JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • rahvavaenlane
    Klubi Liige
    • Dec 2009
    • 3040

    #736
    Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

    kumba pidi see elu siis käib, kas seadused on tingitud ühiskondlikust käitumismallist v ühiskond jälgib hoolega seadust ja sooritavad vastavvalt sellele kuritegusi?

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #737
      Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....



      Rohkem on vange vaid Hiinas, ligi 1,5 miljonit, ometi võib esitleda USA-d maailma vanglaliidrina, sest 2006. aasta statistika põhjal hoiti seal trellide taga iga 100 000 elaniku kohta 756, Venemaal aga 611 inimest. Hiinas oli see näitaja 117. EL-is oli mullu Eurostati andmetel vangide suhtarvult 100 000 elaniku kohta liider Eesti (302), edestades napilt Lätit (293).

      Seadused on USA-s karmid aga vangide arvult pannakse isegi Venemaale ära.

      Comment

      • rahvavaenlane
        Klubi Liige
        • Dec 2009
        • 3040

        #738
        Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

        aga mis pidi see asi siis on, kas seadusloome tehakse ühiskondliku käitumismalli järele v rahvas vaatab kuidas seadus tehtud on ja vastavalt sellele sooritavad kurja ?

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #739
          Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

          Kuritegu ei ole enamasti mingisugune kaalutletud akt, kus on vaagitud positiivseid ja negatiivseid aspekte, võetud arvesse kehtivaid karistuste suurusi jne. Tavaliselt on kuritegu hetke ajel sooritatud, tihti alkoholi või narkojoobes, madala enesehinnanguga inimeste poolt. Selliseid inimesi on rohkem ühiskonnas, kus on veel kehtivad eelmiste sajandite kasvatusmeetodid, laste füüsiline karistamine, olukordade lahendamine vägivalla abil, usk karmimate karistustee efektiivsusesse. Mitte karistuste leebus ei tekita vähem kuritegusid, vaid inimesed, kes ei usu karistuse effektiivsusesse, kasvatavad vähem kurjategijaid.

          Comment

          • rahvavaenlane
            Klubi Liige
            • Dec 2009
            • 3040

            #740
            Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

            Algselt postitas alaska Vaata postitust
            Kuritegu ei ole enamasti mingisugune kaalutletud akt, kus on vaagitud positiivseid ja negatiivseid aspekte, võetud arvesse kehtivaid karistuste suurusi jne. Tavaliselt on kuritegu hetke ajel sooritatud, tihti alkoholi või narkojoobes, madala enesehinnanguga inimeste poolt. Selliseid inimesi on rohkem ühiskonnas, kus on veel kehtivad eelmiste sajandite kasvatusmeetodid, laste füüsiline karistamine, olukordade lahendamine vägivalla abil, usk karmimate karistustee efektiivsusesse. Mitte karistuste leebus ei tekita vähem kuritegusid, vaid inimesed, kes ei usu karistuse effektiivsusesse, kasvatavad vähem kurjategijaid.
            selleni ma tahtsingi jõuda

            Comment

            • emmimees
              Klubi Liige
              • Aug 2010
              • 2719

              #741
              Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

              Algselt postitas alaska Vaata postitust
              Tavaliselt on kuritegu hetke ajel sooritatud, tihti alkoholi või narkojoobes, madala enesehinnanguga inimeste poolt.
              Mismoodi on enesehinnag seotud kriminaalse käitumisega? Kas selleks, et inimen eläheks tapma, röövima, varastama peab olema madal enesehinnang?

              Comment

              • Spewmonkey
                Seina Augustaja
                • Oct 2008
                • 2293

                #742
                Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                Algselt postitas emmimees Vaata postitust
                Mismoodi on enesehinnag seotud kriminaalse käitumisega? Kas selleks, et inimen eläheks tapma, röövima, varastama peab olema madal enesehinnang?
                Miks on nii, et heaoluriikides on vähem (raskeid kuritegevusi) kui sitemal järjel olevates? Kui sa saad töötu abirahade eest ka ära elatud, siis sul ei ole vaja väga röövida ja varastada.

                Comment

                • emmimees
                  Klubi Liige
                  • Aug 2010
                  • 2719

                  #743
                  Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                  Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                  Miks on nii, et heaoluriikides on vähem (raskeid kuritegevusi) kui sitemal järjel olevates? Kui sa saad töötu abirahade eest ka ära elatud, siis sul ei ole vaja väga röövida ja varastada.
                  Obv, et on nii, aga ei saa aru, mis see siia puutub. Vähene abiraha tekitab sitema enesehinnangu?

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #744
                    Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                    Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                    Miks on nii, et heaoluriikides on vähem (raskeid kuritegevusi) kui sitemal järjel olevates? Kui sa saad töötu abirahade eest ka ära elatud, siis sul ei ole vaja väga röövida ja varastada.
                    Siin ongi USA erand, mis kinnitab reeglit. Hoolimata sellest, et neil on maailma suurim majandus on nad teinud sotsiaalse kaitse vms. osas otsuseid, mille tulemusena on nad maailma vanglaliider.

                    Comment

                    • Spewmonkey
                      Seina Augustaja
                      • Oct 2008
                      • 2293

                      #745
                      Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                      Algselt postitas emmimees Vaata postitust
                      Obv, et on nii, aga ei saa aru, mis see siia puutub. Vähene abiraha tekitab sitema enesehinnangu?
                      Ma ei tea kui rocket science see nüüd tundub, aga ma usun küll, et paremal elujärjel olevatel inimestel on kõrgem enesehinnang.

