Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #436
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
    Ei saanud endiselt seletust, miks sellise avaldusega lagedale tulid. Su nn "näidete" varal tundub sama argumenteeritud väide, kui 6nda B klassi Vova ütleks, et "Dire on m*nn".
    Kui sa konkreetselt selles lauses kinni oled, siis tegelikult on siinkohal võrdlus 6nda B klassi Vova´ga täiesti kohane. Ma ei ole lihtsalt Ligiga samal tasemel väitmaks, et ma rääkisin tegelikult aiaaugust aia asemel ja kõik teised said lihtsalt valesti aru.



    See siis muruntau poolt lingitud artikli lisaks. Meil on paljukiidetud e-riik aga oma ametnikekarjaga anname peaaegu kõigile silmad ette.
    Last edited by Potsataja; 13.08.12, 19:37.

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #437
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
      http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=63777186

      See siis muruntau poolt lingitud artikli lisaks. Meil on paljukiidetud e-riik aga oma ametnikekarjaga anname peaaegu kõigile silmad ette.
      "Huvitavalt" tõlgendad artikli sisu taas (loe - vastavalt oma soovile).

      Eesti oli oma näitajaga 18. kohal. Kolmel viimasel kohal paiknesid Rootsi (33,9% - 2007. a andmed), Taani (30,5%) ja Leedu (29,1%). Põhjamaad on läbi aegade paistnud silma suure avaliku sektoriga.

      Mitte, et ma ei arvaks, et see % võiks kasvõi 15 olla ka Eestis - lihtsalt kui mõtlev inimene seda artiklit loeb, siis ta loeb siit seda välja, et kõik on täiesti regioonile kohane ja normaalne. Või sa linkisid seda artiklit, aga lugesid midagi muud?
      Last edited by pastilaa; 14.08.12, 08:34.

      Comment

      • Pumper
        Klubi Liige
        • Mar 2009
        • 2359

        #438
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Eesti oma väiksusega pigem eksitab seda statistikat. Meil annab mõnisada ametnikku kindlasti % punkti või 2 juba juurde. Võib õelda, et tugev keskmik.

        Comment

        • Spewmonkey
          Seina Augustaja
          • Oct 2008
          • 2293

          #439
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
          "Huvitavalt" tõlgendad artikli sisu taas (loe - vastavalt oma soovile).

          Eesti oli oma näitajaga 18. kohal. Kolmel viimasel kohal paiknesid Rootsi (33,9% - 2007. a andmed), Taani (30,5%) ja Leedu (29,1%). Põhjamaad on läbi aegade paistnud silma suure avaliku sektoriga.

          Mitte, et ma ei arvaks, et see % võiks kasvõi 15 olla ka Eestis - lihtsalt kui mõtlev inimene seda artiklit loeb, siis ta loeb siit seda välja, et kõik on täiesti regioonile kohane ja normaalne. Või sa linkisid seda artiklit, aga lugesid midagi muud?
          Ära kiusa potsatajat, mõtle kui igav tal kodus istuda oleks kui valitsust kritiseerida ei saa :(.

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #440
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Numbreid ei saa "huvitavalt" tõlgendada. Mõtlev inimene peaks aru saama, et meil lihtsalt ei ole neid võimalusi, mis Põhjamaadel. See on korduvalt läbi jooksnud, et 50 aastat nõukaega vs. vaba areng ei ole võrreldavad.



            See siis üks näitaja, mis annaks ametnike arvule mingi aluse, raha on vaja ju laiali jagada. Lisaks veel e-riik, mis teoorias peaks ametnike arvu vähendama, mitte suurendama. Kui aga raha ei ole ja e-riik on, siis mida p*rset see ametnikekari teeb?

            Pumper, Eesti tööjõud oli 2009 650k inimest, neist töötuid 10,2%. Seega 1% on ümmarguselt 5900 inimest. Mõnisada on ka 0,1 protsendist päris kaugel.

            Spewmonkey, asi ei ole hetkel kindlasti võimul oleva valitsuse kritiseerimises. Valitsusi on 20 aasta jooksul palju olnud, kuid ametnike arv on vägagi tõenäoliselt üldjoontes sama olnud. Hektek on muidugi lõbus fakt see, et "koondame ja kärbime" aga lõpuks on % veelgi suurem.
            Last edited by Potsataja; 14.08.12, 09:33.

            Comment

            • Spewmonkey
              Seina Augustaja
              • Oct 2008
              • 2293

              #441
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
              Spewmonkey, asi ei ole hetkel kindlasti võimul oleva valitsuse kritiseerimises. Valitsusi on 20 aasta jooksul palju olnud, kuid ametnike arv on vägagi tõenäoliselt üldjoontes sama olnud. Hektek on muidugi lõbus fakt see, et "koondame ja kärbime" aga lõpuks on % veelgi suurem.
              Asi on selles, et tee oma vaba ajaga(arvestades, et seda sul sitaks on) midagi peale konstantse virisemise, m'kay pumpkin.

