majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • privador
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3951

    #196
    Re: majanduse offtopic

    lol tolmuahv...1 punkt selleks on ju elukaaslane:)

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #197
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
      Ma arvan, et kui inimesel mingitki ettevõtlikust on ja natuke enda ümber ringi vaadata, siis on võimalusi küll ja veel. Ise koguks sõpradelt-tuttavatelt 10-20 ideed ja otsustaks, millesse ise kõige rohkem usun ja mis kõige vähem kapitali nõuab. Ja annaks hagu. Kui imbetsill ei ole ja süstemaatiliselt asjale läheneda, siis peaks feilamine olema võrdlemisi keeruline.
      Aga miks 80% (või whatever see number on) ettevõtetest ebaõnnestuvad? 80% üritajatest on imbetsillid? :D

      Comment

      • tolmuahv
        Klubi Liige
        • Feb 2009
        • 2502

        #198
        Re: majanduse offtopic

        80% ettevõtetest ebaõnnestuvad USA-s minu teada. Pakun, et Eestis on see protsent umbes:
        - Buumiajal 10-20%
        - Masuajal 30-40%

        Ebaõnnestuvad teistsugused ettevõtted. Näiteks, et tahaks teha kohviku kesklinna, kus on juba 20 kohvikut. Aga äge oleks ikka kui oleks enda kohvik. Või ööklubi või restoran. Või hakkaks maale tooma mingit udupeent sodi, mille nõudlus on piiratud. Näiteks Vertu telefone või Armani ülikondi. Ilgelt neat oleks, kui 3 kuud hiljem saaks mõne high-end autoga letti sõita ja Kroonika vastuvõtul käia. Või teeks mõne veel puudu oleva naisteajakirja, jälle highway to sull&fame. Või läheme mõnest pangast ära ja asutame investment butiigi, mis kopeerib turul olemas olevaid tooteid.

        Vähem feilab ettevõtmisi, kus inimene on ise valmis käe külge panema ja kus tema tööl on reaalne ja mõõdetav väärtus. "Ärimehed" ei taha selliseid asju eriti teha, muidumeestel jääb tihti puudu motivatsioonist või järjepidevusest. Aga seal on minu meelest võimalik ebaõnnestumise riski kõvasti maandada enda kõva tööga.

        Comment

        • vennike
          Pokkerihai
          • Mar 2009
          • 1958

          #199
          Re: majanduse offtopic

          osta hiinast midagi ja müü euroopas 300-1000% kallimalt maha. mine käi ehitus- ja autopoodides ning uuri hindu. pole palju algkapitali vaja, lihtsalt head suhtlemisoskust ja tiba aega.

          Comment

          • Provoker
            Pokkerihai
            • Jan 2009
            • 3067

            #200
            Re: majanduse offtopic

            Ma mingi aeg uurisin Hiinast sellise lihtsa toote kohta nagu võrkkotid aedviljade pakendamiseks.Saaks hea hinnaga tõesti, aga miinimum kogus ostul oli 300 kasti ehk siis mingi 100 aluse jagu kaupa. Ilmselgelt ei olnud mul vaba raha, et seda bisnissit ette võtte :D

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #201
              Re: majanduse offtopic

              Majandusinimesed, üks ülimagus diil on kohe tulemas:

              Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) kuulutas riigihanke neljaks aastaks laua- ja sülearvutite rentimiseks, mille kuluks eeldatakse 4 miljonit eurot.

              Comment

              • hotcocacola
                HTCCACLA
                • Oct 2008
                • 14473

                #202
                Re: majanduse offtopic

                Comment

                • Pahvak
                  Pastilaa?? Ei!
                  • Dec 2008
                  • 4431

                  #203
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                  Majandusinimesed, üks ülimagus diil on kohe tulemas:

                  http://www.postimees.ee/594372/sisej...eest-arvuteid/
                  Miks see siis nii magus on? Sest see uudis on seekord postimees.ee-st, mitte delfi.ee-st?
                  Fullstacks have more fun.

                  Comment

                  • muruntau
                    • Jan 2009
                    • 4325

                    #204
                    Re: majanduse offtopic

                    Ega jah, €6 mill tehing ei ole isegi eesti mõistes eriti suur.

