Doonorid

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Tarmonator
    Lingiparandaja
    • Oct 2008
    • 3274

    #31
    Re: Doonorid

    olen käinud mitmed korrad, veregrupp on 0+ ka seda ikka tahetakse. aga viimased korrad on vererõhk selle käigus liiga madalaks läinud ja pildi virvendama löönud. nüüd öeldi ära, et nad enam ise ei kutsu kui neil 0+ verd vaja, aga kui tahan, siis minna võin. Ega ei taha väga...vastik tunne on kui külm higi otsaees ja silmeeest must...

    Comment

    • Tarq666
      Klubi Liige
      • Oct 2008
      • 814

      #32
      Re: Doonorid

      Algselt postitas ranka
      Ei viita googeldada ja kindlalt veel lolle, kes tahavad targemaks saada. Mis elukad need trombo.. tvui, ei kirja välja! on?
      Kirjasin ühe tähe võrra valesti, seetõttu tõenäoliselt googel ei aidanutki.

      Vereliistakud ehk trombotsüüdid omavad vere hüübimisel olulist tähtsust ning nende põhiülesanne on veresoonte terviklikkuse tagamine. Säilituslahuses +22 temperatuuri juures on trombotsüüte võimalik säilitada haigele ülekandmiskõlbulikena 5-7 päeva jooksul.

      Näidustused trombotsüütide kasutamiseks on trombotsüütide arvuline vähenemine või trombotsüütide ebanormaalne funktsioon (näiteks leukeemiat põdevatele patsientidele intensiivse kemoteraapia korral). Trombokontsentraatide ülekannet tehakse vere- ja maksahaiguste, vähi, põletuste ja suure verekaotuse korral.

      Comment

      • kilu6
        Vana Tegija
        • Oct 2008
        • 1305

        #33
        Re: Doonorid

        Keegi võiks küsimustiku panna, et vaadata, kas pokkerimängijate veregrupide jaotus kattub Eesti elanike keskmistega.

        Eesti elanike hulgas
        A+ (30,8%)
        O+ (29,5%)
        B+ (20,7%)
        AB+ (6,3%)
        A- (4,5%)
        0- (4,3%)
        B- (3,0%)
        AB- (0,9%).


        Tavaliselt ongi puudu neid tagumise poole omi, mille doonorid on eriti hinnas, sest doonorite valik kriisi korral väiksem.

        Endal on kunagisest doonoriks olemisest selline seik. Käidi siis ka mu töökohal võtmas ja kõik oli ok. Läks mingi kolm kuud mööda, sain kirja, et oodatakse mind verekeskusesse Ädala tänavale. Helistasin, et mis värk on, öeldi, et nad ei saa telefoni teel öelda, et tulgu ma kohale. Läksin sinna, seal öeldi, et tere, psühholoogi kabinet on seal. Ma siis, et ohhoo, mis see psühholoog siin asjasse puutub. Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.

        Comment

        • kivisaba
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 2514

          #34
          Re: Doonorid

          Algselt postitas kilu6
          Keegi võiks küsimustiku panna, et vaadata, kas pokkerimängijate veregrupide jaotus kattub Eesti elanike keskmistega.

          Eesti elanike hulgas
          A+ (30,8%)
          O+ (29,5%)
          B+ (20,7%)
          AB+ (6,3%)
          A- (4,5%)
          0- (4,3%)
          B- (3,0%)
          AB- (0,9%).


          Tavaliselt ongi puudu neid tagumise poole omi, mille doonorid on eriti hinnas, sest doonoreid on ka vähem.

          Endal on kunagisest doonoriks olemisest selline seik. Käidi siis ka mu töökohal võtmas ja kõik oli ok. Läks mingi kolm kuud mööda, sain kirja, et oodatakse mind verekeskusesse Ädala tänavale. Helistasin, et mis värk on, öeldi, et nad ei saa telefoni teel öelda, et tulgu ma kohale. Läksin sinna, seal öeldi, et tere, psühholoogi kabinet on seal. Ma siis, et ohhoo, mis see psühholoog siin asjasse puutub. Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.
          srsly ??? kaua piinlema pidid sis ?

          Comment

          • koer55
            Julm Donk
            • Mar 2009
            • 48

            #35
            Re: Doonorid

            Mul A+ ja olen ikka käinud Tallinnas Ädala tänaval andmas, nüüd küll pikem paus sisse jäänud..
            Ajateenistuses olles viidi kah Kohtla Järve haiglasse doonoriteks, (suure tõenäosusega just sellesama HIV-testi pärast eelkõige), aga ka meil üks tüüp pani pildi tasku kui pläru hakkas tegema pärast vereloovutust.

