majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • metsnik
    Õpihimuline Mängur
    • Dec 2008
    • 462

    #841
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas privador Vaata postitust
    üldiselt freerollid jh
    kui nad just intresse kaela ei pane. Aga eks see oleneb vist kuidas MA suhtled
    dream on, intressid on sellisel juhul alati teemaks. keegi ei jõua muidu korda hoida kui intressihirmu poleks

    Comment

    • metsnik
      Õpihimuline Mängur
      • Dec 2008
      • 462

      #842
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas alaska Vaata postitust
      No see tõestamine läheb maksuametil nii kalliks, et ei tasu ära vist ühelgi juhul.
      maksuametil mille tõendamine? maksuamet teeb maksuotsuse ja kui see sulle ei meeldi, on maksumaksja kohtuasja algataja. keerukamad asjad võtavad kõik parajalt aega ja raha

      Comment

      • raidov
        Õpihimuline Mängur
        • Mar 2009
        • 436

        #843
        Re: majanduse offtopic

        See turu keskmise maksmine ühe/ paari mehe firmas on küll üsna kahtlane asi. Mul on kümneid tuttavaid kes maksavad endale alla keskmise ja probleeme ei ole kunagi olnud.. ja isegi kui peaksid maksma keskmist, siis kõik arved saad ju alati ennem ära maksta ja "vajalikud" ostud ära teha, mis tähendab käibeka võrra juba puhast võitu, isegi kui ülejäänud raha palgaks maksad ( mida ikkagi teha ei tasu ) Kui saad tööandjaga diili, et maksavad sulle palgafondi firmale arvega, siis selline asi tasub 100% alati ära.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #844
          Re: majanduse offtopic

          Turu keskmise maksmise jutt on eelkõige EMTA enda poolt lahti lastud, et inimesed kardaks ja maksaks. Kui reaalselt maksta 50-100% Eesti keskmisest, siis sõltumata töö iseloomust on neil keeruline ja väheefektiivne kallale tulla. Eriti kui üheks argumendiks on, et töögraafik on paindlik ja pole täistööaeg. Kui endale maksta nt. €600, siis on see küll alla keskmise, aga asi muutub oluliselt kui väita, et koormust on umbes 30% täistööajast. Sel juhul maksame juba €2000 ja selles suurusjärgus ei hakka EMTA midagi isegi üritama otsa väänata.

          Comment

          • privador
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3951

            #845
            Re: majanduse offtopic

            Kui endale maksta nt. €600, siis on see küll alla keskmise, aga asi muutub oluliselt kui väita, et koormust on umbes 30% täistööajast. Sel juhul maksame juba €2000 ja selles suurusjärgus ei hakka
            Kas siis ei peaks töötama osakoormusega kui tehakse tööd x% tööajast?

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #846
              Re: majanduse offtopic

              Mida sa nüüd täpselt küsisidki?

              Comment

              • privador
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3951

                #847
                Re: majanduse offtopic

                never mind-ei tulnudki ise selle peale, et 1/3 kohaga töötamine on parem lahendus-säilib ju samuti haigekassa

                Comment

                • eddi
                  Vana Tegija
                  • Oct 2009
                  • 1200

                  #848
                  Re: majanduse offtopic

                  Kas keegi oskab öelda, mida EAS mõtleb projekti lisamisel (stardikapitali soetamise jaoks) lahtris "Asutamistehingu nr" all? Praegu ei saa krt helistada ka ja küsida, äkki keegi on kursis ja oskab juba täna mulle vastust anda?

                  Comment

                  • jrgn hell
                    Klubi Liige
                    • Oct 2008
                    • 3328

                    #849
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas eddi Vaata postitust
                    Kas keegi oskab öelda, mida EAS mõtleb projekti lisamisel (stardikapitali soetamise jaoks) lahtris "Asutamistehingu nr" all? Praegu ei saa krt helistada ka ja küsida, äkki keegi on kursis ja oskab juba täna mulle vastust anda?
                    ei ole üldse kindel, aga äkki see riigilõivu makse?

