Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Herbert Sammal
    Jube Noob
    • Jul 2013
    • 165

    #2281
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Päris tegijad sõdurid siis, kui kohalik (kasutades pastilaa lemmikut väljendit) valge rämps molli annab. Ja mul on pohlad, mis värvi immigrandid tulevad, meil on sitaks endal probleeme kohalikegagi.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #2282
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema



      Kaitseväele pole laekunud ühtegi ametlikku teadet Eestis viibivate liitlassõdurite väärkohtlemisest.

      Enne seda said ministrid ja poliitikud muidugi oma sügavat nõrdimust ja piinlikust avaldada.

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #2283
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
        http://www.postimees.ee/3380209/kait...mise-juhtumist

        Kaitseväele pole laekunud ühtegi ametlikku teadet Eestis viibivate liitlassõdurite väärkohtlemisest.

        Enne seda said ministrid ja poliitikud muidugi oma sügavat nõrdimust ja piinlikust avaldada.
        kui nad avaldusi esitama hakkaks, siis ilmselt delfi läheks pankrotti kommenteerijate kadumise tõttu :(

        ise kiidad heaks muidu liitlassõduritest neegrite narrimise? otsest vastust paluks

        Comment

        • Potsataja
          õilishing
          • Oct 2008
          • 5270

          #2284
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Ei kiida heaks.

          Comment

          • sm112
            Grinder
            • Jun 2009
            • 776

            #2285
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Nagu codecci ka vihjas, siis mõnele tundub narrimisena juba see, kui pilk temale rohkem kui sekundiks peatuma jääb. Jälle mõttetu ülereageering nagu kõigi muude hetkel populaarsete teemade puhul. Hale pakazuuha ja populism. Pean silmas seda, et hui poliitikule korda läheb, kes keda kelleks sõimab, loeb ainult kahju, mis see mainele teeb. Kedagi ei huvita indiviid. Peenikesed narrivad paksusid, ilusad narrivad koledaid, tugevad narrivad nõrkasid, rikkad narrivad vaeseid ja seda juba lasteaiast peale. Aga kui valge narrib neegrit, on kohe sitt ventilaatoris. Lugesin mõni aeg tagasi mingit arvamusartiklit, kus eestlaste sallimatuses süüdistati meie orjamentaliteeti ja vihjati, et oleks aeg sellest üle saada. Isiklikult arvan, et mustanahalistel oleks aeg orjamentaliteedist üle saada ning valgetel ameeriklastel oma kompleksist lõpmatult heastada seda, mis sajand-paar tagasi korda sai saadetud. Pole ju saladus, et kõige suuremad rassistid on mustanahalised ise, just sellele vihjas muide donkihott oma postituses Detroiti mainides. Kui poliitikud kasvõi murdosagi sellest tähelepanust, mis kulub EL'ile ja USA'le persepugemiseks, suunaksid eesstlaste endi probleemidele ja nende lahendamisele, oleks elu meil märgatavalt parem. Oksendan iga kord natuke suhu, kui pastilaa järjekordse lingi mõne valitsuse PR-kampaania hääletoru verbaalsele väljaheitele siia lisab.

            Et keegi valesti aru ei saaks, siis ise ei salli absoluutselt seda, kui keegi ükskõik mis põhjusel kedagi narrib. Aga sama vähe sallin silmakirjalikkust ja kahepalgelisust. Võitled narrimise vastu, võitle igasuguse narrimise vastu, mitte ära otsi odavat populaarsust hetkel aktuaalsetele teemadele kaasa röökides. Mad props minu poolt esimesele poliitikule, kes kirjutab artikli sellest, kui õõvastavalt talle koolikiusamine mõjub ja pakub välja plaani, kuidas seda vähendada. Ilmselt jäängi seda ootama.