            Aga kilu6, jõhker lugu tõesti, sa ikka magada said kui kordusanalüüsi ootasid? Ma ei julgegi minna nüüd enam :o

            Comment

            • kilu6
              Vana Tegija
              • Oct 2008
              • 1305

              #36
              Re: Doonorid

              Algselt postitas kivisaba
              srsly ??? kaua piinlema pidid sis ?
              See teine täpsem test oli juba kohe tehtud, seega neile teada kui kohale läksin. Seega öeldi kohe, et peaaegu kindlalt on ok veri aga kindluse mõttes teevad ühe testi veel.
              Ma arvan, et kui see täpsem test oleks ka positiivne olnud, oleksid nad mulle kohe teada andnud.

              See kõik tähendab, et enamik verd testitakse selle nõrgema testiga ja kui juhtub, et on HIV+, siis mingi väga väikese % puhul see nõrgem test valetab ja verevajaja võib saada heas usus seda HIV+ verd.

              Mäletan veel, et mulle oleks rohkem sobinud, kui 450ml asemel oleks võetud kuskil 200ml, lõpus hakkas pilt ära kukkuma, aga see neil vist selle jaoks, et ühele patsiendile saaks suurema koguse vajamise korral ikka sama doonori verd (või noh, tegelikult verd ei kanta üle vaid jagatakse veri osadeks enne) lasta.

              Comment

              • kilu6
                Vana Tegija
                • Oct 2008
                • 1305

                #37
                Re: Doonorid

                Kas organidoonor ka keegi on?
                Kunagi oli mingi kampaania, et organidoonorid hoiaks rahakoti vahel kaarti, kus on kirjas nõusolek varase traagilise surma korral oma elundeid kasutada.

                Comment

                • alaska
                  forever
                  • Oct 2008
                  • 6599

                  #38
                  Re: Doonorid

                  Algselt postitas kilu6
                  Kas organidoonor ka keegi on?
                  Kunagi oli mingi kampaania, et organidoonid hoiaks rahakoti vahel kaarti, kus on kirjas nõusolek varase traagilise surma korral oma elundeid kasutada.
                  Minust võib kõike kasutada. Kust seda kaarti teha saaks?

                  Comment

                  • kilu6
                    Vana Tegija
                    • Oct 2008
                    • 1305

                    #39
                    Re: Doonorid

                    Algselt postitas alaska
                    Minust võib kõike kasutada. Kust seda kaarti teha saaks?


                    või

                    Eesti Kudede ja Organite Transplantatsiooni Ühing
                    Puusepa 8 51014 Tartu
                    Sekretär 731 8274


                    Eestis toimub kõige enam neeru- , silma sarvkesta, veresoonte, luude ja
                    tüviraku
                    siirdamisi.
                    Neerusiirdamine
                    Aastatel 2004-2005 tehti Eestis 100 neerusiirdamist. 2006 aasta
                    keskpaigaks 19 neerusiirdamist. Praegu ootab Eestis neerusiirdamist
                    ligikaudu 46 inimest.
                    Silma sarvkesta siirdamine
                    Silma sarvkesta siirdamine võib paljudele pimedaks jäänud inimestele
                    anda tagasi nägemise. Aastatel 2004 -2005 tehti Eestis 112 silma sarvkesta
                    siirdamist. 2006 aasta keskpaigaks on tehtud 22 silma sarvkesta siirdamisi.
                    Vaatamata sellele, et Eestis on mullu siirdatud enam sarvkesti kui Leedus ja
                    Lätis , ootab siirdamist ikka veel 122 inimest.
                    Maksasiirdamine
                    Maksasiirdamine on maailma meditsiinis laialt levinud tegevus. Eestis on
                    tänaseks tehtud neli maksasiirdamisoperatsiooni ning selle suuna
                    arendamine jätkub.
                    Tüviraku (luuüdi) siirdamine
                    Tüviraku siirdamisi on Eestis tänaseks tehtud enam kui 150. See
                    protseduur teeb võimalikuks tervistumise raskete verehaiguste ja kasvajate
                    korral.
                    Uued ravimid avavad järjest paremaid võimalusi neeru-, südame, maksa,
                    luuüdi ja silma sarvkesta siirdamiseks. Maailmas tehakse ka järjest enam
                    kõhunäärme, kopsude, südame ja soolte siirdamisi.

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #40
                      Re: Doonorid

                      Maks on tõenäoliselt kasutu, ülejäänud läheb loosi.

                      Comment

                      • Provoker
                        Pokkerihai
                        • Jan 2009
                        • 3067

                        #41
                        Re: Doonorid

                        Mul organitega see teema, et kui keegi küsiks siis annaks nõusoleku kõigele mis ülevalpool vööd. Isekas olen.

