Prantsuse Võõrleegion

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #61
    Re: Prantsuse Võõrleegion

    Muuseas, kui keegi tahab head juturaamatut Prantsuse Võõrleegionist 50a tagasi, siis üks selline on 'Salajane Jõud' (Karl Reiche). Ilmunud Seiklusjutte Maalt ja Merelt sarjast. Kui mitte teistele, siis OP-le võiks küll huvitav lugemine olla. Asi keerles siis selle ümber, kuidas paar sunniviisiliselt värvatud tegelast üritasid leegionist jalga lasta. Kui ma ei eksi, siis oli seal mingi tõsieluline element sees.

    See Google video oli ka hea. Huvitav detail lõpust oli kui Norman Schwarzkopf lõpus väitis, et 'they gave me a phone number to call on anytime wherever I am in the world. And they will come for aid'. Kui eeldada, et need vennad tühje sõnu ei tee, siis kuidas selline asi reaalselt välja näeks?

    Comment

    • Supsti
      Grinder
      • Dec 2008
      • 863

      #62
      Re: Prantsuse Võõrleegion

      Algselt postitas tolmuahv
      Muuseas, kui keegi tahab head juturaamatut Prantsuse Võõrleegionist 50a tagasi, siis üks selline on 'Salajane Jõud' (Karl Reiche). Ilmunud Seiklusjutte Maalt ja Merelt sarjast. Kui mitte teistele, siis OP-le võiks küll huvitav lugemine olla. Asi keerles siis selle ümber, kuidas paar sunniviisiliselt värvatud tegelast üritasid leegionist jalga lasta. Kui ma ei eksi, siis oli seal mingi tõsieluline element sees.

      See Google video oli ka hea. Huvitav detail lõpust oli kui Norman Schwarzkopf lõpus väitis, et 'they gave me a phone number to call on anytime wherever I am in the world. And they will come for aid'. Kui eeldada, et need vennad tühje sõnu ei tee, siis kuidas selline asi reaalselt välja näeks?
      Nad ongi missiooni sõdurid enamjaolt, vähemalt mina olen nii aru saanud. Tulevad, teevad, lähevad. Arvatavasti koondatakse kuskile, sealt pannakse sihtpunkti poole teele. Kui tarvis, hüppavad varjudega alla ja nn päästavad siis sihtmärgi ja taganevad?

      Comment

      • vsiu100
        Moderaator
        • Oct 2008
        • 4253

        #63
        Re: Prantsuse Võõrleegion

        Algselt postitas Godspeed_EJ
        Ei.

        Oli küllaga neid, kes murdusid vaimse/füüsilise pinge tagajärjel. Eraelul ei olnud sellega pistmist.

        lihtsalt enda kogemusest räägin, et eesti kaitsevägi oli minul skaudilaager, kus murdumiseks oleksin pidanud roppu moodi veava nägema. ja ka siis oleksin failinud. võibolla 90´datel oli olukord teine.........

        Comment

        • Muruniiduk
          Räme Fish
          • Feb 2009
          • 7

          #64
          Re: Prantsuse Võõrleegion

          french foreign legion, forum, bbs, legion etrangere

          Comment

          • oitarvi
            Vana Tegija
            • Jan 2009
            • 1231

            #65
            Re: Prantsuse Võõrleegion

            Algselt postitas vsiu100

            lihtsalt enda kogemusest räägin, et eesti kaitsevägi oli minul skaudilaager, kus murdumiseks oleksin pidanud roppu moodi veava nägema. ja ka siis oleksin failinud. võibolla 90´datel oli olukord teine.........
            Tänapäeval neid pussuhädasid küll, kes ei saa füüsilise koormusega hakkama kaitseväes. Käivad iga kord arsti juures kurtmas, et ei saa hakkama ja lõpuks võibolla saavad ära kah.

            Comment

            • Pahvak
              Pastilaa?? Ei!
              • Dec 2008
              • 4431

              #66
              Re: Prantsuse Võõrleegion

              Algselt postitas oitarvi
              Tänapäeval neid pussuhädasid küll, kes ei saa füüsilise koormusega hakkama kaitseväes. Käivad iga kord arsti juures kurtmas, et ei saa hakkama ja lõpuks võibolla saavad ära kah.
              Mul üks sõber, kelle viimase 5 aasta trenn piirdus kehalise kasvatuse tundidega ja nädalavahetusel mäluaukudega, sai mereväes ilusasti hakkama; tundub, et füüsiliselt see eriti raske ei olnud.
              Fullstacks have more fun.