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #2286
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              pole küll teemasse, aga minu arvates on täitsa perse läinud avaliku meediaruumi kasutus. Lihtsalt õõvastav kui palju meil igasugu arvamuslugude kirjutajaid ja fb postitajaid, kellele meedia annab kajastust.. Kõige hullem on viimasel ajal see bisnismänide jumaldamine maksuteemade kontekstis. Kurat, s'tt, v'tt ja tuulelohe, ma ütlen.

              Ja sm112-ga täiesti nõus pastilaa koha pealt, et vahel läheb veidi liiale see hüva eesmärk tal. Ja visates õli tulle, siis "ma ei ole rassist, aga..." kui ma peaksin isiklikule kogemusele lähtudes reastama meeldivuse suhtes rassid, siis need on viimased. Sealjuures olen jaganud kuude kaupa ühikat ca 50 shokolaadipoisi, asiaadi, latiino ja normaalsetega (pun intended). Ja nagu üks harvardi uurimus ka näitas, siis usas valged tunnetavad juba subjektiivselt rohkem rassismi all kannatamist kui seda teevad 50 centi hõimukaaslased. Aga see selleks.

              Ja maksimaalselt ajab närvi see, kuidas mingi lambiväljendid stiilis "mul on häbi eestlaste pärast" on saanud niivõrd prevaleerivaks. Istuge sisse. Mul on häbi, et Eesti õhuväe (LOL @ õhuvägi ja eestis) evib sellist sõnakasutust ja situatsiooni lahendamise oskust. Mida ta sõjaajal veel teeks?

              öelnud lihtsalt, et iga lolli kohta on 1000 inimest, kes teid sajaga luuvib (mingu ainult oma suure schlongiga hollikasse suvalisel kolmapäeval) ja need, kes selliselt käituvad ei ole eestlased. PUNKT. Selle asemel jättis ta mulje, et see ongi prevaleeriv hoiak eestlaste poolt ja tal isiklikult on kahju, et see nii on.
              Last edited by karupoeg; 30.10.15, 00:33.

              Comment

              • pastilaa
                kuum poiss
                • Apr 2009
                • 7518

                #2287
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                kui ma peaksin isiklikule kogemusele lähtudes reastama meeldivuse suhtes rassid, siis need on viimased.
                21. sajandil rasside järgi inimeste meeldivuse reastamine - sellest võiks ju haritud ja intelligentne inimene küll üle olla. nii umbes 70a vana teema (idaeurooplasena tuleb vanema generatsiooni hulgas muidugi arusaadavaid mööndusi teha). äkki peaks endalt küsima, et miks see sulle oluline on? või korra ämaris v tapal tutvumas käima ja arvestades valimit saad paremaks rassistatistika :P.

                Algselt postitas sm112 Vaata postitust
                Oksendan iga kord natuke suhu, kui pastilaa järjekordse lingi mõne valitsuse PR-kampaania hääletoru verbaalsele väljaheitele siia lisab....Mad props minu poolt esimesele poliitikule, kes kirjutab artikli sellest, kui õõvastavalt talle koolikiusamine mõjub...


                loodan väga, et nüüd kaki püksi ei tulnud :(

                Comment

                • pastilaa
                  kuum poiss
                  • Apr 2009
                  • 7518

                  #2288
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Mind riivab just leviv ja ka teie jutust läbikumav mentaliteet - "miks me mingeid võõraid austame ja aitame, kui meil endal kõik niigi sitasti on". See on juba üleüldisem arusaam inimlikkusest, kasvatusest, viisakusest. Sellest, kuidas ka igapäevaselt kasvõi ise nii külalisi ja abivajajaid kohelda. Nii tuleks ka kogu ühiskonnaga tegutseda. Võib küll häbi tunda, kui need väärtused unustatakse ja kisatakse "aga meil on ju ka halb, ärme aita" või "raudselt venelased kiusasid ja meie oleme tegelikult toredad".

