***Ametlik reisimise teema***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Tarmonator
    Lingiparandaja
    • Oct 2008
    • 3274

    #46
    Re: ***Ametlik reisimise teema***

    Noh reisihuvilised

    Mexico, Mexico, Mexicoooo

    Comment

    • Spewmonkey
      Seina Augustaja
      • Oct 2008
      • 2293

      #47
      Re: ***Ametlik reisimise teema***

      Algselt postitas Tarmonator Vaata postitust
      Noh reisihuvilised

      Mexico, Mexico, Mexicoooo
      Ay, caramba!

      Comment

      • rollkopter
        Grinder
        • Oct 2011
        • 501

        #48
        Re: ***Ametlik reisimise teema***

        Algselt postitas Jennifer Vaata postitust
        Eelmine aasta sai poolaastat Hawaiil elatud. Augustis tahaks Austraaliasse pooleks või enamaks aastaks minna. On keegi siit seal käinud, oskab kommenteerida?:)
        jep olen ka aussis olnud, saabusin selle aasta juunis.
        oskan küll kommenteerida - tasub minna!

        Comment

        • yolpa
          Pokkerihai
          • Jun 2009
          • 2669

          #49
          Re: ***Ametlik reisimise teema***

          Algselt postitas ranka Vaata postitust
          Turistiviisa on 3 kuud? Pikema viisa jaoks pead tööle minema? Mis sulle austraalia juures kõige rohkem meeldib ja mis kõige vähem? Võrdle ka riiki natuke Eestiga - plussid/miinused.
          turistiviisa peaks jh 3 kuud olema. Ise olen Working Holiday visaga. Nimi tuleneb sellest, et seda kasutavad noored, kes enamasti teevad ühes kohas paar nädalat kuni paar kuud tööd ja siis reisivad jälle teenitud rahade eest. Kui raha elamiseks olemas, siis ei pea ametlikult tööl käima, juhul kui ei taha omale teise aasta viisat teha, mille tingimuseks, on 3 kuud farmi-tööd(paljud firmad kirjutavad kah välja selle). Neid asju, mis meeldib on väga palju, alustades kõrgest elatustasemest, lõpetades soojade ilmade ja vapustava looduse/maastiku/vaatamisväärstusega. Eestiga võrdlusesse panna, siis pmst asjad-söök/elektroonika/muu nodi, üldiselt sama kallis(odavamat pole väga midagi, aga kallimaid asju ikka leidub), samas on inimestel palgad 3x kõrgemad kui eestis. Põhimõtteliselt, kui võrrelda ka muid asju, siis üldiselt siin kõik parem(mitte, et ma eestit vihkaks vms). Ainuke asi, mis kohe paugust meelde tuli, on see, et Internet ja ja levialad pole eriti arenenud. Inimesed kasutavad mahu pealt interneti(omal muidugi unlimited internet ligi võetud, kalli raha eest). Internet on aeglane(mina starsis üle 6 laua mängida ei saa). Telefonil on levi pmst ainult linnades. Pmst kogu infotehnoloogia siin eestist väga maas, aga samas on odav.

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #50
            Re: ***Ametlik reisimise teema***

            Algselt postitas yolpa Vaata postitust
            Põhimõtteliselt, kui võrrelda ka muid asju, siis üldiselt siin kõik parem(mitte, et ma eestit vihkaks vms).
            Ma olen päris palju reisinud maailmas, aga sellist kohta, kuhu päris elama aastateks tahaks jääda, ei ole veel kohanud. Paremat ilma, rikkamaid inimesi, ägedat loodust olen korduvalt näinud. Üldiselt on Eestis kõik ikka parem.

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #51
              Re: ***Ametlik reisimise teema***

              Kas keegi on käinud kuskil kus Internet paremal tasemel kui Eestis? Minul pole veel ette tulnud, isegi USA hotellides oli paras saast...

              Comment

              • vsiu100
                Moderaator
                • Oct 2008
                • 4253

                #52
                Re: ***Ametlik reisimise teema***

                kirjutan alla pastilaa ja codecci viimastele postidele.

                suusatamisest on Rootsis Sälen ka tip-top koht ja poole lähemal ning soodsam kui Are.

                Comment

                • yolpa
                  Pokkerihai
                  • Jun 2009
                  • 2669

                  #53
                  Re: ***Ametlik reisimise teema***

                  Ma ei vaidle pastilaale vastu, sest inimesed erinevad, aga ütlen veel seda, et ainult reisimisestn kindlasti ei piisa, et saada aimu millise riigiga tegu.