                      Comment

                      • TaistoJ
                        Grinder
                        • Aug 2010
                        • 787

                        #746
                        Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                        Filmis "Zeitgeist: Addendum" on selgelt öeldud: Kuritegevust ei reguleeri mitte seadus, vaid lahendus.

                        "Miljardeid kulutatakse igal aastal vanglatele ja politseile, kui ainult murdosa läheb vaesuse vastastele programmidele, mis on üks fundamentaalsemaid põhjuseid kuritegude toimepanekul.Ja senikaua kuni meil on majandussüsteem, mis eelistab ja faktiliselt loob puudust ja ilmajäämist, kuritegevus ei lakka kunagi."

                        Soovitan filmi. :)

                        Comment

                        • IamAllin
                          Pokkerihai
                          • Aug 2009
                          • 1653

                          #747
                          Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                          Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                          http://www.postimees.ee/508072/tapat...astat-vanglat/

                          ma ei kujuta ette, et see inimene 21 aasta pärast vabalt mööda oslo tänavaid saaks jalutada???????????????????
                          to fyte: kindlasti on seal inimesi, kes jagavad tema vaateid.

                          to rahvavaenlane: inimest võib hoida kauem, isegi eluaegselt vangis, kui leitakse, et ta on ühsikonnale edaspidi ohtlik ja kui kahtlusalune sooritas sellise kuriteo, siis ei ole eriti vahet isegi siis, kui ta kõuik need 21 aastat kõigi taldu seal lakub ( mida ma arvan, et ta ei tee), välja ta sealt vanglast ei saa :)

                          Comment

                          • privador
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3951

                            #748
                            Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                            mnjah vennal oli ikka tõsi taga-kirjutas 1500lk piibli, investeeris 200keuri laskemoona , rünnakusse. Enne saarele minekut pistis steroide siisse, et kergem oleks päästikule vajutada
                            Samas ikka tundub see uskumatu, pommi valmistamine väetisest jne politseivormid jne nagu filmis...
                            Samas küll ma ei saa aru-ta oleks ju võinud oma pommidega kuskile bekaa orgu vms minna ja seal õhku lasta, kui ta nn värvilisi vihkas. Milles need valged norrakad süüdi olid?

                            Comment

                            • IamAllin
                              Pokkerihai
                              • Aug 2009
                              • 1653

                              #749
                              Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                              Algselt postitas privador Vaata postitust
                              mnjah vennal oli ikka tõsi taga-kirjutas 1500lk piibli, investeeris 200keuri laskemoona , rünnakusse. Enne saarele minekut pistis steroide siisse, et kergem oleks päästikule vajutada
                              Samas ikka tundub see uskumatu, pommi valmistamine väetisest jne politseivormid jne nagu filmis...
                              Samas küll ma ei saa aru-ta oleks ju võinud oma pommidega kuskile bekaa orgu vms minna ja seal õhku lasta, kui ta nn värvilisi vihkas. Milles need valged norrakad süüdi olid?
                              pole minu enda kirjutatud, kuid mingi määral vastus sinu viimasele küsimusele.

                              Ta läks vasakpoolsetest sotside laagrisse. Euroopa vasakpoolsed sotsialistid ongi selle multikulti tekitanud Euroopasse. Seega täiest loogiline, et just sinna ta tapma läkski, sest ta lihtsalt vihkab südamepõhjani vasakpoolseid sotsialiste (keda ta peab marksistideks) ja peab neid vastutavaks selle eest, mis Euroopas toimub.

                              Ma absoluutselt ei õigusta, mida see mees tegi - see on vale ja jube - kuid ma saan väga hästi aru, miks ta just selle laagri oma veretööks valis. Seega pole mõtet öelda, et ta tappis ka valgeid ju - ta laks tapma vasakpoolsete sotsialistide laagrisse ja teda ei huvitanud, kas seal jääb ette siniste silmadega blond norrakas või mitte - ta oli vasakpoolsete sotside - marksistide - laagris.

                              ning tema enda kirjutitest:

                              Oslos on juba praegu paljudes koolides rohkem kui 50% sisserännanuid
                              - Linnas on piirkondi, kuhu valgel inimesel ei ole enam asja, kuna seal võimutsevad sisserännanute gängid.
                              - 90% vägistamistest pannakse toime sisserännanute poolt (see fakt on varasemalt ka Eesti ajakirjandusest läbi käinud)
                              - Süüdistab Norra meediat selles, et etnilisel pinnal korda saadetud kuritööd ei jõua enamasti ajakirjandusse, et mitte rikkuda multi-kulti kuvandit.
                              - Leiab, et sisserännanute rassistlikele rünnakutele (gängid, kes tegutsevad oma kultuuriruumist pärit reeglite järgi jne.) ei saa vastata rassismiga vaid tuleb juurutada etnotsentrismi.
                              - Võitles pealesurutud integreerumise vastu, mis on viinud selleni, et põlisel norrakal on vähem õigusi, kui sisseränanuil.
                              - Läks just selle partei laagrisse, kes oma programmis soodustab ja õigustab sisserännet. Valitud sihtmärkideks olid väidetavalt etnilised norrakad, mitte sisserännanud, keda selles parteis oli omajagu.

                              Comment

                              • WeThePeople
                                Vana Tegija
                                • Mar 2010
                                • 1163

                                #750
                                Re: JUULI OFFTOPIC-Suvi veel kestab....

                                miks avaleht nüüd selline on? ma ei leia bloge üles :S

                                Comment

                                Working...