              Comment

              • Pumper
                Klubi Liige
                • Mar 2009
                • 2359

                #442
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Ma mõtlesin ametnike %, mitte tervest elanikkonnast. Igatahes tahtsin väita seda et Eestit oma väiksuse tõttu ei ole õige panna võrdlusesse suurte riikidega.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #443
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Eesti suurim innovatsioon oleks naftat ja maagaasi mitteomava riigi struktuur, mida selle maksumaksjad päriselt jaksavad üleval pidada, kirjutab ettevõtja Jaak Nigul.


                  Siin on numbrid välja toodud ja kõige olulisem:

                  Milline oleks siis tegelik lahendus Eesti jaoks? Ma ei näe muud viisi, kui umbes 60 000 avaliku sektori ametikoha kaotamist ja inimeste suunamist tööturu kaudu erasektorisse – kulupoolelt tulupoolele. Et avalikku sektorisse jääksid alles tõesti vaid (häda)vajalikud ametikohad. Siinkohal üleskutse meie riigijuhtidele: palun ärge hakake taas koondama päästeametnikke ja politseinikke ning kärpima kaitseväelaste palku! Meil on kümneid tuhandeid kontoritöötajaid, kelleta meie riik saab ja peab tulevikus läbi ajama. Muidu ei jaksa me seda riiki üleval pidada.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #444
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Kunstiakadeemia tudengid süüdistavad Reformierakonda selles, et see takistab alatu võttega Reformierakonna kontori ees aadressil Tõnismägi 9 meeleavalduse korraldamist Silver Meikari toetuseks.


                    Huvitav, kas oleks võimalik ennast ja erakonda veel rohkem lolliks teha? Eks nad ole viimasel ajal muidugi päris kõvasti üritanud ka.

                    Comment

                    • inward
                      Klubi Liige
                      • Sep 2009
                      • 6275

                      #445
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                      http://www.delfi.ee/news/paevauudise....d?id=65166688

                      Huvitav, kas oleks võimalik ennast ja erakonda veel rohkem lolliks teha? Eks nad ole viimasel ajal muidugi päris kõvasti üritanud ka.
                      Ega see väga RE toetust ei mõjuta tõenäoliselt (loodetavasti ma eksin). Kurb, aga Eestis on võim võõrandunud, erakondadel sisedemokraatia puudub. Jääb mulje, justkui eliidi kätte on koondunud võim. Parlamendi erakonnad on kindlustanud ennast Toompeale. Alustada tuleks erakonnaseadusest, mis ebaproportsionaalselt soodustab nelja erakonda. Rääkimata siin käitumismaneerist jms. Kui Eestis mingis valdkonnas on vaja suuri muutusi ja struktuurseid reforme, siis peab lihtsalt jalgadega trampima hakkama ja streikima. See ei ole normaalne.

                      Streigieelsel nädalal käis minister Pevkur loengut meile andmas. Ta oli sel hetkel üsna veendunud, et jõuab kokkuleppele ja streiki ei toimu. Noh jah, päris hästi.
                      Last edited by inward; 27.10.12, 10:00.

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #446
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Vikerraadio saates "Reporteritund" Reformierakonna rahastamisskandaali puudutavatele küsimustele vastanud peaminister Andrus Ansip heitis uurimisorganitele ette jõulisi menetlustoiminguid ja Silver Meikarile valetamist.


                        See siis järjekordne ämber Ansipi poolt samal teemal. Korduvalt on ilmunud artikleid, kus RE liikmed ei mäleta, vaid arvavavd või oletavad, kust kordi suuremad summad pärit olid.



                        Pevkur tundub olevat endiselt arvamusel, et ta suudab kuidagi arstidele siiski ära teha või vähemalt natuke tagasi teha. Mees võiks lõpuks aru saada, et ta lihtsalt pole nendega samal tasemel.
                        Last edited by Potsataja; 28.10.12, 14:50.

                        Comment

                        • Jäämees
                          Vana Tegija
                          • Jun 2011
                          • 1182

                          #447
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Selleks, et midagi eriti muutuks peaks erakonna seadust, aga eelkõige valimisseadust muutma.

                          Populaarsusest ei oska arvata... Igasugused suhtekorraldajad jne. kipuvad arvama, et ei muutu eriti midagi, sest isegi negatiivne reklaam on hea, mis polegi vb nii vale... Arvestades seda, et alles nüüd kohutavalt pettuda mingis erakonnas, vahet pole on see RE/KE, on üpris ebatõenäoline.