                  Comment

                  • sm112
                    Grinder
                    • Jun 2009
                    • 776

                    #2289
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    http://www.delfi.ee/news/paevauudise...ud?id=69642949

                    loodan väga, et nüüd kaki püksi ei tulnud :(
                    Sa panid mul suu kinni, ausalt. Nii debiilset comebacki ootaks mõnelt rassistist ossilt, mitte intelligentselt inimeselt. Muide see, kui president, kellel muud eriti teha ei olegi kui kõnesid pidada, manitseb 1. septembril õpilasi kiusamist märkama (no ei ole ju palju teemasid, mida esimesel koolipäeval mainida, ilma et ennast üle aasta kordama ei peaks hakkama), ei olnud päris see, mida ma silmas pidasin. Aga mida enamat linkimiskuningalt ikka oodata.
                    Last edited by sm112; 30.10.15, 07:53.

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #2290
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                      21. sajandil rasside järgi inimeste meeldivuse reastamine - sellest võiks ju haritud ja intelligentne inimene küll üle olla. nii umbes 70a vana teema (idaeurooplasena tuleb vanema generatsiooni hulgas muidugi arusaadavaid mööndusi teha). äkki peaks endalt küsima, et miks see sulle oluline on? või korra ämaris v tapal tutvumas käima ja arvestades valimit saad paremaks rassistatistika :P.
                      Isegi USA-s on see vähem kui 50 aastat vana teema. Nüüdseks on asi jõudnud selleni, et vähemused dikteerivad enamusele oma tingimusi.

                      Comment

                      • pastilaa
                        kuum poiss
                        • Apr 2009
                        • 7518

                        #2291
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        nii tugev on kett, kui tugevad on tema nõrgimad lülid. nii ka ühiskonnas - seepärast peabki kisa tõstma vaesuse, laste, perevägivalla, pedede, neegrite, pagulaste, loomakaitse jt teemadel. enamike nende probleemidega on õnneks tegeletud - meie otsyhiskonnas ju "ei olnud" pedesi ja neegreid, sellest ka ylereageerimine. mida suurem kisa praegu, seda kiiremini sellest yle ka saadakse loodetavasti.

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #2292
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          *sotsyhiskonnas

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #2293
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Ma tunnen muret ka selliste arvamuste levimise pärast.

                            Mart Niineste, EPL muusikatoimetaja
                            "Kuidagi väga ebaviisakalt mõjub saates „Su nägu kõlab tuttavalt” nahavärvi kasutamine kostüümi osana ajal, kui koolikiusamise tasemel rassism on ühiskonda möllama pääsenud.Teist värvi inimeste parodeerimine võimendab rassistlikke stereotüüpe ja muud ei midagi. Sellise järeletegemise kohta öeldakse blackface ja selle traditsioonid ulatuvad tagasi 19. sajandi USA-sse, kus inimeseks peeti ainult valgeid.
                            Eranditult valge näitleja tehtuna karikeeris blackface mustanahaliste eri stereotüüpe tollastel palagani- ja vodevillilavadel. Kaks levinuimat klišeed olid „õnnelik ori istanduses” ja „valus moemees”, aga mitte ainult.Blackface polnud ainuke rassistlik paroodianumber, oma osa said ka indiaanlased, latiinod, hiinlased-jaapanlased, juudid. Traditsioon hääbus tasapisi millalgi 20. sajandi keskel, kui ühiskond kasvas koolikiusamise tasemest tasapidi välja.
                            Rassismi definitsioon on muide väga lihtne: kellegi vaenamine vähima grupikuuluvust näitava ühisnimetaja põhjal. Selleks ei pea olema nahavärv. Näiteks Kambodžas vihkas ja hävitas Pol Poth süstemaatiliselt prillikandjaid kui intelligentide klassi.
                            Soovin meie paroodiameistritele rohkem sotsiaalset närvi ja väärikust."


