*** JUUNI OFFTOPIC ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kuco
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 1910

    #451
    Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

    Algselt postitas Rage Vaata postitust
    Tahad korralikku raha teenida, võta kätte ja hakka serverite adminnimise, enterpraiss lahenduste disaini/progemisega tegelema. Linux/Unix, SAP, Oracle, ESRI, ArcGIS, Cramer, jne...
    Eestis pidi olema mõni üksik SAPi spetsialist ja nendest üks sõidab uue porschega

    Comment

    • Char
      Pokkerihai
      • Sep 2009
      • 1848

      #452
      Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

      Algselt postitas Rage Vaata postitust
      mina ütleks, et kooliga sinust IT töötajat ei saa, samas ilma kooli hariduseta keegi sind tööle ei võta ja ilma koolita on sul ka raske suurt pilti näha. Jah kõige tähtsam ja raskem osa on jalg ukse vahele saada, niisama kodus istudes ei saa midagi. Võtke kätte paar tundi ja uuendage CV'd, CV peab uuendatud olema vähemalt kord kuus, peab olema nii cvkeskus.ee kui cvonline.ee CV vorm tidetud ja peab olema ka wordi vormis mida vajadusel meilile saata, kirjavigu ei tohi olla ja peab olema vaeva nähtud, kui on näha, et CV on kokku kiirelt klopsitud jätab see pealiskaudse mulje ja tööle ei võeta.

      Lisaks sellele tuleb ise võtta kätte, otsid netist/käid ringi erinevaid IT vms firmasid ja saadad muudkui sinna oma CV'd koos emaili teel oleva kaaskirjaga, kus vabas vormis räägid kes sa oled selline, mida teinud oled, mida tahaks teha ja miks tahaks teha. Motivatsioonikiri põmst. Kui tööd ei pakuta vms, ole nõus kasvõi praktikale minema, kasvõi tasuta, ja seejärel kui saad, siis õpi nagu hull, mölla ja katseta ja uuri ja küsi ja tee... algne palk ei ole tähtis, võta seda kui investeeringut teadmistesse ja oskustesse ja tuleviku palka.

      Suvalised itimehed, kes käivad windowsi installimas, outlooki konfimas ja printereid parandamas, need ei saagi head palka, sest nendeks töödeks ei ole väga kirgast kriiti vaja, neid on turu peal palju ja saab alati odavamalt mõne mehe tööle võtta.

      Tahad korralikku raha teenida, võta kätte ja hakka serverite adminnimise, enterpraiss lahenduste disaini/progemisega tegelema. Linux/Unix, SAP, Oracle, ESRI, ArcGIS, Cramer, jne...
      ei tea kas see paber on nii oluline, minu meelest ülikoolis tutvud uute asjadega ja laiendad silmaringi, aga enamus asjad pead enda käel õppima.. pigem võetakse tööle inimene, kes tegeleb hobi korras progremisega, kui see, et oh, ma läksin ITd õppima, võtke mind tööle nüüd

      ning tööle võetakse ka selle pealt, mida sa oskad. üldjuhul mingid katseülesanded.

      Comment

      • kjmrc
        Pokkerihai
        • Aug 2009
        • 4541

        #453
        Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

        Keegi täna Tartu OC'sse FO mängima ei lähe?

        Comment

        • Char
          Pokkerihai
          • Sep 2009
          • 1848

          #454
          Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

          Algselt postitas kjmrc Vaata postitust
          Keegi täna Tartu OC'sse FO mängima ei lähe?
          ma mõtlesin, et läheks, eks näeb, äkki plaanid muutuvad

          vaatan, et 5 regatud, kuidas eelregisteerida saab

          Comment

          • Pahvak
            Pastilaa?? Ei!
            • Dec 2008
            • 4431

            #455
            Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

            Algselt postitas Char Vaata postitust
            ei tea kas see paber on nii oluline.
            Kardan, et iseõppijatel võib abstraktsest mõtlemisest puudu jääda. Lihtsamaks koodipoisiks ilmselt sobivad, aga see pole kogu IT põld.
            Fullstacks have more fun.

            Comment

            • Char
              Pokkerihai
              • Sep 2009
              • 1848

              #456
              Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

              Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
              Kardan, et iseõppijatel võib abstraktsest mõtlemisest puudu jääda. Lihtsamaks koodipoisiks ilmselt sobivad, aga see pole kogu IT põld.
              no jah progrejateks...eesti piirides vabalt playtechi ja webmediasse saavad sisse. ja seal pole palgad kehvad

              Comment

              • kjmrc
                Pokkerihai
                • Aug 2009
                • 4541

                #457
                Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                Algselt postitas Char Vaata postitust
                ma mõtlesin, et läheks, eks näeb, äkki plaanid muutuvad

                vaatan, et 5 regatud, kuidas eelregisteerida saab
                Aga maiteagi, kas internetiteel saab regada, käisin eelmine kolmapäev kell 17 kohapeal ja oli 3 kohta veel vaba, niiet üsna kiiresti saavad täis.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #458
                  Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                  Algselt postitas Char Vaata postitust
                  no jah progrejateks...eesti piirides vabalt playtechi ja webmediasse saavad sisse. ja seal pole palgad kehvad
                  Netis loetu ja kuuldu põhjal on neis kahes firmas just kehvad palgad, tavalist Eesti keskmist arvestades aga obv. head.