                  Comment

                  • ranka
                    Miljon Põhjust Kodus Olla
                    • Sep 2008
                    • 36444

                    #54
                    Re: ***Ametlik reisimise teema***

                    Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                    Kas keegi on käinud kuskil kus Internet paremal tasemel kui Eestis? Minul pole veel ette tulnud, isegi USA hotellides oli paras saast...
                    Lisaks mujal tasuta wifisid eriti ei olegi ja kui ongi tasuta on see junn. Reeglina maksad igalpool wifi eest. Pubides/baarides wifit ära loodagi või jälle maksad.

                    Comment

                    • Rage
                      Klubi Liige
                      • Nov 2008
                      • 6853

                      #55
                      Re: ***Ametlik reisimise teema***

                      Norras Hemsedal.. suht OK kuurort, aga põmst kahe päevaga suudad kõik rajad läbi sõita, kui offpisti mees oled, siis seal on ka mõnusaid kohti, suht lähedal paarkend kiltsa edasi on veel paar nõlva, seal on ka selliseid mõnusaid metsavahelisi offpiste.

                      Comment

                      • taipupole
                        Lõpuboss
                        • Oct 2008
                        • 2181

                        #56
                        Re: ***Ametlik reisimise teema***

                        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                        Kas keegi on käinud kuskil kus Internet paremal tasemel kui Eestis? Minul pole veel ette tulnud, isegi USA hotellides oli paras saast...
                        Phuketis oli päris hea, kuid see eeldab suht sama nagu Eestis, et peab pulk olema. Wifile loota ei saa.

                        Comment

                        • vennike
                          Pokkerihai
                          • Mar 2009
                          • 1958

                          #57
                          Re: ***Ametlik reisimise teema***

                          Algselt postitas ranka Vaata postitust
                          Turistiviisa on 3 kuud? Pikema viisa jaoks pead tööle minema? Mis sulle austraalia juures kõige rohkem meeldib ja mis kõige vähem? Võrdle ka riiki natuke Eestiga - plussid/miinused.
                          Sa ei pea tööle minema, kui oled 30 või alla selle, siis lihtsalt taotled töö ja puhke viisa ja tripid ringi aasta otsa. Kui tõesti isu tuleb, siis lähed korjad (sööd) päeva mangosid, teise viinamarju jne.

                          Minul on sponsorshipi paberid sees ja siit ma ei liigu enam kunagi. Mis mulle meeldib :

                          1)Kliima. Ma vihkan külma, kohutavalt vihkan, ei taha kunagi enam ühtegi miinuskraadi näha.
                          2)Inimesed, ehk täpsemalt öeldes nende suhtumine. Teistesse inimestesse, ellu, jne.
                          3)Raha. Mitte et seda nii meeletult palju oleks, aga palga ja üüri suhe näiteks. Mu kõik hädavajalikud kulutused (üür, söök, bena, kindlustused, tel, internet jne.) moodustavad ca 40-45% mul palgast (alkoholi ja tubakatooted sinna alla ei kuulu) Super imo.

                          Närvidele käivad reklaamipausid telekas, standard 23 minutise sarja jooksul saad 3-4 reklaamipausi. Natuke ka yolpa mainit netikiirused, aga ma olen siin juba 14 kuud olnud, hakkab ära harjuma. Algusnädalatel ei jäänud läpakal palju puudu, et ta oleks üle rõduserva papagoidega võidu lendama läinud.

                          Aga kõik see jama ununeb, kui rõdu peal suitsu teen ja alla vaatan.
                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #58
                            Re: ***Ametlik reisimise teema***

                            Nice. Tänan! :)

                            Comment

                            • fyte
                              Pokkerihai
                              • Jun 2010
                              • 3378

                              #59
                              Re: ***Ametlik reisimise teema***

                              Tore ülevaade ja nuts pilt. Nagu aru saan, siis aussies keskmine palk jääb kuhugi 4.5k AUD kanti? ca 2k$ läheb siis selliste möödapääsmatute kulutuste tarbeks?

                              Comment

                              • yolpa
                                Pokkerihai
                                • Jun 2009
                                • 2669

                                #60
                                Re: ***Ametlik reisimise teema***

                                keskmine peaks olema ca 4k AUDi, aga pmst jah.

                                Comment

                                Working...