majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #256
    Re: majanduse offtopic

    Muruntau, see viimane on päris hea jah.

    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

    Comment

    • kuco
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 1910

      #257
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
      Muruntau, see viimane on päris hea jah.

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
      Wrong! Kõigil pole aega 10't erinevat foorumit surfata. 1 Topic siin on täiesti okei.

      2 senti

      Comment

      • leits
        Hundinui
        • Apr 2009
        • 9562

        #258
        Re: majanduse offtopic

        keegi aktiivselt seda börsihai m2ngu ka laseb? ma ostan igap2ev samu aktsiaid ja siiamaani prindib p2ris korralikult .. oleks ilmselt IRl ka vaid nii lihtne ..

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #259
          Re: majanduse offtopic

          V.o. tõesti. Mul lihtsalt on see deja vu efekt pidevalt kui siit sama kraami loen. Üks teine teema on ka muidu LHV kloon (naiste väljamõeldised & whatnot). Aga tõsi ta on - ma ei pruugi neid lugeda kaks korda.

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #260
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas leits Vaata postitust
            keegi aktiivselt seda börsihai m2ngu ka laseb? ma ostan igap2ev samu aktsiaid ja siiamaani prindib p2ris korralikult .. oleks ilmselt IRl ka vaid nii lihtne ..
            Turg on mängu algusest suhteliselt ühes suunas liikunud. Praktiliselt kõik, mida ostnud oled, on tõusnud. Seega ei tasu teha kaugele ulatuvaid järeldusi. Ise ei mängi seda, töö iseloomu tõttu üritan vältida.

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #261
              Re: majanduse offtopic

              Ma ise pigem seda meelt, et Leits ikkagi on börsi-prodigy.

              Comment

              • Priito
                Jube Noob
                • Mar 2009
                • 121

                #262
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                Ei arvanudki, et seda usud, selle video sisu kutsus esile kerge allergilise "lööbe" :D

                Kullaga tagatud raha vastu on ka hulk argumente: pole piisavalt kulda, et ühtegi tõsiseltvõetavamat valuutat tagada; kulla hind sõltub kõigest muust kui majanduse seisust sh ka kaevandustest; niivõrd ebastabiilne valuuta hakkab mingi hetk tõsiselt majandust pärssima kas ekspordile surmavalt mõjudes või elanike ostujõudu tappes jnejnejne
                Tekkis paar küsimust:
                Kas praegu sõltub valuuta hind majanduse seisust?
                Kuidas kullaga tagatud valuuta ekspordile surmavalt mõjub?
                Kuidas praegune fiat-valuuta süsteem su ostujõudu kaitseb?

                Comment

                • tolmuahv
                  Klubi Liige
                  • Feb 2009
                  • 2502

                  #263
                  Re: majanduse offtopic

                  1. Sõltub küll jah. Erinevatest faktoritest sealjuures, s.h. intressimääradest, current accountist jne.
                  2. Kullaga tagatud valuuta ja ekspordi vahel ma küll seost ei näe.
                  3. Miks on vaja kellegi ostujõudu kaitsta? Kuidas kuld selle probleemi lahendaks?

                  Kuld valuuta alusvarana on praktiliselt täna teostamatu kahel põhjusel:
                  1. Maailma majanduses on täna vaja nii palju valuutat (corresponding to total wealth), et kuld peaks olema kohutavalt kallis, sest seda on piiratud kogus lihtsalt. A la $100,000 per ounce. See oleks ebapraktiline.
                  2. Kullastandardile üleminek sellisel kujul tähendaks väga olulist rikkuse ümber jagamist maailmas. Lõuna-Aafrikast saaks tõenäoliselt maailma rikkaim riik. Euroopa riigid kaotaksid väga palju suhtelisel skaalal. Kõik, kes vähegi suudavad, hakkaks kulda tootma. Sealhulgas Eesti ilmselt (meil on kulda küll, aga selle tootmine hetkel on ebapraktiline). Kokkuvõttes üritaks kõik mingit kasutut metalli iga hinnaga (keskkonda kahjustades) üles tuhnida, sest muidu nende suhteline heaolu väheneb võrreldes muu maailmaga.

                  Rääkimata sellest, et kullal pole praktilist, vaid emotsionaalne väärtus.

                  Comment

                  • muruntau
                    • Jan 2009
                    • 4325

                    #264
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                    2. Kullaga tagatud valuuta ja ekspordi vahel ma küll seost ei näe.
                    Mul läksid enne mõisted sassi, pidasin silmas ikkagi seda, mida Rage'gi, mingisugust kullastandardi vormi, kus raha väärtus on otseses seoses kulla hinnaga. Sellisel juhul ju kulla hinna kallinedes kallinevad (suhteliselt teiste valuutadega) kohapealsed kulud (palk, rendid, maksud jne), mis viib ekspordisektori kulud ja hinnad üles, luues sellega kohalikele ettevõtetele pmst kunstlikud eksporditollid. Nt kulla hinna 5x kallinemisel kallineksid kullastandardiga ma ekspordihinnad 3-4 korda, arvata võib, et siis selle maa tooteid väljaspool eriti ei ostetaks. Sellepärast ju ka nt Hiina ja ajutiselt ka Jaapan kasutavad meetmeid enda valuuta nõrgendamiseks.

                    Comment

                    • muruntau
                      • Jan 2009
                      • 4325

                      #265
                      Re: majanduse offtopic

                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                      Comment

                      • tolmuahv
                        Klubi Liige
                        • Feb 2009
                        • 2502

                        #266
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                        Comment

                        • muruntau
                          • Jan 2009
                          • 4325

                          #267
                          Re: majanduse offtopic

                          m6mmi oma on ka super :D Tüüp nägi vähemalt oma silmaga ära, miks osad inimesed on jõukamad kui teised.

                          Üks ka mitte LHV'st

                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                          Comment

                          • vennike
                            Pokkerihai
                            • Mar 2009
                            • 1958

                            #268
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                            mai saa aru pointist ? seletatagu!

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #269
                              Re: majanduse offtopic

                              See on nali nende Occupy Wall Street liikumise inimeste üle. Põhimõtteliselt tüübid süüdistavad rikkaid majanduskriisis ja arvavad, et average joe, kes ennast süüdimatult enda vabal tahtel lõhki laenas on lihtsalt "süsteemi ohver." Nii nad tulevadki plakatitega tänavale, kuhugi Wall streeti piirkonda, plakatitel midagi sellist: Top 10% (rikkamaid) have 50% (vms number) of wealth - Occupy Wall Street." Vähegi mõistusega inimse jaoks ei ole see eriti argument, sellest ka see jupiteri vastuargument :D

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #270
                                Re: majanduse offtopic

                                80/20 printsiip hakkab tõesti käest ära minema.



                                Ega kriis ei ole mingi loodusjõud, et selle tekkimiseks ja ära hoidmiseks ei saa eriti midagi teha. Alati on keegi süüdi ja alati on see kellegile ka väga kasulik. Eks nad siis nüüd omamoodi lapsikul moel süüdistavad "kedagi", saavad natuke meedia tähelepanu ja rahunevad maha. Teisel poolel ka omamoodi lõbus nende toimetamisi jälgida ja nalja teha.

                                Comment

                                Working...