                  Comment

                  • hotcocacola
                    HTCCACLA
                    • Oct 2008
                    • 14473

                    #459
                    Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                    Algselt postitas kjmrc Vaata postitust
                    Keegi täna Tartu OC'sse FO mängima ei lähe?
                    tänasel 10€sel live turnal võib tuimalt esimese käega nuppe panna ja siis hea südamega raekojaplatsi sööma minna :)


                    edit: eelregada ei saa. Pead kohale minema. Kui lähed tund enne turna algust, sisi saad ka "early birdi", ehk frz turnal 500 lisachippi.

                    Comment

                    • kjmrc
                      Pokkerihai
                      • Aug 2009
                      • 4541

                      #460
                      Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                      Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
                      tänasel 10€sel live turnal võib tuimalt esimese käega nuppe panna ja siis hea südamega raekojaplatsi sööma minna :)


                      edit: eelregada ei saa. Pead kohale minema. Kui lähed tund enne turna algust, sisi saad ka "early birdi", ehk frz turnal 500 lisachippi.
                      Kõik on õige aga ma siiski lähen võitmise eesmärgiga:D

                      Comment

                      • hotcocacola
                        HTCCACLA
                        • Oct 2008
                        • 14473

                        #461
                        Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                        i'lold

                        Comment

                        • Tigrano
                          Administraator
                          • Oct 2008
                          • 7614

                          #462
                          Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                          Algselt postitas Char Vaata postitust
                          ei tea kas see paber on nii oluline, minu meelest ülikoolis tutvud uute asjadega ja laiendad silmaringi, aga enamus asjad pead enda käel õppima.. pigem võetakse tööle inimene, kes tegeleb hobi korras progremisega, kui see, et oh, ma läksin ITd õppima, võtke mind tööle nüüd

                          ning tööle võetakse ka selle pealt, mida sa oskad. üldjuhul mingid katseülesanded.

                          Nii vast on jah tihti, mul sõber läks ülikooli poole pealt elioni progemis osakonda läbi tutuvuste kunagi, kus hoti ja muid elioni tähtsaid asju progetaksee, siis ta ültes et ülikooli progemise tarkustest ei olnud eriti suurt kasu vaid tuli ikka tööl hakata õppima kuidas asjad tegelikult käivad ja enamus ikka omal käel googeldades. Kõige tähtsamaks pidas, et on keskkoolist alates käinud matemaatika klassis, mis kergendas progemise õppimist tööl kordades. Ülikooli lõputöö vist oli juba nii peen, et õppejõud ei olnud väga pädevad juba kogu teemal. Seal osakonnas vist kõvematel pole isegi keskharidust kui ta jutust õieti aru sain aga on asendamatud oma erialal.

                          Comment

                          • numnuts
                            Grinder
                            • Dec 2010
                            • 846

                            #463
                            Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                            Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
                            i'lold
                            Mis kui on 10 eurone turna siis peaks pohhui olema? Kui selline attitude on siis mine osta 10€ eest lotot.

                            Comment

                            • Pahvak
                              Pastilaa?? Ei!
                              • Dec 2008
                              • 4431

                              #464
                              Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                              Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
                              Nii vast on jah tihti, mul sõber läks ülikooli poole pealt elioni progemis osakonda läbi tutuvuste kunagi, kus hoti ja muid elioni tähtsaid asju progetaksee, siis ta ültes et ülikooli progemise tarkustest ei olnud eriti suurt kasu vaid tuli ikka tööl hakata õppima kuidas asjad tegelikult käivad ja enamus ikka omal käel googeldades. Kõige tähtsamaks pidas, et on keskkoolist alates käinud matemaatika klassis, mis kergendas progemise õppimist tööl kordades. Ülikooli lõputöö vist oli juba nii peen, et õppejõud ei olnud väga pädevad juba kogu teemal. Seal osakonnas vist kõvematel pole isegi keskharidust kui ta jutust õieti aru sain aga on asendamatud oma erialal.
                              Kahe otsaga asi. Üsna kindel, et sellised mehed, kes asja on googeldades õppinud ei teinud meile id-kaardi lahendust, ajatemplit ja ei arenda US valitsusele andmebaasisüsteemi. Jutt siis eesti firmast Cybernetica. Kindlasti pole üks teisest parem, aga ei saa öelda, et ülikooliharidus täiesti kasutu oleks, sest meil kõigil on vaja selliseid mehi, kes IT ja nende lahenduste piire edasi nihutaksid, et meie elu mugavaks teha. Teine asi on muidugi rahaline pool. Seda ma ei tea, kus kõige rohkem pappi makstakse ja mis indiviidile endale kõige kasulikum on.
                              Fullstacks have more fun.

                              Comment

                              • hotcocacola
                                HTCCACLA
                                • Oct 2008
                                • 14473

                                #465
                                Re: *** JUUNI OFFTOPIC ***

                                Algselt postitas numnuts Vaata postitust
                                Mis kui on 10 eurone turna siis peaks pohhui olema? Kui selline attitude on siis mine osta 10€ eest lotot.
                                lol

                                oled sa käinud seda turniiri seal mängimas?
                                Last edited by Tarmonator; 08.06.11, 13:24.

                                Comment

                                Working...