                    Veidi teemasse ka. Teate küll seda Occupy Wall Street vms liikumist, kus protestihimulised leidsid jälle mingi põhjuse protestimiseks. Kogub järjest tuure USAs ja laupäeval vist pidi Eestis ka esimene meeleavaldus olema. LHV poisid aga viskavad nalja, et teeks Wall streeti vastaste vastase meeleavalduse samal ajal samas kohas :D Parimad sloganid plakatitele nende poolt:

                    MINU SKÄMM - MINU RAHA!
                    MINU POSITSIOON NISU FUTUURIS TÕSTISKI SAIA HINDA
                    Täna sõimad turge, homme küüditad!
                    Peksa turgu korra - turg peksab 9 korda tagasi!
                    Nõus töötama poole väiksema palgaga kui Sandor Liive
                    Mina tahangi kriisis elada!
                    NÕUAME JURIIDILISTELE ISIKUTELE RIIKLIKKU SOTSIAALHOOLEKANNET
                    AIDAKE -- MA EI OLE JUBA KOLM PÄEVA GOLFI MÄNGINUD
                    PÄÄSTKE RIKASTE ELUSTIIL VAESTE JA KESKKLASSI RAHADEGA
                    KAHJUM -- NATSIONALISEERIDA; KASUM -- PRIVATISEERIDA

                    :DDD

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #205
                      Re: majanduse offtopic

                      Ma ei mäletagi, millal ma viimati siin foorumis niipalju muigasin või naersin, kui muruntau viimase posituse peale.

                      Pahvak, sa matemaatikas kõva, mis on minu Delfi ja muude Eesti netimeedia väljaannete linkide suhe ? Diil on magus siis, kui ka ilma eriti pigistamata tuleb sealt 100%+ kasum, lisaks ega IT mingi teedeehitus pole, kus tagantjärgi raha nõudma hakkad.

                      Comment

                      • Pahvak
                        Pastilaa?? Ei!
                        • Dec 2008
                        • 4431

                        #206
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                        Pahvak, sa matemaatikas kõva, mis on minu Delfi ja muude Eesti netimeedia väljaannete linkide suhe ? Diil on magus siis, kui ka ilma eriti pigistamata tuleb sealt 100%+ kasum, lisaks ega IT mingi teedeehitus pole, kus tagantjärgi raha nõudma hakkad.
                        Sorry, aga matemaatikal pole loendamisega väga midagi pistmist. Üleüldse olen kehv arvutaja.
                        Fullstacks have more fun.

                        Comment

                        • vapsik
                          Klubi Liige
                          • Apr 2009
                          • 5462

                          #207
                          Re: majanduse offtopic

                          Ma ei tea, minu meelest kui matet õppinud oled, siis peaks ikka kõik asjad kokku arvutama ja kõigis käte teemades oddsid välja tooma.

                          Samuti kui keegi lastetuppa tapeeti valib võiks pastilaa sõna võtta ning potsataja võiks kommenteerida kõiki penskarite ja ka hasartmängusõltuvuse ning alko teemasid. Tundub loogiline.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #208
                            Re: majanduse offtopic

                            Loogiline on ka see, et iga "Totaalselt Teemaväline Jutt " alateema puhul läheb teema vahepeal või lõplikult teemast välja.

                            Comment

                            • Rage
                              Klubi Liige
                              • Nov 2008
                              • 6853

                              #209
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              Majandusinimesed, üks ülimagus diil on kohe tulemas:

                              http://www.postimees.ee/594372/sisej...eest-arvuteid/
                              sellistel hangetel ei saa Mees&Koer tüüpi firmad osaleda, seal on nõuded käibenumbrite, varasemate kogemuste jms kohta..
                              rääkimata sellest, et sellise hanke võitmiseks ja üldse kuidagi konkurentsivõimeliseks olemise puhul peab sul olema tootjatega head suhted olema nende kuld või plaatina vms partner ja saama rämedaid allahindlusi per tükk..
                              Last edited by Rage; 12.10.11, 07:52.

                              Comment

                              • privador
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3951

                                #210
                                Re: majanduse offtopic

                                sellistel hangetel ei saa Mees&Koer tüüpi firmad osaleda, seal on nõuded käibenumbrite, varasemate kogemuste jms kohta..
                                rääkimata sellest, et sellise hanke võitmiseks ja üldse kuidagi konkurentsivõimeliseks olemise puhul peab sul olema tootjatega head suhted olema nende kuld või plaatina vms partner ja saama rämedaid allahindlusi per tükk..
                                +1
                                Head suhted tarnijatega+kõva käive

                                Mõlemat väikestel firmadel ette näidata pole.

                                Comment

                                Working...