              Comment

              • oitarvi
                Vana Tegija
                • Jan 2009
                • 1231

                #67
                Re: Prantsuse Võõrleegion

                Algselt postitas Pahvak
                Mul üks sõber, kelle viimase 5 aasta trenn piirdus kehalise kasvatuse tundidega ja nädalavahetusel mäluaukudega, sai mereväes ilusasti hakkama; tundub, et füüsiliselt see eriti raske ei olnud.
                Noh kõik olenebki enda mõttelaadist, mõni võbilla tõesti poel väga kaua füüsilist teinud, aga ei taha ka halvas valguses armees näida ja hambad ristis teeb asjad ära. Mõni ainult vingub ja halab, et ei jõua.
                Muidu mereväes vist pidi jõle lebo ka olema. :)

                Comment

                • Maheaatom
                  Grinder
                  • Oct 2008
                  • 958

                  #68
                  Re: Prantsuse Võõrleegion

                  Algselt postitas vsiu100
                  lihtsalt enda kogemusest räägin, et eesti kaitsevägi oli minul skaudilaager, kus murdumiseks oleksin pidanud roppu moodi veava nägema. ja ka siis oleksin failinud. võibolla 90´datel oli olukord teine.........
                  1990-te keskel oli ajateenistus Eestis tõepoolest pisut teine teema kui praegu aga ka mitte nii hull kui 80-tel Vene sõjaväes. Pigem midagi vahepealset, mille põhjustasid segased üleminekuajad. Minu teenistusajal (1999-2000) oli juba üsna normaalne teenida, v.a. kupp, mis oli endiselt üsnagi "riik riigis". 1999. aastal oli väeosades, kus teenisin (Tallinnas ja Võrus) kokku 5 surmajuhtumit, mida oli tegelikult EKV kohta üsnagi palju. 3 ajateenijat, 2 üleajateenijat. 4 neist olid enesetapud (kaks mahalaskmist, poomine, suitsiid lõhkepaketi "abil") ning üks kummaline juhtum Tartu sügisjooksul, kus heas füüsilises vormis olnud Lahingukooli veebel langes vedelikupuuduse tõttu koomasse ning suri nädal aega hiljem. Hiljem liikusid sahinad, et tegelikuks põhjuseks olid teatud ained, mida enne sai tarvitatud...

                  Anyway, probleemidega kaitseväes polnud enesetappudel mingit pistmist, selleks oli ikka liiga lebo ots. Kellel tõesti juhtmed kokku jooksid, need lasti niisama koju. Vene armees olid/on lood mõistagi teised.

                  Prantsuse Võõrleegion on kindlasti põnev teema; ka eesti keeles ilmunud raamatu "Elu Prantsuse võõrleegionis" olen mitmel korral lugenud. Mitte et ma sinna ise oleks kippunud, aga militaarvärk on ikka huvitanud.

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #69
                    Re: Prantsuse Võõrleegion

                    mingi selline juhtum meenub kah, kus vennad tulid kahekesi hüppest tagasi ja vahimees lasi ühe maha neist.

                    Comment

                    • Tarq666
                      Klubi Liige
                      • Oct 2008
                      • 814

                      #70
                      Re: Prantsuse Võõrleegion

                      Väga hea lugemine (y)

                      Comment

                      • Dzuu
                        Õpihimuline Mängur
                        • Oct 2008
                        • 445

                        #71
                        Re: Prantsuse Võõrleegion

                        Üli hea, lase kindlalt edasi :)

                        Comment

                        • Toots_x
                          Õpihimuline Mängur
                          • Sep 2009
                          • 320

                          #72
                          Re: Prantsuse Võõrleegion

                          TV reklaamide ajal kirjutasin valmis uue postituse.

                          Comment

                          • IamAllin
                            Pokkerihai
                            • Aug 2009
                            • 1653

                            #73
                            Re: Prantsuse Võõrleegion

                            Algselt postitas Toots_x
                            TV reklaamide ajal kirjutasin valmis uue postituse.
                            SUPER

                            Comment

                            • Mandre
                              Jube Noob
                              • Mar 2009
                              • 196

                              #74
                              Re: Prantsuse Võõrleegion

                              MOREEEEE :P
                              nuts lugemine :)

                              Comment

                              • Madis_89
                                Grinder
                                • Feb 2009
                                • 841

                                #75
                                Re: Prantsuse Võõrleegion

                                Nuts indeed. Olen ka mingit doki näinud viasat historylt näinud, escape to the legion vms. Tundub väga huvitav.

                                Comment

                                Working...