Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.
D:
mõtlesin, et teen lõpuks ühe posti ka.

maa koosneb paarkümmned km paksudest laamadest mis liiguvad harilikult mõni cm aastas. kuni aastani 2020 on liikumised oluliselt suuremad ja tekivad igast pinged ja teemad, lisaks on ka muutused maa magnetväljade asukohas. jaapanis sellepärast need katastroofid, et ta on täpselt nelja laama piiripeal. normaalne nähtus maa puhul.
mõned meenutused minevikust:
paar mil? aastat tagasi oli üks yellowstones vulkaanipurse mis oli nii tugev, et tuhk oli atmosfääris 60a ja maal oli kottpime, valgus läbi ei tulnud. praegu on maal neid vulkaane päris mitu mis võiksid vähemalt sama teha, hawail on vist hetkel kõige ohtlikum.
17. saj oli uus-meremaal purse mida oli kuulda tuhandeid kilomeetreid eemalt ja korralik hiidlaine.
vulkaan on pmst võimsaim "relv" üldse.
Tuumajaam ca 70' ehitatud, suur viga on see, et kütuse jahutussüsteemid sõltuvad elektrist mida hetkel pmst pole. hetkel jahutatakse mereveega, st, et plaanis taastada seda tuumajaama pole ja põhiliselt keskendutake ümberkadusete inimeste turvalisusele.
hetkel neutroneid omastavad vardad juba reaktoris, seega reaktsioone enam ei toimu aga radiatsioon on väga tugev ja kütus endiselt kõrgel temperatuuril.
mingisugusesse otsesesse radioatsiooni ei sure tõenäoliselt keegi aga vähkkasvajad muutuvad sealkandis populaarsemaks.
hetkel pmst worst case scenario on see, et kütusevannid(sügaval maaall vannid kuhu kütus peaks valguma ja siis betoon läheb automaatselt peale) hakkavad läbi laskma ja juhtub nn "china syndrome" ja kogu põhjavesi muutub radioaktiivseks mille tagajärg oleks ümber sama nagu pripatis? http://en.wikipedia.org/wiki/Prypiat_(city)
hetkel on suurimad kannatajad töötajad kes töötavad 12h vahetustes, et manuaalselt ajsa jahutada. control roomis on prageune kiirgustase selline, et umbes nädalaga on aastane max doos täis.
igapäevased updated jaamast:
jaam pidi kannatama 7.5 magnituudi, richteri skaala on logaritmiline:
8.9 on the richter scale is the equivalent of 22,000 megatons of TNT
7.5 on the richter scale is the equivalent of 180 megatons of TNT
This was 122 times more powerful than a 7.5 quake.
mis puutub ameeriklastesse siis nad on nagu nad on.. pole midagi imestada
[YOUTUBE]k0RH0cYs4lw[/YOUTUBE]

vaadates lähiminevikku siis aastal 2005 orkaan katrina aeg oli jaapan üks suuremaid toetajaid.
sakurajima purse 13.03.11:
[YOUTUBE]TxUjK0C71yE&feature=player_embeddedt#t=42s[/YOUTUBE]
pilte värinast(vanad e. eilsed):
keskel saab seda riba dragida:
http://www.nytimes.com/interactive/2...r-tsunami.html
mis puutub 2MS jaapani ja usa konfliktidesse siis liiga sügav teema.
aga OT, kindlasti mdia paljud ei tea on see, et vietnami sõja ajal kasutas USA herbitsiidi "agent orange", et hävitada vietnami mangroovtihnikuid et näeks õhust rünnata.

google image results:
//btw juba oli uus maavärin jaapanis:
Algselt postitas KristjanLaas
Vaata postitust
mõtlesin, et teen lõpuks ühe posti ka.

maa koosneb paarkümmned km paksudest laamadest mis liiguvad harilikult mõni cm aastas. kuni aastani 2020 on liikumised oluliselt suuremad ja tekivad igast pinged ja teemad, lisaks on ka muutused maa magnetväljade asukohas. jaapanis sellepärast need katastroofid, et ta on täpselt nelja laama piiripeal. normaalne nähtus maa puhul.
mõned meenutused minevikust:
paar mil? aastat tagasi oli üks yellowstones vulkaanipurse mis oli nii tugev, et tuhk oli atmosfääris 60a ja maal oli kottpime, valgus läbi ei tulnud. praegu on maal neid vulkaane päris mitu mis võiksid vähemalt sama teha, hawail on vist hetkel kõige ohtlikum.
17. saj oli uus-meremaal purse mida oli kuulda tuhandeid kilomeetreid eemalt ja korralik hiidlaine.
vulkaan on pmst võimsaim "relv" üldse.
Tuumajaam ca 70' ehitatud, suur viga on see, et kütuse jahutussüsteemid sõltuvad elektrist mida hetkel pmst pole. hetkel jahutatakse mereveega, st, et plaanis taastada seda tuumajaama pole ja põhiliselt keskendutake ümberkadusete inimeste turvalisusele.
hetkel neutroneid omastavad vardad juba reaktoris, seega reaktsioone enam ei toimu aga radiatsioon on väga tugev ja kütus endiselt kõrgel temperatuuril.
mingisugusesse otsesesse radioatsiooni ei sure tõenäoliselt keegi aga vähkkasvajad muutuvad sealkandis populaarsemaks.
hetkel pmst worst case scenario on see, et kütusevannid(sügaval maaall vannid kuhu kütus peaks valguma ja siis betoon läheb automaatselt peale) hakkavad läbi laskma ja juhtub nn "china syndrome" ja kogu põhjavesi muutub radioaktiivseks mille tagajärg oleks ümber sama nagu pripatis? http://en.wikipedia.org/wiki/Prypiat_(city)
hetkel on suurimad kannatajad töötajad kes töötavad 12h vahetustes, et manuaalselt ajsa jahutada. control roomis on prageune kiirgustase selline, et umbes nädalaga on aastane max doos täis.
igapäevased updated jaamast:
jaam pidi kannatama 7.5 magnituudi, richteri skaala on logaritmiline:
8.9 on the richter scale is the equivalent of 22,000 megatons of TNT
7.5 on the richter scale is the equivalent of 180 megatons of TNT
This was 122 times more powerful than a 7.5 quake.
mis puutub ameeriklastesse siis nad on nagu nad on.. pole midagi imestada
[YOUTUBE]k0RH0cYs4lw[/YOUTUBE]

vaadates lähiminevikku siis aastal 2005 orkaan katrina aeg oli jaapan üks suuremaid toetajaid.
sakurajima purse 13.03.11:
[YOUTUBE]TxUjK0C71yE&feature=player_embeddedt#t=42s[/YOUTUBE]
pilte värinast(vanad e. eilsed):
keskel saab seda riba dragida:
http://www.nytimes.com/interactive/2...r-tsunami.html
mis puutub 2MS jaapani ja usa konfliktidesse siis liiga sügav teema.
aga OT, kindlasti mdia paljud ei tea on see, et vietnami sõja ajal kasutas USA herbitsiidi "agent orange", et hävitada vietnami mangroovtihnikuid et näeks õhust rünnata.

4.8 million Vietnamese people were exposed to herbicides, resulting in 400,000 people being killed or maimed, and 500,000 children born with birth defects.
google image results:
//btw juba oli uus maavärin jaapanis:
Comment