SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • qbj0hn
    Auk on auk. FAKT!
    • Nov 2008
    • 7091

    #466
    Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

    Perearst ainult ravib mingeid standard haiguseid ja nohusid ju, milles hämming on :D.
    Mul perearstil polnud isegi luba mulle mingeid kätekreeme välja kirjutada. Ta amet ongi kergemad mured lahendada ja siis juba edasi saata.

    Btw andu ma ei tea kas sa mõtlesid seda lauset tõsiselt või mitte, aga see oli nii naljakalt öeldud, et kui ma tossus peaga oleks siukse asja peale tulnud ma vist oleks siiamaani kägaras :D

    Comment

    • nomerlot
      Klubi Liige
      • Sep 2009
      • 2233

      #467
      Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

      Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
      mismõttesnagu??? perearst on siiski 6+ aastat oma eriala õppinud ja päris tavasoldatiks teda nimetada ei saa. ainuke viga süsteemis on see, et perearstil on nö. tulemustasu kehtestatud. s3ealt võivad paljud valed otsused tingitud olla.
      Perearst ei tähenda, et ta on sanitari teadmistega. Tal on laiad universaalsed teadmised, et ravida lihtsamaid haigusi, keerulisemate puhul panna esmane diagnoos või siis otsustada, millist spetsialisti või uuringut vaja on.

      Ja perearsti tasu tekib natuke teistmoodi, mitte lihtsalt nii, et mida kallimat välja kirjutan, seda rohkem pappi kühveldan.

      Comment

      • nomerlot
        Klubi Liige
        • Sep 2009
        • 2233

        #468
        Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

        Algselt postitas andu_andu Vaata postitust
        looma-arst on targem kui perearst, sest perearstile inimesed ütlevad, mis neid vaevab ja mis neil viga on aga loomad ju ei oska rääkida
        mis ta nüüd targem on, loom ju ei oska ka kurta, kui arst midagi valesti teeb.

        Comment

        • rahvavaenlane
          Klubi Liige
          • Dec 2009
          • 3040

          #469
          Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

          Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
          Perearst ei tähenda, et ta on sanitari teadmistega. Tal on laiad universaalsed teadmised, et ravida lihtsamaid haigusi, keerulisemate puhul panna esmane diagnoos või siis otsustada, millist spetsialisti või uuringut vaja on.

          Ja perearsti tasu tekib natuke teistmoodi, mitte lihtsalt nii, et mida kallimat välja kirjutan, seda rohkem pappi kühveldan.
          kurb, aga nii see siiki on. perearst saab retseptis nimetatud ravimi eest siiski oma %

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #470
            Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

            Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
            kurb, aga nii see siiki on. perearst saab retseptis nimetatud ravimi eest siiski oma %
            Nojah aga see ei ole vähemalt selline otsene % ja ma ei usu, et nad kohe iga ravimi eest selle % saavad.

            Comment

            • qbj0hn
              Auk on auk. FAKT!
              • Nov 2008
              • 7091

              #471
              Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

              Neid tablakaid iseseisvalt küll pole mõtet jah sisse uhada :D.

              Mulle pandi siin haiglas siuksed rohud praegu peale (sissevõetavad), et kui võimalikust kõrvalmõjudest rääkisid pidin shoki saama lol.

              Comment

              • rahvavaenlane
                Klubi Liige
                • Dec 2009
                • 3040

                #472
                Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                Nojah aga see ei ole vähemalt selline otsene % ja ma ei usu, et nad kohe iga ravimi eest selle % saavad.
                suht otsene kui apteegis lüüakse kuu lõpus arved kokku ja makstakse konkreetselt % retsepti pealt

                Comment

                • Pahvak
                  Pastilaa?? Ei!
                  • Dec 2008
                  • 4431

                  #473
                  Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                  Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                  suht otsene kui apteegis lüüakse kuu lõpus arved kokku ja makstakse konkreetselt % retsepti pealt
                  Linki.
                  Fullstacks have more fun.

                  Comment

                  • nomerlot
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 2233

                    #474
                    Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                    Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                    suht otsene kui apteegis lüüakse kuu lõpus arved kokku ja makstakse konkreetselt % retsepti pealt
                    ok, sa võid ju tõesti ise veebist tellida, kui sa üldse arste ei usalda. Ma saan iga päev meile, kus pakutakse description drugse, muudkui osta ja kühvelda sisse:)

                    Comment

                    • taipupole
                      Lõpuboss
                      • Oct 2008
                      • 2181

                      #475
                      Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                      Kuulge, teeme nii, et arstindusest räägivad need, kes sellest midagi teavad. Nii lolli juttu annab ikka ajada. Saadaks ravile, kuid pole vist mõtet. Lootusetud juhtumid.

                      Comment

                      • rahvavaenlane
                        Klubi Liige
                        • Dec 2009
                        • 3040

                        #476
                        Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                        Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                        Linki.
                        mis kuradi linki. mul lihtsalt paljud sugulased arstid.

                        Comment

                        • WeThePeople
                          Vana Tegija
                          • Mar 2010
                          • 1163

                          #477
                          Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                          käisin Solarises ja mingid vennad tagusid kahe laua taga pokkerit, mis üritus seal toimus?

                          Comment

                          • rahvavaenlane
                            Klubi Liige
                            • Dec 2009
                            • 3040

                            #478
                            Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                            Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
                            ok, sa võid ju tõesti ise veebist tellida, kui sa üldse arste ei usalda. Ma saan iga päev meile, kus pakutakse description drugse, muudkui osta ja kühvelda sisse:)

                            ma pole öelnud, et ma arste EI usalda

                            Comment

                            • Kosmonaut
                              Grinder
                              • Feb 2010
                              • 584

                              #479
                              Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                              Kõik ikka teavad arstisüsteemist palju

                              Esiteks see algne probleem: amfi(sisuliselt on ritalin see) pole nüüd kohe keskendumisraskuste pärast mõtet võtma hakata. Seda ravimit saavad välja kirjutada ainult psühhiaatrid (minu teada) ja kui tõesti on tõsised keskendumishäired, siis tasub arsti juurest abi otsida. Vitamiinid jms ei ole eriline abi ma arvan.

                              Teiseks see perearsti teema: perearste tasustatakse pearahasüsteemiga, igal arstil on nimistus kuni 2000 inimest (kui perearstil on abiarst, siis võib rohkem olla). Sealt saab arst mingi hunniku raha, mille eest rendib ta endale ruumid, palkab õe, ostab/rendib varustuse ja maksab ka endale palka. Lisaks sellele on pereastile määratud ka mingi (suht suur) summa uuringute tegemiseks patsientidele (see raha ongi ainult selleks mõeldud ja endale seda ei saa). On veel ka mingid bonused, mida ma enam täpselt ei mäleta.
                              Ravimeid kirjutab perearst haigekassa kaudu ja mingit raha ta otse sealt ei saa. Ainuke variant on ravimfirmadega sahkerdamine, aga see on juba hoopis teine teema.

                              Lisaks peale 6 aastat arstiõpet ei ole sa mittekeegi :D, residentuur on ka perearstile.

                              Comment

                              • rahvavaenlane
                                Klubi Liige
                                • Dec 2009
                                • 3040

                                #480
                                Re: SEPTEBMRI OFFTOPIC - LÄKI KOOLI

                                6+1 peaks perearstiks saama

                                Comment

                                Working...