                          Inimesed kes reaalselt süvenevad ka mingi erakonna programmi ja tegudesse on ammu juba oma valikud teinud.

                          Inimesed kes lähtuvad mingitest persoonidest ja familiaarsusest teatud poliitikutega ei süvene teemadesse ja valivad ükskõik keda kes sümpatiseerub neile ja/või edukalt hirmutab neid mingi tondiga :P

                          Isiklikult Ansipi ''targad jutud'' on juba ammu naeruväärsed. Seal samas vikerraadio saates rääkis ta ju ka illussioonist, et enamus tehinguid toimub kaardimaksetega...

                          Seoses kogu selle nn Silvergateiga teeb ka nalja mingite inimeste väited, et nad ''pettusid seeläbi Eesti poliitikas''. Ise vist päris ammu pettunud ja üritan mitte nii väga hoolida, tähele panna poliitikat.

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #448
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Mind ennast häirib nüüdne kuvand meikarist kui "Eesti poliitilise maastiku tervendajast".

                            Meikar, Kallakas, Ilmar Mihkelsoo, (isik, kes ajakirjanduses läbi käinud kui XXX, kes väidetavalt sai tähtveres autos kallakalt raha) ning Ingi Sutrop (uue nimega Ingi Mihkelsoo) olid neljakesi siin Tartus tolleaegsete valimiste ajal neli parimat sõpra. Arvata on, et nad ajasid neid asju ka koos. Viimastel valimistel aga Meikar saadeti nahhui ning nüüd mees otsustab oma kibestumuses teiste seas ka oma sõbra (Kallakase) tanki lükata. Ingi Mihkelsoo ning ta kaasa Ilmar Mihkelsoo pasundavad meedias, kuidas nemad on tohutult pettunud reformierakonnas ja astuvad demonstratiivselt sealt välja.

                            Reaalsus oli see, et need neli inimest olid ühel kõik asjaga seotud. Vahe tuleb sellest, et ainukesena Kallakas on praegusel hetkel magusal kohal (ministri nõunik). Seega ainuke ajend Meikaril on kibestumus. Ingil ei jäänud muidugi praeguses olukorras erilist valikuvarianti ka, ema ju TÜ eetikakeskuse juht ning peab oma pere hea nime eest seisma.

                            Olen nende kõigiga mingi periood kokku ka puutunud ning imo Meikar on üks suurimaid troppe, keda tean. Endal naine kodus viimaseid kuid rase, aga nillib valimispeol 16 aastaseid tüdrukuid.

                            Comment

                            • pastilaa
                              kuum poiss
                              • Apr 2009
                              • 7518

                              #449
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
                              Populaarsusest ei oska arvata... Igasugused suhtekorraldajad jne. kipuvad arvama, et ei muutu eriti midagi, sest isegi negatiivne reklaam on hea, mis polegi vb nii vale... Arvestades seda, et alles nüüd kohutavalt pettuda mingis erakonnas, vahet pole on see RE/KE, on üpris ebatõenäoline.

                              Inimesed kes reaalselt süvenevad ka mingi erakonna programmi ja tegudesse on ammu juba oma valikud teinud.
                              mulle tundub, et seekord ikkagi tõmmati liiga suur s*tt kaela endale. ja kõige koomilisem on asja juures see, et tegelikult suhteliselt väikese ja ebaolulise asjaga (millest oleks saanud eetiliselt ja moraalselt välja tulla). enda tutvusingkonnas mitmeid, kes seni RE valinud ja enam seda just silvergate tõttu ei tee. kuigi järgmised on KOV, kus rohkem valitakse persoone, on siiski sellel arvestatav mõju usun.

                              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                              Mind ennast häirib nüüdne kuvand meikarist kui "Eesti poliitilise maastiku tervendajast".
                              see on suhteliselt marginaalne probleem. häirima peaks ikka vastasleeri kuvand, kui sisuliselt asja vaadata.

                              Comment

                              • karupoeg
                                Pokkerihai
                                • Jun 2012
                                • 3823

                                #450
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                oligi rohkem ot-na mõeldud. Sisulist probleemi siin lahatud küll ning arvatavasti saaks internetis enne "ruum otsa" kui arutelu sel teemal lõppeks. Fakt on see, et härrasmehed nagu Meri ja Kreitzberg lahkuvad ning asemele tulevad noored kuked "poliitikud" riigiteaduste makaga, kelle põhieesmärgiks on bling bling ning ühiskonna heaolu tuleb teisejärgulisena.

                                Comment

                                Working...