                        Comment

                        • Maheaatom
                          Grinder
                          • Oct 2008
                          • 958

                          #42
                          Re: Doonorid

                          Algselt postitas kilu6
                          Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.
                          Krt, see oli nüüd küll karm ;D
                          Aga ma ise andsin viimane kord sõjaväes, siis sai selle eest ühe päeva lisapuhkust. Eks aegajalt on kutsutud hiljem ka (mul üsna tarvilik veregrupp: 0-), aga millegipärast pole nagu vedu võtnud. Vist siiski peaks, kohati on need varud ikka üsna madalad. Ja tervisele pidavat see ju isegi kasulik olema.

                          Comment

                          • variatsioon
                            Pokkeritark
                            • Nov 2008
                            • 5849

                            #43
                            Re: Doonorid

                            Algselt postitas kilu6


                            või

                            Eesti Kudede ja Organite Transplantatsiooni Ühing
                            Puusepa 8 51014 Tartu
                            Sekretär 731 8274


                            Eestis toimub kõige enam neeru- , silma sarvkesta, veresoonte, luude ja
                            tüviraku
                            siirdamisi.
                            Neerusiirdamine
                            Aastatel 2004-2005 tehti Eestis 100 neerusiirdamist. 2006 aasta
                            keskpaigaks 19 neerusiirdamist. Praegu ootab Eestis neerusiirdamist
                            ligikaudu 46 inimest.
                            Silma sarvkesta siirdamine
                            Silma sarvkesta siirdamine võib paljudele pimedaks jäänud inimestele
                            anda tagasi nägemise. Aastatel 2004 -2005 tehti Eestis 112 silma sarvkesta
                            siirdamist. 2006 aasta keskpaigaks on tehtud 22 silma sarvkesta siirdamisi.
                            Vaatamata sellele, et Eestis on mullu siirdatud enam sarvkesti kui Leedus ja
                            Lätis , ootab siirdamist ikka veel 122 inimest.
                            Maksasiirdamine
                            Maksasiirdamine on maailma meditsiinis laialt levinud tegevus. Eestis on
                            tänaseks tehtud neli maksasiirdamisoperatsiooni ning selle suuna
                            arendamine jätkub.
                            Tüviraku (luuüdi) siirdamine
                            Tüviraku siirdamisi on Eestis tänaseks tehtud enam kui 150. See
                            protseduur teeb võimalikuks tervistumise raskete verehaiguste ja kasvajate
                            korral.
                            Uued ravimid avavad järjest paremaid võimalusi neeru-, südame, maksa,
                            luuüdi ja silma sarvkesta siirdamiseks. Maailmas tehakse ka järjest enam
                            kõhunäärme, kopsude, südame ja soolte siirdamisi.
                            ainult sellisest väiksest kaardist piisabki?
                            cool..

                            Comment

                            • nikitheone
                              Mr. Puujalg
                              • Aug 2009
                              • 6446

                              #44
                              Re: Doonorid

                              Kas keegi peale minu on seda dna-huinjaad ka teinud?
                              see sugupuu värk, et 100 000 inimest oli vaja täis saada jms?
                              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #45
                                Re: Doonorid

                                Algselt postitas kilu6

                                Endal on kunagisest doonoriks olemisest selline seik. Käidi siis ka mu töökohal võtmas ja kõik oli ok. Läks mingi kolm kuud mööda, sain kirja, et oodatakse mind verekeskusesse Ädala tänavale. Helistasin, et mis värk on, öeldi, et nad ei saa telefoni teel öelda, et tulgu ma kohale. Läksin sinna, seal öeldi, et tere, psühholoogi kabinet on seal. Ma siis, et ohhoo, mis see psühholoog siin asjasse puutub. Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.
                                sellega seoses tuleb mulle meelde üks huvitav kogemus. Sattusin Naha ja Suguhaiguste dispanserisse Hiiul mingi alumise jamaga, vaadati ja katsuti, siis saadeti laborisse. Seal võeti proovid ja kuna sellest on palju aega möödas, ei mäleta ma enam, kas see oli sama päev või hiljem, aga ühesõnaga mingil hetkel pisteti seal labori vahelt proovide tulemus pihku, kus oli selge sõnaga kirjutatud "Spid" ehk Aids vene keeles. Oh seda rõõmu seal ukse taga, istusin seal ja mõtlesin, et vatta fakk, niimoodi käibki või?" Kuule kutt, sul on aids, mine vii nüüd see kviitung ilusasti arstile ja ta kirjutab sulle rohud." Kerge šokk oli, samas polnud mingit hullu ringihooramist toimunud. Viisin siis kuidagi kviitungi arstile ja see vaatas korra, mühatas ja hakkas retsepti kirjutama. Mina et mis värk on, mida see peaks spid tähendama, aids? Arst vaatab veelkord ja "ah see, Spir, mingi spirohee...meelest läinud praegu. Igatahes istusin seal nagu uuestisündinud ja lubasin, et ma ei topi oma kehaosasid iial kuhugi kahtlastesse kohtadesse...

                                Comment

                                Working...