Maailma vapustavad sündmused

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • con
    Pokkerihai
    • Jul 2010
    • 1954

    #91
    Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

    Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
    Wtf wtf wtf WTF, ei taha küll ülbena kõlada, aga päris nukker on siin mingit osa teksti peale karikakra huumoripostitust lugeda.
    Vb ei biidi leveleid.
    D:
    mõtlesin, et teen lõpuks ühe posti ka.


    maa koosneb paarkümmned km paksudest laamadest mis liiguvad harilikult mõni cm aastas. kuni aastani 2020 on liikumised oluliselt suuremad ja tekivad igast pinged ja teemad, lisaks on ka muutused maa magnetväljade asukohas. jaapanis sellepärast need katastroofid, et ta on täpselt nelja laama piiripeal. normaalne nähtus maa puhul.


    mõned meenutused minevikust:

    paar mil? aastat tagasi oli üks yellowstones vulkaanipurse mis oli nii tugev, et tuhk oli atmosfääris 60a ja maal oli kottpime, valgus läbi ei tulnud. praegu on maal neid vulkaane päris mitu mis võiksid vähemalt sama teha, hawail on vist hetkel kõige ohtlikum.

    17. saj oli uus-meremaal purse mida oli kuulda tuhandeid kilomeetreid eemalt ja korralik hiidlaine.
    vulkaan on pmst võimsaim "relv" üldse.


    Tuumajaam ca 70' ehitatud, suur viga on see, et kütuse jahutussüsteemid sõltuvad elektrist mida hetkel pmst pole. hetkel jahutatakse mereveega, st, et plaanis taastada seda tuumajaama pole ja põhiliselt keskendutake ümberkadusete inimeste turvalisusele.
    hetkel neutroneid omastavad vardad juba reaktoris, seega reaktsioone enam ei toimu aga radiatsioon on väga tugev ja kütus endiselt kõrgel temperatuuril.


    mingisugusesse otsesesse radioatsiooni ei sure tõenäoliselt keegi aga vähkkasvajad muutuvad sealkandis populaarsemaks.

    hetkel pmst worst case scenario on see, et kütusevannid(sügaval maaall vannid kuhu kütus peaks valguma ja siis betoon läheb automaatselt peale) hakkavad läbi laskma ja juhtub nn "china syndrome" ja kogu põhjavesi muutub radioaktiivseks mille tagajärg oleks ümber sama nagu pripatis? http://en.wikipedia.org/wiki/Prypiat_(city)
    hetkel on suurimad kannatajad töötajad kes töötavad 12h vahetustes, et manuaalselt ajsa jahutada. control roomis on prageune kiirgustase selline, et umbes nädalaga on aastane max doos täis.

    igapäevased updated jaamast:


    jaam pidi kannatama 7.5 magnituudi, richteri skaala on logaritmiline:

    8.9 on the richter scale is the equivalent of 22,000 megatons of TNT
    7.5 on the richter scale is the equivalent of 180 megatons of TNT
    This was 122 times more powerful than a 7.5 quake.



    mis puutub ameeriklastesse siis nad on nagu nad on.. pole midagi imestada
    [YOUTUBE]k0RH0cYs4lw[/YOUTUBE]



    vaadates lähiminevikku siis aastal 2005 orkaan katrina aeg oli jaapan üks suuremaid toetajaid.





    sakurajima purse 13.03.11:

    [YOUTUBE]TxUjK0C71yE&feature=player_embeddedt#t=42s[/YOUTUBE]

    pilte värinast(vanad e. eilsed):
    keskel saab seda riba dragida:
    http://www.nytimes.com/interactive/2...r-tsunami.html





    mis puutub 2MS jaapani ja usa konfliktidesse siis liiga sügav teema.
    aga OT, kindlasti mdia paljud ei tea on see, et vietnami sõja ajal kasutas USA herbitsiidi "agent orange", et hävitada vietnami mangroovtihnikuid et näeks õhust rünnata.

    4.8 million Vietnamese people were exposed to herbicides, resulting in 400,000 people being killed or maimed, and 500,000 children born with birth defects.


    google image results:



    //btw juba oli uus maavärin jaapanis:
    Last edited by con; 15.03.11, 22:08.

    Comment

    • KristjanLaas
      Pokkeritark
      • Oct 2009
      • 6450

      #92
      Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

      Now thats a solid post, väga huvitav lugemine, videod ja lingid (mis veel edasi juhendavad teistele põnevatele linkidele ja videotele)

      Comment

      • Fabulous
        Pokkerihai
        • Jan 2010
        • 2674

        #93
        Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

        Neljandas jaamas oli ka plahvatus: http://www.upi.com/Science_News/Reso...4331300218202/

        Comment

        • lenC
          Administraator
          • Oct 2008
          • 6440

          #94
          Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

          Kohalik meedia sellest igatahes ei räägi, aga väidetakse, et viimased 50 on jaamast minema saadetud, kuna seal ei saa enam puhtfüüsiliselt olla kõrge radiatsioonitaseme tõttu.

          Japan’s chief cabinet secretary, Yukio Edano, is holding a news conference that is being broadcast live on Japanese television. Mr. Edano said radiation readings started rising rapidly Wednesday morning outside the front gate of the Fukushima Daiichi plant. “All the workers there have suspended their operations. We have urged them to evacuate, and they have,” he said, according to a translation by NHK television.
          Last edited by lenC; 16.03.11, 03:02. Põhjus: .

