtreid vahetanud.

          Comment

          • timz0333
            Pokkeritark
            • Mar 2009
            • 6322

            #665
            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

            A muidu nii palju, et kui sul autol vanust 10 aastat või enam ja puhtalt ülevaatuselt läbi läheb, ei tähenda, et auto korras on. Need ÜV punktid kus ise käisin päevi näinud volkariga lasid läbi (auto norm korras) Lasin tehnilise kontrolli teha oijohhaidiiiiwowwawiaaaaaaaaa kui pikk see vigade list oli. Sõita oli iseenesest normaalne Ja ma ei näe põhjust miks peaks nad mulle seal valetama, enivei ma nii vana masinat esinduses ei lase remontida.

            Et, niimodi võibgi tekkida selline efekt, et kuue aasta jooksul vahetanud aint õli ja filtreid ja auto siiani tip top :)

            Comment

            • Konso
              Grinder
              • Nov 2009
              • 936

              #666
              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

              ee, ma rääkisin mootorist. Meie teedel tuleb sull silla jubinaid vastavalt läbisõidule ikka vahetada. PS, ma remondin oma 99 aasta volvot ainult esinduses. Teeninduse juhataja kälimees :D Autot enne vahetama ei hakka kui otsad annab, seniks on ainult lust sõita. Ainuke mure on küttekulu, mis talvel linnas sõites on 17+.
              Last edited by Konso; 11.04.13, 07:24.

              Comment

              • Kotkas1000
                Pokkerihai
                • Nov 2009
                • 2305

                #667
                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                Talvine küttusekulu on linnas täiesti normaalne 17l/100. Mul 3l mootoriga outback ja ainult linnasõite tehes on talvel 19-20l/100 reaalsus. Tekkis juba kahtlus, et midagi peetis kuid naabrmees kinnitas, et tal sama autoga samasse auku.

                Comment

                • jasssass
                  Vana Tegija
                  • Sep 2010
                  • 1200

                  #668
                  Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                  Enda pillil ka küttekulu talvel miski 15L/100-le, kuunagi 5 a tagasi sai paigaldatud II põlvkonna gaasiseade, julgen pakkuda, et praeguseks olen kütte pealt 2x sama auto raha kokku hoidnud. Pikki sõite ka hea teha kui mõlemd paagid täis 1000+ KM ühe jutiga.

                  Comment

                  • VisaHing
                    mees nagu orkester
                    • Dec 2009
                    • 6718

                    #669
                    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                    Julmad röövlid teil siis :D.
                    Endal maanteel 4.8l/100km , linnas 7,5-8l/100km ja ei ole just kõige kergema jalaga.
                    1.9tdi 85kw siis.

                    Comment

                    • Kotkas1000
                      Pokkerihai
                      • Nov 2009
                      • 2305

                      #670
                      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                      1,9 td volkswagen on vist üks ökonoomsemaid autosid, mis tehtud. Seega see on normaale.

                      Comment

                      • pastilaa
                        kuum poiss
                        • Apr 2009
                        • 7518

                        #671
                        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                        jõhker ikka. ise liigun nädala sees just tipptundidel tallinnas peamiselt. see on ikka see õige "linnasõit" (ummikus istumine) - ja siis 9l/100. maanteel 5l/100. 2008a saab 9-3sc 1,9tdi 110kw, automaatkast. aastas tuleb vast 35k km sõitmist. hoolduse arved seni kordades väiksemad olnud, kui eelmisel mazda 6-l (loe - kahekohalised numbrid lausa!). rääkige veel, et disla ostmine ei tasu ära...
                        Last edited by pastilaa; 11.04.13, 09:57.

                        Comment

                        • Kotkas1000
                          Pokkerihai
                          • Nov 2009
                          • 2305

                          #672
                          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                          Nujah, teeb kadedaks ausalt öeldes. Samas kõikide aegade keskmine mingi 12,5 ehk. Järgmine masin kindlasti diisel, kuid oma hobi tõttu ma tahan 4vedu ja natuke kõrgemat masinat, seega 10l/100 jääb anyway unistuseks. Praeguse seisuga läheb kaubaks vist enam vähem bemmiga sarnase mainega masin, toyota landcruiser. Räägivad, et 13l/100 pidi linnas hakkama saama.

                          Comment

                          • pastilaa
                            kuum poiss
                            • Apr 2009
                            • 7518

                            #673
                            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                            Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
                            Nujah, teeb kadedaks ausalt öeldes. Samas kõikide aegade keskmine mingi 12,5 ehk. Järgmine masin kindlasti diisel, kuid oma hobi tõttu ma tahan 4vedu ja natuke kõrgemat masinat, seega 10l/100 jääb anyway unistuseks. Praeguse seisuga läheb kaubaks vist enam vähem bemmiga sarnase mainega masin, toyota landcruiser. Räägivad, et 13l/100 pidi linnas hakkama saama.
                            eelmine suvi sõitsin 2,4 diisel xc90 - linnas 12l/100. xc70 ilmselt 10-11 kanti?

                            Comment

                            • Konso
                              Grinder
                              • Nov 2009
                              • 936

                              #674
                              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                              jõhker ikka. ise liigun nädala sees just tipptundidel tallinnas peamiselt. see on ikka see õige "linnasõit" (ummikus istumine) - ja siis 9l/100. maanteel 5l/100. 2008a saab 9-3sc 1,9tdi 110kw, automaatkast. aastas tuleb vast 35k km sõitmist. hoolduse arved seni kordades väiksemad olnud, kui eelmisel mazda 6-l (loe - kahekohalised numbrid lausa!). rääkige veel, et disla ostmine ei tasu ära...
                              Tasub, kõik oleneb läbisõidust. Ise sõidan aastas vast mingi 10k ja see benakulu pole kõige tähtsam.

                              Comment

                              • Rage
                                Klubi Liige
                                • Nov 2008
                                • 6853

                                #675
                                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                                höhh.. mul 147kw ehk 200hp masin, 280nm vääne, 0st 100ni 7,3s ja linnakütusekulu talvel tikub sinna 10-11l kanti, suvel 9,5 ja ei ole ma kerge jalaga, maanteel on kulu 6,5-7,5 vahel, sõltub jalast ja möödasõitudest.

                                p.s. mul on bensukas!

                                Comment

                                Working...