majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kallekusta
    Grinder
    • May 2012
    • 603

    #1636
    Re: majanduse offtopic

    Kahjumi põhjus on finantsjuhi Wade Stokesi andmetel lennufirma eelmiste juhtkondade tegevus.

    See sama Stokes oli ju Taskila ajal ka finantsjuht. Ja kui mälu ei peta siis Taskila ta sellele ametikohale tõigi.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #1637
      Re: majanduse offtopic







      Huvitaval kombel oli Tarcona juhi palgafond suurem, kui ettevõtte kasum.

      Igatahes ka nende numbrite taustal arvan ma erinevalt raidovist ja tolmuahvist arvan ma, et meie ministrite ja riigikogulaste palgad on isegi "üle keskmise" muu arenenud maailma kõrval. Soomes algab töötava parlamendiliikme palk 6 335 € pealt ja ministrite omad 9729 € pealt, kui juba 2006. aastal teenisid 20 Soome suurema firma tegevjuhid koos boonuste ja optsioonidega keskmiselt 100K€ kuus. Ka USA-s algab palgaskaala üldjoontes 4 keskmise palga pealt, samas kui peaaegu pool Kongressi liikmetest on miljonärid. Näiteks Michael Bloombergi sugused panevad valituks saamiseks hakkama märkimisväärsed summad oma raha.

      Comment

      • vsiu100
        Moderaator
        • Oct 2008
        • 4253

        #1638
        Re: majanduse offtopic

        kasum on see, mis jääb järgi, kui palgad makstud.

        Comment

        • muruntau
          • Jan 2009
          • 4325

          #1639
          Re: majanduse offtopic

          Soome ettevõtteid ning nende juhtide palku ei maksa võrrelda Eesti ettevõtete ja nende juhtide palkadega. Suurused on lihtsalt niivõrd erinevad. Ühed on kümnete miljardite väärtusega rahvusvahelised ettevõtted, teised maailma mõistes väikeettevõtted, kes õigetele börsidelegi ei saaks sisse. Kui eestis oleks Riigikogu liikme palk 1/15 siinse suurettevõtte juhi palgast, siis ei saaks ühtegi mõistusega inimest riigikokku. Praeguse palgaga vähemalt mingi huvi neil asja vastu on.

          Comment

          • kallekusta
            Grinder
            • May 2012
            • 603

            #1640
            Re: majanduse offtopic

            Kas tõesti arvab keegi, et riigikogu liikmed ja linnavolikogu liikmed on seal palga pärast??? Selleks peab tõesti naiivne olema. Enamtustes Eesti väikelinnades on linnas juhtival kohal olevate inimeste palk 1000 euri ja kopikad peale. Kui vaadata nende majasid milles nad elavad ja teades nende isiklike või lähisugulaste firmade tausta tekib küll kahtlus, et see raha ei tule riigitöölt. Koht linnavalitsuses tagab erafirmale vajalikud hanked, vajalikud planeeringud, linnavara müügi, ja ka vajalikud seadused. Samamoodi käib ka riigikogus, kus enamustel on oma põhifirmad, milles on nad kas avalikult või variisikute kaudu väga tegevad ja jääbki arusaamatuks, et kuidas jõutakse üldse riigitööga tegeleda. Alustades Korobeinikust, Riisalust, Randperest, ja lõpetades Neinar Seli suure sõbra Ansipiga. Nende ja paljude teiste jaoks on see riigikogu palk väga marginaalne number.

            Comment

            • Provoker
              Pokkerihai
              • Jan 2009
              • 3067