                    Üldjuhul nagunii nad annavad ruttu teada, kui parandusi sisse vaja viia.

                    edit: googeldasin

                    Riigilõivuseadus
                    § 9. Riigilõivu tasumine

                    (5) Äriregistri, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri ning kommertspandiregistri toimingu eest riigilõivu tasumisel näidatakse riigilõivu tasumist tõendaval dokumendil ära ka selle isiku, kelle eest riigilõiv tasutakse, registrikood või notariaalse asutamistehingu tõestamistoimingu number, mittenotariaalse asutamise puhul asutajatele äriregistri veebipõhises teabesüsteemis antud asutamisnumber, kui need on olemas.
                    Last edited by jrgn hell; 21.06.12, 19:04.

                    Comment

                    • eddi
                      Vana Tegija
                      • Oct 2009
                      • 1200

                      #850
                      Re: majanduse offtopic

                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                      Tundub loogiline, ma hommikul proovin ära ja annan teada, seni tänks.

                      Muidu, kui paljud siin "Prospect Theory"st kuulnud on? Ise varem teooriana seda mõtet kohanud ei ole. Meile, kui paadunud gambleritele, peaks see päris huvitav/kasulik teooria olema.

                      Comment

                      • eddi
                        Vana Tegija
                        • Oct 2009
                        • 1200

                        #851
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
                        ei ole üldse kindel, aga äkki see riigilõivu makse?

                        Üldjuhul nagunii nad annavad ruttu teada, kui parandusi sisse vaja viia.

                        edit: googeldasin

                        Riigilõivuseadus
                        § 9. Riigilõivu tasumine

                        (5) Äriregistri, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri ning kommertspandiregistri toimingu eest riigilõivu tasumisel näidatakse riigilõivu tasumist tõendaval dokumendil ära ka selle isiku, kelle eest riigilõiv tasutakse, registrikood või notariaalse asutamistehingu tõestamistoimingu number, mittenotariaalse asutamise puhul asutajatele äriregistri veebipõhises teabesüsteemis antud asutamisnumber, kui need on olemas.
                        Sai järgi uuritud ja selle all mõeldi siis ettevõtte kuuekohalist numbrit, mida saab äriregistrist vaadata:).

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #852
                          Re: majanduse offtopic



                          Selline siis ongi demokraatia ja õigus Eesti moodi? 9 (47,37%) arvab ühte moodi, 9 (47,37% arvab teist moodi ja 1 (5,26%) arvab hoopis kolmandat ning ongi 1 294 236 elaniku nimel otsus vastu võetud? Imo oleks asi JOKK siis, kui nad oleks istunud niikaua kuni vähemalt 12 neist arvab ühte ja 7 teist.
                          Last edited by Potsataja; 12.07.12, 19:18.

                          Comment

                          • Vandalar
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3577

                            #853
                            Re: majanduse offtopic

                            Me oleme Euro Impeeriumi alamad, mis demokraatia, nahhui.

                            Comment

                            • inward
                              Klubi Liige
                              • Sep 2009
                              • 6275

                              #854
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              http://www.e24.ee/905202/riigikohus-...e-rahuldamata/

                              Selline siis ongi demokraatia ja õigus Eesti moodi? 9 (47,37%) arvab ühte moodi, 9 (47,37% arvab teist moodi ja 1 (5,26%) arvab hoopis kolmandat ning ongi 1 294 236 elaniku nimel otsus vastu võetud? Imo oleks asi JOKK siis, kui nad oleks istunud niikaua kuni vähemalt 12 neist arvab ühte ja 7 teist.
                              Mis sa siis arvad, et paneme veto peale ja kõik ? Väga hea, et nii läks.

                              Laiemalt sellest teemast, tõsi ESM riivab põhiseaduse õiget olu, aga küsimus on siiski Eesti riigi huvides. Meie ei saa ennast niimoodi isoleerida, jäädes kõrvale Euroopa Liidu keskset mehhanismist, mis üritab päästa eurotsooni. Visata potist alla aastatega ehitatud välispoliitilist reputatsiooni ei ole mõeldav.

                              Comment

                              • nikitheone
                                Mr. Puujalg
                                • Aug 2009
                                • 6446

                                #855
                                Re: majanduse offtopic

                                rofl. pohhui see põhiseadus, see ju rahva huvides. nagu ka kommunism. sorri demagoogia eest, aga see, kuidas asja ütled, on bullshit
                                &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                                Comment

                                Working...