                            Ja siis sai vastukaja ja pani sellise jätkukirja lisaks, millest ma ka kolmanda lugemisega mitte midagi aru ei saanud.
                            "
                            Rassisti Paradoks"
                            Halvustav paroodia kui koolikiusamine.

                            Teadsin väga hästi, et kirjutades teletabeli tipus trooniva näosaate kohta repliigi („Nahavärv pole kostüüm” 13.10), mis käsitleb paroodianumbritblackface tema ajaloolises kontekstis ja meie ühiskonnas pead tõstnud rassismi valguses, provotseerin ma paljusid, küsimärgistades nende arusaamu sündsuse, lubatu ja keelatu piiridest meelelahutuses ja elus üldse. Seega on Jan Uuspõllu avalik väljaastumine tänases Postimehes sellele liimile ainult töövõit („Saagem padadeks, kuid jäägem kateldeks”, PM 20.10).
                            Ühtlasi näitab ta kätte ühe laiema probleemi tuuma, võimetuse näha inimeseks olemise tasandil seoseid ja tajuda asjade põhimõttelist sarnasust. Mina nimetan seda rassisti paradoksiks.

                            Kellegi vähima ühisnimetaja alusel põlualuseks tegemine on tüüpiline koolikiusamine.
                            On justkui igati normaalne ahistada teistsuguseid ühiskonnaliikmeid vaimselt või suisa füüsiliselt mõne vähima ühisnimetaja alusel – olgu see nahavärv või seksuaalne orientatsioon, kui tuua näiteks kaks viimast vaenukampaaniat meie oma ühiskonnast. Ent kui ahistajaid ise mõne vähima ühisnimetaja, näiteks vaenavate hoiakute alusel ühiskonnast negatiivse näitena esile tuua, ei jõua ebaõigluse üle hädaldamist ära kuulata.
                            Kellegi vähima ühisnimetaja alusel põlualuseks või naljanumbriks tegemine on tüüpiline klassikalise koolikiusamise tase.
                            Täiskasvanutena mõistame ilmselt selle hukka ja oleme nördinudki, kui meie oma võsukesed kollektiivi hammasrataste vahele jäävad. Kuid seda, et tegeleme omal tasandil põhimõtteliselt sellesamaga, ei taha me pahatihti sugugi märgata – rääkimata tõe tunnistamisest."



                            Kuradi inernetis sündinud vennad, kuskil oli hea artikkel selliste maailmavaate kohta, kahjuks ei leia. Iga jõhkra reziimi puhul teevad põhikahju just sellised kodanikud, kes mingi leviva idee puhul vindi julmalt üle keeravad. Oleks selline tont kuskil hoova juures, meil oleks juba mingi näidispoomine käimas, mitte ei "häbenetaks olla eestlane". pidevalt.

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #2294
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                              21. sajandil rasside järgi inimeste meeldivuse reastamine - sellest võiks ju haritud ja intelligentne inimene küll üle olla. nii umbes 70a vana teema (idaeurooplasena tuleb vanema generatsiooni hulgas muidugi arusaadavaid mööndusi teha). äkki peaks endalt küsima, et miks see sulle oluline on? või korra ämaris v tapal tutvumas käima ja arvestades valimit saad paremaks rassistatistika :P.
                              AI-AI PASTILAA! kurat, näpud sahtli vahele xD. Ära tule sõnu suhu panema. Minu mõte oli siiski mitte RASSIDE järgi INIMESTE meeldivuse reastamine. vaid inimeste järgi rasside meeldivuse. Selles on erinevus. Ja lohutuseks ma ütleksin, et kui sibul oleks rass, siis neid salliks on avg veel vähem. Aga see ei tähenda, et ma oleks esmakohtumisel venelase või mustanahalisega kuidagi biased.

                              Comment

                              • pastilaa
                                kuum poiss
                                • Apr 2009
                                • 7518

                                #2295
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                ka niipidi muutub rass lõpuks kriteeriumiks :)

                                Comment

                                Working...