              #1641
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
              Kas tõesti arvab keegi, et riigikogu liikmed ja linnavolikogu liikmed on seal palga pärast??? Selleks peab tõesti naiivne olema. Enamtustes Eesti väikelinnades on linnas juhtival kohal olevate inimeste palk 1000 euri ja kopikad peale. Kui vaadata nende majasid milles nad elavad ja teades nende isiklike või lähisugulaste firmade tausta tekib küll kahtlus, et see raha ei tule riigitöölt. Koht linnavalitsuses tagab erafirmale vajalikud hanked, vajalikud planeeringud, linnavara müügi, ja ka vajalikud seadused. Samamoodi käib ka riigikogus, kus enamustel on oma põhifirmad, milles on nad kas avalikult või variisikute kaudu väga tegevad ja jääbki arusaamatuks, et kuidas jõutakse üldse riigitööga tegeleda. Alustades Korobeinikust, Riisalust, Randperest, ja lõpetades Neinar Seli suure sõbra Ansipiga. Nende ja paljude teiste jaoks on see riigikogu palk väga marginaalne number.
              Kui me selle väite nüüd taandame ka väiksemate kohalike omavalitsuste taustale, siis nemad on küll oma kohtadel palga pärast. Suur osa nendest on olnud samal kohal juba 15+aastat ning seetõttu ka haldusreform kui selline ei saagi kunagi toimuma hakata vabatahtlikkuse alusel.

              Comment

              • kallekusta
                Grinder
                • May 2012
                • 603

                #1642
                Re: majanduse offtopic

                Provoker

                Need võiksid olla mingid väga väiksed vaesed omavalitsused a la mingi Õru vald. Piiriäärsetes valdades ntx erafirmade käes olevad tolliagentuurid ja veekogude ääres (ntx Peipsi) jälle omakorda kalateema jne. Igalpool on haljastuse, veevärgi, linnaelektri, akende, uste, koolituste, transpordi jne teemad. Olen ise ostnud teenust ühelt erafirmalt, kes teeb oma tööd väga korralikult ja kõik OK, aga samas on firmajuht linnavalituse üks kõrgemaid liikmeid ja veedab oma töönädalast vähemalt 30 tundi oma erafirma objektidel asju korraldades. Eestis on selliseid toredaid linnu milles on 10 000 elaniku ja sellel on 1 linnpea + 4 abilinnapead jne..

                Iseasi on muidugi mingid vanad pensionil tossid, kes tõesti elavad oma 2 toalises nõuka aegses korteris ja käivad ka kohusetundlikult volikogus või ametipostil kohal. Ning valitud saavad tänu penkaritest naabrite häältele

                Comment

                • kallekusta
                  Grinder
                  • May 2012
                  • 603

                  #1643
                  Re: majanduse offtopic

                  Mida arvab asjast mees, kes oli EA nõukogus siis kui suudeti breakeven grindi teha. On tema jutus midagi vale?

                  Pankrot on normaalne turumajanduslik protsess ning rahvusliku lennufirma päästmise ainus argument on emotsionaalne. Praegusest seisust kasumiga välja tulemine on lootusetu üritus.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #1644
                    Re: majanduse offtopic

                    Alar Tammingut on minul vähemalt veidi raske tõsiselt võtta peale tema pidevat kullapromo...

                    Comment

                    • Provoker
                      Pokkerihai
                      • Jan 2009
                      • 3067

                      #1645
                      Re: majanduse offtopic

                      Väikevaldasi pidasingi silmas väikeste omavalitsuste all. Viimane näide meediast kus piirissaare lükkas tagasi kallaste ühinemisettepaneku. Konkreetset põhjust selleks ei toodud, vaid öeldi, et meil omaette parem. Reaalselt ju neil seal 100 pensionäri kogu saare peale ja seda siis vaja valitseda kohalikul tasandil. On kuidas on, aga paarikümne aasta pärast on see saar nagunii välja surnud kui omaette edasi tahetakse pusida. Siinkohal ei väida, et kallaste just väga atraktiivne partner oleks.

                      Teine asi mida veel olen kuulnud asjaosalistelt kohalikes omavalitsustes, et ntx kui istung on tulemas ja materjalid käes, siis reaalselt hakatakse ümbrikuid alles avama kui istung on alanud selleasemel, et varem ette valmistada ennast teemadega, Standard maakohtades lihtsalt soojal kohal käia. Muidu oleks ju päris töötu.