          Comment

          • EestiAA
            Vana Tegija
            • Nov 2010
            • 1132

            #95
            Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

            To con videole :mis puutub ameeriklastesse siis nad on nagu nad on.. pole midagi imestada :

            Igas riigi kohta on selline video olemas ...Alles hiljuti tegi reporter kaardi testi eestlastele kõik panid mööda ja ei osand leida oma eestit isegi kaardi pealt ......Inimestele meeldib pahna toota usa kohta .....Usas on lolle nii nagu igas riigis ...Kui ütled kõik usakad on lollid siis oled ise hullem .

            Comment

            • EestiAA
              Vana Tegija
              • Nov 2010
              • 1132

              #96
              Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

              Ja parimad soovid jaapanile

              Comment

              • rahvavaenlane
                Klubi Liige
                • Dec 2009
                • 3040

                #97
                Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                con-i poolt soliidne post

                Comment

                • erplander
                  ekrelander
                  • Oct 2008
                  • 1029

                  #98
                  Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                  Suur klounaad ja vassimine, mis Jaapanis toimub, täpselt sama nagu 86 NSVL-is.

                  Japside valitsus peab olema ikka ülinaiivne ja ignorantne, et sel moel aatomienergiajaamadega toimetada lastakse, eriti kuna nende jaamade opereerimisega ajaloos juba rida väiksemaid probleeme ja vassimisi esinenud. Kõik see, mis hetkel toimub, et nende totaalse ignorantsuste tagajärg. Täielik peataolek, häma ajamine ja asjade ilustamine, naiivne lootus, et lekked iseenesest lakkavad ja mitmeid päevi pea tegevusetult vahtimine.

                  Veelgi haledam on Eesti meedias see kloun Raukase kaagutamine, et kõik kõige paremas korras.

                  Comment

                  • rahvavaenlane
                    Klubi Liige
                    • Dec 2009
                    • 3040

                    #99
                    Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                    ja sina tead?

                    Comment

                    • Vandalar
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3577

                      #100
                      Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                      No tavaliselt kui midagi väga perse on kukkunud, siis masse sellest ei teavitata, isegi kui see oleks õiglane.

                      Comment

                      • EestiAA
                        Vana Tegija
                        • Nov 2010
                        • 1132

                        #101
                        Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                        Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                        No tavaliselt kui midagi väga perse on kukkunud, siis masse sellest ei teavitata, isegi kui see oleks õiglane.
                        mhm vb põhja koreas ...Aga millal viimati lähi ajaloos jäeti mingi suurem katastroof teatamata meedia poolt ?.

                        Comment

                        • erplander
                          ekrelander
                          • Oct 2008
                          • 1029

                          #102
                          Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                          Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                          ja sina tead?
                          Tean mida? See mida tean, sellest kirjutasin. Arvan, et sünniaastaga 76 peaksid ise samuti mäletama, mis häma toimus Tšernobõliga ja suutma tuua teatud paralleele, mis hetkel toimub Fukushimaga.

                          WikiLeaks: Jaapanit hoiatati tuumajaamade ohtlikkuse eest:
                          Eesti suurim uudisteportaal, mis koondab endas Eesti ja välisuudised, krimiuudised, arvamuslood, ilmainfo ning palju muud

                          Comment

                          • Vandalar
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3577

                            #103
                            Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                            Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
                            mhm vb põhja koreas ...Aga millal viimati lähi ajaloos jäeti mingi suurem katastroof teatamata meedia poolt ?.
                            Meedia loomulikult teatab aga see ei tähenda, et infokanalitele söödetud info ka alati täpne oleks.

                            Comment

                            • erplander
                              ekrelander
                              • Oct 2008
                              • 1029

                              #104
                              Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                              Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                              Meedia loomulikult teatab aga see ei tähenda, et infokanalitele söödetud info ka alati täpne oleks.
                              Täpselt.

                              Kui meenutada, siis näiteks Kurkse katastroofiga toimus vassimine, nagu hetkel toimub vassimine Briti ajakirjaniku poolt avaldatud Afganistani sõja teemalise raamatu pärast ja Eesti valitsuse katse seda tsenseerida.

                              Welcome to Vaikiv Ajastu 2.

                              Comment

                              • MM
                                Klubi Liige
                                • Oct 2008
                                • 129

                                #105
                                Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                                Algselt postitas erplander Vaata postitust
                                Suur klounaad ja vassimine, mis Jaapanis toimub, täpselt sama nagu 86 NSVL-is.

                                Japside valitsus peab olema ikka ülinaiivne ja ignorantne, et sel moel aatomienergiajaamadega toimetada lastakse, eriti kuna nende jaamade opereerimisega ajaloos juba rida väiksemaid probleeme ja vassimisi esinenud. Kõik see, mis hetkel toimub, et nende totaalse ignorantsuste tagajärg. Täielik peataolek, häma ajamine ja asjade ilustamine, naiivne lootus, et lekked iseenesest lakkavad ja mitmeid päevi pea tegevusetult vahtimine.

                                Veelgi haledam on Eesti meedias see kloun Raukase kaagutamine, et kõik kõige paremas korras.
                                Räägi siis härra tuumajaamakriisijärgsekäitumiseekspert, kuidas tuleks sellise õnnetuse korral käituda ja mida on täpselt valesti tehtud?
                                Vastus stiilis, et tuumajaamad tuleks üldse kinni kõik panna, sest ma olen puukallistaja ei päde.

                                läksin lihtsalt tilti nats,
                                peace!

                                Comment

                                Working...