                      Comment

                      • tolmuahv
                        Klubi Liige
                        • Feb 2009
                        • 2502

                        #1646
                        Re: majanduse offtopic

                        Tammingut on väga raske tõsiselt võtta. Ma olen üht ta esinemist näinud, kus ta seletas, et kuld on ainus tõsine asi. Selle tõendamiseks võttis põhimõtteliselt maailma halvima aktsiaturu kõige pikema langusperioodi ja võrdles seda hoopis teisest perioodist pärit kulla tõusuperioodiga. Ja siis üldistas, et "nii need asjad ongi". Umbes nagu keegi seletaks, et PLO on parem kui NLHE ja võtaks tõenduseks kõige suurema NLHE mängija downswingi ja võrdleks seda kõige suurema PLO upswingiga, mille üles leiab. Lennundusest ei tea ta minu arust sarnaselt kõigile teistele Eesti ettevõtjatele just liiga palju.

                        Comment

                        • CheekyMullet
                          FPP Pro
                          • Feb 2010
                          • 232

                          #1647
                          Re: majanduse offtopic

                          Alustuseks ütlen kohe ära, et tean ökonoomikast väga vähe, ainult niipalju kui päevalehtede artiklitest võib teada saada. Mulle on jäänud mulje, et eestlastest "tippjuhtidel" on väga puudulikud teadmised majanduslanguses opereerimiseks. Siin mängib ilmselt suurt rolli kogemuse puudus. Kas ma olen väga võsas? Ja siit ka teine küsimus - kas on võimalik teada või hinnata, kas mingi ettevõte võtab headel aegadel enda potentsiaalist maksimumi?

                          Comment

                          • Codecci
                            Luuramas Naisteturniire
                            • Nov 2008
                            • 7574

                            #1648
                            Re: majanduse offtopic

                            Mis värk mõni aeg tagasi sellega oli, et Olympic vaba raha eest kulda ostis? Kas tõesti lugupeetud ja väga edukas ärimees Armin & co pani räigelt võssa miskitmoodi või kõik finantsinimesed ei arvagi, et see terrible oli?

                            Comment

                            • tolmuahv
                              Klubi Liige
                              • Feb 2009
                              • 2502

                              #1649
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                              Mis värk mõni aeg tagasi sellega oli, et Olympic vaba raha eest kulda ostis? Kas tõesti lugupeetud ja väga edukas ärimees Armin & co pani räigelt võssa miskitmoodi või kõik finantsinimesed ei arvagi, et see terrible oli?
                              Kõik teised OEG aktsionärid olid selle peale väga fucking annoyed. Ükski börsiettevõte ei peaks põhitegevuse kasumit investeerima mingisse suvalisse commoditysse või kurat teab kuhu. Kui on soov seda teha, siis peaks see ettevõte private olema. OEG aktsionärid ostsid ettevõtet sellepärast, et uskusid, et juhtkond tunneb kasiinoäri ja oskab raha teenida. Mitte sellepärast, et AK kaudu kulda osta. Kes kulda tahab, ostab turult otse. Peale seda kulla-seiklust muutus OEG võimalus suuri rahvusvahelisi investoreid leida drastiliselt väiksemaks. Kui mõni Londoni või USA investor küsib, et "mida te vaba rahaga teete" ja saab vastuseks "ostame kulda", siis on see ettevõte otsekohe buy-listist maas enamiku jaoks kui klassikaline Ida-Euroopa value trap.

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #1650
                                Re: majanduse offtopic

                                Selle kulda investeerimisega võib paralleeli tuua veel tavalise stakemisega: Mõni andekas mängija võtab endale stake ja jäetakse selgelt kirja panemata, mida rahaga teha võib. Stakel pole ka tähtaega. Nüüd hakkab pokkeriga hästi minema ja bankroll balloonib. Selle peale teatab staketav, et ta on over rolled ja paneb osa raha pangadeposse või ostab kinnisvara, kulda vms. Mida investorid selle peale ütleks? Go fuck yourself, me tahame oma raha tagasi! Isegi kui investeering on lõpuks edukas, siis see ei ole mingi vabandus. Raha anti pokkeri mängimiseks, mitte millekski muuks. Investoritel pole aimugi, kuna nad oma raha jälle näevad ja nende ainus lootus on, et keegi on nõus nende osakud ära ostma või staketav mingi hetk ikkagi maksab välja või liigub limiitides üles ja tegeleb põhitegevusega edasi. Börsiettevõtete puhul on investoritel täpselt sama mõtteviis.

                                Comment

                                Working...